ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komitet Obrony Demokracji
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 19 Marzec 2016, 19:26    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 29 Marzec 2016, 12:07   Re: tłuste koty [Cytuj]

Wizyta bękarta Kijowskiego w USA - to kolejny krok do rozpętania "polskiego majdanu" !
Polacy ! Miejmy się na baczności ! Nie dajmy się wciągnąć w te niecne gierki !
Pogońmy wrogów Polski tam gdzie pieprz rośnie. Zdelegalizujmy KOD !!!

Bartosz Bekier: Amerykanie sfinansują „polski Majdan”? O wizycie lidera KOD w USA

Amerykańskie media zapowiadają wizytę "przywódcy" KOD [Komitetu Obrony Demokracji] Mateusza Kijowskiego, który na początku kwietnia uda się za Ocean na zaproszenie Kongresu i Departamentu Stanu. W amerykańskiej retoryce pobrzmiewają poważne nuty skierowane przeciwko polskiemu rządowi, w rodzaju nazywania KODu przez agencję Associated Press największym polskim ruchem społecznym od czasów "Solidarności", który występuje przeciwko obozowi władzy z uwagi na przywiązanie Polaków do wartości demokratycznych. W reportażu na temat sytuacji w Polsce, AP relacjonuje kwestię sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, oraz przytacza słowa Kijowskiego o tym, że polski rząd zmierza w stronę faszyzmu.

Jednocześnie napływają informacje, że mniej więcej w tym samym czasie co Mateusz Kijowski, do USA przybędzie prezydent Andrzej Duda. Jak jednak nieoficjalnie wiadomo, prawdopodobnie nie dojdzie wtedy do spotkania z prezydentem Barrackiem Obamą, pomimo wyraźnych zabiegów strony polskiej, co odczytywane jest jako kolejny symptom celowego ochładzania stosunków polsko-amerykańskich przez Waszyngton.

Z uwagi na narrację mediów amerykańskich i oficjalne zaproszenie ze strony Kongresu i Departamentu Stanu dla tzw. Komitetu Obrony Demokracji, należy spodziewać się, że lider KOD powróci z Ameryki zaopatrzony w walizkę pełną grantów, co będzie jeszcze boleśniejszym kopniakiem dla Warszawy ze strony Amerykanów, aniżeli wszystkie dotychczasowe policzki o charakterze prestiżowym. Sam fakt zaproszenia "przywódcy demokratycznej opozycji" do USA przez rządową instytucję, oraz podarowanie mu możliwości ogrzania się w splendorze "Imperium Dobra", może mieć wymierny wpływ na polską, zakompleksioną scenę polityczną.

Oceniając tę nową dla Polski sytuację, należy odłożyć na bok całą jankeską retorykę dotyczącą sfery "wartości demokratycznych" i naruszania trójpodziału władzy - Arabia Saudyjska nie słynie z przestrzegania tych zasad, a jednak przez lata pozostawała bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Meandry ideologiczne w geopolityce często są zasłoną dymną dla interesów politycznych i ekonomicznych, więc poszukując odpowiedzi na pytanie o autentyczne źródła tej #dobrejzmiany, być może należy powrócić myślami do wizyty prezydenta Rzeczpospolitej w Chińskiej Republice Ludowej. I nie chodzi tu nawet o symboliczny wymiar delegacji prezydenta Dudy, ale o polskie poparcie dla idei utworzenia "nowego szlaku jedwabnego" - chińskiego projektu gospodarczego będącego wyrazem rosnącej roli Państwa Środka i jego supermocarstwowych ambicji. Jego wsparcie i próba włączenia Polski w założenia projektu to bodajże pierwszy realnie "antyzachodni" krok polskich władz w historii III RP. I jest to z pewnością ostatnia rzecz, która wzbudziłaby radość Amerykanów. Choć wymiana gospodarcza Stanów Zjednoczonych z Polską jest, co prawda, symboliczna, jednak Amerykanie przywykli do postrzegania naszego terytorium jako swojej strefy wpływów, gdzie dysponują absolutnym priorytetem i "ostatnim słowem" w kluczowych kwestiach. Wspieranie najbardziej wywrotowego (w sensie deklaracji) i antyrządowego skrzydła "demokratycznej opozycji" może pełnić istotny czynnik mający w założeniu dyscyplinować stronę polską.

Otwartym pozostaje pytanie, jak kolejne upokorzenia i realne wspieranie sił odśrodkowych w Polsce wpłyną na niemal bezkrytycznie proamerykańskie stanowisko polskiego obozu władzy, oraz jego plany dobicia poważnych interesów z Chińczykami. Nowa sytuacja w stosunkach polsko-amerykańskich to kolejny sygnał związany z tym, o czym mówi się już od jakiegoś czasu - w dalekosiężnej perspektywie, główna oś rywalizacji geopolitycznej przesuwa się na Pacyfik, a tzw. "wschodnia flanka NATO" może okazać się trzeciorzędnym, zapomnianym posterunkiem. Gdyby było inaczej, to nie bez wielkiej paraboli można by stwierdzić, że Jarosław Kaczyński zarządzając "po saudyjsku" choćby nawet i ścięcie Kijowskiego, musiałby w najgorszym wypadku liczyć się z amerykańskimi słowami potępienia. Postępujące przemiany geopolityczne sprawiły, iż bardziej "antyamerykańskie" jest dzisiaj wspieranie interesów Chińskiej Republiki Ludowej, aniżeli Rosji Putina.

Bartosz Bekier

http://xportal.pl/?p=24859
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 16:19    [Cytuj]

To nie jest wojna polsko-polska

Wiele osób zaangażowanych emocjonalnie w obecny polityczny konflikt zdaje się wierzyć, że mamy do czynienia tylko z wewnętrznym ostrym sporem między dwoma obozami, z których każdy ma inną wizję Polski. Niedawno obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przybliżył nam również tamten okrutny czas, kiedy propaganda usiłowała wmówić, że trwa w Polsce bratobójcza wojna domowa, co miało odwrócić uwagę od setek tysięcy sowieckich bagnetów, na których opierała się komunistyczna władza. Ostatnio w którymś z programów publicystycznym na antenie TVP Info jeden z salonowych jajogłowców stwierdził arbitralnie, że uprawiając politykę nie należy szukać analogii historycznych, a zajmować się jedynie teraźniejszością. Ja doskonale rozumiem te obawy koalicji zdrady narodowej. Na przykład sięgając do nie tak odległych czasów okazałoby się, że dzisiaj najgłośniej o rzekomym „pisowskim zamachu stanu” krzyczą ci, którzy w obronie agentury murem wsparli obalenie rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Był to klasyczny, choć bezkrwawy zamach stanu polegający na pogwałceniu porządku instytucjonalnego i pozbawieniu władzy legalnego i demokratycznie wyłonionego rządu.

Przyjrzyjmy się tym starszym już o prawie ćwierć wieku zdradzieckim gębom wspieranym przez nowy parszywy antypolski narybek. To te same czerwone i różowe ryje oraz środowisko tej samej gazety. Oni już jeden demokratyczny i legalny rząd w Polsce obalili pod hasłami obrony demokracji i praworządności. To nie była wojna polsko-polska, ale przewrót sterowany przez obcą agenturę. Dzisiaj jest podobnie. Dlatego na koniec chcę Czytelnikom przypomnieć fragment przemówienia premiera Jana Olszewskiego wygłoszonego nocą tuż przed obaleniem jego rządu. Nie dopuśćmy, aby po 24 latach kolejny premier demokratycznego i legalnego polskiego rządu musiał wypowiadać podobne słowa. Walka ciągle toczy się o to samo – o wolną Polskę. Pamiętajmy, że historia to najlepsza nauczycielka życia i bez jej znajomości i mądrego wyciągania wniosków nie da się skutecznie uprawiać polityki.

"Jeżeli dzisiaj mówię, że nie składam w tym momencie rezygnacji – mimo że mam tych doświadczeń w ciągu ostatnich miesięcy, a zwłaszcza tygodni, serdecznie dosyć – to oświadczam, że nie składam rezygnacji. I z pełną świadomością stawiam przed wami, posłowie, to zadanie, abyście według własnego sumienia głosowali za lub przeciw odwołaniu tego rządu. Czynię tak w przekonaniu, że od dzisiaj stawką w tej grze jest coś innego niż tylko kwestia, jaki rząd będzie w Polsce wykonywał ten budżet do końca roku.
Że w grze jest coś więcej, że w grze jest pewien obraz Polski, jaka ona ma być. Może inaczej – czyja ona ma być. Jest Polska, była Polska przez czterdzieści parę lat – bo to jednak była Polska – własnością pewnej grupy. Własnością z dzierżawy, może nawet raczej przez kogoś nadanej. Po tym myśmy w imię racji, własnych racji politycznych, zgodzili się na pewien stan przejściowy. Na kompromis, na to, że ta Polska jeszcze przez jakiś czas będzie i nasza, i nie całkiem nasza.
I zdawało się, że ten czas się skończył. Skończył się wtedy, powinien się skończyć, kiedy uzyskaliśmy władzę pochodzącą z demokratycznego, prawdziwie demokratycznego wyboru. A dzisiaj widzę, że nie wszystko się skończyło, że jednak wiele jeszcze trwa i że to, czyja będzie Polska, to się dopiero musi rozstrzygnąć. To się będzie rozstrzygało także w jakiejś mierze, w jakiejś cząstce dziś – tutaj, na tej sali.
Ja chciałbym stąd wyjść tylko z jednym osiągnięciem. I jak do tej chwili mam przekonanie, że z nim wychodzę. Chciałbym mianowicie, wtedy kiedy ten gmach opuszczę, kiedy skończy się dla mnie ten – nie ukrywam – strasznie dolegliwy czas, kiedy po ulicach mojego miasta mogę się poruszać tylko samochodem albo w towarzystwie torującej mi drogę i chroniącej mnie od kontaktu z ludźmi eskorty, że wtedy, kiedy się to wreszcie skończy – będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy.
I tego wam – Panie Posłanki i Panowie Posłowie – życzę po tym głosowaniu".

Jan Olszewski

http://kokos.salon24.pl/7...a-polsko-polska
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 10:37    [Cytuj]

Na paradzie homoseksualnych aktywistów objawiły się silne grupy pod flagami KOD, Nowoczesnej i PO. Warto zapamiętać

Przypadkiem znalazłem się w sobotę na trasie tak zwanej Parady Równości, czyli zjazdu ekstremistów lewicowych i homoseksualnych, który przeszedł dziś przez Warszawę. A ponieważ wszelki ruch został w tym czasie w tej okolicy marszu zablokowany przez policję, musiałem kilkadziesiąt minut patrzeć z chodnika na maszerujących. Ciekawe doświadczenie. Oto z bliska można było ocenić kim są i jak sobie wyobrażają przyszłość Polski i Polaków aktywiści tego ruchu.

Zobaczyłem ludzi otumanionych potwornym hałasem, elektronicznie wytwarzanymi decybelami dużo powyżej tego, co można usłyszeć na manifestacjach. Jakby uczestnicy bali się, że chwila spokoju zmusi do refleksji, zastanowienia, wprowadzi jakieś wątki krytyczne. Wyglądali jak kulturowi barbarzyńcy idący w rytmie bębnów na naszą cywilizację.
Zobaczyłem ludzi, którzy wyglądem i strojem uciekają od wszelkiej normalności.

A przecież wiemy, że i tak się hamują, bo w już spacyfikowanych Niemczech czy Francji przebierają za księży i zakonnice by wulgarnie profanować stroje kapłańskie.

Zobaczyłem grupę oderwanych od wszelkich ról społecznych wiążących się z obowiązkami wobec wspólnoty. Są tylko oni i ich pożądliwości. Żadnych innych norm. Żadnych trwałych tożsamości. Żadnej więzi z poprzednimi pokoleniami.

Zobaczyłem duże grupy pod obcymi flagami: francuskimi, niemieckimi i pod znakami ogromnych koncernów jak np. Google. Widać, że w Polsce mimo medialnej ofensywy wciąż jeszcze dominuje normalność. Trzeba więc importować homoseksualny „postęp”.

No i wniosek polityczny, bardzo ważny. Zobaczyłem tam duże, mocno zorganizowane grupy pod flagami KOD…

i Nowoczesnej ...

Tyle zostało z partii skupionej na gospodarce, z formacji „neutralnej” światopoglądowo. Widać, że ludzie Pana Petru są w sprawach cywilizacyjnych neutralni dokładnie tak, jak byli niedawno neutralni Rosjanie na Krymie. I o obiecywanym konserwatywnym podejściu w którym nie zajmujemy się w polityce takimi prywatnymi sprawami, nie ma mowy.

Warto zachować te zdjęcia. I te z udziałem aktywistów Platformy, o których napisał Marcin Fijołek:

Platforma na ścieżce Palikota…? Od katolickich Rycerzy Kolumba do walki o prawa gejów. Po co politykom PO udział w paradzie równości?

http://wpolityce.pl/polit...radzie-rownosci

W czasie kampanii wszystkie te trzy formacje będą pewnie kokietowały Kościół, rodziny, wychowawców w szkołach. A co najmniej zapewniały o własnej neutralności. Warto jednak by Polacy wiedzieli z kim te formacje idą, jak idą i po co idą. Że po drodze im z wulgarną i hałaśliwą paradą, która jasno mówi, że chce zniszczyć naszą cywilizację. W której hasła domagające się przywilejów mieszają się z żądaniami zabijania nienarodzonych dzieci. Gdzie środowiska otrzymujące milionowe dotacje od europejskich podatników (najczęściej bez ich zgody), epatują opinię publiczną hasłami o rzekomej krzywdzie. Gdzie ludzie rzucający się z wściekłością na każdy objaw myśli konserwatywnej, wołają o walkę z „językiem nienawiści”. Trudno o większą hipokryzję. Zarówno manifestantów jak i ich sojuszników z KOD, Nowoczesnej i Platformy.

http://wpolityce.pl/spole...+-+Najnowsze%29
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 26 Wrzesień 2016, 11:27    [Cytuj]

Powstanie KOD-u nie jest dziełem przypadku.
Jest to kontynuacja działalności KOR-u.

Artur Łoboda: Żydohołota wypróbowuje trockistowskie metody walki

Agnieszka Holland

W marcu 1968 roku wykorzystano młodzieńczy bunt studentów do przetasowań w obrębie ówczesnej władzy.
W grudniu 1970 roku zamordowano na Wybrzeżu kilkadziesiąt osób, by grupa polityczna określana mianem „żydy”, pozbyła się Gomułki.
W czerwcu 1976 roku – do strajkujących robotników Radomia natychmiast przykleili się dawni stalinowcy i założyli KOR.
W 1980 roku – na przywódców „opozycji” wysunięto ludzi pokroju Mazowieckiego i Geremka.
Po tak zwanym Okrągłym stole to oni nadali ton procesowi dekonstrukcji Państwa Polskiego.

Człowiek inteligentny nie mówi, ale robi to – co uważa za słuszne.
Tymczasem po objęciu władzy PiS mówi więcej – niż powinien.
W ostatnim okresie politycy PiS deklarowali chęć odwrócenia wszystkich negatywnych zmian w Polsce – po 1989 roku
To wywołało szał i strach w kręgach poststalinowskiej żydohołoty, która swoim zwyczajem judzi i podburza zagubionych politycznie ludzi.
Gdy przed chwilą zobaczyłem córkę stalinowskiego zbira – Agnieszkę Holland – na manifestacji tak zwanego „Komitetu Obrony Demokracji” to potwierdziło sie to: co od dawna wiem.
Poststalinowskie zbiry nie dopuszczą do odrodzenia polskiej suwerenności.
Bezprawia, które od 25 lat w Polsce wprowadzali, bronić będą ze wszystkich sił!
To bezprawie dawało im władzę i pieniądze, a milionom Polaków nędzę i poniewierkę.

Ponieważ od kilkudziesięciu lat – w miarę dobrze przewiduję zmiany społeczne i polityczne na świecie, to opiszę sytuację ewentualnego odwrócenia polityki naprawy Polski.
Jeżeli do władzy powróci poststalinowska żydohołota – to kibole powrócą do swoich wcześniejszych zwyczajów i zakupią nowe maczety. A wtedy nastąpi istna rzeź, bo żaden aparat terroru nie jest w stanie zapanować nad rzeszą kilkudziesięciu tysięcy mścicieli.
Jeżeli prowokatorzy spod znaku komuno-syjonu chcą sprawdzić wiarygodność moich przepowiedni, to niech czynią tak dalej.

Foto: działaczka KOD, a córka stalinowskiego bandyty, który specjalizował się w represjonowaniu polskich intelektualistów

Artysta i teoretyk kultury
Artur Łoboda
Polskie Niezależne Media
Fundacja Promocji Kultury
http://www.fundacja.zaprasza.eu

Za: http://zaprasza.net/a.php?article_id=33431 , 1 grudnia 2015.

http://www.polishclub.org...e-metody-walki/
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 24 Październik 2016, 16:28    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 28 Październik 2016, 13:02    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 17 Grudzień 2016, 13:24   Teatrzyk KOD [Cytuj]

Wyszkolony aktor

ULICZNY TEATR KOD PRZEDSTAWIA SPEKTAKL POD TYTUŁEM: "MĘCZENNIK ZA SPRAWĘ". Awantura i protesty w Sejmie i przed Sejmem. Ktoś podkłada się pod gaz/racę i kamerę! Protesty pod Sejmem: tak mężczyzna udaje ofiarę i kładzie się na ziemi. Pierwsza ofiara świecy dymnej i to rzuconej przez samych protestujących,to jest skandal. Położył się na ulicy i udawał pobitego . Tak wyglądają KOD-u "starcia z policją" Żenada! KODziarz kładzie się na ziemi udając poszkodowanego w starciu z policją! KOD pod Sejmem robi prowokację pod media! 16/17.12.2016

[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]