Wybory Prezydenckie 2015

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 maja 2015, 07:21

Naprawdę chcecie mieć takiego prezydenta, który niszczy Polskę i Polaków aż miło ... ?

Obrazek

https://www.facebook.com/events/527890387235846/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 maja 2015, 10:45

Ogólnopolska Konwencja Kandydata na Prezydenta RP Grzegorza Brauna

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sks5Qdv2h0Y[/youtube]

Ogólnopolska Konwencja Grzegorza Brauna w Warszawie, w Auli Centralnej Bibliotece Rolniczej przy al. Krakowskie Przedmieście 66 - również online w sieci Internet.

http://www.dlapolski.pl/ogolnopolska-ko ... rza-brauna

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 10 maja 2015, 20:46

Homilia wygłoszona przez ks. abpa Józefa Michalika 10 maja 2015 r.
„Ojczyzna jest chora, bo chore są elity i chory jest cały naród”
(..)Ciągle bezradni jesteśmy wobec korupcji i braku kultury społecznej i politycznej. Polska znów stała się jak ten „postaw sukna”, z którego każdy kto ma dostęp, stara się dla siebie coś wykroić.(..) Głównym powodem obecnego stanu rzeczy w Polsce – to jest nędzy, słabizny wewnętrznej i zewnętrznej – było złodziejstwo pozostające bezkarnie. Ponad wszystkim w Polsce zapanował interes jednostki i partii, zapanowała bezkarność za wszelkie nadużycia i zbrodnie. W odrodzonym państwie nie nastąpiło odrodzenie duszy narodu … rozwielmożniło się w Polsce znikczemnienie ludzi (29 maja 1926 roku marszałek Józef Piłsudski cyt. za: Kurier Wnet, jw.). Może jednak miałby i dziś marszałek Józef Piłsudski i Prezydent Lech Kaczyński spoczywający na Wawelu wiele do powiedzenia Polsce i Polakom o bezkarności nadużyć, o interesie jednostek i partii, o naszym znikczemnieniu skoro w czasie wszystkich wyborów, jakie się dokonują w Polsce od 25 lat idzie tylko ok. 50 % Polaków, reszta zostawia innym decyzje o kształcie Ojczyzny. Co oznacza ten pasywizm? Czy my naprawdę dobrze rozumiemy, co dziś oznacza społeczna odpowiedzialność?(..)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 10 maja 2015, 21:18

Komorowski „wezwał” Dudę do debaty. Obaj kokietują wyborców Kukiza

Obrazek

Prezydent Komorowski pogratulował wyniku wyborczego Andrzejowi Dudzie, który pokonał go o 2 punkty procentowe – jak wynika z sondażowych wyników wyborów. Najpierw jednak pogratulował… Pawłowi Kukizowi, który zajął trzecie miejsce.

- Znamy wyniki wyborów. Trzeba je odczytać jako poważne ostrzeżenie dla całego szeroko pojętego obozu władzy. Trzeba wyciągnąć wnioski, trzeba słuchać głosu wyborców - powiedział Komorowski.

Prezydent zapowiedział, że już w poniedziałek rano zwróci się do wyborców osób, które nie dostały się do drugiej tury. Łatwo można odgadnąć, że chodziło mu głównie o wyborców Pawła Kukiza, których zaczął kokietować już tuż przed ciszą wyborczą. To wtedy wyznał na twitterze, że „całe życie był za JOW-ami”.

O Jednomandatowych Okręgach Wyborczych Paweł Kukiz mówi od kilku lat, od kiedy zdecydował się zaangażować w życie publiczne.

Zwycięzca pierwszej tury, Andrzej Duda jeszcze nie apelował do innych kandydatów o poparcie. Podziękował im tylko za start, uznając ich motywację za wyraz „miłości do ojczyzny”. Andrzej Duda dziękuje za zaproszenie od Komorowskiego do debaty. Przypomina, że zabiegał o nią już od czterech miesięcy. Zapewnił, że weźmie w niej udział.

Pogratulował Pawłowi Kukizowi uznając, że również jest otwarty na rozmowę o JOW-ach. Duda uznał, że skoro tyle osób poparło Kukiza, to o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych trzeba z nim poważnie porozmawiać.

kra

http://www.pch24.pl/komorowski-wezwal-d ... 636,i.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 11 maja 2015, 13:05

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty:1140
Rejestracja:6 kwietnia 2008, 04:32
Lokalizacja:Babia GĂłrka

Post autor: Krzysztof » 11 maja 2015, 13:14

Wybory AD 2015 w ręku dżumy & cholery
Obrazek

Obrazek
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 12 maja 2015, 12:28

Że też ten burak był przez 5 lat prezydentem ... :shock: :roll:

Najlepsze wpadki Komorowskiego. Kandydat na drugą kadencję.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J425CF-mwCk[/youtube]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 12 maja 2015, 20:33

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 17 maja 2015, 12:08

Komorowska, żona kandydata na prezydenta, jaja sobie robi z Polaków. Wg niej wyjazd Polaków za granicą za pracą i chlebem, to ... wielka szansa ...

Zamiast robić wszystko, aby Polacy wracali do Ojczyzny i stwarzać im taką mozliwość, to jeszcze zachęcają do wyjazdu ...

Czego więc możemy oczekiwać po prezydenturze Bula-Komoruskiego ? Ano tego, że coraz więcej Polaków będzie wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy i chleba, albowiem Komoruski ani mysli stwarzać Polakom warunki do pozostawania w kraju. Najwyżej powie, żeby znaleźć inną pracę i .... wziąć kredyt ...

Niech wyborcy Komoruskiego zastanowią kogo chcą poprzeć w najbliższą niedzielę. Bo potem będzie już za późno.

Potem pozostanie już tylko pakowanie walizek i bye bye Polsko ...Anna Komorowska: wyjazdy za granicę za pracą są wielką szansą a nie problemem
Julia Nowicka piątek, 15, maj 2015 10:12

Obrazek

Obecna pierwsza dama RP uważa, że Polacy powinni cieszyć się z tego, iż mają szansę wyjechać za granicę za chlebem. - Myśmy z trudem dostawali taką możliwość wyjazdu - podkreślała w rozmowie z Radiem Zet.

Anna Komorowska, zapytana przez stokrotkę polskiego dziennikarstwa Monikę Olejnik o incydent podczas spotkania z wyborcami, kiedy młody człowiek podszedł do prezydenta Bronisława Komorowskiego i mówił, że jego siostra znalazła pracę, zarabia dwa tysiące, a chce kupić mieszkanie, ten odpowiedział, aby znalazła sobie nową pracę i wzięła kredyt, nie widziała w odpowiedzi męża niczego złego.

Film z incydentu dostępny jest tutaj: http://www.prawy.pl/z-kraju/9328-chlopa ... -dzieciaka

- Takie zachęcanie do dzielności, do rozejrzenia się jeszcze nie jest niczym złym. Natomiast, no trudno taką, trudno w takiej krótkiej rozmowie udzielić wyczerpującej odpowiedzi, czy rady - tłumaczyła małżonka.

Jej zdaniem "szukanie swoich szans wszędzie dookoła jest normalne". - Jedyna rzecz, co ja bym powiedziała, że myśmy z trudem dostawali taką możliwość wyjazdu i otrzymanie paszportu było wielkim osiągnięciem i niejednokrotnie mieliśmy odmowę, więc to było wielką szansą. Na świecie młodzi ludzie podróżują i szukają pracy, swoich szans wszędzie, gdzie jest to dostępne - oświadczyła, bagatelizując potrzebę Polaków znalezienia zatrudnienia w ojczystym kraju.

Na pytanie, czy według niej to nie jest problemem dla Polski, że tylu młodych ludzi wyjeżdża za granicę, że dwa miliony ludzi opuściło Polskę, odpowiedziała:

"No pytanie jest, oczywiście, że wyjazd jest, jeżeli jest aktem desperacji, no to nie jest, nie można tego nie nazwać, że to nie jest problem. Pytanie jest co się, jak się człowiek tam urządzi, czy będzie chciał wrócić, świat dzisiaj jest tak bliski, że ja bym tego jako dramat nie traktowała, że to jest jakąś szansą. Natomiast też jest warto oczywiście włożyć więcej wysiłku w to żeby więcej miejsc pracy w Polsce powstawało."

Julia Nowicka

Źródło: Radio Zet

http://www.prawy.pl/z-kraju/9353-anna-k ... -problemem

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 17 maja 2015, 22:49

Sprawnie przeszkolony Komorowski potwierdził, że jest mistrzem arogancji, protekcjonalizmu i samozadowolenia. Duda popełniał błędy, ale skuteczniej budował poczucie wspólnoty z wyborcami

Komorowski z biegiem czasu stawał się coraz bardziej agresywny, grał niezwykle twardo. Pokory nie starczyło mu na długo. Aż biły z niego samozadowolenie i protekcjonalizm. Słowa, słowa, słowa, które mają zamalować rzeczywistość. Tym samym potwierdzał swój wizerunek. Ten sam wizerunek, który dał mu klęskę 10 maja. Wizerunek lekko, i a może więcej niż lekko, toksyczny. Próbował sprowadzić Dudę do roli, jak to sam kiedyś ujął, „czeladnika”. Bezskutecznie.

Z kolei akcentowanie przez Komorowskiego powiązań Dudy z PiS - choć zrozumiałe taktycznie - z biegiem czasu mogło sprawiać wrażenie obsesji.


Całość : http://wpolityce.pl/polityka/244804-spr ... -wyborcami

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 maja 2015, 07:30

Z radykalizmu się wyspowiadałem i wyleczyłem

— stwierdził (p)rezydent.


Moje zdanie jest takie : albo jest się radykałem, czyli że jest radykalnym w swoich poglądach, albo jest się człowiekiem kompromisu. Kompromis to są półprawdy, czyli tak naprawdę kompromis to kłamstwo. Widać to wyraźnie na przykładzie in vitro. Komorowski bredzi o in vitro jak pijany zając w kapuście, i w ogóle nie ma zielonego pojęcia czym jest in vitro. W kwestii in vitro Komorowski jest całkowitym ignorantem. Jego kompromis w przypadku in vitro to pakt z diabłem. Komorowski idzie tu na kompromis z grzechem. Kompromis przekracza tu granicę, której człowiekowi wierzącemu przekroczyć nie wolno. Granicą kompromisu jest grzech. Przekroczenie tej granicy to już jeden krok na otwarcie furtki dla zła. W kwestii in vitro potrzebny jest radykalizm, stanowcze i zdecydowane stanowisko - stanowcze NIE dla in vitro.

Komorowski wyleczył się z radykalizmu i stał się człowiekiem kompromisu. Stał się tym, który idzie na kompromis z diabłem. Jego nie interesuje prawda, nie interesują fakty. Takie człowiek jest niebezpieczny dla Polski. Jako człowiek kompromisu będzie bez zająknięcia podpisywał wszystko to, co szkodzi Polsce. In vitro to jedyny przypadek, gdzie Komorowski idzie na kompromis.

Czy naprawdę chcemy takiego prezydenta ?

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 maja 2015, 16:32

Coltrane pisze:In vitro to jedyny przypadek, gdzie Komorowski idzie na kompromis.
To nie jjedyny przyadek - miało być.

Człowiek kompromisu staje się zakładnikiem diabła.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 21 maja 2015, 11:27

Wysadzamy Bronka z fotela

Obrazek

Użytkownik Jerzy Rydzewski na portalu społecznościowym Twitter apeluje do internautów o udział w akcji i rozpowszechnianie wizerunku Bronisława Komorowskiego z dopiskiem „on nie jest moim prezydentem”.

Niech każdy sam zdecyduje, czy jest, czy nie.

Jak pisze Rydzewski: „Bronka wysadzamy z fotela prezydenckiego już w maju!”

My zdecydowaliśmy. Podajemy dalej!

http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/ite ... a-z-fotela

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 21 maja 2015, 16:40

Rządząca banda kreatur spod znaku PO szykuje Polakom ZAMACH STANU na wypadek wygranej Andrzeja Dudy ! Oddaję głos prof. Pawłowicz :


Prof. K. Pawłowicz: Alarmuję! A. Duda wygra, a R. Sikorski będzie prezydentem?


Przepychany w Sejmie w wielkim ostatnio pośpiechu, z inicjatywy Prezydenta B. Komorowskiego, projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk 1590), obok wielu zasadniczych sprzeczności z obowiązującą Konstytucją i regułami demokracji przewiduje też wykraczającą poza ramy Ustawy Zasadniczej procedurę „stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej”.

fot. biuro poselskie prof. Krystyny Pawłowicz
Konstytucja w art. 131 ust. 1 stwierdza, że: „Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie może przejściowo sprawować urzędu, zawiadamia o tym Marszałka Sejmu, który tymczasowo przejmuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej. Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej”.

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (dalej TK), którzy napisali projekt oraz Prezydent B. Komorowski inicjujący w Sejmie prace na nową ustawą o Trybunale, powołując się na art. 197 Konstytucji upoważniający uregulowanie ustawą organizacji i trybu postępowania przed TK, oraz na art. 131 Konstytucji, przewidujący dla TK kompetencję wydania na wniosek Marszałka Sejmu postanowienia o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta RP, przygotowali cały nowy rozdział 10 (zobacz aktualną wersję projektu po pracach w komisjach przy druku 3397), którego regulacja – poza uprawnionymi elementami proceduralnymi – zawiera też elementy, które nie mogą być przesądzone ustawą lecz tylko Konstytucją.

Cytowany art. 131 Konstytucji przewiduje ogólną procedurę czasowego „zawieszenia” Prezydenta RP na urzędzie. Nie wskazuje on jednak, jakie mogą być te „przejściowe” przyczyny niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta, w oparciu o które Marszałek Sejmu mógłby wystąpić do TK z wnioskiem o „uznanie przejściowej niemożności” wykonywania funkcji przez Prezydenta RP, które TK następnie analizowałby.

Art. 116 projektu ustawy o TK nie zważając na ten istotny brak przyznaje Marszałkowi Sejmu prawo – by w zasadzie uznaniowo, bo konstytucyjnie jest to niedookreślone – samodzielnie określił co, jaka konkretnie okoliczność, przyczyna, powód uzasadniają wniosek do TK o „stwierdzenie przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta RP”.

Czyli, mimo braku jasnego przepisu konstytucyjnego precyzującego okoliczności przejściowego „zawieszenia” Prezydenta RP w jego urzędowaniu, projekt ustawy o TK (tj. aktu niższego rzędu), nawet nie doprecyzowuje tych przyczyn, ale gorzej, przekazuje to do dyskrecjonalnej, samodzielnej decyzji aktualnego Marszałka Sejmu. Zezwala, by to on sam te powody, na użytek swego doraźnego wniosku do TK sprecyzował i wskazał jako powód „zawieszenia” Prezydenta. Marszałek Sejmu uzyska tym samym bardzo poważną kompetencję, która wykorzystywana dowolnie może mieć bardzo różne skutki polityczno–prawne. Ewentualna kontrola tych okoliczności przez TK pozbawiona byłaby tzw. wzorca konstytucyjnego, tj. konstytucyjnego punktu odniesienia, przy badaniu legalności stanu wskazanego przez Marszałka Sejmu jako „przeszkoda”, i to „przeszkoda przejściowa” wystarczająca do czasowego „zawieszenia” Prezydenta w jego funkcjach.

Przekazanie przez projekt ustawy o TK Marszałkowi Sejmu kompetencji skonkretyzowania powodu czasowego „zawieszenia” Prezydenta RP na urzędzie wykracza poza konstytucyjne upoważnienie do ustawowego uregulowania „organizacji i trybu postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym”. Nie jest to bowiem regulacja „procedury” przed TK, lecz – o bardzo daleko idących skutkach konstytucyjno–politycznych – regulacja o charakterze materialnym, która pozakonstytucyjnie niejako „zalegalizuje” nową, ważną kompetencję Marszałka Sejmu, który będzie mógł uznaniowo określić przyczynę złożenia wniosku do TK o czasowe odsunięcie urzędującego Prezydenta RP od władzy.

Przyczyny te, powody – winna jak wspomniałam – choćby w kierunkowy sposób – wskazać np. w art. 131 sama Konstytucja, by uniknąć ew. nadużyć i dowolności wobec urzędującego Prezydenta ze strony nie zawsze życzliwej mu parlamentarnej większości.

Dopiero więc po konstytucyjnym, materialnym, doprecyzowaniu w art. 131 Konstytucji powodów „przejściowego” zawieszenia Prezydenta RP w sprawowaniu jego urzędu, postępowanie przed TK mogłoby się toczyć zgodnie z Konstytucją, gdyż Marszałek Sejmu nie miałby już swobody w wyborze decyzji przy podejmowaniu działań wobec Prezydenta. Marszałek Sejmu byłby związany przyczynami wskazanymi konstytucyjnie.

Obowiązująca ciągle ustawa o TK nie zawiera odrębnych postanowień dotyczących procedury, o której mówi art. 131 Konstytucji. Jedynie w art. 28 wymienia kto byłby ew. uczestnikiem postępowania w takiej sprawie. Zaś projekt ustawy o TK tworząc, nowy rozbudowany rozdział o procedurze dotyczącej art. 131 ust. 1 Konstytucji dokonuje bardzo subtelnego, niewidocznego na pierwszy rzut oka, materialnego naruszenia Konstytucji. Projekt bowiem bezpodstawnie zezwala, milcząco uznaje pozakonstytucyjną kompetencję Marszałka Sejmu do samodzielnego określenia, decydowania „co” stanowi przejściową przeszkodę w sprawowaniu urzędu Prezydenta RP, mimo milczenia Konstytucji w tej sprawie.

Tu trzeba przypomnieć podstawową zasadę ustroju RP wyrażoną w art. 7 Konstytucji iż: „Organy władzy publicznej działają [tylko – przyp. K.P.] na podstawie i w granicach prawa”. Ta tzw. zasada legalizmu działania władz publicznych oznacza, że żaden organ władzy publicznej nie może wykonywać żadnych kompetencji, które nie zostały mu wyraźnie przypisane w Konstytucji lub ustawach. W stosunkach publicznych nie działa wolnościowa zasada, że „ co nie jest zabronione jest dozwolone”. Organy władzy mogą podejmować działania WYŁĄCZNIE „na podstawie i granicach prawa”. W omawianej sytuacji Marszałek Sejmu nie ma dla wniosku do TK w sprawie „zawieszenia” Prezydenta materialnej podstawy prawnej w Konstytucji, która takie powody wskazywałaby. Bez takiej podstawy wniosek Marszałka Sejmu do TK będzie nadużyciem Konstytucji.

Projekt ustawy o TK przekazuje więc bezprawnie Marszałkowi Sejmu prawo decydowania co stanowi „przejściową” przeszkodę w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta RP.

Nadto TK będzie rozpatrywał wniosek Marszałka Sejmu z wyłączeniem jawności. W pierwszej wersji projekt nie przewidywał uczestnictwa w tym postępowaniu żadnego przedstawiciela Prezydenta RP, np. kogoś z jego bliskich. Dopiero po moim proteście dopisano jako reprezentanta interesów Prezydenta w tym postępowaniu Szefa Kancelarii Prezydenta RP, który jak się zdaje, w takiej sprawie wcale nie musi być odpowiednim reprezentantem rzeczywistych interesów Prezydenta, np. chorego lub w inny sposób niedysponowanej Głowy Państwa. Nieobecność przedstawiciela Prezydenta RP na rozprawie nie wstrzyma rozpatrzenia wniosku Marszałka Sejmu.

Po rozpatrzeniu wniosku Marszałka Sejmu TK wyda „postanowienie o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz o powierzeniu Marszałkowi Sejmu, nie dłużej niż na 3 miesiące, tymczasowego wykonywania obowiązków Prezydenta RP”, z możliwością przedłużenia tego czasu na jeszcze kolejne 3 miesiące, jeśli przeszkody te nie ustaną.

Po uchwaleniu tej ustawy i po ewentualnym wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta, może więc teoretycznie zdarzyć się sytuacja, że Marszałek Sejmu złoży do TK wniosek o stwierdzenie „czasowej niemożności sprawowania urzędu Prezydenta RP” przez Andrzeja Dudę, uzasadniając to (bo tak mu akurat przyjdzie na myśl) np. chorobą psychiczną prezydenta, przejawiającą się np. w jego działaniach na arenie międzynarodowej i realizowaniu interesów Polski odmiennie od linii realizowanej przez dotychczasowy układ władzy. Np. w sprawach klimatycznych, energetycznych lub też w działaniach Prezydenta w obronie „frankowiczów” przed bankami, itp. Takie działanie (zamach?) Marszałka Sejmu nie jest w świetle nowej, szykowanej przez obecny układ władzy ustawy o TK całkowicie wykluczone.

II czytanie projektu nowej ustawy o TK zaplanowano w Sejmie już na wtorek 26 maja ok. godziny 11.00. ALARMUJĘ!

prof. Krystyna Pawłowicz

http://www.radiomaryja.pl/informacje/pr ... ezydentem/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 21 maja 2015, 23:27

Oklep w TVN! Perfekcyjny Duda zmiótł prezydenta na jego terenie!

Gdy w ubiegłą niedzielę zamieściłem krótkie podsumowanie debaty, w którym stwierdziłem, że wypadła ona na remis ze wskazaniem na Andrzeja Dudę, wiele osób skrytykowało mnie za moją ocenę, bowiem uważali, że wygrał Bronisław Komorowski. Czy teraz, gdy twierdzę, że Andrzej Duda wygrał bezapelacyjnie, również pojawi się jakiś krytyczny głos?

Czy ktoś może uważa inaczej? Może oglądaliśmy inny program, może gdzieś w Polsce, służby podpięły się pod kablówki i telewizory mieszkańców, puszczając im niedzielne starcie kandydatów na fotel prezydenta RP? No wiecie, taka sytuacja...

Dziś Andrzej Duda został prezydentem Polski. Był od Bronisława Komorowskiego lepszy w każdej dziedzinie. Idealnie wytykał prezydentowi, że nie realizuje swojej podstawowej powinności, jaką jest dbałość o przestrzeganie zasad i praw zapisanych w Konstytucji RP. Komorowski sam się pogrążał na każdym kroku. Przy polityce krajowej, zagranicznej, a nawet gdy mówił o uzbrojeniu.

Obrazek

Więcej – Bronisław Komorowski sam zadał Andrzejowi Dudzie pytanie, czy ten jest za przemocą w rodzinie, bo sprzeciwił się ratyfikacji Konwencji przemocowej, a przecież w Polsce 100 tys. kobiet rocznie jest dotkniętych przemocą domową... A co przez 8 lat rządów zrobiła Platforma Obywatelska, żeby tak nie było? To po pierwsze, ale po drugi, należy pamiętać, że Konwencja przemocowa jest sprzeczna z Konstytucją RP i Andrzej Duda idealnie powołał się w tym przypadku na opinię byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Zolla.

Cóż ja mogę więcej napisać... Powtórzę się : Andrzej Duda został dziś prezydentem Polski! Każdy to widział. Każdy widz, każdy twitterowicz, a nawet prowadzący debatę. Mina Moniki Olejnik, która niczym lwica broniła systemu i walczyła tak zaciekle, że była bardziej zestresowana od kandydatów, była bezcenna i zostanie w pamięci wielu Polaków, którzy uważają ją za służądzą władzy słabą dziennikarkę.

Szanowni Państwo. W niedzielę zmieniamy Polskę. A to puśćmy odchodzącemu prezydentowi na pożegnanie...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JY20_fb4pFI[/youtube]

Łukasz Żygadło

Dziennikarz i publicysta. Dwa lata pracował dla portalu wPolityce.pl, gdzie wciąż można czytać jego komentarze. Obecnie pracuje dla tygodników Warszawska Gazeta oraz Polska Niepodległa.

http://www.warszawskagazeta.pl/felieton ... go-terenie

ODPOWIEDZ