Czy można krytykować papieża?
Ależ oczywiście, że tak…!
Św. Paweł krytykuje hipokryzję pierwszego papieża, św. Piotra
W Biblii znajdujemy odpowiedź na wszystko. Biblia jest kamieniem węgielnym naszej wiary. I oto historia opisana w Liście do Galatów (2,11-14). Św. Paweł zaatakował hipokryzję św. Piotra, który zanim przybyli do Antiochii żydzi nawróceni na wiarę Chrystusową, jadał z nawróconymi poganami i nie miał z tym żadnego problemu. Z chwilą, gdy przybyli żydzi, Piotr zaczął zachowywać się jak hipokryta i obawiając się krytyki ze strony żydów, zaczął unikać jadania z poganami i jeszcze wciągać w takie zakłamanie Barnabę, osobistego ucznia Pawła.
No i Paweł nie wytrzymał i dał Piotrowi ostrą nauczkę, i odprawę, nazywając po imieniu hipokryzję Piotra. Nie uczynił tego z żadnych politycznych ani egoistycznych pobudek, ale oparł swoją odpowiedź na Chrystusie. Albo Jezus Chrystus uwolnił nas od żydowskiego prawa i oparł wszystko na Sobie, albo nie…
Piotr uznał swoją niekonsekwencję…
Papież, nawet tak wielki jak św. Piotr, nie był większym niż Chrystus Pan i to głosił co Chrystus. Żaden papież nie jest większy ponad Ewangelię! A jeżeli takim się czyni lub głosi rzeczy niezgodne z Biblią, to każdy chrześcijanin, nawet ten najmniejszy, ma prawo tak jak św. Paweł – napomnieć go, bo taki jest nasz chrześcijański obowiązek. Jeżeli milcząco zgadzamy się na przekłamania i zdrady wobec nauczania Pisma Świętego, wiedząc, że istnieją, to jesteśmy współwinni grzechu kłamstwa i oszustwa wobec tego, co Chrystus powiedział.
Już sam lęk przed uzasadnioną krytyką papieża nie jest zdrową i naturalną postawą. Czynienie z ludzi, którzy krytykują papieża, wrogów Kościoła, jest manipulacją prawdy, mającą na celu sztuczną obronę idei papiestwa poprzez kompromis w sprawach Prawdy. Taka postawa niszczy Kościół od środka. Koncepcja papiestwa nie stoi nad koncepcją Kościoła, a tym bardziej ponad nauką Chrystusa. Papieże to omylni ludzie, są nieomylni w sprawach wiary jedynie wtedy, kiedy są kanonicznie wybrani na to stanowisko z natchnienia Ducha Świętego, a nie z umowy pomiędzy kardynałami (w sprawie kanoniczności wyboru papieża zob. po angielsku The Monstrosity of the Allegations against „Team Bergoglio” = Cardinal Bergoglio is not the Pope). I nawet jeśli papież jest wybrany kanonicznie, to na mocy dogmatu jest nieomylny tylko w szczególnych wypadkach oraz gdy głosi niezmiennie Nauczanie Kościoła.
(tekst z artykułów nadesłanych)
https://franciszekfalszywyprorok.wordpr ... ie-ze-tak/