ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
17 Sierpień 2009, 12:17
WOŚP
Autor Wiadomość
an
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:12   WOŚP [Cytuj]

Święta racja. Osobiście nie przepadam za Owsiakiem :P
Ostatnio zmieniony przez Coltrane 10 Styczeń 2015, 11:12, w całości zmieniany 3 razy  

Marek
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:12    [Cytuj]

SZOWNISTYCZNA, POWINNI WAS ZAMKNĄĆ

ja
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:13    [Cytuj]

ale was boli Owsiak hehehe cos slabo z frekwencja tutaj LOL

AnnaE
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:13    [Cytuj]

Może coś więcej?

Co rozumiesz pod słowem:"szowinistyczna" ?

Ale proszę o konkrety; sloganów nam serwują dostatecznie dużo.

Mateusz78
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:14    [Cytuj]

Też nie lubię Owsiaka. Dla mnie to typowy pozer. Jak do tej pory dałem na WOSP 0,00 zł. Wspieram za to inne organizacje , o których coś wiem i mam większą pewność ,że sporzytkują oje pieniądze w sposób prawidłowy. A najlepiej po prostu wspierać biednych indywidualnie.

Gość

Panie Mateuszu! Widze, że nie ma pan zielonego pojęcia o tym co Jurek zrobił dla wielu ludzi!!! Jest on człowiekiem o DUŻYM SERDUCHU i ja w 100% popieram jego wszystkie akcje, takie jak WOŚP i Przystanek Woodstok!!! Pisze pan, że popiera inne organizacje, domyslam sie tu, że chodzi o ojca dyrektora!! Ten to jest dopiero skur.......!!!!!!!! Wykorzystuje ludzi takich jak pan, mocherowe staruchy, które dla niego oddały by swoje marne życie!!! Co on zrobił dla nas, dla chorych, dla kraju?? Nic, po prostu nic!!!

Mateusz78
Gość

Chciałbym podyskutować, ale masz zbyt niski poziom dyskusji. Naucz się kultury to podyskutujemy.

Gość

Wysłany: 3 Luty 2007, 10:15    [Cytuj]

A może po prostu mam racje i pan boi się podjąć tematu bo i tak pan nie wybrnie obronną ręką!! Nie jest tak?? Czyżbym się nie mylił co do pana??

liberal
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:15    [Cytuj]

Pan za to prezentuje wysoki poziom... tez chetnie podyskutuje z panem na temat fundacji(Fundacja (Słownik Języka Polskiego, PWN, Warszawa 1998 r. ):

1. "Ofiarowanie czegoś, zbudowanie czegoś na własny koszt do użytku społeczeństwa; ufundowanie czegoś".) WOSP. Moze zeby mogl pan, panie Mateuszu latwiej znalezc argumenty wymienie w punktach:

1 - co roczne rozliczenie sie z zebranych pieniedzy w ciagu kilku miesiecy od zakonczenia finalu

2 - duza ilosc sprzetu medycznego zakupiona w przetargach po najlepszych cenach ( w sumie wydano 64 mln USD)

3 - wprowadzanie do szpitali i szkol programow ratujacych zycie

4 - WOSP co roku organizuje przystanek Woodstock za pieniadze zebrane podczas finalu. Fakt jednak pieniadze przeznaczone na organizacje przystanku pochodza z madrego obrotu tymi pieniedzmi( jakie to kapitalistyczne)

Wlodek
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:16    [Cytuj]

Jednak prywacyjna teoria zła (św.Augustyna )jest nie do odrzucenia , nikt nie podpiera poszukiwania wielkiej popularności głośną jego afirmacją. Oczywiście że to co robi pan Owsiak to hucpa, ale jezeli uratuje to życie choć jednemu dziecku to i tak musimy stwierdzic że było warto. A ten cały Woodstock, gdy patrzysz na ten galimatias z boku to tak naprawdę widzisz jeden wielki smutek i wołanie o pomoc. Tragizmu ludzkiego losu nie rozwiąże się wódką, narkotykami, czy jak najrytmiczniejszym hałasem połączonym z krzykiem, ten wrzask to tak naprawdę wołanie o pomoc. Tak to widzę.

Dzejdzej
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:16    [Cytuj]

Specjalnie wybrałem to miejsce na wklejenie tego linka, być może dostanę bana za spam, nie dbam o to. Zamiast się licytować kto jest lepszy spróbujcie pomóc naprawdę, to nie jest lipa, można sprawdzić na stronie tej fundacji którą podaje matka dziewczynki. To nie tak że próbuję się kimś wyręczyć, też wziąłem udział w tej aukcji, jednak mam na utrzymaniu 4 osoby +ja 5 i nie mogłem przesłać tyle ile bym chciał. Nie mam również nic wspólnego z tą osobą, pochodzę z Radomia i nawet nigdy w Elblągu nie byłem. Dobra, za bardzo się rozpisałem, teraz link.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=116981480

AnnaE
Gość
Wysłany: 3 Luty 2007, 10:17    [Cytuj]

Nie dostaniesz bana za spam.

Uważam, że tak powinna właśnie konkretna pomoc w konkretnej sprawie wyglądać. To zostanie tutaj jako przykład. Ogłaszamy cel , przykładowo zakup aparatury ratującej życie dla konkretnego szpitala i rodacy wpłacają ile kto chce i może. To jest argument wszystkich zwolenników WOŚP za jej istnieniem . Szkoda tylko, że o kosztach organizacyjnych tych imprez jakoś cicho-sza. Ile z zebranych kwot niepotrzebnie pochłania taki moloch? Podobnie z uzyskanymi pieniędzmi z odsetek za kwoty zgromadzone na kontach bankowych. Ludzie ofiarowują swoje pieniądze na określony z góry cel po to, aby ZOSTAŁY ONE NATYCHMIAST NA TEN CEL WYKORZYSTANE, BO PRZECIEŻ MAJĄ RATOWAĆ LUDZKIE, PRZEWAŻNIE MAŁA ŻYCIE! (ach, jaki ten cel zawsze szczytny i medialny). Najdelikatniej określając przetrzymywanie pieniędzy zebranych na określony cel dla zysku przeznaczanego na organizację PW jest nieetyczne. To nie gospodarność, to... wstrzymam się jednak.

No cóż, pan Bagsik miał swój "oscylator", a pan Owsiak? Dla mnie tak, czy siak - to gra na kontach za cudze pieniądze. Ja bym się wstydziła takiego postępowania. Jak p.Owsiak chce, niech "z otwartą przyłbicą " zbiera sobie pieniądze na jasno określony cel, czyli na PW. Okaże się ile zbierze.

Pieniądze ofiarowane na WOŚP, tak jak i odsetki zarobione na lokacie tych pieniędzy, są przywiązane do celu, na który zostały złożone. To jest logiczne.

Dopóki nasza służba zdrowia nie wyjdzie z dołka, musimy sobie pomagać nawzajem. A więc WOŚP? Ja mówię: nie.

Dzejdzej
Gość

Przecież Owsiak nie kryje się z tym że z tych odsetek funduje PW? Ofiarodawcy raczej też zdają sobie z tego sprawę. Co do PW, mam mieszane uczucia. Też nie podoba mi się wiele zjawisk które można tam zaobserwować, ale myślę że większość tej młodzieży nie jest zła. Też robiłem wiele głupstw gdy byłem w ich wieku. Dla szpanu, akceptacji kolegów, z buntu, sam już nie wiem. Dorosłem, przeszło mi. Dziś sam mam dzieci w "głupim wieku", na razie nie dają mi powodów do zmartwień, ale czy moja mama wiedziała co robię z dala od domu? Być może one też się tylko dobrze kamuflują? Starszy syn wkrótce pójdzie "w kamasze" (już ma bilet), to też powód do obaw. Z jednej strony rozumiem że to obowiązek, z drugiej wiem jak wygląda (a raczej jak wyglądała) służba poborowych. Pozostaje mieć nadzieję że "złego kościół nie naprawi, dobrego karczma nie zepsuje". Pozostanę przy swoim zdaniu na temat WOŚP, każdy ma prawo do swoich ocen.

cyborg
Gość

Czy ktokolwiek zadal sobie trud ...aby na dzialalnosc niejakiego Jurka Owsiaka popatrzec obiektywnie ? Swoimi wlasnymi oczami. ?

Do takiego spojrzenia nalezy zdjac "rozowe okulary" ktore to zakladaja nam "media" przed jego kazdym spektaklem i w czasie trwania tego spektaklu ... ze chwala mu... ze cel to chwalebny i szlachetny... ze tyle to a tyle wyswiadczyl pomocy dla szpitali.... itd...td...

Takie podejscie do sprawy p5rzez odpowiednie sterowanie przez media ...chwyta, chwyta za serce... zwlaszcza buntowniczych i chcacych zrobic cos dobrego dla innych, malolatow... I chwyciloby pewnikiem i mnie , gdybym to nie zadal sobie nieco trudu i nie doszedl do mechanizmow dzialania wszystkich ... wszystkich bez wyjatku... a z Jurkiem Owsiakiem w szczegolnosci ... tak zwanych "organizacji charytatywnych" . Jurek Owsiak jest przedstawicielem a i wlascicielem jednej z nich. Bez wzgledu na to, ze jakis tam, bardzo zreszta niewielki procent zebranych pieniedzy jest przeznaczony na wytyczony oficjalny cel jakim jest pomoc.. bo inaczej hipokryci bogacacy sie na wykorzystywaniu wrodzonych ludziom pozytywnych uczuc i odruchow ( miedzy innymi litosc) w celu wlasnego bogacenia sie i wygodnego zycia, to ci hipokryci mieliby "na pienku" z prawem .

Ktos napisal , ze Jurek Owsiak nie ukrywa on ... ze z tego zyje.....Ano niechby tylko sprobowal... szybko zakonczylby on swoja dzialalnosc .. I to nie on .. a zrobiloby to za niego Prawo. To jedna sprawa.

Inna sprawa jest fakt bilansu, pomijajac hipokryzje. I to bilansu gdzie z jednej strony jest "dobro" a z drugiej "zlo" . Dobro - to niestety tylko ten niewielki procent przeznaczonych pieniedzy na wlasciwy cel.. i nic wiecej!! A ZLO ...to dzialanosc Owsiaka na zasadzie "robta co chceta" skierowanej do mlodych ludzi . Wyrachowanie jego jest olbrzymie .. wiadomo ,ze "robta co chceta" chwyci na 100 % u mlodych ...dobrych a przy tym buntowniczych i chcacych sie wykazac czyms dobrym ludzi. On to ,Owsiak , w sposob bezwzgledny wykorzystuje. Dzieki temu "robta co chceta" na wszelkich "Przystankach Woodstock".... jakis Wielkich Orkiestrach .. itd mlodzi ludzie przekraczaja pewne granice. Ile niepozadanych ciaz.... ile kradziezy .. ile gwaltow ... ile pierwszych "sztachow trawka" ... ile "szpryc" jakims innym ..ciezszym swinstwem... a zniewalajacym mlody organizm.. i wymieniac mozna by jeszcze dlugo.... O tym , ze kupiono jaks aparature do jakiegos szpitala krzyczy sie glosno.....A le o tym, ze po takim na przyklad "Przystanku Woodstock" kilkaset .. a moze i kilka tysiecy mlodych organizmow kwalifikuje sie na leczenie odwykowe .. bo juz sie "zalapali" .. to o tym cisza.....

Powie ktos, ze "dobrego to karczma nie zepsuje a zlego i Kosciol nie naprawi" ... mam co do tego odmienne zdanie , ktore wyrobilem sobie na skutek bardzo wielu najprzeroznorodniejszych doswiadczen w moim dlugim zyciu.

Wiem, ze nie "zawroce Wisly kijem" ... Jednak HIPOKRYTOW nie cierpie fizycznie i bede ich pietnowal przy kazdej okazji.. a Jurek Owsiak jest klasycznym ich przedstawicielem....

Gość

Wysłany: 3 Luty 2007, 10:18    [Cytuj]

ciekawe

[ ODPOWIEDZ ]