ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosja
Autor Wiadomość
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17397
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Marzec 2015, 21:46    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17397
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Marzec 2015, 09:31    [Cytuj]

Pachnie wojną!W TelAwizji coraz częściej słychać słowa: wojna, wojsko, pobory, uzbrojenie, a myślałem że tylko środowiska PIS-u będą nas pchać na wschód jako mięso armatnie za Smoleńsk. Myliłem się, bo teraz wszystkie opcje pookrągłostołowej zdradzieckiej swołoczy, wszystkie sprzedawczyki wyją jednym głosem – Putin, Rosja to nasz wróg i musimy z nimi walczyć w obronie Ukrainy. Musimy być kolejny raz pozbawieni elit, bo za dużo się odrodziło, bo za dużo jest młodych myślących widzących to zdradzieckie działanie pseudo polaków przywiezionych tu na sowieckich czołgach, działania ich dzieci i wnuków wychowanych wrogo do wszystkiego co polskie, ale jednocześnie noszących polskie nazwiska.
Przywożonych tu jako matrioszki po zamordowaniu w NKWD-owskich katowniach właściciela przejmowanego nazwiska i rodowodu. Taką najsłynniejszą matrioszką był tow. Jaruzelski do którego rodzona matka nigdy się nie przyznała, bo nie mogła w nim rozpoznać syna!

Moraine Społeczność pisze na Facebooku:
„Dziwnie to wszystko zaczyna wyglądać. Kilka dni temu amerykański ambasador w Polsce oświadczył, że USA są gotowe przysłać poważną ilość Patriotów z Niemiec gdyby Polska była zagrożona. Następnie jakiś polski generał zapowiadał buńczucznie, że nie ma możliwości aby Polska nie zauważyła wielkich ruchów rosyjskich wojsk… Tymczasem wczoraj Rosjanie oświadczyli triumfalnie, że przeprowadzają wielkie ćwiczenia w Kaliningradzie i NATO nawet tego nie zauważyło. Do tego dochodzi też rzekome rozmieszczenie Iskanderów. Rzekome ponieważ polski rząd mówi, że to tylko informacja medialna. Dzisiaj natomiast na A2 ludzie zrobili zdjęcie konwojowi US Army z Patriotami. Czyżby to pomoc o której wspominał ambasador? Tak szybko to oni nie działają. Wszystko wygląda więc już jak z góry zaplanowane ruchy. Polska powinna natychmiast przestać angażować się na Ukrainie. Ten rząd tylko pogarsza sytuację i prowadzi nas w kierunku konfrontacji. Niech USA i Rosja, skoro tak bardzo chcą sobie postrzelać urządzają sobie wojenki np. na Alasce, a nie w Polsce.’

a Andrzej Mileszko dodaje:
Kiedy Polacy otworzą oczy i zobaczą ze szokują nam akcje wymordowania Słowian ich własnymi rekami ? Zbudowano nienawiść każdego do każdego bez refleksji nad tym kto stoi za krzywdami jakich wszyscy doznaliśmy!
My mamy pretensje do Ukraińców za Wołyń ,oni do nas za ucisk jakiego doznali od nas jako przedstawicieli mocniejszej w tamtych czasach nacji!
My mamy żale do Rosjan za morderstwa NKWD ,a oni za napaść na ich kraj krotko przed tym !
Noworosja ma żal do Ukrainy za wymordowane rodziny i spalone przez Ukraińskie wojsko domy ,a Ukraińcy stracili bliskich w efekcie walk wyzwoleńczych Noworosji!
Buntuje się Litwinów przeciw Polakom zamieszkałym na Litwie ,i przekupuje Polaków by okazywali wrogość wobec Litwinów!
To samo robi się na Białorusi i w Estonii! Czy nie widzimy ze za wszystkimi zbrodniami stoi jedna nacja i ta nacja jako jedyna zyskuje na destabilizacji Europy? Na terenie Ukrainy już żydowscy dygnitarze podpisali umowy z korporacjami MONSANTO by uruchomić potężne uprawy GMO!
Po to by wprowadzić plany w życie trzeba pozbyć się ludności i to właśnie teraz się odbywa i odbywać się będzie na jeszcze większa skale ! Wobec Polski plany są podobne i trwają cały czas na naszych oczach prace nad wyludnianiem Naszego Państwa! Kiedy się obudzimy aby zrozumieć niezbyt przecież skomplikowany plan naszego okupanta?
Oni nie zastopują tej akcji z dobrego serca i bez wahania nadal będą pchać nas w wojnę w której będziemy ginąc stajać się coraz słabsi i mniej liczni! Poprzestaną dopiero gdy zostanie potrzebna liczba niewolników bez sil do przeciwstawienia się temu zdradzieckiemu narodowi!

http://niezaleznemediapod...ojna/#more-8180
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17397
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Marzec 2015, 11:15    [Cytuj]

Minister kultury w Rosji chwyta bluźnierców za mordy, a w Polsce minister kultury bluźnierców dofinansowuje.


Skandal w Nowosybirsku

DODANE 2015-03-23 07:41

Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej upomniało dyrektora Teatru Opery i Baletu w Nowosybirsku za bluźniercze wystawienie opery Ryszarda Wagnera „Tannhäuser”. Wystawienie „Tannhäuser” obraziło uczucia religijne.


WIKPEDIA (PD) Joseph Tichatschek jako Tannhäuser i Wilhelmine Schröder-Devrient jako Wenus w inscenizacji z 1845 r.

Sprawa stała się głośna w całej Rosji, kiedy miejscowy metropolita Tichon, wspierany przez wielu prawosławnych zarzucił inscenizacji, która miała premierę w grudniu 2014 r. obrazę uczuć religijnych i profanację. W ramach uwspółcześniania dramatu Wagnera, autor inscenizacji Teofil Kuljabin, przeniósł jego akcję w czasy współczesne.
W oryginale pierwszy akt opery rozgrywa się w Grocie Wenus, gdzie przebywa rycerz i poeta Tannhäuser. Chce odzyskać wolność, którą dobrowolnie stracił zamykając się z Wenus, symbolizującą erotyczne pożądanie. W spektaklu w Nowosybirsku, Tannhäuser jest reżyserem filmu erotycznego pt. „Grota Wenus”, którego głównym bohaterem jest Jezus Chrystus, kuszony przez półnagą Wenus. Przedstawienie wywołało skandal. Gdy interwencje i prośby ludzi wierzących domagających się zmian w inscenizacji nie zostały wysłuchane, miejscowy biskup złożył w lutym br. w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wszczęto w tej sprawie śledztwo, które trwa. Niedawno jednak eksperci uznali, że inscenizacja nie zawiera treści podlegające penalizacji.
Zbierane są podpisy zarówno pod petycją domagającą się zakazu wystawienia tej inscenizacji, jak również w obronie reżysera i kierownictwa teatru. Głos w sporze ostatnio zabrało Ministerstwo Kultury FR. W ocenie urzędu spektakl został przygotowany na skandalicznym poziomie i w sposób oczywisty obraża uczucia religijne ludzi. Dyrekcja Teatru ma przeprosić publiczność oraz usunąć z inscenizacji fragmenty, które obrażają uczucia religijne.
Wątpliwości Ministerstwa wzbudziły także wielkie kwoty wypłacone reżyserowi spektaklu oraz aktorom, dlatego wszczęta zostanie kontrola finansowa w Nowosybirsku. Kuljabin otrzymał jednak wsparcie ze strony wielu środowisk artystycznych. Przekonuje, że jego inscenizacja nie miała nikogo obrazić, ale była jedynie próbą przekazania treści opery Wagnera, współczesnemu widzowi. Media poinformowały, że niedawno Kulhabin otrzymał z Teatru Bolszoj w Moskwie, najważniejsze sceny operowej w Rosji propozycję przygotowania spektaklu w nowym sezonie.

Andrzej Grajewski/TASS

http://gosc.pl/doc/2402225.Skandal-w-Nowosybirsku
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bez_ksyw


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 141
Skąd: mam wiedziec?
Wysłany: 29 Marzec 2015, 20:22    [Cytuj]

Jeszcze niedawno mówiło się, że to jedynie prototyp – tymczasem okazuje się, że “genialne dziecko rosyjskiej zbrojeniówki” – T-14 Armata wchodzi do służby.
Nowa konstrukcja posiada zrobotyzowaną wieżę z automatem ładującym i armatą kalibru 125 mm typu 2A82-1M. T-14 może być też wyposażany w armatę kalibru 152 mm, działko 30 mm i karabin maszynowy 12.7 mm. Kadłub wygląda futurystycznie i przypomina izraelską Merkavę. Czołgi piątej generacji są do siebie podobne, stają się niższe, szybsze i posiadają elektroniczne udogodnienia przy prowadzeniu ognia. Silnik Diesla A-85-3A o mocy 1200 lub 1500 koni, obsługa – 2 żołnierzy. Pancerz wielowarstwowy, stalowo-ceramiczny. Waga: 45 – 55 ton. Szybkość, w zależności od wersji – 65–75 km/h.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17397
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Styczeń 2016, 17:45    [Cytuj]

Rosjanie palą książki, które wydała Fundacja Sorosa.
„Wrzucono je do worków, wyniesiono na dziedziniec uczelni i wrzucono do ognia”
W Republice Komi, na północnym wschodzie europejskiej części Federacji Rosyjskiej, spalono kilkadziesiąt książek wydanych przy wsparciu Fundacji Sorosa - podał w czwartek portal Gazeta.ru. Książki znajdowały się w bibliotece jednej z uczelni w Workucie.

Minister kultury FR Władimir Medinski zapowiedział już zbadanie wydarzeń w Workucie. Podkreślił, że palenie książek jest niedopuszczalne. Porównał to również do burzenia pomników.

Gazeta.ru powołuje się na oficjalny list szefowej resortu ds. edukacji i młodzieży w Republice Komi, skierowany do portalu internetowego „7x7”. Swietłana Moisiejewa-Archipowa poinformowała, że jej resort przeprowadził w bibliotekach instytucji edukacyjnych „monitoring obecności literatury” wydanej w ramach projektu Fundacji Sorosa „Odnowienie edukacji humanistycznej w Rosji”.

Łącznie kilkaset książek wydanych w ramach projektu znaleziono w zbiorach trzech uczelni. W jednej z nich 53 książki zostały już spalone

—pisze Gazeta.ru. Portal „7x7” podał, że w republikańskiej bibliotece narodowej w stolicy Komi, Syktywkarze, potwierdzono, iż tam „sorosowskie” książki nie są już dostępne dla czytelników.

Bibliotekarka przyznała, że wrzucono je do worków, wyniesiono na dziedziniec uczelni i wrzucono do ognia. Kolejne 450 książek przygotowano do zniszczenia w workuckiej politechnice i szkole technicznej w Uchcie.

Gazeta.ru przeanalizowała „zabronione” tytuły i wyjaśniła, że są wśród nich klasyczne podręczniki, wykorzystywane na rosyjskich uniwersytetach i napisane przez profesorów renomowanych uczelni - Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego i Wyższej Szkoły Gospodarki. Medinski kategorycznie zaprzeczył, by to jego resort polecił spalenie książek.

Palenie książek, to krok z tego samego cyklu, co burzenie pomników. Wygląda to tak źle i wywołuje tak złe skojarzenia historyczne, że jest absolutnie niedopuszczalne

—powiedział dziennikarzom w Moskwie. W listopadzie zeszłego roku Prokuratura Generalna FR uznała Fundację Społeczeństwo Otwarte (Open Society Foundation), należącą do Fundacji Sorosa, za niepożądaną w Rosji. Prokuratura uznała, iż działalność tej organizacji stanowi zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego i bezpieczeństwa państwa.

Fundacja Sorosa jest na liście niepożądanych w Rosji organizacji pozarządowych, zaproponowanej w zeszłym roku przez Radę Federacji, wyższą izbę parlamentu.

Ryb, PAP

autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/swiat...zucono-do-ognia
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Endek
Józef


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 2948
Skąd: Nieporęcki Las
Wysłany: 4 Czerwiec 2016, 20:09    [Cytuj]

Rosja jeśli chce dalej istnieć jako państwo, musi nie dopuścić do powstania antyrakietowej siatki baz wokół niej.To może oznaczać także zbombardowanie tych miejsc, gdzie antyrakietowe bazy miały by powstać. Tylko w którym momencie? Ano w tym, kiedy już będą tam antyrakiety, ale jeszcze nie uaktywnione do bojowych działań. Zatem, przygotujmy się na najbardziej czarny scenariusz dla Polski i podziękujmy pisowskim jastrzębiom wojny.
_________________
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,087 sekundy. Zapytań do SQL: 8