ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STAN WOJENNY 13.12.1981 r.
Autor Wiadomość
kosiarz

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 19:06    [Cytuj]

Cytat:
Kosiarzu, powiem Ci szczerze że ja tej antychrześcijańskiej Unii nie wierzę i jej nie ufam

Unia nie jest podmiotem samoistnym, ludzie ją kształtują. Może wystarczy wymienić ludzi którzy decydują o jej losach.

Cytat:
Krętactwo to Twoja ulubiona cecha. :mrgreen:
Dlaczego wobec powyższego piszesz, że:
Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS, dla Ciebie zdrajcy i takie inne pierdoły, jest postrzegana w UE jako najbardziej konserwatywna, katolicka, narodowa! ma w Polsce takie poparcie.
Czyżby to efekt twoich lokalnych aspiracji :roll:

Zastanawiałem się długo, szukałem "haczyka" ale chyba jestem za głupi...co ma wspólnego moja działalność lokalna/regionalna z głosowaniem na PiS w świetle Twojej wypowiedzi?? :shock:

Cytat:

Nigdzie nie napisałem że jestem aktywnym działaczem.

Ależ oczywiście, ze nie napisałeś, cały mój wywód na ten temat był...sarkazmem.

Cytat:
Tak, mam, ale w przeciwieństwie do Ciebie znam swoje miejsce i nie wychodzę przed szereg, a moją "partią" jest Polska suwerenna i niepodległa.

Ja wręcz przeciwnie, jestem przekonany co do mych poglądów i się ich nie wstydzę.
Umiem je obronić bez wyszydzania i wyzywania.

Cytat:
Nigdzie tu nie pisałem że jestem fanem LPR, a tym bardziej Libertasu i Bolka

Masz rację, właśnie o tym pisałem...podejrzliwość, brak zaufania, a jeżeli się okaże...tak to moje subiektywne opinie, jednak dajesz mi podstawy do nich.

Cytat:
Kuriozalne to leczenie. Najpierw wstrzykujesz śmiercionośną truciznę, a potem wykonujesz reanimację.

Było gorzej, jest lepiej, ja ani moje środowisko żadnej trucizny nie wszczepiło.

Co do przyjęcia euro;

prof. Andrzej Kaźmierczak, SGH

Cytat:
Należy odłożyć przyjęcie euro do 2015 r., aż dokończymy procesy transformacji. Należy też przeprowadzić w tej sprawie referendum. Korzyści są dyskusyjne, życzeniowe, niekoniecznie muszą się spełnić. A koszty są pewne. Polska, aby wyrównać poziom rozwoju gospodarczego, musi się szybciej rozwijać w długim okresie. Do tego niezbędne są instrumenty polityki pieniężnej.

Też nie pisze, iż radykalnie jest przeciwnikiem przyjęcia euro.

http://www.rp.pl/artykul/...agrozenie_.html
[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 20:14    [Cytuj]

Cytat:
prof. Andrzej Kaźmierczak, SGH

Cytat:
Należy odłożyć przyjęcie euro do 2015 r., aż dokończymy procesy transformacji. Należy też przeprowadzić w tej sprawie referendum. Korzyści są dyskusyjne, życzeniowe, niekoniecznie muszą się spełnić. A koszty są pewne. Polska, aby wyrównać poziom rozwoju gospodarczego, musi się szybciej rozwijać w długim okresie. Do tego niezbędne są instrumenty polityki pieniężnej.

Doskonała wypowiedź prof. Kaźmierczaka Kosiarzu
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 20 Styczeń 2010, 22:08    [Cytuj]

Z którą się w pełni zgadzam, co więcej zgadza się formacja którą popieram.
To przecież doradca Prezydenta RP. I to PiS zatrzymał naszą "euronizację"

Jest jedno ale...Pan profesor także, nie mówi "nigdy euro". Są polityczne niuanse które, niestety, przy tym zmanipulowanym elektoracie trzeba brać pod uwagę.
Z taka postawą jak Krzysztofa czy Endeka, nigdy nie wygramy, tego co dla nas istotne.
Może nie chcą tego zrozumieć...a może, to i dobrze. Ktoś musi przypominać ciągle o tym, że to jeszcze nie to. ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 21 Styczeń 2010, 09:40    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
Cytat:
Krętactwo to Twoja ulubiona cecha. :mrgreen:
Dlaczego wobec powyższego piszesz, że:
Jestem zadowolony, że partia; choć nie idealna jaką jest PiS, dla Ciebie zdrajcy i takie inne pierdoły, jest postrzegana w UE jako najbardziej konserwatywna, katolicka, narodowa! ma w Polsce takie poparcie.
Czyżby to efekt twoich lokalnych aspiracji :roll:

Zastanawiałem się długo, szukałem "haczyka" ale chyba jestem za głupi...co ma wspólnego moja działalność lokalna/regionalna z głosowaniem na PiS w świetle Twojej wypowiedzi?? :shock:

To takie proste, jak drut, a Ty łamiesz sobie baśkę nie mogąc połączyć do kupy tego wątku. Po prostu chwalisz się swoim PISem, jaka to konserwa w jewropie, na której wyniki pracuje sztab oddanych producentów na forach, blogach itp stowarzyszeniach w Polsce, w myśl zasady szeroko lansowanej w Fundacji żyda Sorosa "Myślisz globalnie, a działasz lokalnie". Stąd kosiarz Twoja aktywność na forach(Chyba Olek Smolar rzucił jakiś świąteczny ochłap dla wyróżniających się ;-) )
Cytat:
Ja wręcz przeciwnie, jestem przekonany co do mych poglądów i się ich nie wstydzę.
Umiem je obronić bez wyszydzania i wyzywania.

Wiem że popierasz Lecha i dajesz mu wysokie szanse na...no właśnie, czy na pewno na Prezydenta , skoro ten zrzekł się suwerenności, na rzecz ZSRE(Związek Socjalistycznych Republik Europejskich), więc to nie prezydent, a namiestnik. Nawet nazwa siedziby w Warszawie ponad czasowa :-/
Cytat:
Było gorzej, jest lepiej, ja ani moje środowisko żadnej trucizny nie wszczepiło.

Kosiarz, kogo chcesz jeszcze bałamucić stwierdzeniami, że jest lepiej :?:
Chyba nie te matki wcześniaków, gdzie jak usłyszałem przedwczoraj w polskojęzycznych mediach będzie przeprowadzona selekcja w wyniku której jeden z dwóch wcześniaków dostanie leki na ratowanie życia? Gratuluje Ci dobrego poczucia humoru.
Cytat:
Co do przyjęcia euro;

Mnie nie trzeba tu żadnych wykładów odnośnie skutków przyjęcia tej waluty do jednego z naszych sąsiednich krajów. Mam doskonale rozeznanie, wynikające z wielomiesięcznej bezpośredniej obserwacji mieszkańców tego kraju, którzy nie kończącymi się karawanami przyjeżdżają do nas po artykuły w zasadzie li tylko żywnościowe, bo na wiele więcej ich nie stać. Teraz pytanie; Jak żyją ci, którzy z rożnych względów nie mogą wybrać się do Polski po tańszą żywność?.
Wprowadzenie wspólnej waluty, to koniec z niepodległością krajów, zwłaszcza takich biedaków jak my. Mocni i bogaci narzucą nam warunki, w wyniku których realną stanie się redukcja polskiego społeczeństwa do 18 mln. ludzi, zreszto proces wynaradawiania już obecnie przybiera na sile, a jak widać, już w Polsce założono w kraju setki nowych, zamkniętych dla ogółu kibuców. Myślę, że nie trzeba większej wyobraźni, aby zrozumieć tę sytuację.
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 21 Styczeń 2010, 22:47    [Cytuj]

Cytat:
To takie proste, jak drut, a Ty łamiesz sobie baśkę nie mogąc połączyć do kupy tego wątku. Po prostu chwalisz się swoim PISem, jaka to konserwa w jewropie, na której wyniki pracuje sztab oddanych producentów na forach, blogach itp stowarzyszeniach w Polsce, w myśl zasady szeroko lansowanej w Fundacji żyda Sorosa "Myślisz globalnie, a działasz lokalnie". Stąd kosiarz Twoja aktywność na forach(Chyba Olek Smolar rzucił jakiś świąteczny ochłap dla wyróżniających się )

Manipulancik :->
Nie pisałęm, ze "działam na forach" ale tworzymy fora, portale itp na których są wyrażane przekonania mi bliskie. Nie zdajesz sobie sprawy, ilu nawet tutaj ludzi obrażasz, którzy próbują coś robić, nawet z tego forum. Nie będę wymieniał nicków, gdyż boję się, że zarzuciosz im działanie w stylu "żyda Sorosa". :mrgreen:
Ciężko działac globalnie jak Ty...właśnie o tym pisałem. :mrgreen:
Coś Ci jednak zostaje z tych lekcji lewackich kolegów, podobnie manipulujesz.

Cytat:
Wiem że popierasz Lecha i dajesz mu wysokie szanse na...no właśnie, czy na pewno na Prezydenta , skoro ten zrzekł się suwerenności, na rzecz ZSRE(Związek Socjalistycznych Republik Europejskich), więc to nie prezydent, a namiestnik. Nawet nazwa siedziby w Warszawie ponad czasowa

I tu się różnimy, prezydentem dla Ciebie jest jakiś lewacki Rompaj, czy jak mu tam, dla mnie jest Lech Kaczyński Prezydent RP, dla mnie Polska jest suwerennym krajem, i guzik mnie obchodzą jakieś papiery.
Już wiele razy Polska był dzielona, podbijana, i nie jeden dokument był podpisany, napisany.
Dopóki Polacy czują się jednym narodem, dopóty takie coś jak TL, można w bajki wrzucić.

Ja Wierzę w Opatrzność Bożą, wszystko co było złe dla człowieka, wcześniej czy póżniej "szlag trafił", trzeba ufać i działać, a dobro zwycięży, tak było i będzie. Człowiek nie może nic poradzić przeciwko Bogu i prawom naturalnym, co sam wymyslił; wszystkie nazizmy, komunizmy, socjalizmy, faszyzmy, feudalizmy, a nawet kapitalizmy już nie istnieją.
Jeżeli UE, będzie takim izmem, skończy jak CCCP.
Jesteś małej wiary.

Cytat:
Mnie nie trzeba tu żadnych wykładów odnośnie skutków przyjęcia tej waluty do jednego z naszych sąsiednich krajów. Mam doskonale rozeznanie, wynikające z wielomiesięcznej bezpośredniej obserwacji mieszkańców tego kraju, którzy nie kończącymi się karawanami przyjeżdżają do nas po artykuły w zasadzie li tylko żywnościowe, bo na wiele więcej ich nie stać. Teraz pytanie; Jak żyją ci, którzy z rożnych względów nie mogą wybrać się do Polski po tańszą żywność?.
Wprowadzenie wspólnej waluty, to koniec z niepodległością krajów, zwłaszcza takich biedaków jak my. Mocni i bogaci narzucą nam warunki, w wyniku których realną stanie się redukcja polskiego społeczeństwa do 18 mln. ludzi, zreszto proces wynaradawiania już obecnie przybiera na sile, a jak widać, już w Polsce założono w kraju setki nowych, zamkniętych dla ogółu kibuców. Myślę, że nie trzeba większej wyobraźni, aby zrozumieć tę sytuację.

Nie chcę żadnego euro, i nie tylko w 2015 roku jak Pan Profesor, ale nigdy.
Jezeli u nas jest tak dobrze, jak mówi Tusk, nie ma kryzysu, biedy, a u nich taki kryzys to niech oni wprowadzą złotówkę.[/quote]
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 22 Styczeń 2010, 09:01    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:

Nie pisałęm, ze "działam na forach" ale tworzymy fora, portale itp na których są wyrażane przekonania mi bliskie.

Myślę właśnie, że utożsamiasz się z kolesiami i ich aktywnością, ale Ty próbujesz scedować tę aktywność na "onych" :-/

Cytat:
Nie zdajesz sobie sprawy, ilu nawet tutaj ludzi obrażasz, którzy próbują coś robić, nawet z tego forum. Nie będę wymieniał nicków, gdyż boję się, że zarzuciosz im działanie w stylu "żyda Sorosa".

Próbujesz subtelnie skłócić moją osobę z innymi użytkownikami tego forum i muszę stwierdzić, że po części Ci się to udaje, jednakże nie mam Ci tego za złe, ponieważ cala twoja formacja "pracuje" w tym grzechu pierworodnym, szczególnie prezio Jarek ma tutaj ponad przeciętny talent wprowadzania odpowiedniej dawki teorii spiskowej w bieżącą działalność partii, a Ty się po prostu tym stylem zaraziłeś, niczym Rzecznik świńską grypą. :mrgreen:

Cytat:
Ciężko działac globalnie jak Ty...właśnie o tym pisałem.

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi?

Cytat:
Coś Ci jednak zostaje z tych lekcji lewackich kolegów, podobnie manipulujesz.

Myślę że chociaż nieco później od Ciebie zacząłem tu pisać, to jednak tylko Ty kojarzysz moją osobę z lewakami, z którymi na tym forum staram się skutecznie walczyć. Ale tak jak w poprzednich wpisach próbujesz wmawiać Polakom, że jest lepiej, a było gorzej, tak machnąłem już ręką na Twoje nieuzasadnione merytorycznie oskarżenie. Widocznie jesteś do tego stopnia "skażony" swoim preziem, że nie powiedzie się żadna próba sprowadzenia z tej drogi. :mrgreen:

Cytat:
I tu się różnimy, prezydentem dla Ciebie jest jakiś lewacki Rompaj, czy jak mu tam, dla mnie jest Lech Kaczyński Prezydent RP, dla mnie Polska jest suwerennym krajem, i guzik mnie obchodzą jakieś papiery. Już wiele razy Polska był dzielona, podbijana, i nie jeden dokument był podpisany, napisany.
Dopóki Polacy czują się jednym narodem, dopóty takie coś jak TL, można w bajki wrzucić.

Po pierwsze, dalej brniesz w zakłamaniu, plujesz, plujesz, aż coś zaschnie kojarząc mnie z lewakami. Po drugie: Twoim kandydatem jest ktoś, kto podobnie jak w opisie Pana Orzechowskiego
http://miroslaw-orzechows...2,ID395384841,n
frymarczy suwerennością Polski. Jeśli uważasz za słowami pewnego żyda, że Polska, to stado baranów, którymi można rządzić i manipulować to jesteś w błędzie i mam w związku z tym poważne wątpliwości, czy ten, kto Polskę naraża na takie niebezpieczeństwo na kolejne wieki niewoli jest Polakiem. :-/
Cytat:
wszystko co było złe dla człowieka, wcześniej czy póżniej "szlag trafił", trzeba ufać i działać, a dobro zwycięży, tak było i będzie.

Właśnie, twoich faworytów również :mrgreen:

Cytat:
Człowiek nie może nic poradzić przeciwko Bogu i prawom naturalnym, co sam wymyslił; wszystkie nazizmy, komunizmy, socjalizmy, faszyzmy, feudalizmy, a nawet kapitalizmy już nie istnieją.
Jeżeli UE, będzie takim izmem, skończy jak CCCP.

Jeżeli jeszcze się o tym nie przekonałeś, to:

Cytat:
Jesteś małej wiary.
:-/

Cytat:
Nie chcę żadnego euro, i nie tylko w 2015 roku jak Pan Profesor, ale nigdy.
Jezeli u nas jest tak dobrze, jak mówi Tusk, nie ma kryzysu, biedy, a u nich taki kryzys to niech oni wprowadzą złotówkę.

Czy w świetle miażdżącego poparcia kandydatów do RPP, opowiadających się za wprowadzeniem do Polski euro przez klub PISu nie mam prawa sadzić, że to co napisałes wyżej to czysta, faryzejska robota :?: :-/
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 10:53    [Cytuj]

Odniosę się w paru zdaniach;

Odniosłem wrażenie, pisząc tutaj po jakimś dłuższym czasie, że nie każdy z tego forum wyznaje Twe poglądy.
Pisząc, ze chcę Cie z kimś skłocić, popełniasz oszczerstwo, gdyż każdy może przeczytać bez mojej pomocy Twoje słowa, na publicznym forum, więc albo spróbuj pomyśleć wcześniej co piszesz, albo nie próbuj swoich błędów przenosić na inne osoby.

Wiara nie ma nic wspólego z polityką, polityka to fakty, czyny, słowa, a nie fiozlofia, religia.
Ty jak widzę wierzysz.
Oczywiście wiara przez małe W.

Nie napisałem, że masz poglądy lewicowe, napisałem, że posługujesz się tymi samymi metodami przejmując je od lewactwa, manipulacją.

LPR-owi na długo zapamiętam poparcie Kaczmarka, Giertych zniszczył tym posunięciem wiele ważniejszych spraw niż jego stołeczek w Sejmie i rządzie.
Czy Orzechowski nie wzywał do głosowania na Libertas?

Nie chce się sprzeczać, wiem, że Twoje poglądy nie odbiegają zbytnio od moich.
Wiele nas za to dzieli co do sposobu ich realizacji.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 11:09    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
wiem, że Twoje poglądy nie odbiegają zbytnio od moich.
Wiele nas za to dzieli co do sposobu ich realizacji.

No to prawda Kosiarzu, zarówno Twoje, Krzysztofa jak i moje poglądy są zbliżone, a różnimy się tym, w kim pokładamy ufność. Ja w PiS za bardzo nie wierzę. Zwłaszcza Lechu bardzo mnie zawiódł, głównie podpisaniem Traktatu.
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 11:32    [Cytuj]

To może nie kwestia zaufania ale możliwości. Musimy tak czynić i przekonywac do swoich racji i przekonań, by w nastepnych wyborach prezydenckich w drugiej turze znalazł się np Pan Kornel Morawiecki i Pani Anna Raźny. Tymczasem to społeczeństwo, może tylko się wysilić na Kaczyskiego i co zrobić. Każdy inny który ma realne szanse na zwycięstwo może być tylko gorszy dla realizacji mych poglądów.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 12:41    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
LPR-owi na długo zapamiętam poparcie Kaczmarka, Giertych zniszczył tym posunięciem wiele ważniejszych spraw niż jego stołeczek w Sejmie i rządzie.

Kosiarz, od jakiegoś czasu nie ustajesz w kółko pisać pierdół o tym, że Giertych poparł Kaczmarka, że Giertych z Kaczmarkiem to, czy tamto. Ja się pytam? Czy to Roman Giertych powołał Kaczmarka na stołek Prokuratora Krajowego, a potem na Ministra SW. Czy to Giertych powołał na stołek ministra Obrony Radka Sikorskiego, czy znów Giertych powołał na premiera Kazika Marcinkiewicza. Zdaje się Giertych Kaczmarka wyciągnął niczym mag króliczka z kapelusza. Piszesz rzeczy, które trudno poukładać w pewien sens. Walisz na oślep w każdej sytuacji, w której ktoś na forum oskarża Twoich pupilków, że są z tej samej gliny co siostrzane-judaszostwo z PO, a niestety kolejno przedstawione dowody-nie tylko przeze mnie potwierdzają tę smutną prawdę. Człowieku zejdź na ziemię i nie zastawiaj się złudną bronią, czyli arytmetyką wyborczą. Twój pryncypał już dawno pałał miłością do Donka, po wyborach w 2005 roku określał tę partię założoną przez masona Olechowskiego jako przyjaciół z Peło. To prawda, że sa przyjaciółmi, ale dla ogłupiałych wyborców robią wrażenie że ideologicznie dzieli ich przepaść.

Władza
Jarek i Donek dzisiaj się spotkali,
jak tu kręcić lody, sobie pogadali.
Zwracali uwagę, na zgodne relacje,
lecz w Polskę puścili sprzeczne informacje.

Dlaczego tak czynią? Niejeden zapyta.
I skąd ta różnica? Co w mediach zawita.
Lecz obaj panowie się znają na rzeczy:
Ja dziś jestem za, a ty będziesz przeciw.

Niech Polacy na co dzień zobaczą te kłótnie,
a my będziem kręcić lody rezolutnie.
Tu w ten prosty sposób nasze propozycje,
wytną z parlamentu słabą opozycję.

Po takich roszadach to już bezawaryjny,
powstanie ten system tylko dwu-partyjny.
Będziemy wymieniać się władzą do syta.
Bo tak będzie wyglądać Rzeczpospolita.

Każdą opozycję, gdy pojawi się w środku,
zdusimy błyskawicznie już w samym zarodku.
To jest nasza walka, choć polegnie wielu.
By żyło się lepiej w polskim USraelu.

Ty Polaku pomyśl, kiedy ręką w złości
wrzucisz głos do urny,- o swojej przyszłości.
Musisz ruszyć tęgo swoją smutną głową,
Wybrać tylko i wyłącznie opcję narodową.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:02    [Cytuj]

Taaa, Panie Krzysztofie, dla mnie wybór między POkrakami a PiS, to wybór między dżumą a cholerą, z jednym i drugim draństwem, nie chcę mieć nic wspólnego!
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:05    [Cytuj]

Na stołek Kaczmarka jak głosi plotka, poparł i wskazał Lech Kaczyński. Ziobro go poparł, a Jarosław miał być do takiej decyzji sceptyczny, co więcej o to się pokłócił z Dornem.

Każdy się może mylić, gdy jest nieświadomy, nawet Kościół dopuszcza w małżeństwach takie rozwody które są zawarte bez świadomości jednej ze stron co do drugiej.
Jednak Giertych już wiedząc kim jest pan Kaczmarek, wziął sobie do serca zrobienie z niego męczennika i premiera RP!.

Nie wiem jakby się potoczyły losy koalicji, gdyby LPR poparł PiS do końca, ale wiem, że ja miałbym inne zdanie o panu Giertychu.

Nie głosowałem na PO, więc Olechowski mnie nie interesuje.
Gdzie nie gdzie słyszę, że ktoś pisze, iż nie będzie popierał PiS bo to Opus Dei.. ;-) Choć już przecież mają swoją partię. ;-)

Cytat:
Człowieku zejdź na ziemię i nie zastawiaj się złudną bronią, czyli arytmetyką wyborczą. Twój pryncypał już dawno pałał miłością do Donka, po wyborach w 2005 roku określał tę partię założoną przez masona Olechowskiego jako przyjaciół z Peło. To prawda, że sa przyjaciółmi, ale dla ogłupiałych wyborców robią wrażenie że ideologicznie dzieli ich przepaść.

Dla mnie bardziej istotne są czyny jak słowa. Wiem, ze PiS a PO to przepaść ideologiczna.
PO wprowadzi nam wszystko co partia Merkel w Niemczech, to tacy "czerwoni chadecy".
Tymczasem za nami dwa lata rządów PiS, dla mnie bardzo dobrych rządów.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:53    [Cytuj]

kosiarz napisał/a:
Dla mnie bardziej istotne są czyny jak słowa. Wiem, ze PiS a PO to przepaść ideologiczna.
PO wprowadzi nam wszystko co partia Merkel w Niemczech, to tacy "czerwoni chadecy".
Tymczasem za nami dwa lata rządów PiS, dla mnie bardzo dobrych rządów.

Dla mnie caryca Angela, czy USrael, w stronę którego wdzięczy się PIS, to jedna klika. :-/
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 13 Grudzień 2013, 09:03    [Cytuj]

Osądźmy twórców stanu wojennego

Solidarna Polska domaga się jak najszybszego osądzenia twórców stanu wojennego – przygotowała w tej sprawie projekt uchwały Sejmu.

– To ma być wyrok historii na osobach, które zadały gigantyczną ranę Narodowi Polskiemu – wyjaśnił poseł Andrzej Romanek.

Rzecznik Solidarnej Polski – poseł Patryk Jaki przypomniał, że jutro przypada 32. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. – W wyniku stanu wojennego śmierć poniosło blisko 100 osób, tysiące zostało internowanych, męczonych, prześladowanych – podkreślił polityk.

Według niego, „ten wyjątkowy stan wprowadzono tylko po to, aby kilku cwaniaczków utrzymało dalej swoje szeroko rozumiane materialne, ale również polityczne przywileje”. – I co w tym wszystkim jest najważniejsze – do dzisiaj te osoby nie zostały osądzone – 32 lata po tym wydarzeniu – zaznaczył Jaki.

Posel Romanek dodał, że „ofiary stanu wojennego wołają zza grobu o sprawiedliwość w III RP”. – III RP nie będzie w pełni demokratycznym, wolnym, suwerennym krajem, jeżeli twórcy stanu wojennego nie zostaną osądzeni. To ma być wyrok historii na tych osobach, które zadały gigantyczną ranę w 1981 roku Narodowi Polskiemu. I za tę gigantyczną ranę powinny ponieść odpowiedzialność – wskazał Romanek.

Przypomniał orzeczenie TK z 2011 roku, w którym uznano dekrety Rady Państwa PRL o wprowadzeniu stanu wojennego za niekonstytucyjne, a także ubiegłoroczny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, zgodnie z którym stan wojenny wprowadziła nielegalnie tajna grupa przestępcza pod wodzą Wojciecha Jaruzelskiego w celu likwidacji "Solidarności", zachowania ówczesnego ustroju oraz osobistych pozycji we władzach.

– Skoro Trybunał Konstytucyjny, sąd wypowiedział się w tej sprawie, że ten barbarzyński akt wprowadzenia stanu wojennego był nielegalny, dlaczego sądy jeszcze do dnia dzisiejszego, w sposób wymowny, w części przynajmniej, milczą? Dlaczego ci twórcy stanu wojennego chodzą na wolności? – pytał Romanek.

Dlatego też klub SP przygotował projekt uchwały Sejmu w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. „Zbrodnia stanu wojennego jest tym tragiczniejsza, że mimo upływu 32 lat wciąż pozostaje nieosądzona. Sejm RP opowiada się za jak najszybszym osądzeniem wszystkich zbrodni tego okresu, za podjęciem wysiłku w celu poznania pełnej listy ofiar oraz ukarania wszystkich zbrodniarzy i oprawców tamtych dni” – głosi fragment projektu uchwały.

Poseł Jaki zwrócił się też do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, by pilnie skierowała, nawet na obecne posiedzenie Sejmu, projekt ustawy autorstwa SP, który zakłada obniżenie emerytur wszystkim członkom aparatu bezpieczeństwa PRL. Posłowie przypomnieli, że średnia emerytura takich osób wynosi 4,5 tys. zł, podczas gdy ich ofiary otrzymują często najniższe świadczenie, ok. 830 zł.

http://www.naszdziennik.p...-wojennego.html
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 13 Grudzień 2013, 09:17    [Cytuj]

32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Uhonorowanie opozycji demokratycznej w PRL, akcja IPN “Zapal Światło Wolności” i organizowany przez PiS Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane w ramach obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dziś mijają 32 lata od tamtych wydarzeń.

Prezes IPN dr Łukasz Kamiński, o godz. 11.00 w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki wręczy jedenastu, zasłużonym osobom Krzyże Wolności i Solidarności. Instytut zachęca także do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o godz. 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie internetowej IPN. Akcja po raz drugi odbywa się pod hasłem: “Zapal Światło Wolności”.

Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN podkreśla, że akcja ma na celu upamiętnienie oraz przypomnienie o ofiarach stanu wojennego.

– Przypominamy również o sprawcach, bo trzeba nazwać po imieniu tych wszystkich, którzy doprowadzili do wprowadzenia stanu wojennego. Tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, iż w tamtym czasie nic nie działało.(…) Akcja ma na celu przede wszystkim przypomnienie o ofiarach stanu wojennego. Stąd też pomysł na zapalanie świec, bo świece zawsze symbolizują pamięć o tych, którzy zginęli – zwrócił uwagę Andrzej Arseniuk.

IPN przygotował też wystawę plenerową przed stołecznym kościołem św. Stanisława Kostki, dzięki której będzie można poznać sylwetki 56 ofiar z okresu stanu wojennego.

O wydarzeniach sprzed 32 lat przypomni także III Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości, który w Warszawie zorganizuje Prawo i Sprawiedliwość.

Marek Jurek, były Marszałek Sejmu, który jest w komitecie honorowym marszu podkreśla, że 22 lata temu Jan Paweł II w encyklice „Centesimus Annus” przypomniał, że to od Polski zaczęło się zwycięstwo wolnego świata w walce z komunizmem.

Dziś to my powinniśmy przypomnieć całej Europie i młodemu pokoleniu Polaków, że to nasza Ojczyzna otworzyła narodom Europy drogę do wolności, a tym narodom, które korzystały z wolności drogę do bezpieczeństwa.

– Dzisiaj, kiedy widzimy, jak Ukraińcy walczą o desowietyzację, Węgrzy o dekomunizację, a Chorwaci o wartości chrześcijańskie powinniśmy jeszcze raz pokazać, że Polska może umocnić swoją niepodległość i może mieć władzę. Powinniśmy pokazać, że my – Polacy możemy budować taką Europę, która będzie bezpieczna dla naszej niepodległości – zwrócił uwagę Marek Jurek.

III Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości, wyruszy o godz. 19:00, z Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Transmisję przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl...nnego-w-polsce/
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]