ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STAN WOJENNY 13.12.1981 r.
Autor Wiadomość
Endek
Józef

Wysłany: 18 Styczeń 2010, 00:02    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

All right. Ten wątek jest o stanie wojennym. Co Ty jako przedstawiciel młodego pokolenia sądzisz o wprowadzeniu stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego ?

ł. Co by było gdyby stanu wojennego nie było?Można przecież poteoretyzować. Strona solidarnościowa utrzymuje,że stan wojenny przerwał proces demokratyzacji czyli odebraniu władzy niewątpliwie zainstalowanym ideologom drugiego państwa o cechach totalitarnych.Będąc młodym tak myślałem. Podobnie myślałem jeszcze 10lat temu a nawet później.Zmiana mojego patrzenia na stan wojenny wynika z sytuacji obecnej Polski, z bilansu rządów obecnych elit Solidarności. Jako Polak czuję się przez Solidarność zdradzony i to podwójnie, bo na polu Wiary katolickiej i w dobrze pojętym interesie narodowym.Niech nikt nie myśli zaraz że jestem chwalca komunizmu czy ich bezbożnej ideologii.W takie argumenty poniżej pasa nie dam się wciągnąć.Chce z całą mocą podkreślić i to ze smutkiem, że niestety w sytuacji PZPRu późniejszych lat powojennych po 1056roku polscy komuniści względem Rosji przejawiali więcej samodzielności niż obecni włodarze Polski względem nowego ,,związku socjalistycznych republik europejskich". Tak jest! Ta podległość to hańba nie do wybaczenia.Czy ktoś słyszał aby przed 89 rokiem Polacy latali w swoich sprawach na skargę do sadów w Moskwie?
A tak nas upodlono obecnie, że wiele spraw odbywa się w Strasburgu także w imię walki z krzyżem.Czy pamiętacie gdzie odbywała się sprawa Eureko przeciw PZU? Jaka hańba dla rządu Kaczyńskiego, bo on wtedy przewodził koalicji z LPR i Samoobroną? Prawdziwy władca Polski pokazał by, miejsce gdzie się zgina dziob pingwina i kazał aresztować aferałów a nie dawał im honor w sprawie przed obcymi sądami. wybaczcie, ale sprawa honoru narodowego i jego zbezczeszczenia kłania się wielką hańba na wszystkich partiach postsolidarnosciowych. To ostatnie lata zmusiły mnie do rewizji mojego stosunku czym stan wojenny był . Znalazłem mocne dowody, a w zasadzie ukazała je obecna polska sytuacja obciążająca elity solidarnościowe o zdradę Narodu polskiego na rzecz obcych interesów. Nie przypuszczam wiec, że w grudniu pamiętnego okresu byłoby inaczej. Nie mam na inną ocenę jakiś argumentów. Dzisiaj widzę oszukany zdradzony Naród Polski, zdradzony Katolicyzm, zdradzony Kościół na rzecz modernizmu i milczące syte elity postsolidarnościowe. O postkomunistach myślę podobnie, tylko że wiedzę iż lewacy wolą obcych miałem zawsze więc i gorycz zdrady wobec tamtych jest jakaś inna. oni po prostu judaszami są, a reszta elit do nich doszlusowała.

Krzysztof

Wysłany: 18 Styczeń 2010, 06:54    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Jako Polak czuję się przez Solidarność zdradzony i to podwójnie, bo na polu Wiary katolickiej i w dobrze pojętym interesie narodowym.Niech nikt nie myśli zaraz że jestem chwalca komunizmu czy ich bezbożnej ideologii.W takie argumenty poniżej pasa nie dam się wciągnąć.Chce z całą mocą podkreślić i to ze smutkiem, że niestety w sytuacji PZPRu późniejszych lat powojennych po 1056roku polscy komuniści względem Rosji przejawiali więcej samodzielności niż obecni włodarze Polski względem nowego ,,związku socjalistycznych republik europejskich". Tak jest! Ta podległość to hańba nie do wybaczenia.Czy ktoś słyszał aby przed 89 rokiem Polacy latali w swoich sprawach na skargę do sadów w Moskwie?
A tak nas upodlono obecnie, że wiele spraw odbywa się w Strasburgu także w imię walki z krzyżem.Czy pamiętacie gdzie odbywała się sprawa Eureko przeciw PZU? Jaka hańba dla rządu Kaczyńskiego, bo on wtedy przewodził koalicji z LPR i Samoobroną? Prawdziwy władca Polski pokazał by, miejsce gdzie się zgina dziob pingwina i kazał aresztować aferałów a nie dawał im honor w sprawie przed obcymi sądami. wybaczcie, ale sprawa honoru narodowego i jego zbezczeszczenia kłania się wielką hańba na wszystkich partiach postsolidarnosciowych.

Pomiędzy Moskwą, a Brukselą jest taka różnica, że skończyła się krytyka obecnej sytuacji w międzynarodowych środkach masowego ogłupiania, co było nie do pomyślenia w czasach komuny, gdzie przez sieć stacji zagłuszających zainstalowanych po stronie "żelaznej kurtyny" przebijał się "wolny głos"z RWE, BBC, czy Głos Ameryki, którym tak chętnie Polacy wypełniali domową ciszę. W czyich rękach były i sa te rozgłośnie tak naprawdę wiemy dopiero dzisiaj. Porownując te okresy, trzeba jeszcze zauważyć zmianę formy powitań suwerenów przez polskojęzycznych wasali. Za komuny najczęstszą formą tych rytuałów było lecenie w "ślinę", a obecnie...szkoda słów. :-/
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 18 Styczeń 2010, 09:04    [Cytuj]

Cytat:
Ta podległość to hańba nie do wybaczenia.Czy ktoś słyszał aby przed 89 rokiem Polacy latali w swoich sprawach na skargę do sadów w Moskwie?

Nikt nie musiał do Moskwy "latać" bo tutaj sądzili i rządzili ludzie z Moskwy.
Można zauważyć jeszcze nie jedną różnicę, ale nie mam czasu na to.

Cytat:
Czy pamiętacie gdzie odbywała się sprawa Eureko przeciw PZU? Jaka hańba dla rządu Kaczyńskiego, bo on wtedy przewodził koalicji z LPR i Samoobroną?

Kolejny raz mijasz się z prawdą.

2007-11-26 18:16
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy nie zdążył orzec przed dwoma laty, jak wielkie odszkodowanie należy się Eureko, bo Polska natychmiast zakwestionowała wyrok. Warszawa zarzuciła jednemu z arbitrów stronniczość. Tłumaczyła, że Stephen Schwebel miał wcześniej związki z kancelarią, która prowadziła sprawę amerykańskiej firmy przeciwko Polsce. Poza tym, polski rząd argumentował, że Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy nie powinien w ogóle rozstrzygać w tej sprawie, bo zgodnie z umową dotyczącą prywatyzacji PZU, tylko sądy polskie są właściwe do rozsądzania sporów.

Przypomnę, że to działo się za rządów PiS. I gdyby dalej rządził, zapewne Polacy nie musieliby zapłacić za tę kradzież.
Buzek prywatyzował, Tusk znacjonalizował, za jedno i drugie zapłacili Polacy.
[Profil] [PM] [E-mail]

Wierzący

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 20:01    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Wierzący napisał/a:
Wiem jedno.Za to czego sie dopuścił,musi odpowiedzieć.

Też tak uważam :->
Ale u nas w Polsce takie procesy przeważnie przeciągają się w nieskończoność, i kończą się umorzeniem z "braku dowodów" ;-)

Skąd wiadomo, kto oskarża i czy przypadkiem to przeciąganie nie jest celowe?Wiadome Ci jest z fizyki czym są naczynia połączone.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 20:46    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:

Kolejny raz mijasz się z prawdą.

Powtarzasz się niczym katarynka
kosiarz napisał/a:

2007-11-26 18:16
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy nie zdążył orzec przed dwoma laty, jak wielkie odszkodowanie należy się Eureko, bo Polska natychmiast zakwestionowała wyrok. Warszawa zarzuciła jednemu z arbitrów stronniczość. Tłumaczyła, że Stephen Schwebel miał wcześniej związki z kancelarią, która prowadziła sprawę amerykańskiej firmy przeciwko Polsce. Poza tym, polski rząd argumentował, że Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy nie powinien w ogóle rozstrzygać w tej sprawie, bo zgodnie z umową dotyczącą prywatyzacji PZU, tylko sądy polskie są właściwe do rozsądzania sporów.

Spór przed trybunałem rozpoczął się jeszcze za premierostwa Kaczyńskiego. Jeśli to by był prawdziwie polski przywódca nie patyczkował by się, tylko listem gończym ścigał złodzieja.Przypomnę ci krętaczu, że komisja nadzwyczajna d/s PZU zakończyła działalność
jeszcze za poprzedniej kadencji z posłem LPR Dobroszem na czele. Były gotowe wnioski do prokuratora, ale nowy rząd się nie kwapił, tylko przeciągał sprawę.Takie pieprzenie że oto kaczor orzekł iż umowa z PZU nie dopuszcza sposobu rozstrzygania sporów inaczej, niż przed polskimi sadami, to zwykle bicie piany pisdokratów.Wobec zlodzieja stosuje się Kodeks Karny, a nie jakieś spory. Była afera, był złodziej i była niemoc pisowskich niemogętów razem z tobą.
[/quote]

kosiarz napisał/a:

Przypomnę, że to działo się za rządów PiS. I gdyby dalej rządził, zapewne Polacy nie musieliby zapłacić za tę kradzież.

Dalej by udawał, że coś chce zrobić. nigdy tych darmozjadów nie wolno dopuścić do władzy.
kosiarz napisał/a:

Buzek prywatyzował,

Zgadza się, z całym zapleczem politycznym i z ministrem sprawiedliwości L. Kaczyńskim przy pełnym poparciu Solidarności. Pis wtedy nazywał się AWS

kosiarz napisał/a:

Tusk znacjonalizował, za jedno i drugie zapłacili Polacy.

Ta sama banda co i AWS

kosiarz

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 22:22    [Cytuj]

Tobie trzeba łopatologicznie

AWS

W skład AWS wchodziło wiele ugrupowań, które stopniowo się łączyły:

* Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność"
* Blok Młodych (organizacja polityczna utworzona w roku 1995 na bazie Młodzieżowych Sztabów Wyborczych Lecha Wałęsy, istniała do 2001 r., a jej członkowie zasilili szeregi takich organizacji jak: Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwość oraz Partia Centrum W AWS Blok miał 1 udział.)
* Chrześcijańska Demokracja - Stronnictwo Pracy
* Forum Polskie
* Instytut Lecha Wałęsy
* Koalicja Konserwatywna
* Konfederacja Polski Niepodległej
* Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny
* Konfederacja Republikanów
* Krajowa Konferencja Komitetów Obywatelskich
* Liga Krajowa
* Młodzieżowy Komitet Akcji Wyborczej Solidarność
* Niezależne Zrzeszenie Studentów
* Nowa Polska
* Partia Chrześcijańskich Demokratów
* Partia Przymierza Narodowego
* Partia Victoria
* Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich
* Polska Partia Ekologiczna - Zielonych
* Polski Ruch Patriotyczny
* Polski Związek Zachodni
* Polskie Forum Patriotyczne
* Polskie Stronnictwo Kresowe
* Polskie Stronnictwo Ludowe - Porozumienie Ludowe
* Porozumienie Centrum
* PC - Inicjatywa Integracyjna
* Porozumienie na rzecz AWS "Solidarność" RI
* Prawica Narodowa
* Ruch dla Rzeczypospolitej - Obóz Patriotyczny
* Ruch Opcji Ludowo-Agrarnych "Rola"
* Ruch Stu
* Ruch "Solidarni w Wyborach"
* Stronnictwo Demokracji Polskiej
* Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe
* Stronnictwo Polityki Realnej
* Unia Laikatu Katolickiego
* Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe
* Zjednoczenie Polskie
* Związek Zawodowy "Kontra"

Z AWS wyszedł tylko PC/PiS/ i Łopuszański ze swoją partią.

Tutaj masz wyniki komisji, przeczytaj podsumowanie;

http://ojczyznamojkraj.bl...5073,index.html

Jasno jest napisane, iż trzeba podjąć działania prawne! Które rząd PiS podjął.

Cytat:
Takie pieprzenie że oto kaczor orzekł iż umowa z PZU nie dopuszcza sposobu rozstrzygania sporów inaczej, niż przed polskimi sadami, to zwykle bicie piany pisdokratów.Wobec zlodzieja stosuje się Kodeks Karny, a nie jakieś spory. Była afera, był złodziej i była niemoc pisowskich niemogętów razem z tobą.

Możesz się nawet zapluć, z wściekłości, nic to nie zmieni, że nienawiść przysłania zdrowy rozsądek.

Cytat:
Dalej by udawał, że coś chce zrobić. nigdy tych darmozjadów nie wolno dopuścić do władzy.

Heretyk ma to samo pragnienie, Tobie jedynie brakuje banerku odliczającego czas Prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 22:32    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
Heretyk ma to samo pragnienie, Tobie jedynie brakuje banerku odliczającego czas Prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
Dla mnie kaczor Donald, czy Lech Kaczyński, to banda pokroju Bucholca. Praworządna władza postawiła by takich za frymarczenie suwerennoscią i niepodległością pod Trybunał Stanu. Da Bóg, że się takiej doczekam.
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof 19 Styczeń 2010, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 22:52    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:
kosiarz napisał/a:
Dla mnie kaczor Donald, czy Lech Kaczyński, to badna pokroju Bucholca. Praworządna władza postawiła by takich za frymarczenie suwerennoscią i niepodległością pod Trybunał Stanu. Da Bóg, że się takiej doczekam.

Zrobiłeś dwa błędy, nie wiem czy już Cię można zaliczyć do zdrajców polski? ;-)

Wskaż mi na kogo mam zagłosować, by choć w 1% miał szansę wygrać te wybory? a co najważniejsze spełniał Twe oczekiwania. Nazwisko i imię!
Ja jestem zadowolony, że tworzymy kolejne radio, portale internetowe, fora, a nawet zalążek TV...które jeszcze dwa, trzy lata temu były nie do pomyślenia. jestem zadowolony, że młodzi ludzie zaczynają postrzegać z życzliwością i zrozumieniem, polskie i narodowe wartości.
Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS, dla Ciebie zdrajcy i takie inne pierdoły, jest postrzegana w UE jako najbardziej konserwatywna, katolicka, narodowa! ma w Polsce takie poparcie.
Dla Ciebie, to wszystko nie istotne, naokoło zdrajcy i głupcy. Trzeba być cierpliwym, i "Alleluja, i do przodu" ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 23:17    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
Zrobiłeś dwa błędy, nie wiem czy już Cię można zaliczyć do zdrajców polski? ;-)

Znam takich doskonałych "polonistów"choćby z Onetu, a wystarczy spojrzeć na profile w nk, żeby się dowiedzieć coś o studentach polonistyki na Uniwersytetach i wszystko jasne. Po raz kolejny słowo Polska napisałeś z małej litery, więc wyrzuć z własnego oka belkę, a nie zobaczysz u mnie źdźbła. :-/
Cytat:
Wskaż mi na kogo mam zagłosować, by choć w 1% miał szansę wygrać te wybory? a co najważniejsze spełniał Twe oczekiwania. Nazwisko i imię!
To brzmi groźnie jak na Łubiance. :lol:
Cytat:
Ja jestem zadowolony, że tworzymy kolejne radio, portale internetowe, fora, a nawet zalążek TV...które jeszcze dwa, trzy lata temu były nie do pomyślenia. jestem zadowolony, że młodzi ludzie zaczynają postrzegać z życzliwością i zrozumieniem, polskie i narodowe wartości.
Nie wymyślaj mi bajek, jakoby PISowska poczwara przekształciła się w narodowców.
Cytat:
Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS, dla Ciebie zdrajcy i takie inne pierdoły, jest postrzegana w UE jako najbardziej konserwatywna, katolicka, narodowa! ma w Polsce takie poparcie
Gwiżdżę na to, co o Was mówi zakłamana Unia, mnie interesuje Polska Racja Stanu.
Cytat:
Trzeba być cierpliwym, i "Alleluja, i do przodu"
Czasami kosiarz napiszesz coś sensownego, ale wcześniej czy później autor tych słów wyrzuci Was do lamusa. :->
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 19 Styczeń 2010, 23:19    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:

Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS

Twoja partyjka swoje piec minut miała i g... zrobiła.Nawet jak wygra wybory i samodzielnie będzie rządzić, to z tego wielkie nieszczęście dla Polski będzie. Mam nadzieję, że dobry Bóg temu nieszczęściu zapobiegnie.Dość tych przebierańców. Oni już byli

Abdykacja 2009

Abdykacja (z łaciny abdicatio) - dobrowolne lub wymuszone zrzeczenie się władzy i jej prerogatyw; abdicare - wypędzić. Prezydent Lech Kaczyński, składając dziś parafę pod dokumentem traktatu reformującego Unię Europejską, abdykuje na rzecz superpaństwa montowanego na zgliszczach starych narodów Europy. Można rzec - wypędza Rzeczpospolitą z Rzeczypospolitej.

Ostatnim władcą Polski, który abdykował na rzecz obcego mocarstwa, był król Stanisław August Poniatowski. 25 listopada 1795 roku przekazał władzę carycy Katarzynie II. Było to już po trzecim rozbiorze, rozwiązaniu gwardii królewskiej i pod bagnetami rosyjskich dragonów w Grodnie. W zamian dostał dożywotnią pensję i najwyższe odznaczenie imperium - Order św. Andrzeja Pierwszego Powołańca. Zyskał też coś jeszcze. Anatemę. Dziś nikt nie pamięta o nim jako budowniczym Łazienek, twórcy mennic, ludwisarni, Szkoły Rycerskiej czy Teatru Narodowego. Jego rządy naznaczyło piętno grabarza majestatu Rzeczypospolitej. I tak zapamiętała go historia.

Lechowi Kaczyńskiemu bagnetem nikt nie grozi. Podpisując traktat lizboński, czyni to, co wielokrotnie zapowiadał. Jest dziwna koincydencja między ratyfikacją traktatu a tzw. aferą hazardową. Ta pierwsza znalazła się w cieniu drugiej, choć ciężar gatunkowy obu spraw jest absolutnie nieporównywalny. Nie było w przestrzeni publicznej, poza łamami "Naszego Dziennika", żadnej, ale to żadnej debaty na temat znaczenia traktatu, nie przeprowadzono żadnego bilansu strat i zysków. Nie ulega jednak wątpliwości, że za kilkadziesiąt czy kilkaset lat o aferze hazardowej nikt nie będzie pamiętał, o Lechu Kaczyńskim nie będzie się mówiło jako o budowniczym Muzeum Powstania Warszawskiego, a o Prawie i Sprawiedliwości jako animatorze projektu IV Rzeczypospolitej czy pogromcy mafijno-partyjnego układu. Do historii przejdą jako uznający i akceptujący supremację zewnętrznego podmiotu. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie sposób traktować poważnie argumentu, jakoby prezydent był zakładnikiem własnego podpisu złożonego pod unijnym dokumentem w klasztorze hieronimitów w Lizbonie. Można to było potraktować jako culpa felix, rodzaj "szczęśliwej winy" pozwalającej na dostrzeżenie skutków własnych decyzji. Niestety, nic takiego się nie stało. I to mimo poważnych zastrzeżeń zgłaszanych przez uznanych konstytucjonalistów. W efekcie Lech Kaczyński abdykuje. Bruksela victor.

Katarzyna Orłowska-Popławska

kosiarz

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 08:26    [Cytuj]

Cytat:
Znam takich doskonałych "polonistów"choćby z Onetu, a wystarczy spojrzeć na profile w nk, żeby się dowiedzieć coś o studentach polonistyki na Uniwersytetach i wszystko jasne. Po raz kolejny słowo Polska napisałeś z małej litery, więc wyrzuć z własnego oka belkę, a nie zobaczysz u mnie źdźbła.

Nigdy nawet się nie zalogowałem na "naszej klasie". Nie mam takiej potrzeby. Onet bardzo rzadko odwiedzam, od kilku lat mam do tego portalu uczulenie.
Przypomnę, że to Ty już "belki" a nawet "bele" wrzucałeś w mą stronę. :roll:
Ty ciągle piszesz polskiej, polskiego małą literą, czy to świadczy, że nie szanujesz swojego kraju? czy tylko o tym, że stosujesz się do zasad pisowni?
Więc czy możesz przyjąć choć taki argument, że ja popełniam błąd ortograficzny a nie czyn haniebny pisząc Polska z małej litery?
Ty pisząc wyżej tekst w którym popełniłeś dwa błędy, także nie zastosowałeś zasad pisowni, a nie okazałeś się zdrajcą... ;-) prawda?

Cytat:
Gwiżdżę na to, co o Was mówi zakłamana Unia, mnie interesuje Polska Racja Stanu.

Bo między nami jest różnica, mnie zajmuje moja mała przestrzeń, tam gdzie mogę coś realnie osiągnąć, dlatego pisałęm o tych forach, portalach, działam lokalnie, staram się propagowac me przekonania w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach.
Ty, jako światowiec działasz globalnie, walczysz z międzynarodowymi spisakmi wiadomego pochodzenia, wyławiasz zdrajców w międzynarodowej sieci, czy masz jakiegoś bliżej niesprecyzowanego kandydata na Prezydenta RP i jakąś zapewne partię którą popierasz, choć nie piszesz o tym, bo jeszcze się okażą niegodnymi Twego poparcia.
Co więcej robisz to na tym forum tak sprawnie, że niektórzy ogłosili Cię kandydatem na Prezydenta! :mrgreen:

Najlepsze było, gdy z Wałęsą, LPR popierał międzynarodowy Libertas, który za głowny cel miał zdobycie prezydenta UE, w tej lewackiej machinie.

Cytat:
Nie wymyślaj mi bajek, jakoby PISowska poczwara przekształciła się w narodowców.

Nieraz długotrwałe leczenie przynosi lepsze skutki, niż terapia szokowa, która może skończyć się zgonem. Są ludzie w PiS, którzy nie mniej niż Ty rozumieją, jednak mają na uwadze, że wszystkie wcześniejsze próby odzyskania naszego kraju w sposób nagły, skończyły się fiaskiem. Pora na inne działania.
Ostatnio zmieniony przez kosiarz 20 Styczeń 2010, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 08:47    [Cytuj]

Endek-u, na tym samym blogu jest coś takiego;

SAMOTNY MĄŻ STANU
..........Vaclav Klaus

JESZCZE WALCZY I CZEKA WSPARCIA

Też podpisał ten zdrajca. ;-)
Co więcej prosił się UE, przed podpisaniem TL, tzw "protokołu brytyjskiego", który Polska miała zapewniony już od trzech lat, za przyczyną Kaczyńskich i PiS.
Gdyby takim ludziom jak Ty, nienawiść nie przesłaniała percepcji, dziś mielibyśmy rząd PiS, i ustawę która mówi urzędasom z UE, gdzie ich miejsce.
Nie rozumiem Twojej kalkulacji, bo jeżeli ktoś zapewnia mi, może nie całość tego co bliskie, ale choć 10%, a ktoś inny co najwyżej "kopa w du..." moim wartościom, to dlaczego mam nienawidzieć tego pierwszego? i dać wygrać temu drugiemu?
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 09:03    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:

Nieraz długotrwałe leczenie przynosi lepsze skutki, niż terapia szokowa, która może skończyć się zgonem.
.

Zgon Pisu dobrodziejstwem.
Słowa Gosiewskiego wypowiedziane na dzień przed urodzinami judasza 2008-03-31.
PiS: Będziemy za

Dziś szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapowiedział, że , że "miażdżąca część jego klubu" będzie za poparciem Traktatu.

kosiarz napisał/a:

Są ludzie w PiS, którzy nie mniej niż Ty rozumieją, jednak mają na uwadze, że wszystkie wcześniejsze próby odzyskania naszego kraju.
.

Nie interesują mnie te kanalie które za i za i przeciw.

kosiarz napisał/a:

w sposób nagły, skończyły się fiaskiem. Pora na inne działania.

Odsunąć tą zgraję sprzedawczyków zlustrować pod katem współpracy z obcymi służbam, a szczególnie CIA i Mossad. PiS współpracuje z ludobójczym i skrajnie rasistowskim reżimem z Tel-aviwu .

Ty chcesz aby nas Polaków spotkał los Palestyńczyków

Coltrane

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 09:55    [Cytuj]

Kosiarzu, powiem Ci szczerze że ja tej antychrześcijańskiej Unii nie wierzę i jej nie ufam. Już samo wymuszenie na Irlandii drugiego referendum, aby w końcu wypowiedzieli TAK dla Traktatu jest czymś haniebnym, i nie każe dobrze myśleć o tej Unii.
A już o zmienianiu Unii to zapomnijmy. No chyba że weźmiemy się wszyscy za różańce, jak proponował Endek.
Unia jest antychrześcijańska, i to nie podlega żadnej dyskusji. Wyrzucanie Krzyży to wystarczający dowód. Zgoda na aborcję, małżeństwa homoseksualne i inne, to kolejne dowody. Od takiego molocha należało trzymać się jak najdalej, i za nic nie wchodzić. Jedynym mądrym krajem okazała się Norwegia. Trzy razy w referendum powiedziała NIE.
Teraz naprawdę musimy martwić się o to ile naszej Polski zostanie, i jaka ta Polska będzie.

Pozdr.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 10:11    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
[Bo między nami jest różnica, mnie zajmuje moja mała przestrzeń, tam gdzie mogę coś realnie osiągnąć, dlatego pisałęm o tych forach, portalach, działam lokalnie, staram się propagowac me przekonania w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach.

Krętactwo to Twoja ulubiona cecha. :mrgreen:
Dlaczego wobec powyższego piszesz, że:
Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS, dla Ciebie zdrajcy i takie inne pierdoły, jest postrzegana w UE jako najbardziej konserwatywna, katolicka, narodowa! ma w Polsce takie poparcie.
Czyżby to efekt twoich lokalnych aspiracji :roll:

Cytat:
Ty, jako światowiec działasz globalnie,

Nigdzie nie napisałem że jestem aktywnym działaczem.
Cytat:
czy masz jakiegoś bliżej niesprecyzowanego kandydata na Prezydenta RP i jakąś zapewne partię którą popierasz, choć nie piszesz o tym,

Tak, mam, ale w przeciwieństwie do Ciebie znam swoje miejsce i nie wychodzę przed szereg, a moją "partią" jest Polska suwerenna i niepodległa.
Cytat:
bo jeszcze się okażą niegodnymi Twego poparcia.

To jest Twoja niczym nie uzasadniona spekulacja, więc nie wciskaj mi dziecka w brzuch.

Cytat:
Co więcej robisz to na tym forum tak sprawnie, że niektórzy ogłosili Cię kandydatem na Prezydenta!

Rozumiem, że tylko takie watki Ciebie interesują. A może jednak miałeś przodków w dochodzeniówce? :mrgreen:

Cytat:
Najlepsze było, gdy z Wałęsą, LPR popierał międzynarodowy Libertas, który za głowny cel miał zdobycie prezydenta UE, w tej lewackiej machinie.

Nigdzie tu nie pisałem że jestem fanem LPR, a tym bardziej Libertasu i Bolka

Cytat:
Nieraz długotrwałe leczenie przynosi lepsze skutki, niż terapia szokowa, która może skończyć się zgonem.

Kuriozalne to leczenie. Najpierw wstrzykujesz śmiercionośną truciznę, a potem wykonujesz reanimację.

Twoja teoria, że łatwiej wyskoczyć z pędzącego, niż ruszającego pociągu tak się ma jak w tym dowcipie, kiedy mądry i głupi szli przez pustynie. Głupi niósł ciężka szynę stalową. Na pytanie tego pierwszego dlaczego dźwiga to żelastwo odpowiedział Jak mnie pogoni lew, to wyrzucę szynę i będę miał łatwiej uciekać.
To również tak, jak zachowanie krokodyla po zeżarciu ofiary.
Cytat:
Są ludzie w PiS, którzy nie mniej niż Ty rozumieją, jednak mają na uwadze, że wszystkie wcześniejsze próby odzyskania naszego kraju w sposób nagły, skończyły się fiaskiem

Tak wiem. Cała kanapa. :mrgreen:

JurekE napisał/a:
Dziś w sejmie odbyło się głosowanie w sprawie powołania członków Rady Polityki Pieniężnej.

Klub PIS poparł Andrzej Kaźmierczaka, który postrzegany jest jako przeciwnik wejścia do strefy euro oraz (niestety) Elżbietę Chojna –Duch, która zadeklarowała na Komisji Finansów Publicznych

,,Przystąpienie do ERM2 i strefy euro powinno nastąpić jak się wydaje w NAJBLIŻSZYM terminie, ale najkorzystniejszym z punktu widzenia polskiej gospodarki”

http://stooq.pl/n/?f=298661&c=1&p=18+22

To sformułowanie ,,najkorzystniejszym z punktu widzenia polskiej gospodarki” to taka gra słowna.

Nic dziwnego, że prezes Skrzypek – propagator euro zadowolony jest z wejścia Elżbiety Chojna – Duch do składu RPP.

http://wiadomosci.onet.pl/2088682,10,item.html

W klubie PiS znalazło się tylko kilkoro posłów (z tych, którzy brali udział w głosowaniu), którzy nie poparli żadnego zwolennika euro

Oto oni

1) Artur Górski
2) Krystyna Grabicka
3) Antoni Macierewicz
4) Gabriela Masłowska
5) Stanisław Pięta
6) Teresa Wargocka

I tu wyszło prawdziwe oblicze kierownictwa PiS !

[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]