MASONERIA

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska
Re: MASONERIA

Post autor: Coltrane » 14 października 2014, 15:55

Z Myśli Narodowej – Nr 29, 1938 rok:

DWANAŚCIE ANTYMASOŃSKICH PRZYKAZAŃ DLA KATOLIKÓW

1) Bądź swemu bliźniemu nie szpiegiem, ale bratem. Śledząc wszystkich, przeoczysz najłatwiej tego, który istotnie na twoją baczność zasługuje.
2) Nie bądź Żydem z ducha, skoro zostałeś chrześcijaninem, i nie rządź się podwójną etyką. Bądź lojalnym nietylko wobec tych, których uznałeś w sercu za Lud Wybrany.
3) Pamiętaj, że w całej Ewangelji nie znajdziesz jednego przykładu, aby Chrystus gwoli poprawienia ludzi z wad czynił im zło; nie wyrządzaj zatem zła w tym celu, aby kogoś uszlachetnić lub poznać.
4) Naucz się dobrze „Dziewięciu grzechów cudzych”, abyś nie sądził, że wolno ci zło, które spotkasz, tolerować. Nie chciej być doskonalszym niż Chrystus, który biczem wypędzał łotrów ze świątyni.
5) Pamiętaj, że jesteś faryzeuszem, jeśli kładziesz w czasie Ewangelji na ustach znak krzyża, a słowa twoje kłamią twoim uczuciom i myślom, ludziom i Bogu. Społeczeństwu wyrządza tę samą krzywdę kłamstwo człowieka uczciwego, co kłamstwo łotra.
6) Nie składaj dziesięciny z mięty, anyżu i kminu, opuszczając, co jest najważniejszego w Zakonie. Nie sądź, że czynisz nakazom religji zadość, spełniając praktyki religijne, a pozostając w organizacji, która prędzej czy później każe ci spłacać świadomie trybut na rzecz zła.
7) Nie popełniaj przez głupotę zbrodni, wykonując polecenia masonerji, które wydają ci się niewinnemi. Pamiętaj że nie posiadłeś wszystkich rozumów i nie jesteś mądrzejszym niż Kościół, który za należenie do Masonerji rzuca klątwę.
8) Nie bądź tchórzem, który przez brak odwagi zawiera pakt ze złem. Nie zapominaj w chwili największego zwątpienia, że większy jest Pan Bóg niż pan Rymsza.
9) Nie myśl, że niebezpieczeństwo masońskie znajduje się w obozie twego politycznego przeciwnika: tkwi ono w każdej masońskiej komórce, choćby w twojem przekonaniu najlepszej, w każdem jej sprzecznem z nakazami Kościoła i miłości bliźniego posunięciu.
10) Jeśli chcesz Masonerję zwalczać, nie kryj się pod konspiracyjną pierzynę, nie wystawiaj swego najlepszego przyjaciela na sztych, każąc mu występować przeciw Masonerji samotnie.
11) Pamiętaj, że w wyścigu fałszu i zła, jakim jest Masonerja, zwycięstwo przypadnie siłą konieczności najgorszym. Jeżeli chcesz zwyciężyć, a najgorszym nie jesteś, używaj tych tylko środków walki, które wkłada ci w rękę religja.
12) Miej serce lwa, pokorę franciszkanina, hart stali, wesołość pliszki i brak tajemnic w życiu.


(Pisownia oryginalna)

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=51035

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: MASONERIA

Post autor: Coltrane » 16 czerwca 2016, 08:43

Wyjątek z książki "Zatrute źródło - masoneria"

2. Zniszczenie Kościoła katolickiego i ustanowienie uniwersalnej religii ogólnoświatowej.

Obok działań wprost unicestwiających życie Kościoła, jeszcze skuteczniejsza była metoda walki z nim, zawarta w tajnej instrukcji przekazanej członkom Wysokiej Wenty z 1819 r.: to nie ostrego sztyletu powinny lękać się najbardziej zarówno katolicyzm, jak i monarchia. Ale te dwa filary porządku społecznego mogą się zawalić wskutek zepsucia (...). Nie mnóżmy przeto męczenników, lecz propagujmy wszelkie występki. (...) Sprzyjajcie tedy zepsuciu serc, a nie będziecie mieli katolików. Odciągajcie księdza od pracy, od ołtarza i od praktykowania cnót. Niech czym innym zajmie swoje myśli i zacznie inaczej spędzać czas. (...) Sprawcie więc, by kler maszerował pod waszym sztandarem w przeświadczeniu, że kroczy nadal pod godłem Kluczy Apostolskich.

Efektem tych działań prowadzonych przez instrumenty polityczne i instytucje państwowe, jak też przez zmonopolizowane przez żydomasonerię mass media i ośrodki kulturotwórcze, w wielu krajach świata życie Kościoła (wiara) zaczęło stopniowo zanikać, często przy biernej postawie duchowieństwa.

Inną trucizną wtłaczaną przez żydomasonerię w organizm Kościoła, były idee gnostycko-kabalistyczne przemycane przez „piątą kolumnę" początkowo do teologii i do jej nauczania. Z biegiem czasu opanowały one całe nauczanie w Kościele, powodując coraz większe zagubienie duchowe i światopoglądowe wiernych oraz upadek dyscypliny kościelnej.

W podobny sposób, przy użyciu tych samych środków, żydomasoneria skłaniała Kościół katolicki do dryfowania w kierunku tworzonej przez nią jednej, ogólnoświatowej religii. Nie sposób zaprzeczyć, że Sobór Watykański II stworzył klimat sprzyjający przenikaniu liberalizmu, modernizmu i humanizmu żydomasońskiego do Kościoła katolickiego. Szczególny niepokój budzą tzw. spotkania ekumeniczne, idące w kierunku synkretyzmu, masońskiej religii uniwersalnej, głoszonej przez Lucis Trust i ONZ. W 1994 r. odbyło się pierwsze Światowe Zgromadzenie Przedstawicieli Różnych Wyznań na rzecz Pokoju w Rzymie - centrum Chrześcijaństwa. Czterysta przedstawicieli rozmaitych wierzeń zanosiło modły i szeptało magiczne zaklęcia do swych egzotycznych bóstw. Towarzyszyły temu symbole tęczy i gołębicy z gałązką oliwną. Wiadomym jest, że Arka Noego, tęcza, gołębica i gałązka oliwna to symbole masońskie związane z inicjacją na stopień mistrza. Są one zapowiedzią „końca drugiego potopu", który jest przez masonów utożsamiany z trwającymi dwa tysiące lat rządami Kościoła Chrystusowego. Wierzą oni, że wkrótce te rządy ustaną, wyparte przez prawo Nowej Ery - Eiy Wodnika. Siedem kolorów tęczy odpowiada siedmiu niebom, w które wierzą gnostycy. Podobne spotkania odbyły się w Bazylei, Brukseli, Mediolanie, Asyżu, a ostatnio w Krakowie.

Z drugiej strony, należy pamiętać, że Kościół katolicki wcześniej zdecydowanie potępiał masonerię. Zasadnicze znaczenie dla jej oceny miała opinia Kościoła: Kościół Katolicki i masoneria to dwie organizacje, dwa światopoglądy i dwie wiaty, które się wzajemnie wyłączają i potępiają. Już papież Grzegorz XVI w swej pierwszej encyklice Mirari vos z 1832 r. określił masonerię jako ściek nieczysty wszystkich poprzednich sekt. Przez ponad dwa i pół wieku, które upłynęły od ukazania się pierwszej antymasońskiej encykliki, papieże wydali 14 encyklik, w których jednoznacznie potępili wolnomularstwo. Stanowisko to było podtrzymywane przeszło 400 razy przez Urząd Nauczycielski Kościoła, a osoby przynależące do masonerii lub propagujące jej idee obłożone zostały ekskomuniką.

W dobie obecnego kryzysu wiary, spowodowanego działaniami żydomasonerii w Kościele, powyższe zakazy i sankcje dziś okazują się nieskuteczne. Choć 26 listopada 1983 r. została ogłoszona deklaracja Kongregacji Doktryny Wiary, która podtrzymała dotychczasowe stanowisko Kościoła, zakazujące przynależności do masonerii pod groźbą utraty prawa do przyjmowania sakramentów świętych, oraz zakazała biskupom interpretowania tego zakazu na użytek lokalny {Acta Apostolicae Sedis 76/1984/30nn), zostało to jednak, tak przez hierarchię, jak przez wielu wiernych, całkowicie zignorowane.

I tu moja uwaga :
Franciszek jeszcze jako kardynał Bergoglio został honorowym członkiem Rotary Club (organizacja masońska). Bergoglio przyjął to członkostwo i nigdy nie odwołał, a więc de facto Franciszek jest masonem ! Jak to więc jest moi drodzy : papieże potępiali przynależność do masonerii, osoby przynależące do masonerii były obłożone ekskomuniką, a obecny papież jest masonem i jednocześnie jest głową Kościoła Katolickiego ?!?! KK i masoneria to dwa przeciwstawne obozy (masoneria to inaczej anty-kościół, czyli wróg nr 1 KK), a ktoś kto jest honorowym członkiem masońskiego klubu zostaje papieżem, czyli głową KK !!!

Czy wybór takiej osoby jest zgodny z Prawem Kościoła Katolickiego i czy jest ważny?
Dla mnie to jest jakiś absurd, jakiś zły znak !
Dlatego bardzo krytycznie patrzę na poczynania obecnego papieża.
Synod biskupów o rodzinie - to jakieś nieporozumienie - to kolejny po SVII atak na Kościół, którego celem jest rozwalenie i totalne zniszczenie Kościoła.

Celem Synodu jest ZEPSUCIE SERC, zepsucie moralne. I o to chodzi w tym Synodzie.

Uważajmy więc na Franciszka, bo to może być fałszywy prorok, ktoś kto zwodzi wiernych. sieje zamęt i prowadzi na manowce !

Tyle moich spostrzeżeń. Jest mi niezmiernie przykro, że muszę takie rzeczy pisać o obecnym papieżu (któremu winienem posłuszeństwo) ... Ale niestety, fakty są faktami. I nikt mi nie powie, że wszystko jest w porządku.

Maciej WW
Posty:10
Rejestracja:12 lutego 2016, 19:34
Lokalizacja:KrakĂłw

Post autor: Maciej WW » 18 czerwca 2016, 23:55

Zapraszam do obejrzenia filmu n/t kulisów zamachu na JPII - za tym stoi anty-kościół - mówi bezpośredni świadek tych wydarzeń, prof. Gabriel Turowski:
https://www.youtube.com/watch?v=8d9eQJM87Bg

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 7 września 2016, 09:12

Masoneria w Polsce i kościele katolickim

Obrazek

Wiedza przeciętnego Polaka na temat masonerii, czyli inaczej wolnomularstwa jest znikoma. Wielu ludzi nie jest w stanie tak naprawdę podać samej definicji tego słowa nie mówiąc już o szczegółowych założeniach.

Wspominając o wolnomularstwie można narazić się wielu środowiskom, lub można zostać oskarżonym o to, że jest się zacofanym. Niestety, masoneria jest częścią naszego świata. Jest „niewidoczna”, przez co także niezwykle niebezpieczna oraz aktywna.

Warto powiedzieć na samym początku, czym naprawdę jest masoneria. Najprostsza definicja podaje, że jest to „(…) międzynarodowy ruch, mający na celu duchowe doskonalenie jednostki i braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich, lóż wolnomularskich, obediencji rozbudowanej symboliki”. Masoneria to także zespół bractw o charakterze elitarnym i dyskretnym. Inną cechą wolnomularstwa są legendy i teorie spiskowe na jego temat

Wolnomularstwo nie jest wewnętrznie jednolite – tworzą je zarówno organizacje umiarkowanie liberalne, mistyczno-ezoteryczne, jak i konserwatywno-tradycjonalistyczne. Nie można wskazać jednego uznawanego przez wszystkich wolnomularzy wspólnego centrum, choć istnieją wspólne fora, federacje, które jednak na ogół skupiają organizacje najbardziej do siebie zbliżone. Wspólnym ideowym łącznikiem wszystkich organizacji masońskich jest przekonanie o konieczności pracy nad wewnętrznym rozwojem zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa – według zasad bliskich temu ruchowi – oraz imperatyw braterstwa – łączenia ponad podziałami (zwłaszcza religijnymi i politycznymi).

W Polsce masoneria na nowo zaczęła tworzyć się od 22 listopada 1938 roku w momencie wejścia w życie dekretu prezydenta RP o zakazie działalności struktur wolnomularskich w Polsce. Był to moment przełomowy.

Papież Paweł VI twierdził, iż „przez jakąś szczelinę do świątyni Boga przedostał się „dym szatana” czyli masoneria Pius XII, a także kilku kardynałów, którzy zapoznali się z trzecią tajemnicą fatimską także mówili, że dotyczy ona wielkiej apostazji w kościele. Kardynał Ciappi dodawał, iż rozpocznie się ona od samych jego szczytów. Także słowa ostatniego wykładu Jana Pawła II o Fatimie interpretowane są tak, że papież uważał „że jedna trzecia kardynałów, biskupów i kapłanów pracuje dla szatana.

Niepokojące informacje o polskim Kościele Katolickim podał w tygodniku „Głos” z 2008 r. prof. Jan Żaryn z Instytutu Pamięci Narodowej. Stwierdził on, iż wśród księży w diecezjach było 2142 tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (TW), wśród zakonników -46, zakonnic -12, na KUL -24, w ATK -16, a w wyższych seminariach duchownych -39.

Masoneria jest wielkim zagrożeniem dla Polski i jej suwerenności. Masoni w Polsce funkcjonują na bardzo podobnych zasadach jak w Unii Europejskiej. Chcą by Polska została całkowicie zmasonizowana.

Odbyło się spotkanie przedstawicieli masonerii oraz najwyższych władz Unii Europejskiej. Było to w trakcie spotkania szefów Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego z organizacjami filozoficznymi i ruchami niewyznaniowymi. Na spotkaniu spotkali się Jose Barroso, Herman Van Rompuy i Jerzy Buzek pod pretekstem walki z wykluczeniem społecznym. Przedstawiciele Brukseli spotkania z lożą masońską uzasadniali faktem, że trzeba utrzymywać dialog między unijnymi instytucjami, a wspólnotami religijnymi, Kościołem, oraz stowarzyszeniami nie wyznaniowymi.

Warto zaznaczyć, że Jose Barroso czyli szef Komisji Europejskiej od wielu już lat spotyka się z najwyższymi władzami masonerii. Jest ona w Brukseli przyjmowana niezwykle gościnnie. Unijny przywódcy odnoszą się w stosunku do masonów z niezwykłym szacunkiem oraz grzecznością. Wcześniej masoni przyjmowani byli zazwyczaj na prywatne zaproszenie któregoś z wysoko postawionych unijnych oficjeli, aż do roku 2008, kiedy już oficjalnie Barroso jako przewodniczący KE zaprosił do Brukseli władze Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego „Le Droit Humain”. Wówczas główny przedstawiciel masonerii mógł przemawiać na tak wysokim szczeblu instytucji europejskich, korzystając z ich niezwykłej gościnności. Tym razem spotkali się Buzek i Barosso na nieoficjalnej kawie z masonami.

Barosso na każdym kroku podkreśla, że jest przywiązany do „ducha laickości”, oraz podkreśla, że trzeba oddzielić życie świeckie od kościelnego. Zasady masonerii stały się także tymi UE.

Masoneria Polska działa w bardzo chytry sposób. Mianowicie próbuje wmówić społeczeństwu, że jej nie ma i jest to zwykła teoria spiskowa. Osoby, które mówią jednak o jego istnieniu są określane idiotami. Wiele tematów przestało być poruszane, a wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ze skutków jakie może nieść masoneria.

W Polsce działają loże masońskie:

-Loża Matka „Kopernik” - Warszawa,
-„Rotary Club” - Warszawa,
-Loża „Walerian Łukasiński” - Warszawa,
-Loża „Przesąd Zwyciężony” - Kraków,
-Loża „Świątynia Hymnu Jedności” - Poznań,
-Loża „Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem” - Gdańsk,
-Loża „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” - Warszawa.

Według prof. Ludwika Hassa, do polskich masonów zaliczali się m.in.: Adam Jerzy Czartoryski i Adam Kazimierz Czartoryski, Konstanty Adam Czartoryski, Zbigniew Gertych, Jan Józef Lipski, Aleksander Małachowski, Stanisław August Poniatowski, Antoni Słonimski, Hanna Suchocka, Maria Szyszkowska, Wojciech Żukrowski, Andrzej Zoll.

Na przestrzeni wielu lat utworzono nową formę okupacji Polski agenturalno – masońską. Obce narodowi siły zewnętrzne czyli masoneria przy pomocy podporządkowanych sobie służbom rządzącym spowodowały, iż utracił on źródło swojej spoistości i przestał być wrażliwy na własną tożsamość ukształtowaną przez wiekowe dziedzictwo kulturowe i religijne. Te same siły zawładnęły Kościołem Katolickim od wewnątrz.

Jednym z przykładów członków kościoła i masonerii jest arcybiskup Tadeusz Gocłowski śluby zakonne złożył w 1951 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1956 roku, a sakrę biskupią z rąk kardynała Glempa w 1983. Od 1983 roku był biskupem diecezji gdańskiej, a od 1992 roku arcybiskupem, metropolitą diecezji. Jeszcze w 1988 strajkował wraz ze stoczniowcami gdańskimi. Jako osoba zaangażowana w „transformację ustrojową” został zaproszony przez gen. Czesława Kiszczaka jesienią 1988 roku do rozmów w Magdalence. W 2005 roku na Jasnej Górze nawoływał do głosowania na Platformę Obywatelską. Innym przykładem masonerii w Kościele Katolickim jest Abp Józef ŻYCIŃSKI – TW „Filozof. Arcybiskup wspiera imprezę Jerzego Owsiaka „Przystanek Woodstock” propagujący permisywizm moralny pod hasłem „róbta co chceta”. Warto zaznaczyć, że w 2007 roku wziął w niej osobiście udział. Nic więc dziwnego, że za swoją działalność zbiera tak bardzo wiele nagrod i wyróżnień od bliskich mu światopoglądowo organizacji jak np. Fundacji Nowego Tysiąclecia, czy redakcji „Tygodnika Powszechnego” i jest reklamowany przez środki masowego przekazu. W audycji telewizyjnej „Kropka nad i” na pytanie Moniki Olejnik: „czy Polska jest antysemicka?” odpowiedział: „wszyscy Polacy to antysemici”.

Problem masonerii w Polsce jest ogromny. Wielu ludzi jest kompletnie nieświadomych jego skali. Zadaniem nacjonalistów jest nie tylko nie dać się pochłonąć wolnomularstwu, ale także uświadamiać o nim innych ludzi, oraz walczyć z nim, chociaż nie będzie to walka łatwa.

Monika D.

Źródło: AUTONOM.PL

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inform ... katolickim

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 11 października 2016, 11:04

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Czy PiS też służy masonerii?

Obrazek

8. 12. 2014 r. ukaże się moja najostrzejsza i najbardziej obszerna książka o masonerii – „Masoneria polska 2014”. Polskie finanse i gospodarka są już w rękach masonerii. Zbliża się wielki krach. Czy grozi nam nowa Jałta?
(zamówienia - 601-519-847)

Ta książka jest owocem mojej wędrówki po tropach, które wskazał chiński, wykształcony w USA i pracujący tam wiele lat na eksponowanych stanowiskach, ekonomista Song Honbing.

Idąc tymi tropami przemierzałem świat i doszedłem tam, gdzie on się nie zapuszczał.

Idąc tymi tropami przemierzałem Polskę, patrzyłem na nią, jej bankowość, gospodarkę, politykę, odkrywałem dalsze tropy i różne wierzchołki gór lodowych, identyfikowałem słabość i zdradę, odnajdywałem ślady, owoce i samą obecność masonerii, odkrywałem, zresztą za Hongbingiem, jej plan na najbliższe lata i te działania podejmowane wczoraj i dzisiaj, których skutki dla Polski i nas wszystkich są katastrofalne.

„Wojna o pieniądz” Songa Hongbinga to jedna, jak się wydaje, z najważniejszych książek początku XXI w. Po polsku ukazały się jej dwa najważniejsze tomy. Jest już na polskim rynku od kilku lat. Jest łatwo dostępna. Mogli i powinni ją przeczytać i przemyśleć wszyscy, którym leży na sercu dobro Polski, przede wszystkim prawi politycy prawicy.

Jakiś jej czytelnik może mieć wątpliwości. Czy to wszystko prawda? Czy Chińczyk, który ją napisał nie zwodzi nas – ludzi Zachodu, jakoś nie przesadza, nie koloryzuje?

Jeśli ktoś zadaje sobie takie pytanie może i powinien sięgnąć do innych książek podejmujących taką tematykę, napisanych przez amerykańskich czy europejskich ekonomistów, finansistów czy publicystów, którzy się w niej specjalizują.

Nikt z takich autorów nie zaprzecza twierdzeniom Hongbinga, wielu je w pełni potwierdza. Mało kto jednak sięga tak daleko i głęboko jak robi to Hongbing.

Zamierzeniem Hongbinga było ostrzeżenie Chińczyków i ludzi Azji przed tym co dzieje się w USA i Europie Zachodniej. Jego przestrogi są jednak dla nas niemniej cenne.

Ujawnia on mechanizmy rządzące Zachodnim światem, fakt, że w tym świecie nie rządzą już politycy, ale grupa bankierów powiązana z faktycznymi właścicielami wielkich ponadnarodowych koncernów. Ujawnia, że ci ludzie zawiązali spisek przeciwko narodom, państwom, wolności, demokracji, pośrednio ujawniając, że jest to również spisek przeciwko wartościom Zachodu, chrześcijaństwu, a przede wszystkim katolicyzmowi.

Ujawnia pułapki w jakie wciągnęli oni Zachodni Świat i znaczną część państw z innych kontynentów.

Pokazuje w miarę szczegółowo ich program zawładnięcia światem i poszczególne etapy jego realizacji, te które zostały już zrealizowane, te które są właśnie realizowane, te które czekają na swoją realizację w najbliższej i dalszej przyszłości.

Ujawnia, że spisek ten ma formy organizacyjne. Mówi o Klubie Bilderberg, Instytucie Spraw Międzynarodowych (CFR), Komisji Trójstronnej, Banku Światowym, Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Mówi o liderach spisku – o Rothschildach, Rockefellerach, Morganach, Wartburgach itd.

W jego książce nie pada słowo „masoneria” (zapewne nie chce Azjatom komplikować problemu), ale wszystko to, co mówi, jej właśnie dotyczy. Musi zdać sobie sprawę z tego każdy, kto ma jakąś choćby podstawową wiedzę o tym „pomocniku szatana na ziemi”.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się na Zachodzie, jeśli chcemy rozumieć to, co dzieje się w Polsce i z Polską, i jeśli chcemy zidentyfikować i usunąć to zło, które nas niszczy.

To bowiem, co dzieje się w Polsce jest tylko drobnym fragmentem realizacji wielkiego, ogólnoświatowego programu masonerii.

Jego realizacja ma najpierw doprowadzić Zachodni Świat do mega kryzysu – wielkiego krachu tożsamego, jak wszystko na wskazuje, z upadkiem zachodniej cywilizacji.

Następnym krokiem, planowanym przez masonerię jest zbudowanie na tym gruzowisku swojego Nowego Wspaniałego Świata, świata, w którym będzie jeden rząd, jeden pieniądz, jedna (nowa i masońska) religia.


Polska przeszkadza w realizacji tego planu. Szatan i jego „pomocnicy na ziemi” boją się Królestwa Matki Bożej pomimo słabości Jej poddanych i zdrady, która wśród nich się szerzy. Chcą wymazać Polskę nie tylko ze wszystkich map, ale i z pamięci ludzi, w tym (i przede wszystkim) z pamięci samych Polaków.

W Polsce grasuje wirus groźnej choroby, która po raz pierwszy zaatakowała nas, a przede wszystkim nasze elity, w XVIII wieku, choroby, która prowadziła Polaków do przeświadczenia, że Polska ma szansę na trwanie i rozwój, pokój i dobrobyt, tylko wtedy, gdy odda się obcym „pod opiekę”.

Tę chorobę nazywano kiedyś scudzoziemczeniem duszy i określano ją jako najgorszy typ zdrady narodowej.

Nasze elity polityczne od lewa do prawa zapadły na tę chorobę, oślepły i osłabły tak, że nie tylko nie potrafią zidentyfikować wirusa, ale jeszcze go karmią oraz pomnażają.

Dziś w Polsce polskie, a może lepiej „polskie” elity realizują plan zachodniej masonerii, plan, którego efektem byłoby samobójstwo Polski.

Jest jednak szansa, wielka szansa na to byśmy wykorzystali w najbliższej przyszłości owoce tego planu w naszej sprawie, uwolnili się spod masońskiego dyktatu. Wielki krach, który nadchodzi da szansę wielu narodom, szansę, która gdy zostanie wykorzystana pozwoli nam wszystkim wrócić do dobrej, starej chrześcijańskiej Europy niepodległych państw, która pozwoli nam odzyskać i zagospodarować po polsku naszą Ojczyznę.

Masoni przez wieki przygotowali się, jak to ujawnia Hongbing, do realizacji swojego planu. Byli gotowi na początku XX w. Wtedy zaczęli przejmować media i nośniki kultury, uniwersytety i szkolnictwo, gospodarkę, a przede wszystkim pieniądz, system finansowy i banki. Kluczem był pieniądz, za który kupowali wszystko i wszystkich, rujnowali kraje, niszczyli klasę średnią, przejmowali światowy majątek.

Hongbing opisuje proces, w ramach którego masoni (on nazywa ich „bankierami” czy za Ayn Rand gigantami lub „Atlasami”) w trzech etapach zapanowali nad pieniędzmi i systemem finansowym całego zachodniego świata (w tym Polski).

Opanowali najpierw dolara amerykańskiego (prywatyzując go i tworząc System Rezerwy Federalnej), uzależniając po II wojnie Światowej inne waluty zachodniego świata od dolara, a wreszcie przekształcili w początkach lat siedemdziesiątych XX w. pieniądze w całym Zachodnim świecie w swój własny produkt wytwarzany w praktyce „ z niczego” ( „fiat money” – „Niech się stanie pieniądz”), bez ponoszenia kosztów, w dowolny sposób i w dowolnych ilościach. W ten sposób uczynili z pieniądza narzędzie swojego panowania nad światem.

Zaczęli stosując go panować nad gospodarkami, a co za tym idzie rządami poszczególnych krajów, przejmować majątek narodowy w USA i w Europie (i nie tylko) i stawać się wierzycielem wszystkich, tak państw jak społeczeństw i jednostek.

Każdy dziś poważny ekonomista mówi, że jest to sytuacja paranoiczna, która musi się zakończyć kryzysem, którego jeszcze w dziejach świata nie było. Optymiści twierdzą, że Zachodni Świat może jednak przetrwać nawet do roku 2025, w którym wielki krach jest nieuchronny. Pesymiści i realiści mówią o tym, że ten krach może nastąpić w każdej chwili.

Hongbing twierdzi, że krach był i jest z premedytacją przygotowywany i jest precyzyjnie zaplanowany. Ma nadejść w momencie, który „Atlasi” uznają za najbardziej dla nich dogodny.

Chiński ekonomista poświęcił w swojej „Wojnie o pieniądz” uwagę dwóm osobom, które jego zdaniem spełniają w tej perspektywie kluczową rolę: Allisie Rosenbaum, znanej światu jako Ayn Rand, która przedstawiła ten plan i wytworzyła doktrynę, która miała zjednać do niego elity i Allanowi Greenspan, który realizował jedną z zasadniczych jego części. Tym dwóm osobom (i ich działaniom), a szczególnie Ayn Rand poświęcam w tej książce dużo miejsca.

Rand głosiła, że dosłownie o wszystkim decyduje kapitał, a wytwarzają go i potrafią używać tylko „Atlasi” (bankierzy i właściciele koncernów) – „boscy siłacze” – ludzie geniusze, których nic i nikt nie powinien w żaden sposób ograniczać. Powinni oni być poza prawem i jakąkolwiek oceną moralną. To na ich barkach spoczywają losy świata. Gdyby zrezygnowali ze swoich działań świat przestałby praktycznie istnieć. To dobrodzieje i zbawcy świata. To oni w istocie produkują, są twórcami postępu, dobrobytu, pomyślności, pokoju i szczęścia ludzkości. Oni są jedynymi decydentami i zwycięzcami. Reszta to bezmyślny i leniwy motłoch bez wartości. Należy zatem podporządkować się „Atlasom” – stanąć po stronie „mądrzejszego” i „silniejszego”.

„Atlasi” mają już dość wyzyskiwania przez rządy i motłoch. Rozpoczną więc wkrótce strajk – zatrzymają „silnik świata”, co spowoduje największy kryzys w dziejach – wielki krach. Przerażeni ludzie poproszą wtedy, by „Atlasi” powrócili i oddadzą im pełnię władzy – tak powstanie Nowy Wspaniały Świat i światowy rząd „Atlasów”. Ci, którzy poprą „Atlasów”, którzy będą realizować ich wskazania będą partycypować we władzy i bogactwie.

Allan Greenspan był przez 30 lat uczniem i współpracownikiem Rand. Następnie objął na prawie 20 lat (1987-2006) najważniejszy urząd we współczesnym świecie – został prezesem Sytemu Rezerwy Federalnej i zaczął, co wykazuje Hongbing i co stosunkowo łatwo udowodnić, niszczyć światowe finanse i gospodarkę – „zatrzymywać silnik świata”. Wielki krach jest już blisko.

W tej książce opisuję szczegółowo ich historię, pokazuję jak za różne sznurki pociągała tu masoneria, by wreszcie ujawnić jak doktryna Rand stała się filozofią polskich elit politycznych (filozofią wyznaczającą kształt, funkcjonowanie i działanie polskiego państwa) i w jaki sposób wdrażana była u nas od 1989 r. do dziś taktyka Greenspana, by wyniszczyć Polskę, dokonując jej całkowitej destrukcji w momencie wielkiego krachu.

Za to wszystko odpowiedzialni nie są tylko polscy masoni, Unia Wolności PO i SLD, ale również liderzy PC, a potem PiS-u. Oni również przyjęli opcję Rand i Greenspana. Temu faktowi i ich aktywności w tej perspektywie, poświęcam wiele miejsca.

Co się stanie z Polską w momencie wielkiego krachu? Przygotowane są dla niej różne scenariusze. Trzeba pamiętać, że wielki krach w Świecie Zachodu oznacza, że stanie się on łakomym kąskiem dla Rosji. Rządy Zachodu świetnie zdają sobie sprawę z tego, że ten krach jest coraz bliżej. Logiczne jest zatem, że chcą się zabezpieczyć. W jaki sposób mogą to zrobić? Tylko w jeden – poprzez nową Jałtę. Nowa Jałta oznacza nowy podział świata. Czy Polska znowu zostanie przez Zachód sprzedana Rosji? A może scenariusz nowej Jałty jest jednak inny niż tamtej? Staram się odpowiedzieć na te pytania. Określam też bardzo prawdopodobny scenariusz, w ramach którego znajdziemy się w sytuacji przypominającej sytuację z 1918 r. i będziemy mieli znowu wielką szansę na wolność (w tym gospodarczą) i niepodległość (w każdym wymiarze).

W książce pojawia się wiele faktów. Te fakty łączę ze sobą, szukam ich przyczyn i skutków, wyciągam wnioski, dopowiadam, stawiam najbardziej prawdopodobne hipotezy, staram się przewidzieć dalsze efekty. Moja praca przypominała tu często układankę puzzli. Pewne elementy „obrazka” są w moim posiadaniu, innych brakuje. Odtworzony obraz nie zawiera skaz. Czy jednak na pewno taki jest oryginał?

Czytelnik powinien zatem pamiętać, że w tej książce są nie tylko twierdzenia, że prezentuje ona również teorie i hipotezy, uzasadnione podejrzenia.

Jakie będzie jutro? To wie tylko Bóg. Wszystko może się zdarzyć, ale są też jakieś ludzkie (w tym masońskie) plany i jest jakaś logika historii.

Pisząc tę książkę natrafiłem na ogrom materiałów, tematyki, ogrom zagadnień i problemów. Zacząłem ją pisać jeszcze w 2013 r. Pierwsze wstępne jej rozdziały wydałem w końcu jako oddzielną książkę pt. „Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu”. Rozdział pt. „Polska i Ukraina” tak mi się rozrósł w trakcie pisania, że wydałem go w maju 2014 r. w postaci książki pt. „Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski”. Warto zatem te trzy książki traktować łącznie.

Wiele problemów, jak np. masoneria i Kościół czy masoneria i „Gazeta Polska” już tylko tutaj zasygnalizowałem. Dotyczące ich teksty znalazły się w tej książce na końcu w dziale pod tytułem „Dodatki”.

Zamówić ją można: 601-519-847

Stron 416, cena wraz z kosztami wysyłki 40,00 zł


A oto jej spis treści, który wiele mówi o jej zawartości

Część I W kierunku wielkiego krachu i powstania Rządu Światowego

Rozdział I Czy Polska przetrwa do 2025 roku?

1. „Europejski i chrześcijański rdzeń naszego narodu zanika”

2. „Początek był w buncie Lucyfera przeciwko Bogu”

3. „Jest w naszej mocy stworzyć świat od nowa” – masońskie szaleństwo

4. „Państwo jest w stanie wojny z narodem”

5. „Niewidzialna pięść rynku”

6. Czy przetrwamy?

Rozdział II Masońska agentura wpływu

1. Masoneria i służby specjalne

2. Agentura wpływu – sposób i techniki działania

3. Zastosowanie agentury wpływu przez masonerię

4. Masońska agentura wpływu w Polsce w XVIII w.

5. Masońska agentura wpływu i Konstytucja 3 maja

6. Masoński duch Konstytucji 3 maja wiecznie żywy – casus Aleksander Dugin

7. Masońska agentura wpływu w Polsce w latach 1945-1989

8. Masońska agentura wpływu w Polsce po 1989 roku

Rozdział III Ayn Rand – upowszechnianie doktryny masońskiej

1. Alissa Rosenbaum – agent wpływu: GRU i masoneria amerykańska

2. Alissa Rosenbaum staje się Ayn Rand

3. Rand, DeMille, Rothschild, Zukor: przedziwna kariera w Hollywood

4. „Źródło”, Hirsz, Aaron, Szmul i Icchak

5. Narodziny masońskiej „Biblii”

Rozdział IV Ayn Rand: Oddajcie władzę „boskim siłaczom”

1. Kapitalizm i „boscy siłacze”

2. Odsunąć od władzy „hołotę”

3. Cała władza w ręce koncernów

4. Masoński kapitalizm i kapitalizm sowiecki

5. Masoński kapitalizm i wojny: masoni, komuniści, naziści

6. Masońska ideologia – odsłona pierwsza: perspektywa „gospodarcza”

Rozdział V Masoński kapitalizm – przyszła religia ludzkości

1. Masoński kapitalizm i nowa Atlantyda

2. „Chrześcijaństwo to morderstwo duchowe”

3. „Katolicy to faszyści, którzy chcą poddać ludzkość swojej totalitarnej władzy”

4. Przyjmijcie masońską religię

5. To jest czysty satanizm

6. Rand i wielcy masoni

7. Masońska ideologia – odsłona druga: perspektywa ducha

Rozdział VI W jaki sposób masoneria chce przejąć pełnię władzy nad światem?

1. „Do diabła ze społeczeństwem”

2. Zatrzymać „silnik świata”

3. Czy mamy do czynienia z kryzysem kontrolowanym przez masonerię?

4. Ku pełnej kontroli nad społeczeństwem

5. Społeczeństwo ma odrzucić chrześcijaństwo i przyjąć podstawowe wartości masońskie

6. Realizacja „świętego” prawa własności – totalne zniewolenie

7. Powstanie masońskiego Rządu Światowego

Rozdział VII Realizacja planu światowej masonerii – 1913-1987

1. Powołanie Systemu Rezerwy Federalnej

2. Konferencja w Bretton Woods w 1944 r. – powstanie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego

3. Unicestwienie planu Kennedy`ego: zabójstwo prezydenta

4. Nixon ogłasza, że układ z Bretton Woods jest już nieważny

5. Niszczenie klasy średniej i ubożenie społeczeństw

6. Paul Volcker zostaje Prezesem Systemu Rezerwy Federalnej – powstanie Komisji Trójstronnej – Carter zostaje prezydentem USA

7. Unicestwienie planów prezydenta: Zamach na Reagana

8. Tragiczna śmierć Lawrence`a Pattona McDonalda

Rozdział VIII Przejęcie pieniądza na świecie przez masonerię

1. Gotówka i pieniądz depozytowy

2. „Niech się stanie pieniądz” – czynniki ograniczające kreację pieniądza przez banki

3. „Niech się stanie pieniądz” – podstawowa metoda kreacji pieniądza przez banki

4. Ilość pieniądza na rynku – masoneria przejmuje kontrolę nad pieniądzem

5. Pieniądz jako narzędzie zniewolenia – rabunek kredytowy

6. Pieniądz jako narzędzie zniewolenia – rabunek przez inflację

7. Czy rabunek byłby możliwy bez zastosowania derywatów?

8. Czy deflacja oznacza początek końca?

9. Dlaczego masoneria musi wywołać mega kryzys?

Rozdział IX Realizacja planu światowej masonerii–Allan Greenspan – ostatni etap zatrzymywania „silnika świata”

1. Greenspan i masoneria – początki jego kariery

2. Przygotowanie Greenspana do roli „Grabarza” – Greenspan i Rand

3. Greenspan odkrywa „prawdziwych” bogów i postanawia im służyć

4. Kim jest, w istocie, Allan Grenspan?

Część II – Masoneria eliminuje Polskę

Rozdział X Atak na Polskę – przyczyny, konteksty, środki

1. Matka Boża Królowa Polski – wściekłość szatana

2. Drugi powód nienawiści szatana – Polska wierna Kościołowi

3. Trzeci powód nienawiści szatana – Polska gotowa zawsze stanąć w obronie wiary

4. Plan masonerii realizowany od stuleci: wymazać Polskę z mapy Europy

5. Elity PRL-u wobec „zatrzymywania silnika świata”

6. W jaki sposób masoneria uczyniła z Polski łatwy łup dla zachodnich grabieżców

7. Polska w cieniu Ayn Rand – masońska manipulacja na polskiej świadomości

8. Masoneria pacyfikuje polskie elity

9. Kto zapoczątkował „Kontrolowany rozpad” polskiej gospodarki?

10. Soros – najpotężniejszy „żołnierz” Rothschildów

Rozdział XI Realizacja masońskiego planu zniszczenie Polski po 1989 r.

1. „Program Jeffreya Sachsa i Dawida Liptona”

2. Zamydlanie oczu – Balcerowicz i jego doradcy

3. Spisek w MFW i Banku Światowym – rewelacje Stiglitza

4. Dlaczego nikt w Polsce nie reagował na to zło?

5. Masońskie narzędzia destrukcji – czy zabrakło nam siły, ducha i odwagi?

6. Ekonomiczni zabójcy – rewelacje Perkinsa

7. Zastosowanie masońskich narzędzi destrukcji w Polsce

8. Masoński spisek – destrukcja polskich finansów

Rozdział XII Zdrada elit politycznych – zdrada prawicy – zdrada PiS-u

1. Oni wszyscy muszą odejść

2. Agenci i masoni – okoliczności łagodzące?

3. Dlaczego politycy nie chcą z nami rozmawiać o ustroju Polski?

4. A może nasi politycy to masoni?

5. Czy Polski nie toczy ten sam rak, który spowodował jej rozbiory w XVIII w.?

6. Masoneria i nowy rozbiór Polski

7. Polska w pułapce masoneria

Rozdział XIII Polscy wyznawcy Alissy Rosenbaum

1. Ustrój moralny państwa tkwi w umysłach jego elit

2. Scudzoziemczenie duszy – choroba polskich elit XVIII w. – wirus: masoneria

3. Zgniły owoc PRL-u – „sami nie damy sobie rady”.

4. Nowe scudzoziemczenie duszy: „Zachód zajmie się nami po ojcowsku”

5. Nowy, niepolski i antypolski, ustrój moralny państwa polskiego

6. W jaki sposób Alissa Rosenbaum stała się przewodniczką polskich elit politycznych

Rozdział XIV Masoneria i PiS – odsłona pierwsza – perspektywa pozagospodarcza

1. Kaczyńscy i Jan Józef Lipski

2. Kaczyńscy i KOR

3. Kaczyńscy i Okrągły Stół

4. PiS wprowadza Polskę do Unii Europejskiej

5. POPiS w wyborach samorządowych

6. Dlaczego nie doszło do koalicji PO-PiS?

7. PiS i sprawa Arcybiskupa Stanisława Wielgusa

8. Jarosław Kaczyński przeciwko św. Faustynie – „nie wolno naruszać rozdziału Kościoła i państwa”

9. PiS i obrona życia nienarodzonych

10. PiS wobec in vitro – wbrew nauczaniu Kościoła

11. Lech Kaczyński i B'nai B'rith

12. Nowa filozofia niewolnika

Rozdział XV Masoneria i PiS – odsłona druga – perspektywa gospodarcza

1. Komisja, która mogła zmienić wszystko

2. Masoneria i stosunki własnościowe w Polsce – do kogo należą banki w Polsce?

3. Jak doszło do powstania śledczej komisji bankowej?

4. Co osiągnęła komisja bankowa?

5. Oddanie władzy przez PiS – życzenie masonerii zostało spełnione

6. Doktryna Ayn Rand i polska racja stanu

7. Program gospodarczy PiS i doktryna Ayn Rand

Rozdział XVI Masoneria i SKOK-i – perspektywa gospodarcza

1. Co to jest SKOK?

2. Co wspólnego ma dzisiejszy SKOK z dawnymi kasami?

3. SKOK – wielki biznes

4. Fakty, które niepokoją

5. Jakie są zyski SKOK-ów i co się z nimi dzieje?

6. SKOK-i jako element systemu finansowego w Polsce

Rozdział XVII Masoneria i SKOK-i – czy są jakieś powiązania?

1. Sieć SKOK

2. Adam Jedliński i Ryszard Krauze

3. Adam Jedliński i „wielkie” figury

4. Adam Jedliński i zadłużone szpitale

5. Geneza SKOK-ów

6. SKOK-i – Światowa Rada Związków Kredytowych – Fundacja Marshalla

7. Wpływy Biereckiego w PiS-ie

8. Masoneria i Światowa Rada Związków Kredytowych

9. Wpływy Biereckiego w PiS-ie – ciąg dalszy

10. SKOK-i – PiS – Ayn Rand

Rozdział XVIII Droga do niepodległości – czy grozi nam nowa Jałta?

1. Czy Rosja dybie na Polskę?

2. Rosja i wielki krach – optymistyczny scenariusz wydarzeń

3. Rosja i wielki krach – scenariusz krwawy – armia rosyjska wkracza do Polski

4. Rosja i wielki krach – scenariusz oddania przez Zachód Polski w ręce Rosji – pierwsza wersja nowej Jałty

5. Rosja i wielki krach – Polska oddana w ręce Niemców – druga wersja nowej Jałty

6. PiS i nowa Jałta

7. Jeden z prawdopodobnych scenariuszy wielkiego krachu w Polsce i eliminacji PiS-u z polskiej sceny politycznej

Rozdział XIX Masoneria, POPiS i nowa Jałta

1. PO – platforma porozumienia masonerii

2. Masoneria i grupa Schetyny

3. Zamach na Tuska – czy masoneria rytu francuskiego zdominowała PO? – realizacja drugiej wersji Jałty

4. Nowa Jałta to kruchy rozejm

5. Czy POPiS zagwarantuje przestrzeganie nowej Jałty?

6. POPiS wobec niepodległości Polski

Zakończenie

Dodatki

Dodatek 1: Czy masoneria zagnieździła się w Kościele polskim?

1. Czy Kościół w Polsce realizuje wskazania Leona XIII odnoszące się do masonerii?

2. Czy w polskim Kościele są jeszcze „jastrzębie”?

3. Zadziwiająca bierność polskiego Kościoła

4. Masoneria jest dziś zadowolona z polskiego Kościoła

Dodatek 2: Masoneria i gender

1. Gender i krolikofobia

2. Gender w ujęciu ks. Dariusza Oko

3. Gender, marksizm, liberalizm, satanizm i masoneria

4. Gender jako twór szatana i produkt masonerii
Dodatek 3:„Do Rzeczy”, „Uważam Rze” i… masoneria

1. O masonerii w polskiej prasie prawicowej

2. „Najwyższy Czas” i Janusz Korwin-Mikke: masoneria nie jest taka zła

3. „Do Rzeczy” i masoneria – czy Józef Retinger był masonem?

4. „Uważam Rze” i masoneria: Korwin-Mikke wychwala „Szkotów”

5. „Uważam Rze” i masoneria: gdyby masoneria rządziła na Litwie byłoby tam lepiej

6. „Uważam Rze” i masoneria: jeszcze raz o Józefie Retingerze

7. Dlaczego polska prasa prawicowa w taki sposób podchodzi do problemu masonerii?

8. W czyich rękach jest tzw. prawicowa prasa?

9. „Uważam Rze”, Grzegorz Hajdarowicz, Leszek Czarnecki, Kazimierz Mochol

10. „Do Rzeczy” i Michał M. Lisiecki

Dodatek 4: Masoneria i „Gazeta Polska”

1. Masońskie olśnienie Piotra Wierzbickiego

2. Czy Tomasz Sakiewicz realizuje wytyczne Piotra Wierzbickiego dotyczące masonerii?

3. Rafał Ziemkiewicz wypowiada się o masonerii

4. Rafał Ziemkiewicz i… masoneria w Wielkiej Brytanii

5. Książki o masonerii w księgarni „Gazety Polskiej”

6. Czy decydenci z „Gazety Polskiej” podzielają poglądy autora„Czarnej księgi masonerii”?

7. „Gazeta Polska”, King& King i Ryszard Krauze

8. Czy „Gazeta Polska” ma jakieś związki z masonerią?

9. „Gazeta Polska” i PiS

Dodatek 5: Masoneria w Muzeum Narodowym i „W Sieci”

1. Masoneria w ujęciu Kucharczyka

2. Masoneria w Muzeum Narodowym w Warszawie

3. Masoneria w ujęciu Górnego

4. Czy masonom warto się narażać?

Dodatek 6: Promocja Rand w Polsce

Dodatek 7: Masoneria i środowiska narodowe

1. Otwarcie narodowców na Rosję

2. Narodowcy spod znaku PAX-u

3. Współcześni narodowcy i masoneria – niepokoje, wątpliwości, zastrzeżenia

Bibliografia

Indeks nazwisk

http://krajskiomasonerii.neon24.pl/post ... -masonerii

ODPOWIEDZ