ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Referendum w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17628
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Czerwiec 2016, 11:26   Referendum w Wielkiej Brytanii [Cytuj]

Biadolą i biadolą ci "nasi politycy". Nieważne czy nazywa się on Donald Tusk, czy Andrzej Duda, czy jakiś tam Waszczykowski. Wszystkich łączy jedno : miłość do Unii Jewropejskiej. Płaczą teraz wszyscy, bo UK chce wyjść w UE.


Ostateczne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii: 51,9 proc. za Brexitem


Według ostatecznych wyników referendum, za Brexitem opowiedziało się 51,9 procent głosujących, czyli około 17 milionów 400 tysięcy Brytyjczyków. Za pozostaniem głosowało 48,1 procent, to jest. około 16 milionów 100 tysięcy osób.08.24 – To niedobra wiadomość dla Europy i dla Polski – tak minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skomentował prognozy wyników brytyjskiego referendum w sprawie członkostwa w UE. – Mogę tylko westchnąć, że jednak to się stało. To jest niedobra wiadomość dla Europy. To jest niedobra wiadomość dla Polski przede wszystkim. Po pierwsze to oznacza destabilizację w samej Wielkiej Brytanii w tej chwili” – powiedział Waszczykowski rano w Telewizji Republika. Ocenił, że zapewne „w niedalekim czasie” premier Wielkiej Brytanii David Cameron ustąpi ze stanowiska. – To oznacza wybory. To oznacza dyskusję w samej Wielkiej Brytanii, jak przeprowadzić ten rozwód z Europą. Zgodnie z procedurami to może trwać kilkanaście nawet lat – powiedział szef polskiej dyplomacji.
08.07 Europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że wyjście Wielkiej Brytanii to decyzja zła i szkodliwa. – To samookaleczenie Europy, niepewność co do przyszłości, mnożenie się egoizmów, rzecz szkodliwa dla Polski – powiedział deputowany Polskiemu Radiu. Dodał, że Polska potrzebuje stabilnej i racjonalnej Europy, oraz otwarcia rynków. Według europosła PiS, wrogowie Europy to ci, którzy chcą sztywnego federalizmu i ci, którzy stawiają na egoizm narodowy. Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że teraz Europa powinna wyciągnąć wnioski z tego, co się stało. – Głos powinien być racjonalny i hamujący krwawienie. Potrzeba większej wyobraźni. Są takie sfery, gdzie kraje powinny mieć większą swobodę, powinno być więcej szacunku dla odmienności poszczególnych krajów – powiedział europoseł.
08.06 Agencja Standard & Poor’s ostrzega przed możliwością obniżenia ratingu Wielkiej Brytanii z poziomu AAA – jeśli Brytyjczycy w referendum zagłosują za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Moritz Kramer, nadzorujący ratingi w S&P, powiedział gazecie „Financial Times”, że w tych okolicznościach dotychczasowy rating Wielkiej Brytanii będzie „nie do utrzymania”.
08.05 – Informacje napływające z Wielkiej Brytanii rzeczywiści pozbawiają nas złudzeń – oświadczył szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier. – Wygląda na to, że jest to smutny dzień dla Europy i Wielkiej Brytanii – dodał niemiecki polityk.
08.04 – To się stało. To jest niedobra wiadomość dla Europy, to jest niedobra wiadomość dla Polski. To oznacza destabilizację w samej Wielkiej Brytanii w tej chwili – powiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski w Telewizji Republika.
07.47 „Proszę powiedzcie mi, że śpię, a to wszystko jest sennym koszmarem” – napisał na Twitterze były premier Finlandii Alexander Stubb, który stał na czele rządu w Finlandii w latach 2014-2015. „Z reguły tego typu sytuacje rozwijają się w trzech etapach: 1. kryzys, 2. chaos, 3. suboptymalne rozwiązania. Nie wiem, na którym z nich obecnie się znajdujemy” – dodał.
(… itd. itp…)

Za http://www.polskieradio.pl
http://www.polskieradio.p...roc-za-Brexitem

Z tego, co pierdolą w telewizorze specjaliści od nawozów i od świata, wynika, że złotówka straci, szwajcarski frank zyska, krowy przestaną się cielić, Putin dokona aneksji Warmii i Mazur itd.

Swoją drogą:
1. Wbrew temu, co pierdoli Waszczykurwa NIE MA konkretnych procedur opuszczenia Unii.
2. Opuszczenie Unii może zabrać kilka lat. Przez ten czas wiele może się zmienić.
3. Niedługo może się okazać, że referendum nie miało w ogóle charakteru wiążącego, a jedynie informacyjny.
4. Unia i jej, przepraszam za wyrażenie, członkowie, maja dobrze udokumentowaną historie olewania wyników referendów.

Cytujemy za MatkąPolką:
Denmark 1992 Maastricht Treaty 51.7% Made to vote again
Denmark 2000 Joining the euro 53.2% Accepted
Ireland 2001 Nice Treaty 53.9% Made to vote again
Sweden 2003 Joining the euro 56.1% Accepted
France 2005 EU Constitution 54.9% Ignored
Netherlands 2005 EU Constitution 61.5% Ignored
Ireland 2008 Lisbon Treaty 53.2% Made to vote again
Greece 2015 Euro bailout 61.3% Ignored

Gajowy Marucha

https://marucha.wordpress.com/2016/06/24/ostateczne-wyniki-referendum-w-wielkiej-brytanii-519-proc-za-brexitem/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Krzysztof


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1140
Skąd: Babia Górka
Wysłany: 26 Czerwiec 2016, 16:25   Re: Referendum w Wielkiej Brytanii [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Biadolą i biadolą ci "nasi politycy". Nieważne czy nazywa się on Donald Tusk, czy Andrzej Duda, czy jakiś tam Waszczykowski. Wszystkich łączy jedno : miłość do Unii Jewropejskiej. Płaczą teraz wszyscy, bo UK chce wyjść w UE.


Colcik, teraz to możecie tylko wylewać krokodyle łezki za wybór kolejnej formacji syjonistycznej z dudusiem w baraku na straży żyrandola. Już przed rokiem na forum masońskiej ONZetówki wypowiadał się wyraźnie o poparciu ludobójstwa (czytaj zrównoważonego rozwoju świata). Kapciowy Lecha trzyma dalej kurs na konfrontację z Rosją , a wtóruje mu toruńska rozgłośnia - filia RWE z Monachium, gdzie terminował jej naczelny. Sprowadzić to może tylko nieszczęście na kraj pełen stad baranów, którym już nawet myśleć się odechciało. Cóż, takie mamy klimaty, jak rzekła jedna z MENDrców brukselskiej żydojunii .
_________________
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17628
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 15:03    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:
Colcik, teraz to możecie tylko wylewać krokodyle łezki za wybór kolejnej formacji syjonistycznej z dudusiem w baraku na straży żyrandola.


Ale co to znaczy "możecie" ? Jedna jest Polska, i razem ponosimy konsekwencje wyborów. Zarzucasz "nam", że wybraliśmy PiS. A kogo "mieliśmy" wybrać ? PO ? Nowoczesną ? Tylko mi nie mów, że nie było żadnych wyborów. Zawsze są jakieś wybory. Są wybory lepsze i gorsze. Trzeba z tego coś wybrać. Nie można się uchylać. Trzeba brać odpowiedzialność za Polskę, za naszą przyszłość.

Wybór PiS na tamten czas był najlepszy. Bądżmy realistami. Czy chciałeś aby wygrała PO i KOmorowski ? :roll: Żadne państwo w Unii Jewropejskiej nie ma najmniejszego zamiaru dać się „połknąć” przez Niemcy. Również Polska, która najprawdopodobniej pod rządami PO-PSL na taki układ by poszła. Czyli Niemcy by nas połknęli. PiS przynajmniej stawia jakieś warunki, i ze względu na to, że rządzi PiS niemieckim roszczeniom z pewnością się sprzeciwi, czego nie zrobiłaby PO. Tusk, Kopacz, KOmorowski i reszta hołoty zgadzała się na wszystko.

Wróćmy jeszcze do wyborów. Swego czasu szansę miała Liga Polskich Rodzin. I taką szansę wykorzystała. Przy naszym poparciu zdobyła tyle głosów, by znaleźć się w Parlamencie. I co oni zrobili z tą szansą. Odpowiedź jest krótka : ZMARNOWALI JĄ. Przy okazji okazało się, jaką szują jest Giertych. I uważasz, że teraz była szansa na wygraną Narodowców ? To się grubo mylisz. Na szczęście kilku narodowców weszło z listy Kukiza, więc możemy usłyszeć ich głos w ważnych dla Polski kwestiach. Ale póki co, to Ruch Narodowy nie ma jeszcze takiego poparcia, by wejść do Parlamentu. Jeszcze raz powtórzę : bądźmy realistami.

Róbmy swoje. Rok 2017 może okazać się przełomowy dla losów świata (patrz Przepowiednie Fatimskie). Teraz najważniejsze, abyśmy my Polacy zachowali wiarę, bo tylko to może nas uratować. Mam na myśli prawdziwą wiarę katolicką, a nie jakieś modernistyczne posoborowe bzdety. W roku 2017 może dojść do wydarzeń, które zmienią losy świata na zawsze. Czekają nas jeszcze 3,5 roku wielkiego ucisku. Potem nastanie nowy czas. Czas w którym Polska zostanie odmieniona, i kto wie, może nawet będzie potęgą. Wszystko zależy od tego, czy zachowamy wiarę, a Bóg nas wyniesie ponad inne narody. No ale przed nami czas wielkiej próby, czas ucisku. Jeszcze mamy rok spokoju. A potem ... Ja już wolę nie myśleć o tym, co będzie potem. Ale trzeba być przygotowanym. Przygotowanym na najgorsze. Także to wszystko, co teraz dzieje się wokół nas, jest mniej istotne. Najważniejsza jest nasza postawa. Obyśmy nie zawiedli pokładanych w nas nadziei. Jak będziemy wierni Bogu, to Pan Bóg nam to wynagrodzi.

z Panem Bogiem !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 17628
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 10:56    [Cytuj]

Ja tu jeszcze dodam, co powiedział Marian Kowalski :

"Ja dlatego mam duży sentyment do tego rządu, bo obiecuje, że nie wpuści żadnych uchodźców. Jak długo będzie dotrzymywał słowa, tak długo będzie cieszył się moim poparciem, ponieważ obawiam się powrotu do władzy Platformy, czy szerzej, takiego KODziarskiego tworu politycznego, który przekreśli nasze ambicje suwerennościowe na zawsze."

Potępianie więc w czambuł PiS-u to jakaś paranoja. Ten rząd rokuje jakieś tam nadzieje, czego nie można było powiedzieć o rządzie PO-PSL, który wpychał nas coraz bardziej w niemieckie zniewolenie. A i jeszcze był gotów bez drgnięcia ręki podpisać zgodę na przyjęcie islamskich fanatyków, i to w nieograniczonej liczbie.

Zachowajmy więc odrobinę realizmu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,059 sekundy. Zapytań do SQL: 8