ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
III Wojna Światowa ?
Autor Wiadomość
adsenior


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 6187
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Sierpień 2014, 18:25    [Cytuj]

Nie, nie uważam, iż Pan Józef miałby coś takiego na myśli. Mnie też kilka razy zwrócił Pan uwagę, że niepoprawnie zamieściłem wpis. Ale proszę wierzyć wynika to z tego, że nieraz nie wiadomo gdzie zamieścić wpis.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Endek
Józef


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 2948
Skąd: Nieporęcki Las
Wysłany: 2 Sierpień 2014, 20:51    [Cytuj]

http://adnovum.neon24.pl/...mowa-2-08-2014r
_________________
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Sierpień 2014, 00:39    [Cytuj]

Endek napisał/a:
http://adnovum.neon24.pl/post/111637,ukraina-wojna-domowa-2-08-2014r


Powyższy tekst powinien znaleźć się w wątku "Ukraina". Jest tam bowiem relacja z walk na wschodniej Ukrainie. Nie wiem czemu zamieściłeś to w wątku "III wojna światowa" ?

Co do tekstu, to zgadzam się z tym, co tam napisano. Reżym kijowski (który przejął władzę na Ukrainie po tzw. rewolucji ukraińskiej czyli Majdanie) to zwykły faszyzm, to popłuczyny po OUN/UPA. Dziwne, że cały świat popiera ten faszystowski kijowski reżym.

Oto jeden z trafnych komentarzy :

Jakoś w tym przypadku obrońcy praw człowieka, bojownicy o wolność i sprawiedliwość i inna tego typu tęczowa kamaryla coś nie krzyczy na cały świat, że tam jest zwykły faszyzm i otwarte głoszenie idei ludobójstwa.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 09:06    [Cytuj]

Wojna jest szaleństwem

Po dwóch wojnach światowych obecnie przeżywamy trzecią, prowadzoną „w kawałkach”, z przestępstwami, mordami i zniszczeniami. Bardzo mocne słowa Ojca Świętego Franciszka piętnujące przemoc i czerpanie z niej zysków.

Wojna jest szaleństwem, za którym stoją ideologie bądź niepohamowana żądza władzy i pieniędzy wsparta obojętnością wobec drugiego człowieka, mówił Ojciec Święty Franciszek w sobotę w miejscowości Fogliano Redipuglia na północy Włoch. Papież modlił się tam na cmentarzu wojennym, który kryje prochy stu tysięcy włoskich żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Przed odprawieniem tam Eucharystii Biskup Rzymu odwiedził też położony nieopodal cmentarz austrowęgierski. Obie nekropolie to świadectwo po zaciętych walkach nad rzeką Isonzo w czasie I wojny światowej, której stulecie wybuchu przypada w tym roku. W walkach zginęli tam także włoscy krewni Papieża.

– Również dziś, po drugiej klęsce kolejnej wojny światowej, być może da się mówić o trzeciej wojnie prowadzonej „w kawałkach”, z przestępstwami, mordami, zniszczeniami – wskazywał w homilii Ojciec Święty.

Kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL prof. Piotr Jaroszyński zwraca uwagę, że Franciszek, mówiąc o III wojnie światowej, podkreśla skalę, w jakiej prowadzi się dziś dziesiątki, jeśli nie setki, wojen.

– Choć niekoniecznie są one ze sobą skorelowane, to jednak w coraz większym stopniu ogarniają cały świat, a każda nowa wojna wybuchnąć może łatwo dzięki rozwojowi techniki, w tym głównie przemysłu zbrojeniowego – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

– Sytuacja faktycznie jest dramatyczna, ponieważ tą techniką dysponują ludzie zaślepieni przez żądzę władzy, zysk, ideologię, a nawet fałszywą religię – dodaje prof. Jaroszyński.

Wskazywał na to Ojciec Święty, mówiąc, że właśnie interesy, geopolityczne plany, żądza pieniędzy i władzy, przemysł zbrojeniowy kryją się za decyzjami o wojnie. Są one często usprawiedliwiane ideologią, a gdy jej nie ma, to pojawia się odpowiedź Kaina: „Co mnie obchodzi mój brat?”. Właśnie obojętność kryjącą się za tymi słowami ostro napiętnował Papież.

– I ci planiści terroru, organizatorzy starć, a także przedsiębiorcy zbrojeniowi wypisali w sercach: „Co mnie to obchodzi?” – wskazywał.

– Być może spekulujący na wojnie z tym noszonym w sercu: „Co mnie to obchodzi?”, zarabiają dużo, ale ich zdemoralizowane serce utraciło zdolność do płaczu… – dodał Ojciec Święty.

W dramatycznych słowach wołał: – Z sercem syna, brata, ojca proszę was wszystkich i dla nas wszystkich o nawrócenie serca: przejście od tego: „Co mnie to obchodzi?”, do płaczu. Za wszystkich poległych w „bezsensownej rzezi”, za wszystkie ofiary szaleństwa wojny w każdym czasie. Ludzkość potrzebuje płaczu i jest to godzina płaczu.

– Płacz jest znakiem nie tylko dostrzeżenia, ale wręcz przejęcia się aż do bólu tym, co się dzieje. Ból naciska mocniej na nasze serce, aby zacząć coś robić, aby ratować świat przed całkowitym upadkiem – zwraca uwagę prof. Jaroszyński. – Tutaj wyjątkową rolę odgrywa chrześcijaństwo, które nie traktuje religii jako narzędzia walki, ale ma na uwadze prawdziwy pokój oparty na miłości – dodaje. Przypomina też o papieskim apelu o modlitwę. – Przy tak wielkim rozkołysaniu zła nic nie zrobimy bez modlitwy i pomocy ze strony Boga – podkreśla.

Sebastian Karczewski

http://www.naszdziennik.p...zalenstwem.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:51    [Cytuj]

Najgorsi są ci, którzy w wojnie upatrują bogate źródło dochodu. Nic ich już nie powstrzyma.
Człowiek w swej głupocie tak strasznie potrafi namieszać, że rozplątać to wszystko może już tylko Bóg.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Marzec 2015, 08:46    [Cytuj]

Rosja gotowa do odparcia „piorunującego uderzenia nuklearnego”

Rosyjskie Siły Strategiczne (SMF) są w pełni przygotowane do odparcia jakiegokolwiek ataku nuklearnego, w tym uderzenia z „prędkością światła” – zapewnił rosyjskie radio RSN szef Centralnego Dowództwa SMF, gen. Andriej Burbin.

Ostrzegł, że w razie jakiegokolwiek ataku na rosyjskie cele, Moskwa „natychmiast i bez wahania" odpowie, nawet jeśli będzie to „uderzenie z prędkością światła”.

Generał Andriej Burbin powiedział, że rosyjskie strategiczne siły rakietowe zostały rozmieszczone w różnych miejscach i dobrze ukryte. Dlatego nie mogą być zniszczone w wyniku "jakiegokolwiek globalnego uderzenia”. Rosyjscy operatorzy jądrowi będą działać bez żadnego opóźnienia, jeśli otrzymają rozkaz przeprowadzenia ataków nuklearnych.

Uderzenia odwetowe są uruchamiane niemal automatycznie. Według RT News, Rosja zmodernizowała system „Perimeter”, który zbiera dane z różnych źródeł, w tym także z czujników sejsmicznych - rozmieszczonych na całym obszarze Rosji – wychwytujących wstrząsy radioaktywne. System po zebraniu danych wskazujących, iż przeprowadzono atak nuklearny przeciwko Rosji, uruchamia specjalne pociski, które wysyłają sygnały do wszystkich kompleksów jądrowych. Następnie odwetowe pociski jądrowe są uruchamiane automatycznie, nawet bez ingerencji człowieka.

Burbin podkreślił, że 98 proc. rosyjskich sił odstraszania jądrowego będzie uzbrojonych w nową broń do roku 2020. W minionym miesiącu Rosja przeprowadziła „gry wojenne” z udziałem 30 pułków raketowych. Za gotowość rosyjskich sił strategicznych odpowiada ponad 6 tys. wojskowych.

Ostrzeżenia Burbina pojawiło się w związku z aktywnością NATO w pobliżu granic Rosji. W ubiegłym roku NATO przeprowadziło ponad 200 ćwiczeń wojskowych. W zeszłym tygodniu amerykańskie siły wojskowe paradowały w estońskim mieście Narva, w odległości zaledwie 300 metrów od granicy z Rosją.

Źródło: yahoo.com, valuewalk.com, AS.

http://www.pch24.pl/rosja...go,34356,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Marzec 2015, 09:05    [Cytuj]

Głos z piekła. Henry Kissinger o nadchodzącej wojnie
(przypomnienie)


Żeby nie słyszeć bębnów wojny trzeba być głuchymNew York-USA. Doniosłe wyznanie Henry Kissingera , byłego, za prezydentury Nixona, Sekretarza Stanu USA, pokazuje to co się obecnie w świecie dzieje a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Wypowiedział je w swoim luksusowym domu na Manhattanie najstarszy działacz państwowy, który ukończy w maju tego roku 89 lat, patrząc daleko w przyszłość i analizując bieżącą sytuację w świecie na forum geopolityki i gospodarki.

„Stany Zjednoczone minimalizują Chiny i Rosję a ostatnim gwoździem do ich trumny będzie Iran, który oczywiście, jest głównym celem Izraela. My pozwoliliśmy Chinom zwiększyć ich potęgę militarną, daliśmy czas Rosji żeby wylizała się z sowietyzacji, daliśmy im poczucie wyższości, oczywiście fałszywe, ale to wszystko razem szybko ich doprowadzi do zguby.

My tak jak wyśmienity strzelec, nie musimy wybierać broni tak jak czynią to nowicjusze i kiedy oni podejmą próbę to my zrobimy „pif-paf”.

Nadchodząca wojna będzie na tyle poważna, że tylko jedno supermocarstwo będzie mogło wygrać i to będziemy my. . Oto dlaczego Unia Europejska tak się spieszyła żeby stworzyć swoje supermocarstwo, ponieważ oni wiedzą co nadchodzi a aby przetrwać, Europa będzie musiała być jedną całością spójnego państwa. Ta niezwłoczność mówi mi, że oni dobrze wiedzą czego można od nas oczekiwać. Och, jak bardzo marzyłem o tyn zachwycającym momencie. Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność, kontroluje się ludy.”

Pan Kissinger dodał następnie: „Jeśli jesteś zwykłym człowiekiem to możesz przygotować się do wojny, wyjechać na wieś, ale powinieneś wziąć broń ze sobą ponieważ wszędzie będą wędrować hordy głodujących. Chociaż elita będzie miała własne schrony i bunkry dla specjalistów to powinna ona być na tyle ostrożna w czasie wojny jak zwykli obywatele ponieważ ich schronienia także będą zagrożone”.

Po kilku minutach milczenia żeby zebrać myśli, pan Kissinger ciągnął:

„Mówiliśmy naszym wojskowym, że będziemy musieli zająć dla siebie siedem bliskowschodnich krajów ze względu na ich zasoby bogactw naturalnych i oni praktycznie wykonali to zadanie. Wiecie jaką mam opinię o naszych wojskowych ale powinienem powiedzieć, że tym razem wypełniali rozkazy zbyt gorliwie. To jest zaledwie ostatni krok ponieważ Iran naprawdę zakłóca równowagę. Jak długo Chiny i Rosja będą stać i patrzeć jak Ameryka je wypiera? Wielki rosyjski niedźwiedź i chiński smok będą zmuszone wybudzić się ze snu a w tym czasie Izrael będzie musiał walczyć ze wszystkich sił żeby zabić jak najwięcej Arabów, tylu ilu tylko będzie mógł. Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to połowa Bliskiego Wschodu będzie należała do Izraela. Nasza młodzież szkoliła się przez ostatnie dziesięciolecie, lub coś koło tego, w grach komputerowych i to jest interesujące widzieć w nowych grach takich jak „Call of Duty” i „Warfare 3”, to, że one odzwierciedlają dokładnie to co nadchodzi w najbliższej przyszłości z jej inteligentnym programowaniem.

Nasza młodzież w USA i na Zachodzie jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami to oni będą wykonywać rozkazy.

Z popiołów będziemy budować nowy świat a w nim będzie tylko jedno supermocarstwo i to będzie globalny rząd, który wygrywa zawsze. Nie zapominajcie, że Stany Zjednoczone mają najlepszą broń, której nie ma żaden inny naród i my pokażemy światu tę broń kiedy nadejdzie odpowiedni czas.”

Po zakończeniu wywiadu naszego reportera wyprowadził z pokoju ochroniarz Kissingera.

Źródło: www.rusinform.ru/index.php?newsid=30

Za: http://3rm.info/19778-gol...hhej-vojne.html

Data publikacji: 14.01.2012

Tłum. RX

http://wolna-polska.pl/wi...-wojnie-2015-03
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Krzysztof


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1140
Skąd: Babia Górka
Wysłany: 29 Marzec 2015, 09:15    [Cytuj]

Zapomniałeś dodać, że ten stetryczały parch był doradcą d/s międzynarodowych Stolicy Apostolskiej. :roll:
_________________
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Marzec 2015, 18:00    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:
Zapomniałeś dodać, że ten stetryczały parch był doradcą d/s międzynarodowych Stolicy Apostolskiej. :roll:


To miałeś na myśli :

Henry Kissinger doradcą Benedykta XVI
dodane 2006-11-04 14:19
Benedykt XVI poprosił Henry'ego Kissingera, by został jego doradcą do spraw międzynarodowych - napisał w sobotę włoski dziennik La Stampa.
?
http://papiez.wiara.pl/do...a-Benedykta-XVI

Dla tych, którzy wiedzą kim jest Kissinger, fakt ten staje się niezrozumiały ...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bez_ksyw


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 141
Skąd: mam wiedziec?
Wysłany: 5 Kwiecień 2015, 15:43    [Cytuj]

Jemen....

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Wrzesień 2015, 12:06    [Cytuj]

Arcyciekawy wykład Grzegorza Brauna. Polecam!

Grzegorz Braun - Rola Polski w III Wojnie Światowej

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fu54CC5VuT8[/youtube]
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 09:31    [Cytuj]

III Wojna Światowa wisi na włosku?Do każdego, komu drogie jest życie. Jeśli ten apel Cię przekonuje, podaj dalej nim będzie za późno.

Ludzie! Posłuchajcie tego absurdu: „Rosja ma nieczyste intencje”. Rosja nastaje na Ukrainę. Wielki niedźwiedź ze wschodu podżega do wojny światowej. Doprawdy? Czemu to Putin nie zdradził wcześniej ambicji terytorialnych? Dlaczego w 2014 roku rzutem na taśmę nie zajął całej Ukrainy? Dlaczego właśnie teraz, gdy padły deklaracje wzmocnienia wschodniej flanki wojsk NATO w Polsce, prezydent Federacji Rosyjskiej wybiera najmniej korzystny moment ryzykując międzynarodową rozpierduchę? W jakim celu po osłabieniu gospodarczym, Rosja miałaby prowadzić kampanię na frontach Syrii i Europy? Dlaczego największe imperium nie pokusiło się o hegemonię u szczytu swej potęgi pięć lat temu? To nie ma najmniejszego sensu! Który strateg wojenny ryzykowałby tak samobójczy manewr, wiedząc że katastrofalne straty poniesie także on sam? Tylko niespełna rozumu Hitler mógłby urządzić powtórkę z operacji Barbarossa, ale nie Putin. Komuś bardzo zależy na wciągnięciu nas wszystkich w największą w dziejach rzeź niewiniątek i ktoś wyraźnie podżega do atomowej depopulacji. Któż to jednak może być? Może to zachodni przywódcy z najbardziej pseudo-demokratycznymi frazesami w gębie? Nie, politycy establishmentu to tylko marionetki w grze. Kto jest na tyle arogancki i przebiegły, by traktować całą planetę jak szachownicę do zabawy w bogów wszystkich ludzi? Podpowiedź podsuwa maksyma Johna Dalberga: „władza absolutna deprawuje absolutnie”. Kto zatem posiada niewidzialny rząd dusz nad każdym człowiekiem na Ziemi? Putin? Obama? Eurokraci z Unii Poprawności Politycznej? Nie. Władzę absolutną nad Tobą posiada ten kto ma prawo do emisji pieniądza. Dzięki temu prawu w rękach prywatnych, decyduje się o spadającej lub rosnącej wartości Twoich pieniędzy, kreuje się kryzysy ekonomiczne, inspiruje konflikty zbrojne, sponsoruje po cichu ISIS i wielką wędrówkę muzułmańskich mężczyzn a także nakłania się państwa do zaciągania horrendalnych pożyczek, które nigdy nie zostaną spłacone. Czy to streszczenie najnowszej powieści sensacyjnej Toma Clancy’ego? Nie. To prominentni bankierzy z rodów Rothschildów, Rockefellerów, Morganów i Warburgów. To oni brali udział w wywołaniu I-wszej i II-giej wojny światowej. To ci sami ludzie sprowokowali wojnę secesyjną i domową w USA w XVIII i XIX wieku.

Myślisz że to majaczenia obłąkanego umysłu? Podobnie pisze o nich chiński ekonomista Song Hongbing w „Wojnie o pieniądz”, obnaża ich strategie Janusz Szewczak w „Banksterach. Kulisach globalnej zmowy”, Anthony Sutton w „Wall Street and the Rise of Hitler” („Wall Street i dojście Hitlera do Władzy”), przestrzega przed nimi Aaron Russo czy Bill Still i Patrick Carmack w filmie „The Money Masters”czy Paul Grignon w filmie “Pieniądze jako Dług”. To ci sami panowie bankierzy i ich klika wzajemnej adoracji z Grupy Bilderberg, Komisji Trójstronnej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego czy Rady Stosunków Zagranicznych wszelkimi możliwymi środkami usiłują ustawić dekoracje pod dantejskie sceny w nowej odsłonie. Media mainstreamowe- niestrudzeni scenografowie pociągających za sznurki, już gotują się do odegrania kolejnej szopki pt. „Wspniały Zachód vs Okrutna Rosja”. Dziennikarzyny i „szacowni” eksperci kpią z obiektywizmu i już ubierają nagłówki w szumne frazesy „Rosja ma nieczyste intencje”, „Kreml ostrzy sobie zęby na resztę świata” itp. hipnotyczne zaklęcia czarnoksiężników ds. propagandowej rusofobii. Dlaczego jednak media milczały, gdy dwaj zbrodniarze Bushowie podpalali bliskowschodnią beczkę prochu w 1990 r. i 2003r., która niedługo zrobi z całej planety lej po atomowym grzybie? Gdzie się podziała rzetelność dziennikarska, kiedy wyszło na jaw, że Saddam Husajn nie posiadał broni masowego rażenia? Gdzie byli obrońcy demokracji, kiedy okazało się, że najemnicy, którzy użyli broni chemicznej w Syrii nie byli wynajęci przez Baszara Al-Assada? Gdzie wyparował NATO-wski mesjanizm szerzenia pokoju, gdy okazało się, że USA wspiera opozycjonistów syryjskiego prezydenta (czyt. najemników), którzy werbują się w szeregi lepiej płacącego Państwa Islamskiego? Gdzie byli międzynarodowi obserwatorzy, kiedy ISIS po promocyjnej cenie opchnęło ropę Turcji? Zamierzasz dalej kupować farsę głównego wydania wiadomości? Skoro dziennikarstwem steruje logika pieniądza czyli wysoka rentowność z wywoływania masowej histerii i sensacji, czy media dostarczają Ci trzeźwego oglądu sytuacji? Czy mainstream ma cokolwiek wspólnego z misją społeczną, kiedy jeden z niemieckich dziennikarzy wyznaje jak CIA wpływa na przekaz medialny nakazując antagonizowanie zachodu z Rosją? (Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=sg-Io6XtK5M).

Otwórzcie oczy! Gra toczy się o życie każdego z nas! Nie ma znaczenia czy jesteś biedny czy bogaty, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Wkrótce Twoje pieniądze stracą wartość, a wszystko na co pracujesz wraz z Tobą może obrócić się w proch. Co będzie w następnym odcinku w telewizji Reżimu Demokratycznego? Przyrównanie Putina do Antychrysta, zmuszenie go do oddania Krymu i preludium do Armagedonu? Komórki amerykańskiego wywiadu na Ukrainie znów odegrają swoją pokątną rolę? A może Poroszenko podobnie jak Hitler 80 lat temu dostanie dofinansowanie od wilków z Wall Street, by na modłę amerykańską szerzyć demokrację ogniem i czołgiem? Sam George Soros- ten joker w karcianej talii banksterów przechwalał się, że współfinansował majdan na Ukrainie, więc na jakie wsparcie wujka Sama będzie mógł liczyć Poroszenko? (Źródło: http://www.prisonplanet.p...sie,p672012007)

To nie Putin tylko zachód, czyli międzynarodowi bankierzy prą do wojny! Dlaczego to robią? Czego pragnie ktoś kto poza kontrolą obywateli nadużywa prawa do tworzenia pieniądza z niczego, czyli drukuje sobie biliony dolarów i jednym kliknięciem myszy tworzy ich cyfrowe odpowiedniki bez prawnych konsekwencji? Ten ktoś pragnie tego co pozostaje poza jego zasięgiem czyli władzy nad drugim człowiekiem, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy historia nie dostarczyła dostatecznie licznych przykładów jak dla społeczeństwa kończy się żądza władzy „elit”? Już Mayer Rothschild stwierdził: „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa”. Chłop wiedział co mówi, bo czyż to nie pieniądz otwiera wszystkie drzwi i czy to nie pod jego dyktando demoralizują się międzynarodowi politycy? Czy prawo do emisji pieniądza w rękach prywatnych nie jest prawem do wpływania na bieg wydarzeń i decydowania o losie narodów? Nasza bierność rozmnaża głowy tej hydry. Chcesz żeby tacy degeneraci określali wolność i Twoje dalsze być albo nie być? Czy fortuny kilkudziesięciu ludzi mają decydować o tym kto będzie miał prawo żyć? Skoro wiadomym jest, że pieniądz rządzi światem i że od ponad stu lat elity finansowe w Stanach Zjednoczonych nie stosują zasad jego uczciwej podaży, wpływając tym samym na gospodarkę całego świata dominującą pozycją dolara, potrzebny jest reset sektora bankowego i przywrócenie reguł sprzed 1913 roku. Dlaczego to konieczne? Wyobraź sobie, że zamiast brać kredyt na dom, po kryjomu drukujesz banknoty na zakup wymarzonej nieruchomości i to bez poszanowania czynników ekonomicznych. Załóżmy że kilka milionów ludzi pójdzie w Twoje ślady. W gospodarce Twojego kraju powstaje nadpodaż pieniądza, tzn. wszystkie wytworzone przez was banknoty nie pochodzą ze wzrostu PKB (czyli z waszej pracy), a to powoduje, że wartość waluty spada i mniej można za nią kupić. Taki obywatelski dodruk pieniądza metodą cudotwórcy, czyli fortuny wziętej z kapelusza, jest nielegalny i grozi wyrokiem więzienia każdemu obywatelowi, który się tego dopuści. Dziwnym trafem jednak amerykański bank centralny zwany Rezerwą Federalną (ang. FED) powiela identyczny, kryminogenny mechanizm w świetle prawa, co świadczy nie tylko o ignorancji ale i głupocie kongresmanów i prezydenta Wilsona, którzy do tego doprowadzili. Podobne „cuda” jak FED praktykuje każdy inny bank, który stosuje zasadę rezerwy cząstkowej czyli udziela kredytów ze środków, których nie posiada, generując jednym kliknięciem myszy cyfrową kwotę pożyczki i pobierając za to potem odsetki. W ten sposób moda na kredyty efektem domina wytwarza nienaturalną inflację, powodując, że jako zwykły zjadacz chleba pracujesz tyle samo, ale kupujesz coraz mniej. Uważasz że to wymysł mojej fantazji? Jeśli tak, jak wytłumaczyć drastyczne różnice w cenach produktów i usług pomiędzy dzisiaj a kilkanaście lat temu? Powiesz że to prawo popytu i podaży? Myślisz że w zdrowej ekonomii bank mógłby udzielać pożyczek w nieskończoność tak jak to dzieje się teraz? Nie, ponieważ gdybyśmy nie żyli w systemie „kreatywnego” pieniądza fiducjarnego (czyli pieniądza cudotwórców), kredytodawca prędko sięgnąłby dna tak jak 90% ludzi, którzy zarabiają pracą a nie czarną magią rezerwy cząstkowej. Dlaczego to tak ważne, abyśmy wszyscy się temu przeciwstawili? Ponieważ jeśli prześpimy ostatni dzwonek, nasze życie stanie się własnością magnatów finansowych, a los przyszłych pokoleń jak i wartość walut, zależeć będą od kaprysu garstki megalomanów. Nie łudź się że w nadchodzącym Nowym Porządku Świata chodzi o pokój i ład. Wojny mają swoich podziemnych architektów i używane są jako źródło szoku do zwiększania kontroli nad społeczeństwem pod przykrywką rezolucji na rzecz „bezpieczeństwa”. Jeśli kości zostaną rzucone i rozpęta się zawierucha wojenna, banki chętnie pożyczą pieniądze wszystkim stronom konfliktu, by spirala długów poszybowała do góry i żeby przyspieszyć niewypłacalność zaangażowanych krajów, by potem całkowicie odejść od banknotów i monet, które zastąpi nowa, „wspaniała” waluta cyfrowa poza jakąkolwiek kontrolą obywateli z wyjątkiem panów banksterów. W końcu taki jest ukryty sens kredytów- wejść w posiadanie majątku światowego, bo przecież niewypłacalność zadłużonych po uszy państw temu pomaga. A wtedy już tylko krok dzieli nas od wprowadzenia globalistycznej korpokracji, ups demokracji jakby to określił komisarz poprawności politycznej. Czy można to jeszcze zatrzymać? Tak, ale trzeba wzniecić społeczną falę sprzeciwu, która uderzy banksterów w najczulszy punkt aż im jaja odpadną. Boją się tylko dwóch rzeczy- linczu na sobie i zabrania im ulubionej zabawki bogów planety- prawa do emisji pieniądza. Wariant samosądu nad nimi jest bezprawny i mało skuteczny, dlatego pozostaje rozprawić się z nimi legislacyjnie.

Po pierwsze, niech w każdym kraju, do którego dotrze ten apel obywatele wywrą nacisk na swój rząd, aby prawnie zobowiązał banki do powrotu do systemu rezerwy pełnej (czyli pożyczanie środków wyłącznie z wpłaconych przez klientów depozytów) pod rygorem kary pozbawienia wolności ich właścicieli i konfiskaty ich mienia przez rząd i klientów banku w razie przekroczenia tego nakazu.

Po drugie, licząc od 1913 roku, banki nie miały prawa udzielać kredytów, gdyż częściowo tworzyły pieniądze z kapelusza, więc wszystkie długi państw, klientów instytucjonalnych i indywidualnych zostają umorzone.

Po trzecie, należy przyjąć ustawę, która przywróci standard złota/srebra. Dzięki temu posunięciu, wartość waluty danego kraju będzie się utrzymywać na stabilnym poziomie i całkowicie w oparciu o czynniki ekonomiczne- jeśli zatem PKB będzie rosło to tylko na tej podstawie będzie można kupić wspomniane kruszce i w oparciu o ich zasoby w skarbcu narodowym, drukować pieniądze, co uwiarygodni walutę i uodporni ją na spekulacje bankowo-giełdowe. Jeśli jednak w podsycanej przez bankierów i media panice, ludziom odmówi się dostępu do ich pieniędzy jak w 1929 roku, można rozważyć wprowadzenie nowego miernika wartości pieniądza- majątku narodowego w danym kraju. W ramach tej koncepcji każdy obywatel składa w Urzędzie Skarbowym dwa uczciwie sformułowane oświadczenia majątkowe- jedno to wyliczona przez rzeczoznawcę wartość jego majątku, a drugie to oświadczenie z banku o stanie konta obywatela z umownie przyjętego momentu przed nastaniem kryzysu. Dwa typy oświadczeń spływają do utworzonego specjalnie w tym celu Banku Krajowego, który statutowo zobowiązuje się przestrzegać zasad rezerwy pełnej i jest powołany przez parlament. Bank Krajowy podsumowuje wartość nominalną oświadczeń wszystkich obywateli i na tej podstawie dokonuje druku pieniędzy, z których część odpowiadająca majątkowi stałemu jest transferowana do Banku Centralnego, natomiast druga część odpowiadająca posiadanym przez obywateli zasobom finansowym z okresu przed kryzysem, będzie przelana na ich utworzone w tym celu konta Banku Krajowego. Taki pieniądz będzie wiarygodnym środkiem płatniczym ponieważ ma pokrycie w wypracowanym majątku narodu. W ten sposób na powrót umożliwi się ludziom dostęp do ich pieniędzy, nie zatrzyma się przepływu waluty w gospodarce, co ją zrównoważy i umożliwi wyjście ze sztucznie wywołanej „recesji”.

Po czwarte, niech obywatele i rządy wszystkich krajów skłonią społeczeństwo amerykańskie i tamtejszych polityków do zlikwidowania Banku Rezerwy Federalnej, umorzenia wszystkich zaciągniętych w niej długów (i w bankach z Nią współpracujących), postawienia Jej właścicieli przed sądem i zadośćuczynienia z ich majątków; przywrócenia kongresowi konstytucyjnej roli do emisji pieniądza nie obciążonego odsetkami i wprowadzenia standardu złota/srebra oraz przywrócenia obligatoryjnie systemu rezerwy pełnej w bankach.

Po piąte, należy prześwietlić możliwy sabotaż Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), która w sieci pośredników, być może odgrywa swoją wywrotową rolę w prowokowaniu napięć pomiędzy Zachodem, Rosją i krajami Bliskiego Wschodu.

Po szóste, nie jestem na smyczy Moskwy ani nie popieram polityki Putina, ale uważam, że dla rozładowania napiętej atmosfery i w trosce o utrzymanie pokoju niezbędne jest znormalizowanie stosunków z Rosją i partnerstwo przy uszanowaniu wzajemnych interesów. Jakoś dziwnym trafem nikt nie obarczył dotąd sankcjami amerykańskich podpalaczy Bliskiego Wschodu.

W pierwszej kolejności należy pochylić się nad punktem czwartym (likwidacja Banku Rezerwy Federalnej). Całkiem możliwe, że gdy ta odezwa zyska rozgłos (wersja angielska też będzie krążyć w sieci), banksterzy stojący za amerykańskim bankiem centralnym ulegną panice i to spowolni rozwój wydarzeń pod III Wojnę Światową na Ukrainie jak i odgórnie sterowany „kryzys” ekonomiczny. Każdy amerykański prezydent, który usiłował wytrącić z ręki insygnia władzy tej grupie, ginął (Abraham Lincoln, John F. Kennedy) lub przeprowadzano nieudaną próbę zamachu na jego życie (Andrew Jackson); Lincoln i Jackson sprzeciwiali się powołaniu banku z prawem do emisji pieniądza w rękach prywatnych, pieniądza, który jest obciążony odsetkami, Kennedy natomiast krótko przed śmiercią wydał polecenie druku dolarów wolnych od długu, żeby wysiodłać lordów mamonów z roli jeźdźców apokalipsy (źródło: „Wojna o pieniądz”). Pokazanie środkowego palca bankierom i dostanie za to łupnia to oczywiście zbieg okoliczności?

Dopóki pojedyncze jednostki wszem i wobec apelują o reformę systemu bankowego, który w obecnym kształcie, jak pokazuje historia, jest przyczyną kryzysów ekonomicznych i wojen, dopóty pojawiać się będą „przekupieni” szaleńcy, którzy likwidują reformatorów. System za pomocą skrytobójców i zgrai „znawców” walczy z kilkoma śmiałkami, ale nie przeciwstawi się społeczeństwu zjednoczonemu w celu przywrócenia transparentnych zasad podaży pieniądza. Jeśli ta treść Cię przekonuje, podpisz petycję:

http://petitiongo.org/en/...o-banku-rezerwy

Przekaż ten apel dalej. Koniec banksterów jest bliski!

Otrzymane mailem od: Guy Fawkes

http://alexjones.pl/aj/aj...-wisi-na-wlosku
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,076 sekundy. Zapytań do SQL: 8