Miesięcznica

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk
Miesięcznica

Post autor: AnnaE » 10 maja 2013, 19:37

Dzisiaj mija 37 miesięcy od katastrofy rządowego samolotu TU-154M w Smoleńsku. Zginęli w niej, lecący na uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego Prezydent RP Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz 93 towarzyszące im osoby.
"Do dziś nie są znane powody katastrofy samolotu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich dziele. Po to organizowane są obchody w Warszawie, gdzie w pierwszych dniach po katastrofie zebrały się setki tysięcy ludzi, żeby oddać cześć poległym na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem" - czytamy na stronach Prawa i Sprawiedliwości.

Rano, po mszy św. w warszawskim kościele seminaryjnym przed Pałacem Prezydenckim odbył się Apel Poległych.

Wieczorem o godz. 19.00 w warszawskiej Archikatedrze św. Jana została odprawiona msza św., po której rozpoczął się Marsz Pamięci, który przejdzie pod Pałac Prezydencki.

+++
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2015, 21:00 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Trzeba odważnie demaskować zło

Post autor: AnnaE » 11 lipca 2013, 23:06

Dobro zwycięży

Homilia o. Gabriela Bartoszewskiego OFMCap wygłoszona w katedrze warszawskiej podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy samolotu rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem

Czcigodni Bracia Kapłani!

Drodzy Członkowie rodzin ofiar smoleńskich razem z Panem Premierem Jarosławem!

Umiłowani Siostry i Bracia!

Ewangelia mówi nam, że Jezus ustanowił apostołów w liczbie dwunastu. Jest to niewątpliwie analogia do dwunastu synów Jakuba, patriarchów ludu Starego Przymierza. Pan Jezus wybrał dwunastu Apostołów, bo mieli oni zostać patriarchami ludu Nowego Przymierza. Ewangelista wymienia ich imiennie. Kolejno po dwóch Pan Jezus wysłał ich po dwóch do różnych miejscowości, by głosili zbliżanie się Królestwa Bożego.

Ten sposób zapisu przypomina nam, że nie da się być człowiekiem wierzącym całkiem w pojedynkę. Każdemu z nas potrzebna jest jakaś więź w wierze z innymi ludźmi. Każdy z nas potrzebuje jakiejś przynależności do wspólnoty wierzących.

Analogię o wspólnocie apostolskiej przenoszę na naszą wspólnotę modlitewną w tej katedrze, trwającą już od 39 miesięcy. Nasza liturgiczna liczna wspólnota, w której stale uczestniczymy wraz z członkami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, odczuwa szczególną duchową więź wspólnoty. Tu, w katedrze warszawskiej, dajemy świadectwo wiary i wzajemnej miłości. Tu nasza wspólnota realizuje się w Eucharystii i poprzez Eucharystię.

To tam właśnie, w Katyniu, przed trzema laty, przy grobach naszych męczeńskich rodaków wszystko miało się zacząć od Eucharystii, od komunii z Jezusem Chrystusem. Z tego względu w oficjalnej delegacji był obecny biskup polowy Wojska Polskiego, był kapelan prezydenta, było jeszcze siedmiu kapłanów, byli też ordynariusze polowi: prawosławny i ewangelicki.

Imię Jezusa Zbawiciela było w samolocie obecne z racji na samą misję. Nasi rodacy, podróżując, byli na służbie, na służbie Rzeczpospolitej, w trosce o pamięć historyczną, o duchowe, kulturowe i materialne dziedzictwo. Pragnęli dać świadectwo wierności tym wartościom i tym zasadom, dzięki którym Polska nie zginęła, a ich wyrazicieli doczesne szczątki znalazły się w Katyńskim Lesie. Tam, w Katyniu, przez całe lata nie mógł stanąć krzyż, a teraz jeszcze nie można zbudować choćby niewielkiej kaplicy!

Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński wraz z małżonką i pozostali uczestnicy tej pielgrzymki pragnęli zadośćuczynić potrzebie serca. Oni starali się zadbać o to, by Polacy byli dobrze zakorzenieni w niezafałszowanej historii. Znana jest wiara śp. pana prezydenta w powrót Polski na drogę prawdy i najszlachetniejszych tradycji Narodu. Prezydent jako wzorowy mąż stanu, katolik i prawdziwy patriota do końca pozostał wierny swoim ideałom dbałości o ujawnienie prawdziwej historii Narodu Polskiego. Wszyscy uczestnicy tej pielgrzymki pragnęli spełnić oczekiwania poety, który przed 100 laty pisał:

A po tych wszystkich, którzy szli przed nami

Z krzykiem „Ojczyzno” i z męką szaloną.

A po tych wszystkich, co ginęli sami,

Aby nas zbawić swoją krwią czerwoną,

Za śmierć dla jutra, za ten lot słoneczny,

O Polsko! Odmów „Odpoczynek wieczny”.

(Artur Oppman, Pacierz za zmarłych).

Więc, Polsko, dziś jesteśmy tu, w archikatedrze św. Jana w Warszawie, podczas Ofiary Eucharystycznej i u boku Wielkiego Prymasa Tysiąclecia. Pamiętamy nie tylko o kolejnej miesięcznicy. Przyszliśmy dzisiaj w upalny lipiec. Będziemy pamiętali z potrzeby serc, a przede wszystkim ze względu na wielkość ofiary, niespotykanej w ciągu tysiąca lat naszej historii. A wielkość ofiary, już nie pierwszy raz, najpewniej krzyżami się mierzy. Tych krzyży przybyło nam wiele.

Poeta mówi o słonecznym locie. Ten lot rzekomo odbywał się we mgle. Ale dla nas pozostanie on lotem słonecznym, gdyż słońce było u jego początku i trzeba wierzyć, że nie zabrakło światła gwiazdy betlejemskiej przy przejściu ofiar do domu Ojca. Niespodziewana śmierć tej wybitnej elity Narodu Polskiego jest wielką tragedią, która zdarzyła się w wolnej Ojczyźnie. Polska od wielu lat niepodległa, ma swoje sukcesy – i to sukcesy bardzo poważne. Jednak ta ostateczna walka o kształt naszego kraju, o autentyczną wolność, suwerenność, wierność tradycji i zasadom życia moralnego, jeszcze nie została zakończona. Trzeba walczyć, by prawda zwyciężyła, byśmy pozostali wierni naszej zdrowej tradycji polskiej, tej z przeszłości, i tej obecnej.

Umiłowani!

Dobro nie jest dane raz na zawsze. Trzeba umieć je pielęgnować i bronić. Zło przecież nie śpi. Nadszedł nowy czas próby, próby niezbędnej, można powiedzieć nawet koniecznej. Polskość musi się odświeżyć, polskość musi się oczyścić. Dało się to zauważyć już w momencie narodzin „Solidarności”. Ale wtedy chyba byliśmy zbyt pewni naszych patriotycznych cnót.

Przed kilkunastu laty znany dziennikarz (Sandauer) przestrzegał, że „pod sztandarami „Solidarności”, noszącymi insygnia katolickie zgromadziła się liczna gromada ateistów, którzy w imię celów politycznych postanowili walkę z Kościołem odłożyć na później. Jednak te ataki zaczęły się pojawiać. A jak dobrze wiemy i jak to czujemy obecnie, one bardzo się nasiliły. Poszły w zapomnienie cenne słowa nauczania Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, który wołał: „Dla nas po Bogu najlepsza miłość to Polska! (…) Mamy obowiązek chrzcić i nauczać Naród polski oraz upominać się o uszanowanie naszej kultury rodzinnej i narodowej”.

Dziś odzywają się głosy, których przykładem może być współczesny komentarz: „Już słyszę te medialne wrzaski i drwiny, że nacjonalista, anty-Europejczyk, że średniowiecze i wstyd za granicą”.

Prezydent i towarzyszący mu nasi rodacy nie mogli zapomnieć o 70. rocznicy męczeństwa tysięcy Polaków, którzy oddali swoje życie za Polskę Piastów i Jagiellonów, czasów elekcji i rozbiorów, wszystkich powstań i wszystkich wojen, wszystkich wygnańców i zesłańców, wszystkich rozstrzelanych, powieszonych i zagłodzonych? Za Polskę jakże wspaniałej kultury, za Polskę świętych matek i ojców i za tych, co będą ginęli w przyszłości.

Do Smoleńska udali się bowiem, aby dać świadectwo prawdzie, aby wyznać publicznie miłość do Polski. Bo Polska to wprawdzie kraj tylko, to państwo, ale też, to historia i kultura, czyli inaczej – Polska to jedna z największych wartości.

Umiłowani!

Dziś, w czasach rozszerzającego się relatywizmu moralnego, gdy wielu ludzi traci rozeznanie między dobrem i złem, między prawdą i fałszem, gdy słyszy się hasło, że liczy się pieniądz i przyjemność, że sumienie jest bzdurnym wymysłem moralistów, że jakakolwiek ofiara dla innych i dla swojego kraju jest głupotą, tym bardziej trzeba doceniać, podkreślać i mówić prawdę o ofierze smoleńskiej, powtarzam ponownie, by prawda zwyciężyła.

Zło jest zawsze widoczne z daleka. Jest krzykliwe i porażające, jak ostry sygnał alarmowy. Dlatego tak nas przygnębia i przeraża, gdy je obserwujemy w naszym społecznym życiu. Nie wolno jednak upadać na duchu. Dobra i dobrych ludzi jest więcej. Inaczej ten świat by się już dawno rozpadł. Trzeba to sobie uświadamiać i trzeba solidarnie w dobru się wspierać.

Trzeba odważnie demaskować zło i stawiać mu opór, na jaki nas tylko stać, by ukrócić jego bezczelność, jego cynizm i jego arogancką pychę.

Dobro na pewno zwycięży. Dobro zwycięży, jeżeli podniesiemy przeciw niemu znak krzyża, ze wszystkim, co on symbolizuje.

Ufajmy mocno, że także zło szerzące się dziś na polskiej ziemi, w naszych miastach i wsiach, w naszych rodzinach i na naszych ulicach, zostanie przezwyciężone. Wsparci Krzyżem Chrystusowym, podejmiemy z nim walkę, zwalczając je dobrem, ofiarnością i dobrocią; gdy wskażemy na nie, gdy nie będziemy się kryć po kątach, gdy zmobilizujemy przeciw niemu uczciwe media i opinię publiczną.

Nowożytne pogaństwo buduje dziś to, co Ojciec Święty Jan Paweł II nazywa cywilizacją śmierci. Walka z tą cywilizacją nie odbywa się na polach bitewnych. Ona odbywa się w ludzkich duszach, być może także w naszych duszach i duszach osób nam najbliższych. Bo o ludzkie dusze przede wszystkim idzie.

Dlatego każdego 10. dnia miesiąca uciekamy się do Eucharystii, bo tylko w ten sposób możemy szczerze myśleć o prawdzie tej tragicznej rzeczywistości i wyrażać naszą miłość. Bowiem w naszej ziemskiej kondycji tylko tak postępując, możemy odnajdywać nadzieję i doświadczać pociechy. Niech pamięć o tym tragicznym wydarzeniu nadal umacnia i jednoczy nas, pielgrzymów ziemskich z tymi pielgrzymami, którzy przed trzema laty odeszli do domu Ojca. Amen.
http://www.radiomaryja.pl/polecamy/trze ... -zwyciezy/

Kto ma uszy, niechaj słucha.
+++


<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/9O7zkmRmW9I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Rok za rokiem

Post autor: AnnaE » 10 kwietnia 2014, 08:06

PRZED MARSZEM PAMIĘCI

Ojczyzna jest znowu zagrożona


Każdego dziesiątego dnia miesiąca, od czterech lat, spotykamy się, aby wspólnie oddać hołd śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim Ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Msze św. w archikatedrze warszawskiej jednoczą nas w modlitwie za tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.
Marsze Pamięci na Krakowskim Przedmieściu również mają modlitewny charakter. Domagamy się na nich także prawdy o tej wielkiej narodowej tragedii. Mamy bowiem do czynienia z powielaniem kremlowskiej propagandy, niesuwerennymi i urągającymi polskiej racji stanu działaniami polskiego rządu i podległych mu instytucji.
Spotykamy się, aby dać świadectwo, że to ci, którzy zginęli tamtego kwietniowego dnia przed czterema laty w Smoleńsku, najlepiej rozumieli polską rację stanu. To właśnie Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed imperialnymi zakusami Rosji i starał się im przeciwstawiać. Niestety, był z tego powodu brutalnie atakowany przez swoich przeciwników politycznych i oskarżany o rusofobię. Głównie przez tych ludzi, którzy obecnie rządzą Polską. Dziś nawet najzagorzalsi polityczni przeciwnicy naszego Prezydenta przyznają mu rację. Stało się to jednak dopiero po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni na Ukrainie, okupacji przez Rosję części jej terytorium. W efekcie tej agresji świat stanął na progu być może nie tylko lokalnego konfliktu.

Polska jest znowu zagrożona.
Rząd nie radzi sobie z zapewnieniem podstaw bezpieczeństwa naszemu krajowi. Okazało się, że polityka uległości wobec Rosji, której przejawem było m.in. oddanie jej przez rząd III RP śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, zbankrutowała.
To Prezydent Lech Kaczyński miał rację.
Spotkajmy się 10 kwietnia 2014 r. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu i pokażmy, że Ten, który na taką politykę się nie godził, jest godny najwyższego szacunku i pamięci. Oddajmy hołd dziewięćdziesięciu sześciu ofiarom katastrofy z 10.04.2010 r. w Smoleńsku. Prawda zwycięży!

Anita Czerwińska
http://www.pis.org.pl/download.php?g=mm ... a_2014.pdf

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Rok za rokiem

Post autor: AnnaE » 10 kwietnia 2014, 08:09


Program obchodów IV rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2014 r.

Warszawa, 10 kwietnia 2014 r.

8:00 &#8211; Msza święta w intencji Ofiar katastrofy

Kościół Seminaryjny p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)

Godz. 8:41 - Apel Pamięci
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 10:00&#8211;11:00 &#8211; Blok filmowy
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 12:00 &#8211; Anioł Pański
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 12:15&#8211;16:00 &#8211; Blok filmowy, koncerty
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz.16:00 &#8211; Pokaz filmu dokumentalnego Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego pt. &#8222;Prezydent&#8221;
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 16:50 &#8211; Wystąpienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 17:15 &#8211; Pokaz filmu dokumentalnego Anity Gargas pt. &#8222;Anatomia upadku cz.2&#8221;
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Godz. 19:00 &#8211; Msza święta w intencji Ofiar katastrofy
Bazylika Archikatedralna p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Po mszy świętej &#8211; Marsz Pamięci
Marsz z Bazyliki Archikatedralnej pod Pałac Prezydenckihttp://www.pis.org.pl/article.php

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

53 miesięce od Tragedii Smoleńskiej

Post autor: AnnaE » 10 września 2014, 12:06

Dzisiaj mijają 53 miesiące od Tragedii Smoleńskiej.


10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 rozbił się samolot TU-154M z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, senatorami, posłami, działaczami i rodzinami ofiar Katynia. Lecieli tam w 70. rocznicę mordu Sowietów na kwiecie polskiej inteligencji, sami zginęli niosąc prawdę o Katyniu.


Do dziś nie są znane powody katastrofy samolotu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich dziele. Po to organizowane są obchody w Warszawie, gdzie w pierwszych dniach po katastrofie zebrały się setki tysięcy ludzi, żeby oddać cześć poległym na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem.

Obchody 53. miesięcznicy Tragedii Smoleńskiej w Warszawie:

8.00 - Msza św. w Kościele Seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)

8.41 - Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim

19.00 - Msza św. w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska 8 )

Po Mszy św. rozpocznie się Marsz Pamięci, który przejdzie pod Pałac Prezydencki.

Obrazek

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 11 września 2014, 00:25

Dobrej homilii posłuchać warto:

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/1xyXJ8fTr_M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 października 2014, 20:18

+++

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/n28j4XqtmxA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 maja 2015, 18:59

+++

POOlak
Posty:56
Rejestracja:23 lutego 2015, 22:06
Lokalizacja:Amsterdam

Post autor: POOlak » 10 maja 2015, 19:55

Ja bym proponował, żeby czcić jeszcze tygodniówki katastrofy Smoleńskiej :)

Zginęli to zginęli po co drążyć temat. A jeżeli hipotetycznie stoją za tym Rosjanie (w co oczywiście nie wierzę) i taka informacja by się ujawniła, to przyniosłoby więcej niekorzyści dla polski niż dobra.

Nie rozumiem też czczenia, którzy zginęli w tym wypadku od tylu lat, to nie byli nadludzie, żeby stawiać im pomniki i na ich cześć odprawiać modły. Od 10 kwietnia 2010 roku w wypadkach samochodowych zginęło x razy więcej Polaków niż ci którzy zginęli w Smoleńsku, a jakoś nikt o nich w mediach nie pamięta. To jest prawdziwa tragedia, że tyle ludzi ginie na drogach, a nie kilkunastu skorumpowanych polityków. Czy taki Kaczyński czy Gosiewski był bardziej wart od innego obywatela takiego jak ja? Nie wydaję mi się, zwłaszcza , że obowiązuje zasada, że wszyscy ludzie są równi.

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 czerwca 2015, 22:29

+++


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dGH77WLmyaI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 sierpnia 2015, 12:21

+++

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 sierpnia 2015, 22:19

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cqRFeHxneJs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Od dziś honorowo

Post autor: AnnaE » 10 grudnia 2015, 21:01

+++

Obrazek

http://tv-trwam.pl/film/msza-swieta-w-i ... j-10122015

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej pod przewodnictwem ks. Wojciech Bartkowicza Rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchowne św. Jana Chrzciciela w Warszawie - transmisja z Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie.

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 11 grudnia 2015, 00:18

Bardzo pięknie, tak powinno być od początku

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 11 grudnia 2015, 13:17

jeszcze do wczorajszej miesięcznicy:Ofiarom Smoleńska

muzyka i śpiew Tomasz Pasławski > wersja muzycznaTam, gdzie nawet ptaki nie śpiewają,
Bo czarnymi wspomnieniami szumi las?
W smutnym lesie, w obcym kraju
Straciliśmy nagle bracia wszystkich Was.Kochani! Niezapomniani!
Czy naprawdę było tego trzeba
By tranzytem przez Smoleńsk rosyjski Tupolew
Wiózł najlepszych Polaków wprost do nieba.

Każda ziemi piędź jest tu mogiłą
Obca ziemia utuliła Was do snu.
Wciąż nie wierzę, że to znowu się zdarzyło
Na tej ziemi, na tej ziemi, właśnie tu!

Kochani! Niezapomniani!
Czy naprawdę było tego trzeba
By tranzytem przez Smoleńsk rosyjski Tupolew
Wiózł najlepszych Polaków wprost do nieba.

Za marzenia o Polsce zawsze giną najlepsi
Ile jeszcze ofiary potrzeba?
70 lat wcześniej zaginęli bez wieści
Wyście poszli za nimi do nieba.

Kochani! Niezapomniani!
z waszej śmierci sen się ziści
sen o Polsce prawdziwej, dostatniej, uczciwej
o Ojczyźnie, matce dla wszystkich.

Kochani, my o was pamiętamy.
Wasza śmierć nie będzie nadaremną!
Bo przez pamięć Waszej najwyższej ofiary
chcemy walczyć o Polskę sprawiedliwą.

Kochani, zapamiętamy
Waszą śmierć niczym ofiarny stos
My dla was tę Polskę wygramy
Boże, pomóż odmienić nasz los.

maj 2010
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=16759
ileż to już miesiecznic za nami....
a może tym razem Prawda wyjdzie na jaw ?
oby...

ODPOWIEDZ