ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewrotne oblicze ewolucjonizmu
Autor Wiadomość
Andrzej Gdula

Wysłany: 29 Lipiec 2010, 13:38   Przewrotne oblicze ewolucjonizmu [Cytuj]

PRZEWROTNE OBLICZE EWOLUCJONIZMU
Witam!
W efekcie prowadzonych kilkuletnich dyskusji internetowych, udało mi się zebrać w jednym 415 stronicowym opracowaniu, liczne argumenty uzasadniające "Niezgodność z prawdą hipotez o samoistnym powstaniu życia, oraz teorii ewolucji o powstawaniu gatunków". Opracowanie to jest zamieszczone na stronie PTKr pod adresem

http://creationism.org.pl/oblicza_ewolucjonizmu

Pozdrawiam Andrzej
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 29 Lipiec 2010, 13:44   Re: Przewrotne oblicze ewolucjonizmu [Cytuj]

Andrzej Gdula napisał/a:
PRZEWROTNE OBLICZE EWOLUCJONIZMU

Dzięki Andrzeju za informację i za udostępnienie tak obszernego opracowania. Zwolennicy teorii ewolucji będą mieli nad czym się zastanawiać. ;-)

Pozdrawiam - z Bogiem !
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej Gdula

Wysłany: 10 Październik 2010, 17:55   Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Witam Szanownych Uczestników Forum!
Uprzejmie informuję, że pod adresem internetowym
http://anty-ewolucjonizm.djk.website.pl/
zamieszczona jest uzupełniona i rozszerzona wersja opracowania p.t.
"Przewrotne oblicze ewolucjonizmu"
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 10 Październik 2010, 19:13   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Andrzej Gdula napisał/a:
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Gdula

To bardzo miło ,że o nas Pan pamięta.
;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej Gdula

Wysłany: 10 Październik 2010, 21:48    [Cytuj]

Pani Kasiu!
Dziękuję że Pani też o mnie nie zapomniała. Przez ostatnie ponad dwa miesiące wdałem się
w dyskusje na pewnym forum gdzie prawie wszyscy zagorzali zwolennicy ewolucjonizmu mnie bez przerwy atakowali. Ale to się nie nadaje do opisywania. Praktycznie w zasadzie nic nadzwyczajnego merytorycznie się od nich nie dowiedziałem a mówiąc , ale te zmasowane ataki zmusiły mnie do większej koncentracji. I właściwie dzięki gorliwości moich adwersarzy dokonałem szeregu uzupełnień i o kilkadziesiąt stron poszerzyłem moje opracowanie.
Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 10 Październik 2010, 22:00   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Andrzej Gdula napisał/a:
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Gdula

Dzięki Andrzeju za tę informację. Myślę że to będzie bardzo cenne uzupełnienie wiedzy na temat teorii ewolucjonizmu, która mówiąc oględnie, przeczy Pismu Świętego, które mówi o P.Bogu jako o Stworzycielu Świata, a więc i człowieka.

Pozdrawiam
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej Gdula

Wysłany: 11 Październik 2010, 18:34    [Cytuj]

Witaj Coltrane!
Tak byłem zajęty redakcją mojego opracowania, że nie zaglądałem do starych tematów.
A tyle się tam ciekawego działo. Ale spróbuję stopniowo odrobić zaległości i na wszystko odpowiedzieć.
Serdecznie pozdrawiam Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 12 Październik 2010, 17:30   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Andrzej Gdula napisał/a:
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Gdula

Dzięki Andrzeju za tę informację. Myślę że to będzie bardzo cenne uzupełnienie wiedzy na temat teorii ewolucjonizmu, która mówiąc oględnie, przeczy Pismu Świętego, które mówi o P.Bogu jako o Stworzycielu Świata, a więc i człowieka.

Pozdrawiam

A we wszystkich tych badaniach ,wywodach, dyskusjach jedni chcą wykluczyć dzianie Ducha . Inni zaś bardzo chcieliby odnaleźć jego ślady w działaniu .
[Profil] [PM] [E-mail]

Elbrus

Wysłany: 21 Październik 2010, 17:06   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Oświadczam, że tekst propagowany przez pana dr inż. Andrzeja Gdulę
nie został nigdy pozytywnie zweryfikowany
(ani nigdy nawet zaproponowany do weryfikacji)
zgodnie z ogólnymi zasadami publikacji naukowych i w związku z tym
nie może być uważany w żadnej dyskusji
ani na żadnej prezentacji mającej podtekst naukowy
za źródło jakichkolwiek stwierdzeń mających podstawy naukowe.
Autor przed prezentacją wniosków powinien wyraźnie zaznaczyć, że
wnioski prezentowane w jego opracowaniu
nie posiadają żadnych podstaw merytorycznych
ani żadnej wartości naukowej czy poznawczej i
są jedynie prywatnymi odczuciami autora.
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej Gdula

Wysłany: 21 Październik 2010, 22:00    [Cytuj]

Elbrus!
Zapomniałeś jeszcze dodać, że tekst ten NIE NAPISAŁEŚ SAM TYLKO podyktował Ci TEN TEKST, też ODWAŻNY anonimowy zażarty zwolennik ewolucjonizmu RUTUS.

Jak widać z tego, w sytuacji gdy ewolucjoniści nie mają już argumentów naukowych, żeby zanegować czyjeś racje, to składają wtedy anonimowe ogólne oświadczenia.
Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

Farmer
Student

Wysłany: 26 Październik 2010, 22:07    [Cytuj]

Andrzeju, główny zarzut dotyczący pańskiej publikacji pozostał nieodparty. Czy przeszła ona pozytywnie weryfikację naukową?.

Endek
Józef

Wysłany: 27 Październik 2010, 00:11   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Elbrus napisał/a:
Oświadczam, że tekst propagowany przez pana dr inż. Andrzeja Gdulę
nie został nigdy pozytywnie zweryfikowany

Kopernika ,,De revolutionibus orbium coelestium"za jego życia tez nie było przez naukę pozytywnie zweryfikowane.

Andrzej Gdula

Wysłany: 27 Październik 2010, 01:10    [Cytuj]

Witam zatroskanego studenta, kolejne alter ego Rafała!

Oczywiście nie mnie się nigdy równać z R. Dawkinsem, ale przypomnę, że on napisał cały szereg książek które nie przechodziły żadnej weryfikacji naukowej, a na które jak na świętą biblie powołują się w dyskusjach wszyscy ewolucjoniści. A niestety moim bardzo skromnym zdaniem za wyjątkiem opisów ciekawych faktów z zakresu biologii, stanowią one zbiór domniemanych przez Dawkinsa legend ewolucyjnych, które nie przeszły żadnej oficjalnej weryfikacji naukowej, a są przez fanów Dawkinsa uznawane za epokowe arcydzieła. I jakoś nikt się do tego nie doczepia.
Ja swojego opracowania nie napisałem jako zbioru nie udokumentowanych legend mojego autorstwa, tylko jako zbiór faktów z których od czasu do czasu wyprowadzam wnioski wynikające z logiki i z pełnej analogii z faktami z innych dziedzin nauki. I jak ktoś choć trochę logicznie myśli i nie trzyma się kurczowo dogmatów, to moje argumenty przyjmie jako słuszne. A jak ktoś nie będzie tych moich argumentów zrozumieć lub dogmatyczne zasady każą mu moje argumenty odrzucić to żadna moja strata. A ja nie mam zamiaru udowadniania rzeczy oczywistych, jak np., że nie jestem wielbłądem.
Jeśli ty masz merytoryczne zastrzeżenia do mojego opracowania to po prostu napisz O TYM na forum lub bezpośrednio do mnie, ale z uzasadnieniem a nie argumentem NIE BO NIE.
Ale jeśli ma to być opinia na poziomie wykładu o”bimbrowniach metanolowych”
Poza tym troskliwy kolego, mogę wskazać u nas w Polsce książki dotyczące ewolucji, i promujące ewolucję, które nikt nie opiniował i jakoś takie sprawy dziwnym trafem uleciały twojej troskliwej uwadze.
Pozdrawiam Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej Gdula

Wysłany: 27 Październik 2010, 01:41    [Cytuj]

Witam!
Bo chciałem dodać jeszcze jedno.

Jak ja piszę W SWOIM opracowaniu o BIOKOMPUTERACH TO JEST BE!

Akurat ukazała się na ten temat notatka w internecie którą poniżej cytuję;

Pszczoły rozwiązały problem matematyczny 
26.10.2010 09:16 KLe / newsru.com

Jak udowodnili brytyjscy naukowcy z Royal Holloway Collage, pszczoły rozwiązują skomplikowane zadania matematyczne szybciej niż komputery – poinformował serwis newsru.com.
Naukowcy odkryli, że pszczoły potrafią znaleźć najkrótszą ścieżkę pomiędzy kwiatami i zużywają przy tym minimalną ilość siły zbierając nektar. Problem ten zwany w matematyce jest "problemem komiwojażera". Polega on na znalezieniu najkrótszej drogi między wyznaczonymi punktami za jednym razem i powrót do punktu wyjścia.
Zadanie to jest bardzo ważne dla kontroli różnych procesów i wskaźników, takich jak wydajność internetu czy produkcja chipów.

Aby rozwiązać ten problem w nauce istnieje wiele skomplikowanych algorytmów. Rozwiązanie tego zadania przez komputer wymaga długich i skomplikowanych obliczeń. W tym samym czasie pszczoły, jak się okazało, są w stanie prawie "natychmiast" obliczyć sobie najkrótszą trasę między kwiatami.
Aby zbadać zachowanie owadów, naukowcy z uniwersytetu w Londynie użyli sterowanych komputerowo sztucznych kwiatów, które wydzielały substancje podobne do nektaru kwiatów i rozprzestrzeniały jego zapach. Najpierw pszczoły wykonały lot rozpoznawczy, aby zorientować się, ile jest kwiatów, a następnie leciały do każdego z nich po nektar.
Naukowcy postanowili prześledzić trasę pszczoły i zobaczyć, które z nich przeniosą nektar w dowolnej kolejności, a które w wyniku specjalnego algorytmu. Okazało się, że trasy zbierania nektaru pszczoły projektują według optymalnego modelu matematycznego, który dodatkowo pozwala im zaoszczędzić energię.
Teraz uczeni spekulują na temat, jak taki mały mózg owada jest mądrzejszy od komputera. Naukowcy wierzą, że jeżeli rozwiążą tę zagadkę, to doprowadzą do przełomu w rozwoju technologii komputerowych.

Więc pytam czy końcowe wnioski brytyjskich uczonych też są BE!

Pozdrawiam Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]

Farmer
Student

Wysłany: 27 Październik 2010, 13:54   Re: Nowe rozszerzone opracowanie [Cytuj]

Endek napisał/a:

Kopernika ,,De revolutionibus orbium coelestium"za jego życia tez nie było przez naukę pozytywnie zweryfikowane.

Na szczęście od czasów Kopernika nauka dokonała olbrzymiego postępu ;-) . Pan A. Gdula może oczywiście stać się drugiem Kopernikiem pod warunkiem, iż przedstawi gronu naukowców wyniki poprawnie przeprowadzonych badań zgodnych z ogólnie przyjętymi zasadami dowodzenia naukowego.

Andrzeju, zadałem konkretne pytanie. Dostałem potok słów i brak odpowiedzi. Zadam je więc po raz kolejny. Czy pańskie opracowanie przeszło pozytywnie weryfikację naukową? (tak-nie).

[ ODPOWIEDZ ]