ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania o Polsce
Autor Wiadomość
artistan

Wysłany: 14 Grudzień 2010, 21:16    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
artistan napisał/a:

Jeżeli twój tekst był odpowiedzią na tekst Longinusa to dlaczego powielasz w nim takie bzdury. Powielasz nieprawdziwe informacje o RAŚ. Twoj post wzbudza tylko uśmiech politowania wsrd etnicynzch miesykancow tego regionu.

Jednym słowem uważasz że Nasz Dziennik pisze bzdury .... :roll:

Nie przyjmuje wszystkiego bezkrytycznie tak jak ty. Z niektórymi rzeczami się zgadzam a z niektórymi nie. To co piszą teraz o o tym regionie to bzdury. Moja rodzina ze strony jednego z dziadków jest Śląska, od dawna zwiazana z lokalnym ruchem narodowo-nacjonalistycznym. Brat dziadka zginął w powstaniu Slaskim od kuli niemieckiej. Jak czytam te wszystkie majaczenia to mam wrażenie ze zaraz napisane będzie że od kuli polskiej bo to był zryw antypolski :-(
Polska powstała jako związek róznych plemion polskich pod przywództwem wielkopolan, przez wszystkie wieki była widoczna róznica regionalna pomiedzy nimi . Pierwsi wynarodowic dali się Ledzianie pod wpływem słowian wschodnich. Tereny obecnej Polski były silnie różnicowane aż do końca rozbiorów. Stąd róznice w kulturze sądownictwie, prawie podatkowym, zwyczajach i kulturze. Np mazowszanie zostali siłą przyłaczeni do Polski ponownie po rozbiciu dzielnicowym dopiero w 16 wieku. Siłą bo nieczuli specjalnych zwiazków z resztą kraju.W czasie rozbiorów najsłabsi okazali się mieszkańcy obecnej wschodniej Polski to oni dali sie w najwiekszym stopniu zrusyfikować. Zupełnie inaczej było w Wielkopolsce i na Slasku.
Tak dla pana wiadomości napisze że wiekszosc działaczy narodowych z przełomu 19/20 wieku to Slązacy , taki mały skrawek Polski a tylu działaczy. Historycy są zgodni co do tego że to dzieki Slaskiemu ruchowi narodowemu który był tu najsilniejszy udało sie poderwać reszte skundlonego kraju. Gdyby nie oni to dzisiaj prawdopodobnie mówił pan po rosyjsku. Więc prosze o szacunek a nie bezmyslne obrażnie.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 14 Grudzień 2010, 21:47    [Cytuj]

artistan napisał/a:

Nie przyjmuje wszystkiego bezkrytycznie tak jak ty. Z niektórymi rzeczami się zgadzam a z niektórymi nie. To co piszą teraz o o tym regionie to bzdury. Moja rodzina ze strony jednego z dziadków jest Śląska, od dawna zwiazana z lokalnym ruchem narodowo-nacjonalistycznym. Brat dziadka zginął w powstaniu Slaskim od kuli niemieckiej. Jak czytam te wszystkie majaczenia to mam wrażenie ze zaraz napisane będzie że od kuli polskiej bo to był zryw antypolski :-(

Słuchaj, chyba czegoś nie rozumiesz. Nikt nie powiedział, że wszyscy Ślązacy są za oderwaniem Śląska od Macierzy. Po to powstał RAŚ, popierany przez rządzącą ekipę, aby głosić autonomiczność Śląska. Zresztą jak sama nazwa wskazuje, Ruch ten będzie dążył do autonomii Śląska. I to jet właśnie bardzo niebezpieczne. Twoi dziadowie mogli być Polakami patriotami, co nie oznacza że wszyscy Ślązacy nimi są. Jest taki jeden szuja, Kutz się nazywa, co to głosi wszem i wobec że Śląsk powinien być odrębnym, niezależnym od Polski tworem. I to nie są bzdury, wyssane z palca. To są fakty.
Jeżeli masz problem ze zrozumiem prostych zdań, to mów od razu. Pomożemy Ci przetłumaczyć je na język polski. Nie musisz od razu wypisywać idiotyzmy w rodzaju "co za bzdury", ponieważ nie zrozumiałeś treści tego tekstu, który dał Longinus.
Także szczerze Ci radzę, najpierw przeczytaj tekst 5 razy, potem dobrze się zastanów co autor miał na myśli, a dopiero potem się wypowiadaj.

I przetłumacz sobie jeszcze raz pełną nazwę skrótu RAŚ. Zajrzyj do słowniczka, i zobacz co oznacza słowo "autonomia".

Wybiórcze czytanie tekstów tylko przeszkadza w zrozumieniu całości. :mrgreen:

Pozdrówko.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 14 Grudzień 2010, 23:22    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Słuchaj, chyba czegoś nie rozumiesz. Nikt nie powiedział, że wszyscy Ślązacy są za oderwaniem Śląska od Macierzy.Po to powstał RAŚ, popierany przez rządzącą ekipę, aby głosić autonomiczność Śląska.

Sama nazwa może zbyt mocno podkreślać pęd tej grupy do autonomii, ale ja rozumiem Ślązaków. Przez lata komuny dostawali nieźle w d…ę. Było tylko powiedzenie, że Ślązak jest stworzony do ciężkiej pracy. Wiem to od mojej zony -Ślązaczki, której szefowa była Krakuska i która w chwili szczerości powiedziała żonie to, co piszę powyżej. Zaznaczam że ta opinia nie była odosobniona. Liczyła się produkcja węgla stali, itp.. Zarządy przedsiębiorstw śląskich składały się z osób nie mających ze Śląskiem wiele wspólnego- najwięcej z czerwonego Zagłębia.
A jak wyglądał podział dochodu narodowego, to zapraszam w tej chwili wszystkich skomlących na Ślązaków do odwiedzenia śląskich miast, by na własne oczy zweryfikowali poglądy dotyczące bogactw tego regionu. Wiem, że najwięcej złego w czasach komuny na Śląsku wyrządziły placówki handlowe bogato zaopatrzone, Ta wiedza do dziś pokutuje w pozostałej części kraju w sensie negatywnym. Ja też mieszkając po drugiej stronie Polski miałem podobne odczucie. Zresztą te placówki były najlepiej zaopatrzone w Zagłębiu-oczku w głowie Gierka. Widzę po latach różnicę dróg w Zagłębiu w relacji do Śląska, choć co prawda obecnie, to Zagłębie jest bardziej w tyle z rozwojem infrastruktury urbanistycznej. Dlatego RAŚ jest efektem krzywd wyrządzonych Ślązakom poprzez bezmyślną eksploatację bogactw naturalnych tej ziemi, absolutnie nie równoważonej rozwojem tego regionu. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to zapraszam do gminy Kleszczów k/ Bełchatowa, gdzie na terenach tej gminy znajduje się odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego.
Cytat:

Twoi dziadowie mogli być Polakami patriotami, co nie oznacza że wszyscy Ślązacy nimi są. Jest taki jeden szuja, Kutz się nazywa, co to głosi wszem i wobec że Śląsk powinien być odrębnym, niezależnym od Polski tworem. I to nie są bzdury, wyssane z palca. To są fakty.

Fakty są również takie, że wcześniejszy Kutz, to jeden z nielicznych Ślązaków, który autentycznie pokazał kulturę Ślązaków w swojej twórczości. Jest na Śląsku osobą cenioną i szanowaną. Mnie osobiście on nie leży- nawet tutaj już o nim pisałem w sensie negatywnym, ale trzeba uszanować poglądy większości mieszkańców Śląska w kwestii oceny tej osoby.

I na koniec jeszcze jedno:
Nie mamy zamiaru oboje z żoną tworzyć własnych autonomii. Ten alians jest dla nas obopólnie korzystny ;-)
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 14 Grudzień 2010, 23:42    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:

Sama nazwa może zbyt mocno podkreślać pęd tej grupy do autonomii, ale ja rozumiem Ślązaków.

Co nie oznacza, że mamy zgadzać się na odłączenie się Śląska od Polski. To jest perfidna gra pewnej grupy osób, którym nie zależy na Polsce i chcą rozbicia Polski. Przypuszczam że na Śląsku też im specjalnie nie zależy. Być może że pracują na zlecenie jakiejś bliżej nieokreślonej mafii, której celem jest właśnie rozbiór Polski. M.i. wspomniany Kutz został wciągnięty w tę perfidną gierkę. Mimo jego wcześniejszych zasług związanych z krzewieniem kultury śląskiej, w chwili obecnej ten pan okazuje się być zwykłym szują (to samo można powiedzieć o Wajdzie, Bartoszewskim, Grossie i innych).

Oderwanie Śląska od Polski może być nieobliczalne w skutkach. Może to być początek rozpadu państwa polskiego. Dodając do tego działania obecnej rządzącej ekipy zmierzającej do uzależnienia Polski zarówno od UE, jak i od Rosji, poprzez niekorzystne zmiany w Konstytucji, poprzez wprowadzenie Polski do strefy euro - uważam że sytuacja staje się bardzo niebezpieczna. Ludzie pokroju Tuska i Komorowskiego to najgorsze co może być dla istnienia państwa polskiego.

Dlatego uważam, że nie wolno nam zgodzić się na autonomię Śląska, na oderwanie Śląska od Macierzy, gdyż skutki tegoż mogą być naprawdę fatalne. Nastąpi całkowity chaos, anarchia. Do autonomii zaczną dążyć inne regiony Polski. I w ten sposób rozsypie się państwo polskie. Dlatego pisałem wcześniej, że całkiem realne jest, że Śląsk po oderwaniu od Polski, może w końcu zechcieć być przyłączonym do Niemiec. Jestem przekonany, że tak myślą główni architekci RAŚ, którzy na obecną chwilę nie mówią o tym głośno, ażeby nie siać paniki. Ich celem jest oderwanie Śląska od Polski, a dopiero później będą mówić o ewentualnym przyłączeniu do Niemiec.

Zresztą proszę zobaczyć jak nas widzą Niemcy :

[Profil] [PM] [E-mail]

Syriusz

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 00:24    [Cytuj]

Można powiedziec, że czego Hitler nie dokonał wojenką, kontynuatorzy jego dzieła dokonują za niewielkie pieniądze. Tak jak w czasie wojny, dobrowolnie bardzo dużo polaków podpisywało volkslistę, tak i teraz chętnie zagłosują w wyborach na wójta lub burmistrza, niech im tylko obieca, że poprawi się ich byt.
Myślę, że tego procesu już nie da się zatrzymac.

Masz rację Coltrane, to jakieś specjalne grupy ludzi na usługach niemców tego dokonują.
Pomorze zachodnie już przygotowane do przekazania cioci ziemi. Co mieli zlikwidowac już zlikwidowane, a ludzie coraz biedniejsi i bardziej podatni na różne manipulacje cwaniaków.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 07:27    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Krzysztof napisał/a:

Sama nazwa może zbyt mocno podkreślać pęd tej grupy do autonomii, ale ja rozumiem Ślązaków.

Co nie oznacza, że mamy zgadzać się na odłączenie się Śląska od Polski. To jest perfidna gra pewnej grupy osób, którym nie zależy na Polsce i chcą rozbicia Polski. Przypuszczam że na Śląsku też im specjalnie nie zależy. Być może że pracują na zlecenie jakiejś bliżej nieokreślonej mafii, której celem jest właśnie rozbiór Polski.

Ja przedstawiłem skrótowo zarys sytuacji społeczno- politycznej na Śląsku, a Ty poleciałeś po bandzie wyolbrzymiając aspiracje 3 ludzi, którzy dostali się do śląskiego Sejmiku na 48 mandatów
Dla mnie o wiele większym problemem jest skład parlamentu krajowego, gdzie ten skład przedstawicieli Narodu Polskiego jest odwrotnie proporcjonalny do tej kanapy na Śląsku, a część z tych obcoplemiennych, to Twoi faworyci.
Aby trząść gaciami na temat rozbioru Śląska należy spojrzeć na politykę państwa, która oczywiście ułatwia powstawanie tzn. euroregionów, które są niczym innym, jak elementem likwidacji państw narodowych, o którym to zjawisku pisałem wielokrotnie. Popieranie bandy czworga wpisuje się w ten proces likwidacji Narodów Europy, co myślę nie jest już żadną tajemnica w dobie powszechnie akceptowanego przez ogłupionych wyborców światowego globalizmu.
W Polsce jedynie środowiska patriotyczno-narodowe mówią o tym głośno, nie znajdując naturalnie szerszych kręgów poparcia tej polityki, a nawet nasze wpisy mówiące o tym problemie są natychmiast "przykrywane" bzdurnymi ploteczkami przez specwklejaczy łonetu, którym notabene na tyle wisi Polska, że piszą ten wyraz z malej litery, a poza tym w odwodzie maja jeszcze ewentualnie rejteradę w australijskie stepy na wypadek niekorzystnej sytuacji w naszym kraju.
Wszyscy psioczą na Niemców, ale łazili tam jak w peerowskie pole, by na zmywakach niemieckich utłuc i uzupełnić mamonę niezbędną choćby do tego, aby psioczyć na nich przy wykorzystaniu elektronicznego sprzętu zakupionego za zaoszczędzone niegdyś mareczki lub bliższe oyro.
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 09:00    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:

Ja przedstawiłem skrótowo zarys sytuacji społeczno- politycznej na Śląsku, a Ty poleciałeś po bandzie wyolbrzymiając aspiracje 3 ludzi, którzy dostali się do śląskiego Sejmiku na 48 mandatów.

To nie są aspiracje 3 ludzi. Nie zapominajmy też o tzw. Mniejszości Niemieckiej w Opolskiem i na Śląsku, których głos jest coraz bardziej donośny. Śląskie rządy RAŚ i PO stanowią największe zagrożenie dla integralności państwa polskiego od zakończenia II wojny światowej. I nie wolno nam tego lekceważyć. O tym że jest problem nie lada, świadczy poniższa Deklaracja :

Deklaracja Jednolitości Państwa Polskiego

Stojąc na straży polskiej racji stanu wyrażonej w zapisach konstytucyjnych czujemy się w obowiązku przypomnieć, że Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym, kierującym się zasadą zrównoważonego rozwoju, strzegącym niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium. Każdy, kto godzi w powyższe, musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami swoich działań.

Przypomnienie to jest naszą odpowiedzią na fakt zawarcia w Sejmiku Województwa śląskiego umowy koalicyjnej między Platformą Obywatelską RP i Polskim Stronnictwem Ludowym a Ruchem Autonomii Śląska. Najważniejszym jawnym celem ostatniej z wymienionych organizacji jest utworzenie śląskiej autonomii, a więc działanie wymierzone w integralność naszego państwa gwarantowaną Konstytucją RP. Koalicję tę uznajemy za tym bardziej haniebną, że powołały ją do życia partie rządzące, na których ciąży szczególny obowiązek ochrony interesów państwa polskiego. Będziemy bacznie przyglądać się jej politycznym i społecznym następstwom.

Jako sygnatariusze niniejszej Deklaracji zaprzeczamy jakimkolwiek możliwościom współpracy naszych organizacji z Ruchem Autonomii Śląska, podobnymi mu środowiskami separatystycznymi oraz z każdym, kto podważa prawo Narodu Polskiego do terytorium wyznaczonego granicami państwowymi. Nie ma i nie może być podziału Polaków na lepszych i gorszych. Wszyscy mamy równe prawa, ale i równe obowiązki wobec naszej Ojczyzny.

Sygnatariusze:

Stowarzyszenie Unum Principium
Redakcja Miesięcznika "Aspekt Polski"
Stowarzyszenie Patriotyczno-Narodowe "Rota"
Stowarzyszenie Internautów "Legion"
Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego
Wspólnota Łódzka
Klub "Tradycja i Pamięć"
Obóz Wielkiej Polski
Związek Zawodowy "Piast"
Łódzki Ruch Narodowy "Szczerbiec"
Stowarzyszenie Patriotyczne "Wola-Bemowo"
Katolicki Klub im. Św. Wojciecha
Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska
Komisja Wspólna Obrońców Życia
Redakcja "Wolnej Polski"
Inicjatywa "Mały Sabotaż"
Społeczność "Wierni Ojczyźnie"

"Deklaracja" ma charakter otwarty.
Strona: www.deklaracja.orgs.pl
Wesprzesz Prawicę.net...?

http://prawica.net/opinie/24006
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 09:43    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Deklaracja Jednolitości Państwa Polskiego........

Chyba muszę zmienić okulary, bo nie zauważyłem na liście sygnatariuszy szyldu PISu- formacji tak ochoczo przez Ciebie reklamowanej, jako orędownika i obrońcę polskiej integralności terytorialnej, do którego poparcia apelujesz w zbliżających się najbliższych wyborach parlamentarnych. 8-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 14:37    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:
Coltrane napisał/a:
Deklaracja Jednolitości Państwa Polskiego........

Chyba muszę zmienić okulary, bo nie zauważyłem na liście sygnatariuszy szyldu PISu- formacji tak ochoczo przez Ciebie reklamowanej, jako orędownika i obrońcę polskiej integralności terytorialnej, do którego poparcia apelujesz w zbliżających się najbliższych wyborach parlamentarnych. 8-)

Oj Krzysztof, ale z Ciebie uparciuch. Nie dlatego popieram PiS, że jestem jakimś szczególnym jego zwolennikiem. Pisałem przecie tyle razy, że nie podobało się w PiS-ie to że był zwolennikiem wejścia Polski do UE. Obecne moje poparcie dla PiS wynika nie z tego, że należę do zwolenników tej formacji. Chyba jasno deklarowałem się jako zwolennik szeroko rozumianego frontu narodowo-patriotyczno-katolicko-niepodległościowego. A ponieważ takowego nie widać, więc nie można stać z boku, i mówić : mnie to nic nie obchodzi, niech sobie rządzi PO z SLD, mam to gdzieś. Tak nie można. Jest to zgoda na demontaż państwa polskiego. Nie wrzucałbym PiS do jednego wora z powyższymi partiami, choć programowo te formacje (PO i PiS) są nawet w wielu punktach podobne, to jednak PiS nigdy nie był za zniszczeniem Polski. Przynajmniej ja tak uważam. Wmawianie że PiS współpracuje z Mossadem i CIA, to gruba przesada. Powtarzam, byłbym skłonny patrzeć na PiS Twoimi oczyma, jednak zamach smoleński zmienił moje nastawienie.
[Profil] [PM] [E-mail]

Krzysztof

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 15:33    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Co nie oznacza, że mamy zgadzać się na odłączenie się Śląska od Polski. To jest perfidna gra pewnej grupy osób, którym nie zależy na Polsce i chcą rozbicia Polski. Przypuszczam że na Śląsku też im specjalnie nie zależy. Być może że pracują na zlecenie jakiejś bliżej nieokreślonej mafii, której celem jest właśnie rozbiór Polski. M.i. wspomniany Kutz został wciągnięty w tę perfidną gierkę. Mimo jego wcześniejszych zasług związanych z krzewieniem kultury śląskiej, w chwili obecnej ten pan okazuje się być zwykłym szują (to samo można powiedzieć o Wajdzie, Bartoszewskim, Grossie i innych).

Szukałem odpowiedzi nt. dziwnej przemiany Kuca w ostatnich latach i z całym szacunkiem przyznaję Ci Colcik rację. Tak Kutz wkręcił Ślązaków diabelskie gierki mające jakiś bliżej niekreślony cel szkodzenia Polsce. Widać to po jego zachowaniu w ostatnim czasie włącznie z wiązaniem się z miłośnikiem sztucznych penisów.
Znalazłem interesujacy wpis na temat tego sprytnego gracza:

Cytat:
Dziwne przypadki Kazimierza Kutza (dawniej: Kuca)

Dziś po raz kolejny w TVP jest emitowany film "Pułkownik Kwiatkowski" w reżyserii Kazimierza Kutza. Skłoniło mnie to do zastanowienia się nad tym człowiekiem, a zwłaszcza nad jego metamorfozą, jaka zaszła niecałą dekadę temu. Otóż Kutz nakręcił kilka całkiem patriotycznych z polskiego punktu widzenia filmów (zarówno w okresie PRL-u, jak i w latach 90.). Nie przypominam też sobie, aby w przeszłości słynął z antypolskich wypowiedzi. I nagle, a o ile pamiętam, zaczęło się to mniej więcej w 2003 r., zaczął strzykać antypolskim jadem i wspierać antypolską, secesjonistyczną organizację Ruch Autonomii Śląska (prawdopodobnie ekspozytura BND). Przypominam, że w 2003 r. była to jeszcze organizacja marginalna, a jej popularność zaczęła gwałtownie rosnąć właśnie od roku 2003, m.in. dzięki niesamowitemu lansowi dokonywanemu przez środowisko "Gazety Wyborczej" i jego "autorytety moralne", takie jak Kutz oraz regionalne, polskojęzyczne gazety należące do niemieckich wydawnictw. Kluczowa jest wg mnie data- rok 2003. W tym roku tępy motłoch zdecydował w referendum o anschlussie Polski do eurokołchozu (wtedy co prawda eurokołchoz był jeszcze organizacją międzynarodową, a nie państwem, ale to żadnym usprawiedliwieniem dla demokratycznego motłochu być nie może)*. Wydaje mi się, że od tej daty Berlin zapalił swojej agenturze na Śląsku (i Ziemiach Odzyskanych zresztą też) zielone światło, a środowisko "GW" (Żydzi) się po prostu do tego przyłączyło w ramach jakichś tajnych układów niemiecko-żydowskich (żadne inne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy). Może za grzeczne pompowanie pieniędzy na rzecz Przemysłu Holokaustu? Może za te okręty podwodne dla Izraela, czy cuś? Warto w tym kontekście przypomnieć wątek "Przemilczany fakt historyczny: Pakt Adenauer-Ben Gurion", aby uświadomić sobie, że oni prowadzą już jakieś tajne gierki od co najmniej pół wieku.
No i teraz czas wrócić do bohatera wątku- Kazimierza Kutza. Jak to się stało, że gościu, który przez większość swojego życia kręcił całkiem patriotyczne filmy i nie wykazywał żadnej nienawiści do polskości, nagle tak diametralnie zmienił postawę i zaczął strzykać antypolskim jadem?** Jedyne opcje, jakie przychodzą mi do głowy, to:
Opcja 1.) Kutz przez dekady był uśpionym agentem BND, miał w tym okresie za zadanie zdobycie sobie jak najmocniejszej pozycji w tzw. środowiskach twórczych, a jeśli się da- w polityce i został uruchomiony dopiero, gdy nadszedł czas, czyli po "zwycięskim" referendum w sprawie członkostwa Polski w eurokołchozie.
Opcja 2.) Kutz studiował w łódzkiej filmówce w latach 1949-54, a więc w okresie największego stalinowskiego zamordyzmu, gdy władzę trzymały "Żydy", po zrobieniu w 2. połowie 1948 r. "porządku" z Gomułką w ramach walki z "odchyleniem prawicowo-nacjonalistycznym". Sam fakt, że Kutz został przyjęty na studia w 1949 r. i studiował do 1954 mówi sam za siebie. Na studia filmowe, a więc z dziedziny określonej przez samego Lenina "najważniejszą ze sztuk". W omawianym okresie na takie studia nie przyjmowano byle kogo- to musiał być człowiek 100-procentowo pewny. Więc albo michnikoidy mają na niego takie haki, że skłonienie go do przyjęcia postawy, jaką Kutz przyjął gdzieś w okolicach 2003 r., nie stanowi dla nich żadnego problemu, albo on jest tak ideowym ("ukorzenionym"?) członkiem tego środowiska "GW", że diametralne zmiany postaw w razie potrzeby (rozkazu) to dla niego pryszcz. Jest to całkiem prawdopodobne, bo jak można zauważyć w jego biografii na filmweb.pl, jeszcze przed ukończeniem studiów został asystentem przy katedrze literatury u specjalistki od "kształcenia kadr filmowych", czyli sowietyzatorki polskiej kinematografii Reginy Dreyer-Sfard- zresztą żony żydowskiego sowieciarza, od 1933 r. członka KPP, w latach 1939-1941 wiceprzewodniczącego białostockiego oddziału Związku Pisarzy Radzieckich oraz redaktora gazety "Belostoker Sztern", od 1944 r. członka prezydium Związku Patriotów Polskich, po wojnie żydowskiego działacza polityczno-kulturalnego Dawida Sfarda. No jeśli Kutz już od czasów studenckich obracał się w tak doborowym towarzychu, a oni mu tak ufali, to to coś chyba znaczy.
Opcja 3.) Na początku lat dwutysięcznych Kutz wstąpił do masonerii (skoro nawet taki chłystek jak Palikot jest zapraszany na spotkania Komisji Trójstronnej, to co dopiero Kutz- człowiek jednak na pewnym poziomie- co by o nim nie mówić) i wykonuje po prostu rozkazy. Trzyma się to kupy zwłaszcza na odcinku śląskim, jeśli się weźmie pod uwagę wypociny skumanego z michnikoidami (a więc Wielki Wschód Francji), francuskiego masona (nie wiem, czy "ukorzeniony") Daniela Beauvois'a, który w książce "La Pologne", oprócz tego, że prawdopodobnie pobił grossowy rekord oskarżania naszego narodu o mordowanie wszystkiego, co na drzewo nie ucieka, bardzo dużą wagę (od samego początku książki) przykłada do "narodu śląskiego". Oznacza to wg mnie, że zafajdane masony poważnie traktują możliwość rozpieprzenia Polski za pomocą tworzonego właśnie na naszych oczach "narodu śląskiego". W tym kontekście postawa środowiska "Gazety Wyborczej" i Kazimierza Kutza, wydaje się logiczna.

http://marucha.v3v.org/vi...7cd4dd028758d77
[Profil] [PM] [E-mail]

artistan

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 15:58    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Słuchaj, chyba czegoś nie rozumiesz. Nikt nie powiedział, że wszyscy Ślązacy są za oderwaniem Śląska od Macierzy. Po to powstał RAŚ, popierany przez rządzącą ekipę, aby głosić autonomiczność Śląska.

Wybiórcze czytanie tekstów tylko przeszkadza w zrozumieniu całości. :mrgreen:

Pozdrówko.[/quote]

Że co ? Prosze wejdz na stone RAŚ to moze przestaniesz pisać tą nieprawde a dowiesz po co powstał i o co chodzi, zamiast slepo powielać nieprawde. Musze cie zmartwić ponieważ na RAŚ głosowało około połowy osób uważających sie za Ślązaków a przytłaczajaca wiekszosc Ślazaków uważa sie za Polaków.
I prosze nie pisz mi o mojej wybiórczości bo trudno znależć bardziej wybiórcza osobe od ciebie. Już raz PIS napluł ci w twarz a ty twierdzisz że to nic takiego i nam to wytłumaczyłeś na forum.
Jesli czegos nie zrozumiałem to prosze oświeć mnie zamiast zarzucać mi czytanie bez zrozumienia.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 16:28    [Cytuj]

Krzysztof napisał/a:
Oznacza to wg mnie, że zafajdane masony poważnie traktują możliwość rozpieprzenia Polski za pomocą tworzonego właśnie na naszych oczach "narodu śląskiego". W tym kontekście postawa środowiska "Gazety Wyborczej" i Kazimierza Kutza, wydaje się logiczna.

A więc wszystko się zgadza. RAŚ jest ogromnym niebezpieczeństwem dla zachowania integralności państwa polskiego.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 16:30    [Cytuj]

artistan napisał/a:

Że co ? Prosze wejdz na stone RAŚ to moze przestaniesz pisać tą nieprawde a dowiesz po co powstał i o co chodzi, zamiast slepo powielać nieprawde. Musze cie zmartwić ponieważ na RAŚ głosowało około połowy osób uważających sie za Ślązaków a przytłaczajaca wiekszosc Ślazaków uważa sie za Polaków.

Myślisz że na stronie RAŚ prawdę wyczytasz ? Tam będą takich ciemniaków jak Ty w konia robić, aby tylko osiągnąć swój zafajdany cel.
Przeczytaj lepiej powyższy wpis Krzysztofa na temat Kutza, to może Cię w końcu oświeci.
[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 15 Grudzień 2010, 17:46    [Cytuj]

Polska jest monolitem i wszelkie podchody czy to masońskiej zarazy, czy unijnej, niemieckiej lub innej z pod znaku judeopolonii winne być z całą stanowczością potępione przez rząd. Jeżeli mamy do czynienia z lekceważeniem tych groźnych dla Polski prób oderwania Śląśka natychmiast należy przystąpić do odsunięcia rządzącej koalicji, nawet wymusić strajkiem generalnym bezterminowym. Mieliśmy niegdyś u steru władzy Władysława Ociemniałego - towarzysza Gomułke, ale ten towarzysz nie był aż tak ciemny jak rządzący obecnie, którzy roztwonili wszystkie nasze dobra Narodowe i zadłużyli państwo w niespotykany do tej pory sposób. Mamy lemingów cębałów dużo i kutych na cztery nogi antypolaków dla których polskość to nienormalność i trzeba ich ćwiczyć raz batem a raz wiedzą aby zrozumieli, że Polska ma być zawsze na pierwszym miejscu, bez rozbierania jej na czynniki pierwsze..
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 11:04   re Kuca ,re rozważan o Polsce [Cytuj]

bardzo ciekawy i analityczny jest tekst z Maruchy..........
re Kuca.......szczegolnie

1. to prawda,ze na filmowkę w tamtych latach dostawali sie tylko "wybrancy"
mowy nie ma o zadnym przypadku........

2. prawdą jest tez ,że zrobił wiele ciekawych filmow,ktore przeszły do historii

3.pamiętam rowniez go z czasu stanu wojennego,z siateczką z zakupami,bo
tak manfestował ówczesne hasło,ze dla WRONY artysci nie pracują
ale mamy KUCA dzisiejszego, i tego pana
nie tylko nie rozumiem ale i nie akceptuję..........dwu roznych Kucow mamy przed sobą.......ktory prawdziwy.....? To juz nie ma znaczenia,bo zło ktore wyrządza dzisiaj
jest bardzo czytelne..............
i jest jakby na czyjes zamowienie,przypomina się Polska dzielncowa i jej ksiązątka.......
Rozdrobniona Polska, TO jak te firmy po przekształceniu

klany,układy,wzajemnie wspierające się grupy, korupcja polityczna i gospodarcza.......
dla mnie to
"v kolumna-wspołczesna"ktora rozwala Polskę od wewnątrz......dla własnych potrzeb...........dla własnych interesow.........A ludzie.......? a kogo obchodzą ludzie i ich troski
za chwilę otworzy się rynek pracy w Niemczech......,kraju ktory starzeje się w błyskawicznym tempie i potrzebuje
młodych rąk do pracy,do opieki nad swoim Seniorami i do poslug,tez............
martwi mnie jednak rola MERDIOW,ktore zagłuszają problem i "OSWAJAJĄ" z tematem j/w
i kpią znowu,z tych ktorzy ostrzegają przed KŁOPOTAMI
bo najłatwiej "wysmiac" i reszta zamilknie.......
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]