Holocaust

ODPOWIEDZ
Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 29 stycznia 2014, 10:17

Za Holocaust oprócz Niemców odpowiadają Judenraty.

Dwa dni temu minęła 69 rocznica wyzwolenia Oświęcimia , fabryki śmierci, w której Niemcy dokonywali swój zbrodniczy proceder. Niemal w rocznicę wyzwolenia KL – Auschwitz na ekrany kin wszedł film „ Hannah Arendt”.
KL-Auschwitz i Arendt spina klamra, w Auschwitz w większości ginęli Żydzi, Arendt była Żydówką, filozowką i dziennikarką, która miała śmiałość powiedzieć prawdę. Arendt napisała że: Zagłada (Żydów) pochłonęłaby do półtora miliona mniej ofiar, gdyby judenraty nie współpracowały z nazistami.
Prawdą historyczną jest, że Niemcy, zakładając getta, tworzyli także ich żydowskie władze, tzw. judenraty , które były instytucjami o charakterze administracyjnym powołanymi do wykonywania zarządzeń niemieckich. Zazwyczaj judenraty tworzono z osób znanych i cieszących się autorytetem w swym środowisku.
„Szczególne miejsce w strukturze rad żydowskich zajmowała Żydowska Służba Porządkowa podległa judenratowi. Jej zadaniem obok trzymania warty było kierowanie ruchem ulicznym, egzekwowanie nakazów pracy, dokonywanie rekwizycji, zwalczanie szmuglu. Służba w niej była nieodpłatna, zapewniała jedynie czasowo większe bezpieczeństwo, zwolnienie od transportów do obozów pracy i łapanek. ŻSP zajmowała się łapankami do obozów pracy, uczestniczyła w tzw. akcjach, wespół z formacjami niemieckimi, blokując ulice i domy, wyłapywała ludzi i dostarczała ich na miejsce wywózki. Podczas likwidacji gett w 1942 r. wykonywała zarządzenia władz niemieckich i współpracowała z odpowiednimi ich służbami. Liczyła, w zależności od wielkości getta, od kilkudziesięciu do kilkuset funkcyjnych”.
A więc Żydzi współpracowali z Niemcami wysyłając swoich rodaków i współwyznawców na śmierć. Jest to temat tabu, który rzadko jest poruszany, a za śmierć Żydów oskarżani są Polacy jak to zrobił Gross w swojej książce „Sąsiedzi”. Polska była jedynym krajem okupowanym przez Niemców, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Tak się stało min z rodziną Ulmów, którą za pomoc w ukrywaniu Żydów, niemieccy oprawcy rozstrzelali.
Pomimo terroru Polacy ukrywali Żydów, a ponad 60% drzewek posadzonych w Instytucie Yad Vashem poświęconych jest Polakom ratującym Żydów.
Jestem ciekaw ile Polaków uratowali Żydzi, kiedy Sowieci we wrześniu 1939 r. zajęli zgodnie z paktem Ribbentrop – Mołotow wschodnią część Polski. Ale to tylko pytanie retoryczne. Wśród Polaków były też osoby podłe, szmalcownicy, ale z takimi często rozprawiało się polskie podziemie niepodległościowe, rozstrzeliwując denuncjatorów, jak było np. z granatowym policjantem który zadenuncjował rodzinę Ulmów.
Denuncjatorzy byli wśród Żydów a jedną z najsłynniejszych była Stella {Goldschlag} Kübler Isaacksohn , która na sumieniu ma kilkaset zadenuncjowanych Żydów.
Reasumując, Żydów nie mordowali jacyś mityczni naziści lecz Niemcy, być może hekatomba narodu żydowskiego byłaby mniejsza gdyby judenraty nie współpracowały z Niemcami, o czym miała śmiałość napisać Arendt.

http://wpolityce.pl/artykuly/72807-samo ... za-potwora
http://www.rp.pl/artykul/187863.html?p=2
http://blogmedia24.pl/node/63747

Awatar użytkownika
bez_ksyw
Posty:141
Rejestracja:10 stycznia 2015, 08:12
Lokalizacja:mam wiedziec?

Post autor: bez_ksyw » 12 stycznia 2015, 18:28

"...Naziści są zadowoleni, że eksterminacja Żydów jest realizowana z całą niezbędną efektywnością. Czyn ten jest dokonywany przez żydowskich siepaczy (Jewish slaughterers) (...). To żydowska policja jest najokrutniejszą wobec skazanych (...). Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji, tej plagi żydowskiego organizmu (...). Wczoraj, trzeciego sierpnia, oni wyrżnęli ulice Zamenhofa i Pawią (...). SS-owscy mordercy stali na straży, podczas gdy żydowska policja pracowała na dziedzińcach. To była rzeź w odpowiednim stylu - oni nie mieli litości nawet dla dzieci i niemowląt. Wszystkich z nich, bez wyjątku, zabrano do wrót śmierci" (Por. "Scroll of Agony. The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan", New York 1973, s. 384, 386, 389, 399).
Obrazek

Dowcip żydowski w formie krótkiej modlitwy: "Pozwól nam wpaść w ręce agentów gojów, tylko nie pozwól nam wpaść w ręce żydowskiego agenta"

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 stycznia 2015, 09:35

bez_ksyw pisze:Czyn ten jest dokonywany przez żydowskich siepaczy (Jewish slaughterers) (...). To żydowska policja jest najokrutniejszą wobec skazanych (...). Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji, tej plagi żydowskiego organizmu (...)

Dowcip żydowski w formie krótkiej modlitwy: "Pozwól nam wpaść w ręce agentów gojów, tylko nie pozwól nam wpaść w ręce żydowskiego agenta"
O tej żydowskiej policji sporo mówił i napisał książkę prof. Jerzy Robert Nowak. Pisałem o tym na forum : http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=3061

Awatar użytkownika
bez_ksyw
Posty:141
Rejestracja:10 stycznia 2015, 08:12
Lokalizacja:mam wiedziec?

Post autor: bez_ksyw » 14 stycznia 2015, 18:04

Rzeczywiscie, słabo przegladnalem temat ;)

Awatar użytkownika
Endek
Posty:2948
Rejestracja:24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja:Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 13 lutego 2015, 10:29

tych dwóch w środku przypomina mi ''Jożina z bażin''
https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
bez_ksyw
Posty:141
Rejestracja:10 stycznia 2015, 08:12
Lokalizacja:mam wiedziec?

Post autor: bez_ksyw » 13 lutego 2015, 19:33

Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 lutego 2015, 10:59

bez_ksyw pisze:Obrazek
Przyznam, że mnie się to w głowie nie mieści. PiS, który jawi się jako partia patriotyczna, głosuje za tym, aby Polska zapłaciła żydom odszkodowanie za holocaust ...

Co prawda PiS w wielu innych kwestiach głosuje i działa na korzyść Polski, czyli tak jak powinien, no ale w kwestii żydowskiej zachowuje się jak obrońca żydów. Czyli że żydzi są ważniejsi niż Polacy !

A kto zapłaci odszkodowania Polakom za utracone mienia, za śmierć wielu milionów : w obozach koncentracyjnych, w Katyniu, w deportacjach w głąb Rosji Sowieckiej, w łagrach i gułagach, za utracone ziemie na Kresach, za ludobójstwo na Wołyniu ? Czy chociaż postawiono pomnik pmordowanym przez bandę UPA ?

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Żydowscy szantażyści mają nowych adwokatów

Post autor: DarekMirror » 6 listopada 2015, 16:09

Grzegorz Braun: Żydowscy szantażyści mają nowych adwokatów


Krajowe media – i to zarówno te jawnie i jednoznacznie gadzinowe, jak i te deklaratywnie niezależne i niepokorne – z zasady starają się oszczędzać swym odbiorcom wiadomości, które mogłyby ich przyprawić o trudno usuwalne dysonanse poznawcze. Ze szczególną konsekwencją stosuje się cenzorską reglamentację w sprawach związanych z roszczeniami żydowskimi wobec Polski.

W poprzednim tygodniu mieliśmy takiej polityki dezinformacyjnej spektakularny przejaw – oto zgodnie przemilczano deklarację Europejskiego Porozumienia na rzecz Ocalonych z Holokaustu. Oto 34 eurodeputowanych ponagla do działań, które zwiększą presję m.in. na nasz kraj – a czynią to w datowanym 16 października liście do przewodniczącego Europarlamentu Martina Schulza (tego samego, co to „europejskie wartości” gotów nam aplikować „choćby siłą”). Jak donosi z satysfakcją „Jerusalem Post”: „Europejscy prawodawcy – adwokaci restytucji krytykują politykę Polski [w tej sprawie] jako szczególnie niesprawiedliwą”. Autorzy odwołują się przy tym do Deklaracji terezińskiej, przeniewierczo podpisanej w czeskim Terezinie w 2009 r. przez ministra Bartoszewskiego (R.I.P.).

Wśród sygnatariuszy tego najnowszego dokumentu znajdujemy całą plejadę cynicznych cwaniaków i pożytecznych euroidiotów – a przewodzą im: Charles Goerens z Luksemburga i Anders Hökmark ze Szwecji. Ten pierwszy udzielał się już niejednokrotnie w działaniach propagandowych na terenie Polski – konkretnie: w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, jak czytam na stronie tegoż: „we współpracy z Biurem Róży Grafin von Thun und Hohenstein” (notabene zasłużonej już w wielu innych antypolskich akcjach eurokolaborantki, z d. Woźniakowskiej).

Świeżo sklecone Europejskie Porozumienie na rzecz Ocalonych z Holokaustu jest kolejną już grupą nacisku przyłączającą się do kampanii, której celem jest wyegzekwowanie od Polaków (bo nikt nie ukrywa, że to przede wszystkim o nas tu chodzi) „odszkodowań” za mienie utracone przez ofiary Hitlera i Stalina. „Odszkodowania” ujmuję tu w cudzysłów, bowiem istotę prawną i sens logiczny owych wylicytowanych na zawrotne, wielomiliardowe sumy roszczeń znacznie lepiej oddaje słowo „haracz”. Nigdy przecież dość przypominać, że pieniędzy domagają się od nas nie żadni legalni dziedzice – ale wyłącznie niemający w świetle cywilizowanego prawa żadnych praw spadkowych lobbyści, działacze organizacji diaspory i państwa żydowskiego. Poza tym – co również doskonale wiadomo – za mienie skonfiskowane przez Niemców, a potem przejęte przez komunę jeszcze w czasach PRL dokonano całkiem substancjalnych rozliczeń, m.in. z rządem USA. A zatem roszczenia dziś wysuwane uznać należy za szczególnie bezczelną próbę wymuszenia – i jako takie z całą stanowczością odrzucić.

Niestety w post-PRL-u, poprzez przemilczenia i zaniechania, pośrednio ten szantaż uznaje się za uprawniony. Kolejni prezydenci, premierzy i szefowie dyplomacji warszawskiej uznawali za konieczne spotykać się i grzecznie układać z gangsterami – czym tylko ułatwili doprowadzenie do sytuacji obecnej, w której nikt już na arenie międzynarodowej prawomocności żydowskich uroszczeń nie kwestionuje. Wręcz przeciwnie – w lobbing na swoją rzecz udaje się Żydom angażować kolejne prominentne persony i gremia na całym świecie. Tylko dwa przykłady: zimą 2014 r. poświęciła żydowskim roszczeniom osobny dzień obrad brytyjska Izba Lordów, by w konkluzji oficjalnie stwierdzać potrzebę wywierania nacisków na Warszawę; a latem 2015 r. grupa amerykańskich kongresmenów ponaglała do tego w liście do sekretarza stanu Kerry’ego. No, a teraz mamy owo Europejskie Porozumienie na rzecz Ocalonych z Holokaustu (European Alliance for Holocaust Survivors) – powstałe, o czym zresztą wprost się pisze, z inicjatywy Światowej Żydowskiej Organizacji ds. Restytucji (World Jewish Restitution Organization). Ta ostatnia specjalna jaczejka jest wspólną emanacją całego szeregu organizacji – ze Światowym Kongresem Żydów na czele. Zresztą sprawdźcie, Szanowni Czytelnicy, sami: na hasło „WJRO” wyszukiwarka internetowa jako jedna z pierwszych otworzy stronę www.polishrestitution.com (sic!).

Czy nowa władza zdoła otworzyć nowy rozdział w stosunkach polsko-żydowskich, odrzucając linię konformizmu, zakłamania i zdrady interesu narodowego? Czy ktoś tu będzie umiał jasno i otwarcie stanąć na gruncie prawdy historycznej, cywilizowanego prawa i polskiej racji stanu – a więc grzecznie i stanowczo posłać wreszcie żydowskich szantażystów do diabła? To okaże się już całkiem niedługo.

http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item ... -adwokatow

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 16 lutego 2018, 08:51

Dr Ewa Kurek: prawda o zbrodni w Jedwabnem jest pod ziemią!

http://www.youtube.com/watch?v=slGtnJCyQTg

Historia to nauka empiryczna. Trzeba mieć twarde źródła, twarde podstawy, żeby coś stwierdzić. Być może po ekshumacji okaże się, że musimy przeprosić Żydów. Wtedy z czystym sumieniem, jak będziemy wiedzieć co się stało, przeprosimy – o zbrodni w Jedwabnem i ewentualnej ekshumacji mówi dla PCh24.pl historyk dr Ewa Kurek.

https://www.pch24.pl/dr-ewa-kurek--praw ... 60,tv.html

ODPOWIEDZ