WOŚP

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
durex_sed_lex
Posty:83
Rejestracja:26 marca 2011, 19:54
Lokalizacja:Opolskie

Post autor: durex_sed_lex » 1 stycznia 2016, 21:16

ja się pytam, czy komuś pomógł ? w tym roku tak jak i w poprzednich dam na wosp 50 zł, i jak za to 50 zł przyczynie się do uratowania komuś życia , to jestem za Owsiakiem.

a rydzyk, organizuje jakieś wigilie dla bezdomnych , nikogo nie wspomaga chociaż kasy ma jak lodu.

taki z niego katolik jak z was wszystkich.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 11 stycznia 2016, 20:43

Anna Kuraś: Czyim narzędziem jest WOŚP?

Obrazek

Od wielu lat na początku każdego roku głośno jest w całym kraju o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jak również o jej głównym koordynatorze, Jerzym Owsiaku. Obserwując poczynania Fundacji WOŚP narzuca się pytanie czy rzeczywiście jest ona narzędziem niesienia pomocy? Czy raczej pod przykrywką dobroczynności realizuje się plany księcia ciemności. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie przytaczając wiele faktów, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat.
+
Osobiście w WOŚP widzę zastawioną przez złego ducha pułapkę. Ludzie, którzy stoją za tą organizacją to osoby, które zwodzą ludzi po to, aby zaszczepiać w nich pierwiastki zła i odciągać od Boga. Media i osoby zaangażowane w tę organizację nie mówią, że z pieniędzy zebranych od ludzi lansuje się Przystanek Woodstock, na którym nie brakuje alkoholu, narkotyków, rozpusty, wyuzdania oraz inicjacji do sekty jaką jest Hari Kriszna. Nie mówi się również o zgonach podczas imprez. Jak np. ten z 2014 r., kiedy do Fundacji WOŚP, przyszła matka, której syn na Przystanku Woodstock stracił życie. Kobiecie nie udało się nawet odzyskać prywatnych rzeczy syna a od Jerzego Owsiaka usłyszała, że nie jest instytucją charytatywną. Takich przypadków było znacznie więcej.

Hasłem przewodnim na Przystanku Woodstock jest Róbta co chce ta. Oczywiście hasło to obowiązuje dopóki mówi się o szerzeniu zła. W momencie kiedy na imprezie pojawiają się osoby głoszące np. Jezusa nie ma już takiej tolerancji w odniesieniu do nich i tego co mówią. Reguła obowiązuje tylko w jedną stronę.
Uderzeniem w godność człowieka i w godność Dziecka Bożego są słynne kąpiele błotne (w ubiegłym roku było to tarzanie się w zgniłych pomidorach). Mało kto wie do czego w rzeczywistości odnoszą się kąpiele błotne na Woodstocku. Otóż Hari Kriszna wyznaje wiarę w reinkarnację czyli wędrówkę dusz, według której dusza zanim przyjmie ciało ludzkie może być kamieniem, rośliną i zwierzęciem. Według teorii reinkarnacji w momencie kiedy dusza przyjmuje ciało ludzkie zaczyna się proces budzenia boga w człowieku. Stare porzekadło hinduskie mówi: Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku. Mamy tutaj do czynienia z herezją i grzechem przeciwko Pierwszemu Przykazaniu Dekalogu. W liście do Hebrajczyków czytamy Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27). Widać więc, że Pismo Święte całkowicie neguje możliwość reinkarnacji. W religiach wschodu Bóg człowiekowi jest potrzebny wyłącznie do tego, aby ten sam mógł stać się bogiem. Wierzenia te wykluczają transcendentnego Boga i Stwórcę. Według wierzeń wschodu bóg i wszechświat stanowią jedno i wzajemnie się przenikają. Bóg nie jest bytem osobowym tylko przenikającą wszystko energią. Jest to forma panteizmu, który jest całkowicie sprzeczny z chrześcijaństwem.

Wyznawcy Kriszny spędzają czas w czystych namiotach, kiedy Polacy tarzają się w błocie. S. Michaela Pawlik w jednej z swoich wypowiedzi powiedziała, że w Indiach się z nas śmieją, ponieważ uważają, że Polacy są pierwszą reinkarnacją po zwierzętach i że w poprzednim wcieleniu byliśmy świniami dlatego tak lubimy tarzać się w błocie. Oto za kogo Jerzy Owsiak i jego współpracownicy nas uważają; za świnie. Osoby, które decydują się przejść duchową inicjację do sekty dopuszczani są do namiotów i do spożywania pokarmów poświęconych wcześniej Krisznie. Stanowi to duchowe niebezpieczeństwo, bo w rzeczywistości jest to spożywanie pokarmu poświęconego wcześniej demonom. Coś takiego nigdy nie przejdzie bez przykrych konsekwencji duchowych. Taka duchowa inicjacja jest otwarciem się na działanie złych duchów w życiu człowieka. Może doprowadzić nawet do opętania przez demony Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu (1Kor 10, 20).

Niepokój budzi również niejasna księgowość Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak natomiast zamiast ujawnić sprawozdanie finansowe zachowuje się irracjonalnie chodząc po stole i szukając słoika z pieniędzmi. Na temat oszustw finansowych WOŚP można znaleźć wiele artykułów w Internecie dlatego ja w tej publikacji skupiłam się głównie na sferze duchowej.

Są głosy ludzi popierających dobroczynność Jerzego Owsiaka, którzy wskazują na zakupiony sprzęt albo na dzieci, które przeżyły. Otóż taki sprzęt ma obowiązek zakupić Państwo i o tym powinno się wiedzieć powołując na ten argument w obronie WOŚP. Nie można przymykać oczu na zło tylko dlatego, że dokonuje się jednocześnie jakieś dobro. Szatan jest przebiegłą istotą i nawet dobrem się posłuży, aby złapać w swoje sidła nieświadomych ludzi. Pan Jezus dał nam jasną wskazówkę: Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5, 37). Chrześcijanin absolutnie nie powinien wspierać Jerzego Owsiaka i WOŚP z racji tego, że za jego przyczyną i z pieniędzy ze zbiórki „charytatywnej” naraża się na potępienie wieczne setki tysięcy istnień ludzkich. Jeżeli chrześcijanin chce pomóc, to istnieją organizacje, które znacznie lepiej wydatkują zebrane pieniądze jak np. Caritas.

Anna Kuraś

http://wirtualnapolonia.com/2016/01/07/ ... jest-wosp/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 17 stycznia 2017, 09:19

Owsiak - złodziej i oszust - zarobił miliony na ludzkiej naiwności.
Przedstaw ludziom argumenty, a głupole i tak będą wrzucać do puszki...Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę”

Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, że Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.

Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ „małej” korekcie” „Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci”. Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, „Złotego Melona”, „Mrówki Całej” i „Jasnej Sprawy”.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.

Obrazek

Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony. :mrgreen:

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

Obrazek

3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.

4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Obrazek

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Obrazek

Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

Obrazek

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Obrazek

Zlecenia dla „Mrówki Całej” firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.

Obrazek

5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i miasteczek.

Obrazek

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolnienia z VAT.
Bizantyjskie przygody „Jurka” – godzina lotu F16, 20 000 złotych.
c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h, łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.

6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?

To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego „serduszka” WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.

7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?

Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.

8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połączona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

Obrazek

9. „Przystanek Woodstock” to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.

Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na „Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem z konserw Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem „zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na „Przystanku Woodstock” jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka „Przystanek Woodstock” to największe żniwa, „Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecenia na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że „Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, gdzie w kolejnych latach wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie „wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z „Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających „metalowców”.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są „ortalionowi sataniści” z grupy „Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. „Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.

10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?

W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

Obrazek

W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

Obrazek

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)

Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki oraz środków uzyskanych poza wymogami ustawy z dnia 15 marca 1933
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?

„Mieszkanie w bloku” to połączone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gotówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

Obrazek

Obrazek

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga „Jurek” do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

Obrazek

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

Obrazek

PS Wersy poświęcone Jadzi, z dedykacją dla mojego Przyjaciela.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UAaW1BUSPP8[/youtube]

Matka Kurka

Źródło: http://kontrowersje.net/do_puszki_owsia ... _acz_prosz

ODPOWIEDZ