ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Donald Tusk niemieckim agentem ?
Autor Wiadomość
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Kwiecień 2014, 13:51   Donald Tusk niemieckim agentem ? [Cytuj]

Niemieckie CDU finansowało partię Tuska?

Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Piskorski ujawnia, że to „niemieckie CDU sfinansowało powstanie partii premiera”. Po ujawnieniu tych informacji w mediach zaczęła się prawdziwa burza. Donald Tusk odmawia komentarza w tej sprawie.

W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Paweł Piskorski ujawnił, że jest dla niego oczywiste, iż w latach 90. „CDU wspierało finansowo KLD”. Informacja o tajnych funduszach w kasie Donalda Tuska oraz kulisach powstawania Kongresu Liberalno-Demokratycznego rozpętała prawdziwą medialną burzę.

„To były pieniądze w gotowce, które działacze KLD wymieniali w kantorach na złotówki w Warszawie” – czytamy na łamach „Wprost”.

Inny rozmówca gazety twierdzi, że będące wówczas przy władzy w Niemczech CDU poszukiwało ewentualnych partnerów do współpracy w krajach postkomunistycznych. Pojawiają się informacje, że „CDU bezzwrotnie darowało KLD kilkaset tysięcy marek”.

Donald Tusk nie komentuje całej sprawy, tymczasem do rewelacji Piskorskiego odniosła się rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Nie będziemy brali udziału w promocji książki Piskorskiego, który chce na siebie zwrócić uwagę. Jego notowania są słabe, a jego nazwisko rzadko pojawia się w mediach. Jego publikacja ma mu pomóc w zdobyciu rozgłosu w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wydaje mi się, że pan premier nie będzie zabierał głosu w sprawie publikacji „Wprost”” – oświadczyła na łamach gazeta.pl Kidawa-Błońska.

Sprawa może być wyjaśniona szybko. Poseł PiS Beata Mazurek na Twitterze sugeruje, że jeśli premier Donald Tusk ma zastrzeżenia do informacji ujawnionych przez Piskorskiego, powinien pozwać go w trybie wyborczym i jak najszybciej wyjaśnić całą sprawę.

Autor: rz
Na podstawie: Wprost, gazeta.pl, twitter.com
Źródło: Niezależna.pl

http://wolnemedia.net/pol...o-partie-tuska/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Syriusz

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 4297
Wysłany: 2 Maj 2014, 08:09    [Cytuj]

Władysław Bartoszewski finansowany przez Niemców.

Informacja o finansowaniu Kongresu Liberalno-Demokratycznego Donalda Tuska z pieniędzy niemieckiej CDU to nie jest jedyny sygnał świadczący o wpływie niemieckich pieniędzy na polską politykę. Władysław Bartoszewski, będąc szefem MSZ-etu w rządzie Jerzego Buzka, dostał 132 tys. marek z niemieckiej fundacji - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

W swojej najnowszej książce „Między nami liberałami” Paweł Piskorski, w latach 90. najbliższy współpracownik Donalda Tuska w KLD, ujawnił, że Kongres był w tym czasie finansowany przez niemieckich chadeków. Transakcjami tymi mieli się zajmować ówczesny szef rządu i jeden z liderów KLD Jan Krzysztof Bielecki (dziś pracuje w Kancelarii Premiera Tuska) i lider CDU kanclerz Helmut Kohl. Nie było to jednak ostatnie dofinansowanie polskich polityków przez niemieckich na tak wysokim szczeblu.

Władysław Bartoszewski, od 2007 r. sprawujący funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Premiera do spraw dialogu międzynarodowego, od lipca 2000 r. do października 2001 r. pełnił urząd ministra spraw zagranicznych. Jak pisaliśmy w tygodniku „Gazeta Polska” (w 2009 r.), będąc szefem MSZ-etu, otrzymał z niemieckiej fundacji Roberta Boscha 132 tysiące marek – „za rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich”. Organizacja ta jest powiązana z niemieckim rządem, który wspiera ją w realizacji jej programów.
Po raz pierwszy Władysław Bartoszewski otrzymał pieniądze z tej fundacji, zanim jeszcze objął urząd szefa polskiej dyplomacji. Po upływie 16 miesięcy, gdy ustępował ze stanowiska, w fundacji zadecydowano o przekazaniu Bartoszewskiemu kolejnych środków finansowych. Informacje o wsparciu dla Władysława Bartoszewskiego można znaleźć w raporcie Fundacji Roberta Boscha nt. jej działalności w latach 1974–2000.

„Po zmianach politycznych w Polsce był ambasadorem w Wiedniu, następnie ministrem spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, senatorem i obecnie znów jest ministrem spraw zagranicznych. Fundacja wspiera pracę Władysława Bartoszewskiego nad jego wspomnieniami na temat porozumienia niemiecko-polskiego, jako ważnego dokumentu czasów, i przeznaczyła na ten cel 132 000 DM [ok. 280 tys. zł]” – zapisano w raporcie.
– Wspieramy go, bo on wspiera nas – wyjaśniał pomoc udzieloną Władysławowi Bartoszewskiemu w rozmowie z portalem Niezależna.pl prof. Joachim Rogall z centrali Fundacji Roberta Boscha, mieszczącej się w Stuttgarcie. Wskazywał też na trwającą od długich lat dobrą znajomość Władysława Bartoszewskiego z prominentną figurą niemieckiej polityki – Hansem Meierem z CDU. Meier znalazł się w radzie naukowej niemieckiego Muzeum Wypędzeń.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Maj 2014, 08:42    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Syriusz

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 4297
Wysłany: 12 Maj 2014, 10:42    [Cytuj]

Olechowski potwierdza finansowanie partii Tuska przez CDU i mówi o "paczkach z Niemiec".

- Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego - powiedział o książce byłego lidera Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego, Andrzej Olechowski - jeden z założycieli tej partii. Odnosząc się do fragmentu mówiącego o finansowaniu partii Donalda Tuska z pieniędzy niemieckiej CDU, stwierdził, że nie widzi w tym nic złego. - Zachód wspierał polską demokrację - powiedział Olechowski, dodając że "zagranicznych pieniędzy było wtedy dużo".

Dwa tygodnie temu jeden z liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a później Platformy Obywatelskiej, Paweł Piskorski ujawnił, że ugrupowanie Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego było finansowane przez niemiecką partię CDU. Wymianą pieniędzy mieli się zajmować liderzy tych ugrupowań, czyli Jan Krzysztof Bielecki (ówczesny premier RP) i Helmut Kohl (wówczas kanclerz Niemiec). Zarówno Tusk, jak i Bielecki zaprzeczają tej informacji, wczoraj jednak potwierdził ją jeden z ojców założycieli partii obecnego premiera: Andrzej Olechowski.

- Mam wrażenie, że to jest szczera książka. Pieniądze mogły być, bo wtedy pieniędzy zagranicznych było w Polsce dużo. Zachód wspierał polską demokrację. W końcu ludzie dostawali paczki z Niemiec. Nie tylko partie, ale i zwykli ludzie dostawali paczki – mówił Olechowski na antenie TVN24.

Jak pisała "Gazeta Polska Codziennie" również Władysław Bartoszewski, będąc szefem MSZ w rządzie Jerzego Buzka był finansowany przez Niemców. Dostał wtedy 132 tys. marek z niemieckiej fundacji, współpracującej z rządem. Będąc ministrem spraw zagranicznych, otrzymał z niemieckiej fundacji Roberta Boscha 132 tysiące marek – „za rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich”. Organizacja ta jest powiązana z niemieckim rządem, który wspiera ją w realizacji jej programów.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 13:14    [Cytuj]

Donald Tusk kryptonim OSCAR akta MfS ; STASI ;

Wokół OSCARa agenta NRDowskiego Ministeirum fur Staatssihercheit w skrócie STASI narosło wiele legend i tak zwanych teorii spiskowych , wielki udział w mataczeniu i zamydlaniu sprawy OSCARa od samego początku maja także media Polsko języczne , rożnego typu pseudo dziennikarzyny rozwiedki okrągłostołowej.

Prawda jest jednak brutalna , obecny premier tak zwanej III RP Donald Tusk to pospolity bandyta i szubrawiec ,złodziej i sprzedawczyk z powodu którego wielu działaczy Solidarności nie tylko na Wybrzeżu Gdańskim traciło życie, zdrowie a w najlepszym wypadku wolność .

Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU .

Dr.Hanna Labrenz Weiss - 1991 bis heute wissenschaftliche Mitarbeiterin in der Abteilung Bildung und Forschung der BstU

http://www.bstu.bund.de/D...renz-weiss.html


From: Hanna Labrenz-Weiß

Date: 01/07/2013 05:36:54

To: Miroslaw Mrozewski

Subject: RE: Antw: Polnische STASI agenten


Szanowny Panie Mrozewski,

zgadzam sie z wieloma wypowiedziami, ktore Pan uczynil, ale zdecydowanie zaprzeczam skrajnym opiniom w Pana mailu.

Osobiscie nie jestem osoba, ktora ma za zadanie udostepnianie takim list czy wiadomosci, jakich Pan oczekuje. W urzedzie BStU jestem od 22 lat pracownikiem naukowym i zajmuje sie ta tematyka, o ktora Panu chodzi, dlatego wiem dokladnie, ze nigdy nie dostanie Pan tego, czego Pan oczekuje.

Osoby prywante nie maja zadnych podstaw prawnych, aby sprawdzac wspolprace z SB czy MfS, bynajmniej w naszym urzedzie. Obojetnie jaki zlozy Pan u nas wniosek, bedzie on negatywnie rozpatrzony. Oczywiscie moze Pan to uczynic i nie interesowac sie tym, co ja Panu pisze, ale juz dzisiaj moge Panu powiedziec, ze szkoda Pana czasu.

Zaprzeczam zdecydowanie Pana wypowiedzi, ze dziennikarze polscy sa zainteresowani zatuszowaniem tej historii. Prawda jest, ze oni byli pierwsi w naszym urzedzie, ktorzy sie ta tematyka interesowali i jezeli dostali od nas materialy, to je w calosci publikowali.

Jezeli chodzi o pana Tuska, to wedlug naszego prawa jest on ofiara Stasi i dlatego chroniony prawnie przed dostepem do materialow dotyczacych jego osoby (w IPN osoby poszkodowane nie sa chronione). Owe materialy, jezeli rzeczywiscie znajduja sie w naszym urzedzie, moze Pan otrzymac, jezeli dostanie Pan na to osobista zgode premiera. W innym wypadku nikt tych materialow nie dostanie, chyba ze nielegalnie i to nie od nas.

Listy agentow o ktorych Pan pisze nie istnieja - tylko statystyki, bo wiekszosc materialow byla prowadzona przez grupe operycyjna Stasi w Warszawie, ktora zniszczyla wszystkie materialy w 1990 roku. Agenci, ktorzy sa znani, to osoby, ktore byly prowadzone przez centrale w Berlinie, ale to nie byli Polacy ( z malymi wyjatkami) tylko Niemcy.

To tyle ogolnych informacji.

Z wyrazami szacunku

Dr. Hanna Labrenz-Weiß


Pani Dr. H.L Weiss pisząc wedlug naszego prawa jest on ofiara Stasi
ma oczywiście na myśli prawo niemieckie.

Piszac W innym wypadku nikt tych materialow nie dostanie, chyba ze nielegalnie i to nie od nas.
ma na myśli materiały o których Ją powiadomiłem , cytat z mej korespondencji do pani Weiss.

Chodzi mi także o kopie filmu - przesłuchania Donalda Tuska - wiem ze takowa znajduje się w archiwum STASI - .Przesłuchanie zostało zarejestrowane w 1987 roku podczas zatrzymania Donalda Tuska przez STASI w Dreźnie w drodze powrotnej z RFN. - oryginał jest na taśmie 8 mm. W obiegu są screany - zdjęcia - właśnie z tego filmu. Ponieważ nie są one dla mnie wiarygodne , chciałbym zapoznać się z oryginałem.

Premier tak zwanej III RP Donald Tusk płatny współpracownik służb bezpieczeństwa komunistycznych Niemiec , dawnej NRD ma dużo lżej aniżeli kapuś SB bolek wałęsa . Nie musi kraść swych akt , niszczyć je i ciągać po sadach Tych którzy ujawniają prawdę.

Bandyta Donald Tusk jest chroniony prawem niemieckim i My Polacy możemy się jedynie pocałować w nos .

Kariera Donalda Tuska w STASI

Zaczęła się bardzo banalnie , sztampowa kariera bandyty , czyli kręcimy lody .

Solidarność po wprowadzeniu stanu wojennego otrzymywała potężne wsparcie finansowe z zachodu. Jedyny problem z ta kasa był taki, ze musiała dotrzeć na miejsce . W tamtych czasach nie było banków takich jakie znamy dzisiaj. Nie było przelewów na konto . Zachód dawał miliony dolarów , a kasa nie tylko ze nie śmierdzi , ale także przyciąga wszelkie menty społeczne.

Zjednoczyły się więc wszelkie menty społeczne , bandyci z SB , bandyci zakamuflowani w Solidarności i innych wielu organizacjach. W samej Solidarności wschodnioniemiecka STASI miała prawie 500 swych agentów , zwerbowanych przez długie lata na takiej samej zasadzie jak Donald Tusk.

- fragment mej korespondencji do pani Weiss

Poza tym wielu z nich - miedzy innymi Donald Tusk zajmowali się w latach 80 tych transportem do Polski wielkich sum pieniędzy. W sumie z zachodu do kieszeni działaczy wpłynęło ponad 6 milionów dolarów . Nikt nikogo nigdy z tego nie rozliczył. Spodziewam się wiec informacji z akt STASI na ten temat.

Kasy było dużo więc starczało dla wszystkich . Dla SB dla STASI która kasowała za przejazd przez terytorium NRD i w końcu także dla samych bandytów zakamuflowanych w Solidarności lub usadowionych we wpływowych grupach decydenckich tak zwanej opozycji.

500 Stasi-Agenten im kommunistischen Polen

In Polen waren während der kommunistischen Ära nach den Erkenntnissen der Berliner Stasi-Unterlagen-Behörde mindestens 500 Agenten der ostdeutschen Staatssicherheit im Einsatz.

Gewerkschaft Solidarnosc infiltriert

Die Stasi habe vor allem die unabhängige Gewerkschaft Solidarnosc (Solidarität) infiltriert

Wielu z tych 500 poznać możemy dzisiaj , kierując się słowami zapisanymi w mądrej Księdze.

Po czynach ich poznacie.

Agent bolek mawiał wiem ale nie powiem , agent oscar nic nie musi mówić , bo po akta które są w archiwach niemieckich nikt nie sięgnie bez zezwolenia matoła donalda.

Ci którzy natomiast ze względu na zajmowane stanowiska w rożnych ważnych instytucjach nierządowych mogliby uzyskać akta Donalda Tuska vel OSCAra dobrze wiedza o tym ze kilka zapisanych kartek z tych akt dotyczy ich samych.

I tak już zostanie , dopóki cale to towarzystwo nie zdechnie.

Dzieciaków Tuskowych i reszty bandytów nikt już ani z pieniędzy , ani z unsere mutter unsere father rozliczał nie będzie.

m m
‏@_costerin29s@premiertusk Donald matole akta na stół ! Donald Tusk kryptonim OSCAR akta MfS ; STASI ; http://wp.me/p1rKrX-eS ale szybciutko !

Mirosław Mrozewski

http://www.fronda.pl/blog...tasi,34341.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
pier1987

Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 1457
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 16:39    [Cytuj]

wiecej o przeszłości donalda Tuska mozna poczytać tu:
http://3obieg.pl/czy-agen...-to-donald-tusk
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
pier1987

Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 1457
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 17:46    [Cytuj]

Dr Zbigniew Kękuś do Tuska: Czy był Pan agentem Stasi o pseudonimie „Oscar”?
Ściągnij w formacie PDF
Polecam najnowszą rozmowę z dr Zbigniewem Kękusiem: dr Zbigniew Kękuś o „Oskarze” i błaznach Europy (o „Oscarze” jest od 14 m 50 s)

Poniższy list jest przykładem jak efektywne mogą być działania jednego człowieka i tego w jaki sposób powinniśmy wykorzystywać wolności gwarantowane przez demokratyczny ustrój. Inna sprawa, że demokracji w Polsce nie mamy już od dawna, i że można być niemal pewnym, że poniższe pismo zostanie zignorowane lub potraktowane jak inne – z perfidną obłudą (np. na niektóre pisma dr Kękusia do posła Donalda Tuska odpisywała Kancelaria Premiera i to wcale nie było 1 kwietnia).
Jednak, gdyby takie działania zostały podjęte przez wszystkie organizacje społeczne, którym leży na sercu interes Polski i Europy – wysyłając np. listy z żądaniem wyjaśnienia czy pan Tusk był niemieckim szpiegiem o pseudonimie „OSCAR” – bo taki jest wymiar współpracy polskiego obywatela ze STASI, to nie można by już tej bardzo poważnej afery przygasić. No, chyba, że Tusk to nie Oscar, ale przecież na pomówienia zachodniej prasy i blogu Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, Donald Tusk na razie nie odpowiedział.


Sprawa naprawdę nie jest banalna, powiem więcej – ma wymiar międzynarodowy i może się przełożyć do tragedii milionów ludzi. Jeśli bowiem na Donalda Tuska służby niemieckie, a zatem i rosyjskie, amerykańskie oraz izraelskie, mają papiery, to będzie on realizował usłużną dla nich politykę, która może się skończyć dla Europy tak jak dla Rosji po objęciu rządów przez bolszewików. Kilkadziesiąt milionów zamordowanych i zagłodzonych Słowian w ciągu 70 lat zagłady, zaplanowanej i realizowanej przez międzynarodówkę syjonistyczną, tę samą, która sobie postawiła teraz za cel zgładzenie cywilizacji łacińskiej.

Poniższy tekst został wyodrębniony przez program OCR ze skanu dokumentu, może więc zawierać błędy.

=============================================

Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Do wiadomości:
Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik prasowv rzadu. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa
Pan Bronislaw Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-952 Warszawa.
Państwo: Bogdan Borusewicz, Jan Wyrowiński, Stanislaw Karczewski, Maria Pariczyk – Pozdziej – Marszałek i Wicemarszałkowie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 6, 00-902 Warszawa.
Państwo; Ewa Kopacz, Cezary Grabarczyk, Eugeniusz Tomczak – Grzeszczak, Marek Kuchciński, Wanda Nowicka, Jerzy Wenderlich – Marszałek i Wicemarszałkowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa
Pan Andrzej Duda, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Biuro Poselskie, ul. Bracka 15, 31-005 Kraków
Pan Łukasz Gibała, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Biuro Poselskie, ul. Zbożowa 2, 30-002 Kraków
Pan Ryszard Terlecki. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Szewska 27, 31-139 Kraków
Pani Anna Grodzka, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Biuro Poselskie, ul. Bracka 15, 31-005 Kraków
Pan Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa
Pan Alexis Chahtahtinsky, Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie, ul. Stolarska 15, 31-043 Kraków
Pan Werner Köhler, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, ul. Stolarska 7, 31-043 Kraków
Pan Viktor Kolesnikov, Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, ul. Biskupia 7, 31-144 Kraków
Pan prof. Andrzej Bialas, Prezes Polskiej Akademii Umiejętności, ul. Sławkowska 17, Kraków
Pan insp. Mariusz Dąbek, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków
Pan mł. insp. Wadim Dyba Komendant Miejski Policji w Krakowie ul. Siemiradzkiego 24, 31-137 Kraków; sygn. akt 4 Ds. 256/13
Pan Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, ul. Wąwozowa 34, 31-752 Kraków
Pan prof. dr hab. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27 31-510 Kraków
Ks. kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, Kuria Metropolitalna, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
Państwo: Małgorzata Jantos, Sławomir Pietrzyk, Józef Pilch – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
Stanislaw Kracik, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego ul. Józefa Babińskiego 291 30-393 Kraków
Pan Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-O04 Kraków
Pan Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków
Pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
Pani Małgorzata Wassermann, Kancelaria Adwokacka, ul. Kielecka 29B, 31-523 Kraków.
Prokurator Artur Wrona, Prokurator Apelacyjny, Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków.
Pracownicy: Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Wschód, Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy, Funkcjonariusze Policji w.w. instytucji.
Pan Marek Biernacki, Minister Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa
Pan Stanisław Dąbrowski, Prezes Sądu Najwyższego, Pl. Krasińskich 2/4/6, 00-951 Warszawa
Prokurator Andrzej Seremet, Prokurator Generalny, ul. Barska 28-30, 02-315 Warszawa
Pani Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, AI. Solidarności 77, 00-090 Warszawa
Sędzia Zbigniew Śnigórski, Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Al. Piłsudskiego 28, 35-001 Rzeszów.
Pani Krystyna Górzyńska portal „Nowy Ekran”, Pan Jerzy Jachnik, portal ,,Afery i Bezprawie“, Pan Maciej Lisowski, portal „Lex Nostra”, Pan Marek Podlecki www.monitor-polski.pl, Pan Zdzisław Raczkowski, portal „Afery Prawa”.
Pan Wojciech Harpula, Redaktor Naczelny, „Gazeta Krakowska”, Al. Pokoju 3, 31-548 Kraków
Pan Marek Kęskrawiec, Redaktor Naczelny „Dziennik Polski`, Al. Pokoju 3, 31-548 Kraków
Pan Piotr Mucharski, Redaktor Naczelny, Tygodnik Powszechny, ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków
Pan Józef Stachów, Redaktor Naczelny „Gazeta Wyborcza – Gazeta Kraków”, ul. Szewska 5, 31-009 Kraków
Pani Edyta Stanek, Redaktor Naczelny „Fakt Kraków”, ul. Grzegórzecka 10, 31-530 Kraków.
Pan Tomasz Lis, Redaktor Naczelny „Newsweek”, ul. Domaniewska 52 02-222 Warszawa „
Pan Adam Michnik – Redaktor Naczelny, ,,Gazeta Wyborcza”, ul. Czersk-a 8/10, 00-732 Warszawa
http://www.kekusz.pl, www.monitor-polski.pl, www.nowyekran.pl, www.nowyekran.net, www.aferyprawa.eu, www.3obieg.pl

Dotyczy:

I. Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi wyjaśnienia czy Adresat niniejszego pisma był agentem Stasi 0 pseudonimie ,,OSCAR”.
ll. Wniosek o osobiste przez Adresata niniejszego pisma sporządzenie odpowiedzi na pytanie jak pkt. 1.
lll. Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi odpowiedzi na niniejsze pismo bez zbędnej zwłoki, nie póżniej niż w terminie 30 dni od daty jego wpływu.
IV. Zawiadomienie, że odpowiedź na niniejsze pismo zostanie zamieszczona na stronie http://kekusz.pl.

Uzasadnienie

Przed kilkoma miesiącami media podały, że jest Pan zdecydowanym faworytem na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej:

„Donald Tusk (56 I.) jest „zdecydowanym faworytem” na stanowisko nowego szefa Komisji Europejskiej
— pisze ekspert Centre for European Reform, Hugo Brady.”
Źródło: „Tusk porządzi w Brukseli?”; „Fakt”, 5 kwietnia 2013 r., s. 6

Pan się kryguje i mówi:

„- Pamiętając o ważnej zasadzie w polityce, żeby nigdy nie używać słowa nigdy, mogę tylko potwierdzić, że nie
wybieram się do Brukseli z jakimiś własnymi ambicjami zawodowymi.”
‚Źródło: http://wiadomosci.dzienni...ropejskiej.html

Czyli … jak Pana kanclerz Niemiec Angela Merkel „upchnie” — patrz: tekst poniżej — to Pan nie powie nie. Media od dawna podają, że jest Pan kandydatem kanclerz Niemiec Angeli Merkel na przewodniczącego Komisji Europejskiej.
Prezentowanie Pana w tej roli Pan komentuje:

„Kiedy dzisiaj w Europie mówi się, jak o czymś zupełnie naturalnym, że Polak powinien być szefem Komisji
Europejskiej, to jest to jeden z czytelnych znaków, jak bardzo Polska zyskała na znaczeniu I jaką drogę przeszliśmy.”
Źródło: „Jestem trochę socjaldemokratą”, wywiad z Donaldem Tuskiem, „POLITYKA” nr 23, 2.06-11.06.2013, s. 14-18

W ostatnich dniach „Fakt” podał za mediami niemieckimi:

„Donald.Tusk (56 l.) cały czas jest zainteresowany kandydowaniem na szefa Komisji Europejskiej — twierdzi
niemiecki dziennik ”Der Spiegel”. Inna niemiecka gazeta „Die Welt” idzie jeszcze dalej, twierdząc, że Angela Merkel
(63 l.) forsuje kandydaturę D. Tuska na to stanowisko, bo … może nim sterować.
Źródło: Maro, „Merkel wypycha Donalda Tuska do Brukseli?”; „Fakt”, 30.12.2013 r., s. 3

Nie jestem politykiem i to nie przyszło mi do głowy …
Ilekroć media donoszą o promowaniu Pana przez kanclerz A. Merkel na stanowisko szefa Komisji Europejskiej,
zastanawiam się, z jakich przyczyn. Dziennikarze niemieccy uświadomili mi, że w polityce, w przeciwieństwie do biznesu,
wartością dodaną osoby promowanej wcale nie muszą być jej kwalifikacje i zdolności, ale … „plusy ujemne”.
Niemieccy dziennikarze zwrócili światu uwagę na z całą pewnością wyróżniającą Pana cechę, tj. rzadko spotykany
serwilizm. Niektóre niemieckie media podkreślają, że kanclerz A. Merkel chce na stanowisku szefa KE polityka uległego,
potulnego i tylko z tej przyczyny Pan jest Pan jej faworytem.
Jakkolwiek służalczość sama w sobie jest zła, to w przypadku Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej bardzo
ważne są także jej przyczyny.
Wskazać zatem należy, że po ukazaniu się w ubiegłym roku książki Ralfa Georga Reutha i Gonthera Lachmanna pt. „Das
erste leben der Angela M.” /„Pierwsze życie Angeli M.”/, w Internecie powrócił temat agenta Stasi o pseudonimie OSCAR
który wyrządził ogromne szkody Gdańskiej Solidarności.
Liczne portale inłemetowe podają, że OSCAR to Pan. „Strona byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych
Wybrzeża” podaje: „Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk, nikt nie jest w
stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie, ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy
oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost OSCAR to D. Tusk.”
Źródło: http://wzzw.wordpress.com...%9A-przeczytaj/

Być może zatem nie dlatego, że „Polska przeszła drogę i zyskaliśmy na znaczeniu” jest Pan faworytem na stanowisko
szefa Komisji Europejskiej, ale z tej przyczyny, że Pan pokonując drogę od OSCARA do premiera Rzeczypospolitej Polskiej
pokazał na co Pana stać, a jako ewentualnie były OSCAR jest Pan jeszcze bardziej sterowalny niż by się wydawało. Gdyby
tak było, kolejnym byłby Pan dowodem — dla mnie już Pan jest — słuszności stanowiska, że:

„Powinniśmy się lękać nie amoralności wielkich ludzi.
Ale tego, że to właśnie ona często prowadzi do wielkości.”
Alexis cle Tocqueville

W związku z powyższym oraz z powodu Pana postawy polonofoba wnoszę jak na wstępie.
Proszę, by Pan osobiście sporządził odpowiedź na mój wniosek, jak w pkt. I str. 1 niniejszego pisma. Nikt przecież nie wie
lepiej niż Pan, czy Pan był OSCAREM. Informuję, że gdy zostanie mi doręczona, odpowiedź na niniejsze pismo będzie
umieszczona na stronie http://www.kekusz.pl.

dr Zbigniew Kękuś
http://www.monitor-polski...udonimie-oscar/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
pier1987

Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 1457
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 20:09    [Cytuj]

dr Zbigniew Kękuś o "Oskarze" i błaznach Europy:
http://www.youtube.com/watch?v=nNCSS1nl33w
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Styczeń 2015, 00:41    [Cytuj]

Prezydentem UE jest nazistowski potomek

CZESI PISZĄ WPROST: PREZYDENTEM UNII EUROPEJSKIEJ JEST NAZISTOWSKI POTOMEK – KACZOR DONALD Z POLSKI

75 lat temu rozpoczęła się inwazją na Polskę przez hitlerowców II wojna światowa...a teraz został wybrany na prezydenta UE polski potomek nazisty.

Jego dziadek — Donald Joseph był oficerem SS – (zob. zdjęcie ) — miał w Polsce uczestniczyć w zbrodniach hitlerowskich....

Jeżeli naprawdę tak piszą, to czyż nie pasuje to idealnie do niemieckich kłamstw o jakoby polskich obozach? Czyż nie pasuje to idealnie do napisów na powojennych pomnikach: "zginęli w walce z nazizmem", zamiast: "w walce z niemcami"?

I co teraz, Tusk?

Marzyło ci się zostać cesarzem Europy, jak Karol Wielki, albo jak Bolek Chrobry i popatrz kim jesteś naprawdę...

Jesteś tylko kukiełką wyrżniętą zgodnie z agenturalną zasadą o maksymalizacji zysków - ochrzcili cię potomkiem nazistów, napisali wielkimi literami.

No i niby "udowodnili" przed całym światem, że Polacy to naziści - o to im chodziło. I gdzie twoja sława??http://argo.neon24.pl/pos...glad-wiadomosci
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 10 Listopad 2015, 09:42    [Cytuj]

Donald Franciszek T(R)usk(i) -przyczynek do biografii

Donald Franciszek T(R)usk(i) -przyczynek do biografii lub aktu oskarżeniaObecnie pełniący funkcje premiera RP ,choć uważa polskość za nienormalność .Poniżej dziadek Donalda który jak wieść niesie zginął w „polskim” obozie spadając z wieżyczki strażniczej.

Karierę polityczną rozpoczął jako działacz opozycyjny w 1980 pod pseudonimem 'kanapka' z racji donoszenia kanapek stoczniowcom albo na stoczniowców ,kroniki niestety tego nie podają. Internowany w 1982 we własnym pokoju na tapczaniku. W ramach działań opozycyjnych regularnie pluł na monitor telewizora. Tylko dzięki niesamowitemu sprytowi i odwadze Donalda Franciszka funkcjonariuszom SB nie udało się go ująć podczas plucia. Donald Tusk, był internowany w stanie wojennym w 1982 r. (niewielu wiadomo, że był jednym z najbardziej niebezpiecznych i znienawidzonych wrogów dawnego ustroju - wsławił się głównie pluciem na monitor telewizora podczas oglądania występów gen. Jaruzelskiego - ale przez wrodzoną skromność nie chwalił się tym - jego akta w SB mają 42 tomy, 1 248 odnośników i 23 456 cytowań). Wielokrotnie bity do krwi pałami, torturowany przez ZOMO, przypalany papierosami, z dumą i bohaterstwem znosił ból, cierpienie i upokorzenie (to od wybitych przednich zębów i źle wstawionych przez więziennego konowała nasz kochany Donald sepleni do dzisiaj) już wtedy mówił, że kocha Polaków, a jak zostanie premierem, to wszystkim złodziejom i bandytom wybaczy, jego rządom zaś będzie przyświecać zawsze miłość, pokój i dobro a’la Cyba. Przez cały okres internowania ani razu nie pił słodkiej herbaty, nie zakanszał po C2h5oh, a denaturat musiał cedzić przez chlebek. Donald Tusk to ikona, niedościgniony wzór dla pokoleń młodych i starych Polaków. To o nim Lech Wałęsa powiedział, że, cytuję dosłownie:
"jego heroizm był dla mnie wzorem i otuchą, widzonc jak łatwo znosi komunistycznom kaźń stanu wojennego, jak łatwo i bez trudu cierpi za ojczyznę było mi łatwiej pokonać komunę i robić Dance dzieciaki, coby po dorośnięciu mogły jak on (tzn. Donald Tusk - przyp. L.W) walczyć o drugom Japonię" czy też Zielona Wyspę .Od 1989 działacz Platformy Obywatelskiej którą sam stworzył i jest jej Jedynym Członkiem Założycielem los reszty założycieli jest nieznany .Należy tu wspomnieć iż za działalność opozycyjną relegowany z uczelni podjął prace z kominami. Z tych wysokości lepiej widział biedę i trud polaków dlatego postanowił po-prowadzić ich do raju zwanego IRLANDIĄ. Ślub kościelny zawarł w 2005 roku i w 2007 obchodził 20 -lecie. W 1992 podjął się obalenia propolskiego rządu niejakiego Jana Olszewskiego ,który to zapragnął ujawnić agentów pożywających efekty okrągłego stołu.

Wybitny i twardy polityk doskonały negocjator noszący miano w kręgach politycznych 'klęcznik' znany z tego iż Rosjanie ,Niemcy i Żydzi składają mu `HOŁD TUSKI a on RUSKI” Lubi być klepany PO-plecach co traktuje jako wyraz uznania jego odwagi.

Doskonały poliglota i znawca języka angielskiego .Dzięki tłumaczeniom Ulissesa/dwa pierwsze wyrazy/ na język Polski otrzymał od Królowej Anglii tytuł `Właściciela trzech zdań po angielsku'
Wybitny organizator wycieczek zagranicznych m.in. do PERU i w Dolomit, obecny także w krzyżówkach któremu władza w Smoleńsku spadła z nieba.

Jako premier doskonale realizuje hasło wyborcze `Aby mi żyło się lepiej' Otoczony i współpracujący z najwybitniejszymi politykami

Polskimi m.in. z producentem alkoholu dzięki któremu `moherowe berety ` upijają się regularnie a platformie rośnie ,z ministrem co żadnej pracy się nie boi nawet pracy 'DOZORCY U NIEMCA' oraz największej działaczki antykorupcyjnej pięknej Julii znanej jako „Wybitnej specjalistki od dorsza za 8,50'”.Znanej też z wielu bardzo dobrze napisanych raportów antykorupcyjnych godzących w serce korupcji . Raporty ze względu na ostrość wypowiedzi zostały zjedzone co pozwoliło Julce utrzymać się przy życiu i cieszyć nasze oczy swoją obecnością w mediach
Najbardziej znanym jego współpracownikiem był biznesmen z Wrocławia znany pod boiskowym pseudonimem 'ZNISZCZE CIE' pełniący obecnie funkcje „Naczelnej pały dla kibiców Legii Warszawa i ludności stolicy” oraz PO-GROMCY TYCH STOCZNIOWCÓW CO TO MIAST PRCOWAĆ ZACZELI PROTESTOWAĆ..Zaś najlepiej wykształconym jest profesor Bartoszewski zwany przez złośliwą opozycje „BYDŁOSZEWSKIM” jedyny żyjący uciekinier z obozu koncentracyjnego który opuścił go bramą wejściową ze względu na zły stan zdrowia uniemożliwiający walkę z Niemcami. Znawca stosunków polsko-niemieckich i Stasi
Premier Donald to polskojęzyczny Bob Bódowniczy autostrad , mostów orlików i znany hodowca Cyby i cybów .

Twórca podatku liniowego 3 x 15, to ktoś kto poniżył ceny jabłek do niespotykanie niskich cen. Polacy mogą bezpiecznie poruszać się po drogach i autostradach i nie muszą już uważać na Fotoradary które po-ustawiał poprzedni premierek a Donald Franciszek tylko zmienił kraj w największy zakład fotograficzny.

Polacy płacą mniej podatków na swoją rodzinę a łożą na Państwo gdyż Państwo tego POtrzebuje i oczekuje w myśl zasady „Nie pytaj co może dać ci Tusk lecz odpowiedz co ty możesz dać Tuskowi” i w związku z tym naród podjął decyzje w referendum o przekazaniu 270 miliardów złotych ze składek zdeponowanych w OFE na rzecz tysiącletniej Platformy!!!
Tusk jest Prawy i Sprawiedliwy ,dotrzymujący obietnic wyborczych, Miły i przyjacielski człowiek którego hasłem wyborczym jest `dorżnąć „watahe” oraz PO-pularne określenie jego przeciwników politycznych mianem „bydła” na które zasłużyli negując GENIUSZ wodza.

Słonce Peru jest przystojny swoją przystojnością , o miłym uśmiechu i wilczych oczach w których gości łagodność baranka i umiłowanie ludzi lecz nie nieprzyjaciół. On PO-trafi tymi oczami jak Bazyliszek zniszczyć wroga. Obniżył zasiłki POgrzebowe w ramach taniego państwa.

Obecnie premier z powodów zwycięstwa nam kryzysem otrzymał nowy przydomek PO-GROMCA KRYZYSU a jego wiejski księgowy przyjął funkcje NADWORNEGO ZAKLINACZA czym wpisał się do księgi najbardziej znanych SZAMANÓW finansjery światowej. Wielki likwidator stoczni , upadku kolei wynalazca „siedmiu nowych plag zwanych tuskowymi”. Poniżył Irlandię zadłużając Polskę na 1 bilion złotych .Rząd Pana Tuska chodzi w krawatach gdyż jak mawiał Bareja ludzie w krawatach są mniej awanturujący się. Największym sukcesem wojskowym z dziedziny obronności Polski jest nieuzbrojona obwoźna bateria Patriot jako główny element odstraszający wroga oraz armia zawodowa która na plenum Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej podjęła zobowiązanie o pełnieniu służby w czynie społecznym. Wzorowała się przy tym na swoim idolu Bronisławie K. ,któren to potrafi latać na drzwiach od stodoły oraz jeździ służbowym samochodem z prędkością 140 km/h po Warszawie a mógłby jechać 200 km/h w ramach programu platformy STOP WARIATOM DROGOWYM I PLATTFORMIANYM.
Należałoby tu wspomnieć iż premier ze względu na ogromną szkodliwość pracy w KPRM zażywa relaksu w szafie w której to konsumuje radość z osiągniętych sukcesów i odreagowuje stres i nerwy na obrzydliwą opozycje która się czepia.
Trzeba też wspomnieć o wielkiej odporności Donalda Tuska ,któren od sześciu lat mimo wściekłych ataków mediów w tym prasy , radia i telewizji na platformę nie ugiął się pod ich naciskiem i dalej prowadzi naród ku wiecznej szczęśliwości jak Mojżesz ku Zielonej Wyspie. Jakże wielki jest Donald że nawet wbrew narodowi i jego woli prowadzi ten ciemny lud a lud nie potrafi ogarnąć geniuszu Wodza.

Potrafi też Premier mimo niekorzystnych sondaży wygrywać wybory i starcia z przeciwnikami czym udowadnia odpowiednie przygotowanie do Polityki przez duża P.Dlatego wy którzy go krytykujecie otrzymacie to na co zasługujecie a mianowicie miesięczny darmowy po-byt na obozie wędrowno - resocjalizacyjnym „Naprzód Platformo” tyrając do 67 roku czyli do własnej śmierci . Dlatego słusznym jest zawołanie Donald Franciszek Tusk oby żył wiecznie i POspłacał swoje długi

wg. Clevera skrót biograficzny winien brzmieć tak

Polak z krwi i kości, a jednocześnie Europejczyk, laureat wielu prestiżowych nagród niemieckich i laudacji. Bywalec na europejskich salonach. Pieszczoch Merkel i Putina. Obrońca i piewca polskości. Erudyta i orator. Na intelektualne wyżyny wspinał się heroicznie już w akademiku naprzemiennie popalając trawkę i malując kominy. Birbant i utracjusz. W czasie swoich rządów zadłużył kraj na 300 mld, jednocześnie wyprzedawał w amoku za grosze ostatnie państwowe zakłady. Gospodarczy wizjoner. Sprawił, że niemieckie interesy w Polsce rosną jak grzyby po deszczu i kwitną jak majowe wiśnie. Miłośnik sportu, szczególnie dbały o fizyczną kondycję narodu. Dlatego zbudował wiele drogich stadionów i jednocześnie wydatnie wydłużył dzieciom czas oczekiwania na zabieg u lekarza specjalisty. Dla wszystkich małych Polaków zbudował jakże potrzebne tanie żłobki i przedszkola. Wprowadził bezpłatne leki dla dzieci i obniżył VAT na odzież dziecięcą. Wydatnie zwiększył becikowe i zasiłki rodzinne. Gospodarz i Przywódca Narodu na trudne czasy. Zmniejszył ilość urzędników i obniżył nasze daniny na rzecz Państwa. Zbudował na Euro ponad 3 tys. km autostrad. Przyśpieszył wzrost gospodarczy i radykalnie obniżył stopę bezrobocia. Dzięki wrodzonej intuicji gołymi rękami zdusił inflację i szalejącą drożyznę. Troskliwy i współczujący. Na własne oczy widzieliśmy jak po katastrofalnej powodzi w 2010 roku odziany w ubogą kurtkę osobiście umacniał wały wzdłuż całej Wisły, aby już nikt nigdy więcej nie musiał pływać w zimnej wodzie. Miodousty altruista. Z polskich REZERW (sic!) kwotą 25 mld PLN wsparł francuskich i niemieckich bankierów, a pośrednio także greckich bezrobotnych i emerytów od kilkudziesięciu lat żyjących ponad stan. Z wyjątkowym pietyzmem pochylił się nad losem polskich bezrobotnych i emerytów - obecnych i przyszłych, którym dał możliwość pobierania dużo wyższych świadczeń. Umocnił rodzinę na nie swoim i osłabił Franka. Sprawił, że Polska stała się zieloną wyspą, a młodzi Polacy zaczęli masowo wracać z emigracji. Oddany śledztwu miłośnik prawdy smoleńskiej i zdecydowany obrońca praw polskiej mniejszości w Holandii. Jego donośny, metalicznie brzmiący jak cytra głos, nasycony Honorem i Prawdą jest dniem i nocą słyszany i komentowany na całym świecie. Wzmocnił armię. Pod jego rządami Polska stała się partnerem dla największych światowych potęg gospodarczych i militarnych. Za jego sprawą w obliczu wojny Ameryki z Iranem kupione za ciężkie miliardy F-16 dostąpiły nawet zaszczytu wspólnych, odstraszających manewrów nad przestrzenią powietrzną Izraela. Dlatego zawsze będę głosował na PO i Herrn Thusssssssssk
Ulubiona piosenka Donalda Franciszka o Matole z występami gościnnymi niejakiego Starucha i jego kumpli kiboli
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ns3LM9PlVTY[/youtube]

http://naszeblogi.pl/3862...ek-do-biografii
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
krasann

Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Grudzień 2015, 20:01    [Cytuj]

Dziękuję za ciekawy temat
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
sonia
sonia

Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 6384
Skąd: z Polski
Wysłany: 16 Grudzień 2015, 13:10    [Cytuj]

Coltrane,
"odwaliłeś " kawał dobrej roboty:)
nie zauważyłam wcześniej tego Artykułu :)
a praca Super,szczególnie ze pamięć ludzka jest krótka...od do...:(
a gdy już ich "idol" sięgnie do stołka w brukselce...to już całkiem się ulatnia :)
serd pozdr z drogi do Naprawy Polski :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 09:47    [Cytuj]

Tusk “ustawił się na kilka pokoleń wprzód”. Sprzedając Polskę zbił fortunę.Donalda Tuska możemy bez wahania nazwać największym polskim biznesmenem. Na sprzedaży Ojczyzny i działanie na rzecz zachodnich sąsiadów były premier RP, dziś “prezydent Europy” zbił fortunę. Obecnie zarabia blisko 1,5 miliona euro rocznie. Oficjalnie.

PO otrzymywało ogromne dotacje od niemieckiej partii CDU. Tak twierdzi zarówno Paweł Piskorski, były wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, jak i Andrzej Olechowski współzałożyciel partii.

Powstaje pytanie, czym odpłacała się Platforma Obywatelska w zamian za hojne dotacje. Odpowiedź mogą nam dać działania rządu polskiego, które często były niezgodne z interesem narodowym.

Tusk, przedstawiciel biznesu niemieckiego na Polskę

Donald Tusk zapracował na miano osoby dbającej bardziej o interesy Niemiec niż Polski. Liczne posunięcia i zaniechania Tuska w sprawach strategicznych, dały argumenty jego przeciwnikom, mówiącym, iż jego działania są inspirowane z Berlina.
Premier Polski posłusznie wykonywał polecenia UE, które jednoznacznie były tworzone pod dyktando Niemiec. Jedną z pierwszych sytuacji, które rzuciły cień na intencje polskiego premiera, było zlikwidowanie w kraju przemysłu stoczniowego. Unia Europejska doszła do wniosku, iż w strefie bałtyckiej i okolicach jest za dużo stoczni. Nie zostały jednak zlikwidowane drogie niemieckie stocznie, lecz konkurencyjne wobec nich polskie. Stocznia Gdańska, Gdyńska i Szczecińska, zostały zamknięte, zaś rynek po polskiej konkurencji szybko przejęli Niemcy.

Armia jest niepotrzebna

Należy do tego dodać, iż nasza armia za rządów Donalda Tuska została poddana redukcjom. W takiej sytuacji staje się jasne, dlaczego Platforma Obywatelska otrzymywała od Niemców ogromne wsparcie finansowe.
Dziś Polska z siłami wojskowymi poniżej 100 tys. żołnierzy posiada trzy razy więcej generałów, niż armia amerykańska mająca 1,4 miliona wojska. Co ciekawe, mamy więcej policjantów niż wojskowych, co już samo w sobie pokazuje skalę rozbrojenia naszego kraju.

Polska wasalem Niemiec

Nasi zachodni sąsiedzi pomogli PO przejąć władzę w Polsce dzięki niemieckim pieniądzom. Jednak nie bez znaczenia było wsparcie medialne, gdyż 90% regionalnych gazet kolorowych wydawanych w Polsce należy do Niemców. Mają oni ogromne wpływy w głównych polskich stacjach telewizyjnych.
Od czasu przejęcia władzy przez PO, Polska zachowuje się wobec Niemiec jak państwo zależne. Rząd bez sprzeciwu wykonuje wszystkie polecenia płynące z Berlina, pod pozorem przyjmowania dyrektyw unijnych.
Za swoją lojalność Donald Tusk otrzymał od Niemiec lukratywną posadę jako Szef Rady Europy. Śmiało możemy nazwać Donalda Tuska największym polskim biznesmenem i pogratulować mu kariery. Szkoda tylko, że wszystko, co zdobył, uzyskał naszym kosztem.

Źródło: pl.blastingnews.com

http://newsweb.pl/2016/06...e-zbil-fortune/

https://marucha.wordpress.com/2016/06/25/tusk-ustawil-sie-na-kilka-pokolen-wprzod-sprzedajac-polske-zbil-fortune/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 14:17    [Cytuj]

Wraca?

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Luty 2017, 10:07    [Cytuj]

A to jeden z założycieli III RP. Młody jeszcze wtedy był, ale już miał zadatki ;p
W końcu został niemieckim agentem ... (kryptonim "Oscar" jak wszystkim wiadomo)
A ciągnęło go na Zachód ... Koniec końców jego marzenie się ziściło. Teraz może już oficjalnie donosić.

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 8