ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
Autor Wiadomość
pier1987

Wysłany: 1 Listopad 2015, 17:31    [Cytuj]

Cudowne zdjęcie Szymowskiego, które pozyskał od oficerów ABW i NSA przedstawiające całego Tu154 przed wybuchem bomby to w rzeczywistości zdjęcie krążące po internecie od ponad pół roku...

"Zamach w Smoleńsku. Niepublikowane dowody zbrodni" autorstwa Leszka Szymowskiego to stek konfabulacji przeplatanych z faktami i najśmieszniejszymi teoriami spiskowymi znanymi w połowie 2010 roku...
Książka nie zawiera absolutnie żadnych nowych dowodów i zdjęć - wszystko już było, wyśmiane i odrzucone, a dziś reanimowane przez genialne dzieło Szymowskiego.
http://pokazywarka.pl/szymowski/
Tzw. Kłamstwa Smoleńskie - czyli lista nieprawdziwych medialnych wrzutek z wielkiej kampanii dezinformacyjnej której celem jest zmęczenie społeczeństwa... oczywiście z wiadomą puentą.
http://pokazywarka.pl/klamstwa/
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 3 Listopad 2015, 09:02    [Cytuj]

Czy to jest zgodne z prawem ?? Czy przypadkiem nie jest to niszczenie dowodów i zacieranie śladów odnośnie udziału łajdaków z PO w zamachu smoleńskim ?? :roll:
Przecież tak naprawdę katastrofa nie została do końca wyjaśnione, wciąż niewiele wiadomo. A minęło dopiero 5 lat. Czy zamachowcy nie zacierają śaldy swojej bandyckiej działalności ?

Specjalne rozporządzenie MSW. Jutro zniszczą smoleńskie akta
Dodano: 31.10.2015 [08:12]

W czwartek minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska wydała specjalne zarządzenie, którego celem jest zniszczenie na olbrzymią skalę dokumentów w samym ministerstwie, ale i w instytucjach jej podległych, w tym m.in. policji i Straży Granicznej. 1 listopada zarządzenie wchodzi w życie.

Jak ujawniła na początku września „Gazeta Polska” i telewizja Republika, 1 listopada br. wchodzi w życie ustawa umożliwiająca brakowanie (niszczenie) dokumentów w instytucjach państwowych. W Kancelarii Premiera oraz w poszczególnych ministerstwach przygotowano wykazy dokumentów, które mają być wybrakowane.

Według naszych informacji w MSW mają być zniszczone m.in. dokumenty wytworzone przez komisję Jerzego Millera, byłego szefa ministra spraw wewnętrznych i administracji, która badała okoliczności katastrofy smoleńskiej. To właśnie w komisji są dokumenty dotyczące wizyt Jerzego Millera w Moskwie, gdzie dwa razy w 2013 r. jeździł osobiście, by przywieźć nagrania z czarnych skrzynek Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Jak się później okazało, nagranie zostało zmanipulowane, a dokumentacja na temat nagrań powinna znajdować się w komisji Millera.

Dzięki opublikowanemu w czwartek na stronie Dziennika Urzędowego zarządzeniu wiemy, jak ma wyglądać niszczenie dokumentów. Działanie zlecono specjalnej komisji. Do jej zadań należy dokonanie oceny dokumentacji oraz wydzielenie tej do zniszczenia. Ostateczną decyzję podejmie ustępująca minister.

Tekst w całości został opublikowany w dzisiejszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”

http://niezalezna.pl/7246...smolenskie-akta
[Profil] [PM] [E-mail]

DarekMirror
Defensor RM

Wysłany: 3 Listopad 2015, 19:06    [Cytuj]

Jest zwycięstwo a nie będzie możliwości jego skonsumowania w bardzo ważnych sprawach - smutne :-(
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 00:02    [Cytuj]

słuchałam dzisiaj pana Antoniego Macierewicza,uspakajał,ze nie są w stanie zniszczyć
dokumentów-dowodów..bo zawsze gdzieś zostaną ich ślady i ludzie,którzy zapamiętają tytuł dokumentu ,nr sprawy itd...ufam panu Antoniemu i mam nadzieję,ze mówiąc o karach jakie by czekały tych,którzy odważą się je niszczyć ,zrobił swoje...
pozdr nocne :)
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 00:10    [Cytuj]

http://m.niezalezna.pl/72...-szkode-panstwa
i jeszcze TU
http://telewizjarepublika...stwa,25605.html
pozdr
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 4 Listopad 2015, 08:52    [Cytuj]

sonia napisał/a:
słuchałam dzisiaj pana Antoniego Macierewicza,uspakajał,ze nie są w stanie zniszczyć dokumentów-dowodów..bo zawsze gdzieś zostaną ich ślady...

To jest jakaś absurdalna sprawa. Gdyby nie czuli się winni i nie mieli nic do ukrycia, to by tych dokumentów-dowodów nie niszczyli. A skoro to robią, to staje się oczywiste, że coś mają na sumieniu. I że to nie był jednak zwykły wypadeczek. Chyba więc jest to oczywiste dlaczego niszczą (chcą zniszczyć) te dokumenty-dowody. Ale chyba nie dla wszystkich ...

P.S. Ta łachudra-Komorowski też wziął ze sobą ogromną niszczarkę, aby zniszczyć wszystko to, co jego obciąża. A ma wiele na sumieniu ...

Tusk - to kolejny uczestnik zamachu smoleńskiego - zwiał w odpowiednim momencie, aby uniknąć odpowiedzialności. Ja jednak mam nadzieję, że nawet tam gdzie jest - dosięgnie go sprawiedliwość.

Lekką ręką pozbawić życia 100 osób (w tym prezydenta Polski), to trzeba być mega-łajdakiem i bardzo podłym człowiekiem.
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 13:42   zgadzam się z Każdym Twoim słowem [Cytuj]

na szczęscie jest dostęp do danych dotyczących tzw WYDATKÓW ja je nazwę po swojemu,
wydatków na Ukrycie Prawdy o Smoleńskiej Zbrodni i trzeba TO nagłaśniać,gdzie się tylko da i koniecznie zdjęcia zadowolonego Tuska..bo pamięć ludzka jest bardzo krótka,a szczególnie pamięć tuskowego leminga...
ukłony również dla młodego studenta ,który wygrał z sądem na temat "niby tajności pewnych tematów tuskowych"
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 13:43    [Cytuj]

a tu link do zadowolonego Tuska
http://polska.newsweek.pl...y,359827,1.html
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 13:46    [Cytuj]

"Smoleńsk, media społecznościowe i iluminacje. Na co szły ..."

ulisy24.com/.../smolensk-media-spolecznosciowe-i-iluminacje-na-co-szl...
6 dni temu - Tusk.jpg Foto: PAP/Radek Pietruszka. Szkolenia, doradztwo, ekspertyzy ... 20-letni student informatyki z Warszawy, który od dwóch lat walczy o ... Pieniądze, które wydali urzędnicy z KPRM w tym okresie, to ponad 75 ... To są tajemnice coacha. ... W dokumentacji są też umowy członków zespołu do spraw ..."
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 4 Listopad 2015, 13:53    [Cytuj]

"Mikołajki dla dzieci ministrów"
dalej
Szkoleni w mediach społecznościowych:

"Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztowała KPRM nauka „efektywnej komunikacji” i „pracy w zespole”. Umowy dla firmy Lauren Peso Polska S.A. opiewają na ponad 45 tysięcy złotych. W 2014 roku firma ma jedno duże zamówienie. „Usługa szkoleniowa” za 28 tysięcy złotych. Z podanych dat wynika, iż szkolenie trwało ponad miesiąc. "
i jeszcze taki Smoleński zatruty POdarunek dla ubogich umysłowo;

Niemało poszło na szkolenia związane z kwestią katastrofy smoleńskiej.

76 tysięcy złotych zainkasował w 2013 i 2014 roku Sławomir Żurek z firmy U74. – Szkoliłem medialnie członków zespołu do spraw wyjaśniania katastrofy smoleńskiej – powiedział nam.
itd itp a to tylko fragmenty tej koszmarnej UKŁADanki
za
http://kulisy24.com/polit...elarii-premiera
Szanowny,dzielny Studencie,wyrazy szacunku i podziękowań
dobrego Dnia Polsko :)
[Profil] [PM] [E-mail]

pier1987

Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:16    [Cytuj]

Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Klubie pod Gruszką, Sala B.Fontany, ul. Szczepańska 1 w piątek, 30 października 2015 r., o godz. 18.00
„Odkłamać Smoleńsk”
Gośćmi Klubu byli: Ewa Stankiewicz (reżyser, scenarzysta filmowy i dziennikarz, prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010), Glenn A. Jørgensen (duński inżynier, pilot, współpracownik parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej) i Przemysław Wojciechowski (politolog, dziennikarz śledczy, reporter, szef Redakcji Programów Publicystycznych i Społecznych TVP1). Spotkanie prowadził Adam Kalita.

Relacja filmowa:
https://www.youtube.com/watch?v=0NCD_vulBdM
[Profil] [PM] [E-mail]

pier1987

Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:40    [Cytuj]

Podróż Parulskiego do Moskwy, czyli podróż w czasie do trzech żenujących dni ze smoleńskiego śledztwa
pytany na Facebooku o pewien niuans związany z działaniami prokuratorów wojskowych przed pięcioma laty, sięgnąłem do archiwów.
Jednego z wirtualnych znajomych zaintrygowała sprawa przekazania ryngrafu przez ówczesnego Naczelnego Prokuratora Wojskowego, od tygodnia już generała Krzysztofa Parulskiego, swoim rosyjskim towarzyszom. Pamiętałem, że takie wydarzenie miało miejsce, bo sam je parokrotnie pokazywałem widzom w „Wiadomościach”. Odszukałem pierwotny materiał (w wersji tekstowej), bo tak się składa, że po podziękowaniu za współpracę przez TVP, skopiowałem wszystkie swoje teksty, które przygotowywałem po 10 kwietnia 2010 r. I, jak to w przypadku Smoleńska bywa, dookoła natrafiłem na mnóstwo interesujących wypowiedzi, z których część chciałbym przytoczyć. Niektóre poginęły już z internetu, pozmieniały wersje, warto więc wrócić do ich oryginalnego kształtu.
17 sierpnia 2010 r. Parulski udał się do Moskwy, by odebrać dokumenty od rosyjskiego Komitetu Śledczego. W dniu wylotu dywagacje: z czym wróci? Tego nie wiedział nikt. Spekulujemy: może chodzi o protokół z przesłuchania autora filmu nakręconego tuż po katastrofie? Przypominamy wypowiedź prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta sprzed dwóch tygodni:
Ten wniosek został już przez białoruską prokuraturę zrealizowany. Tamtejsi prokuratorzy przesłuchali już autora amatorskiego filmu z miejsca katastrofy, który po tragedii 10 kwietnia został zamieszczony w Internecie.
Niestety Seremet – nie pierwszy i nie ostatni raz – plecie bzdury. A wyjaśnia to płk Jerzy Artymiak (dziś szef wojskowej prokuratury) mówiąc, o co strona polska poprosiła białoruską prokuraturę:
O przesłuchanie w charakterze świadka ustalonego z imienia i nazwiska obywatela tegoż państwa, który 10 kwietnia przebywając rejonie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku wykonał zdjęcia.
Chodziło o Siergieja Serebro, który uwiecznił wymianę żarówek na smoleńskim lotnisku po katastrofie. Mniejsza z nim. Okazuje się bowiem, że o przesłuchanie autora filmu polska prokuratura poprosiła w maju. Jest 17 sierpnia. Śledczy nie wiedzą nawet, czy do tego doszło…
18 sierpnia 2010 r. Wielki dzień. Parulski nadzoruje wykonanie kolejnej kopii nagrania z czarnej skrzynki. Po co ta procedura? Generał wyjaśnia beztrosko:
Od czasu do czasu powstaje taki problem. To jest kwestia natury technicznej. I wtedy ja, jako ten, że tak powiem „strażnik pieczęci” - bo tak zostałem określony - faktycznie dbam o to, by przy mnie ten sejf otwarto i zamknięto.
Strażnik pieczęci! Pamiętają Państwo tę pieczęć i tego strażnika? Gdyby nie chodziło o potworną tragedię, można by się tylko uśmiechnąć.
To nie była pierwsza „kwestia natury technicznej”. Wszak dwa miesiące wcześniej Jerzy Miller wracał z Moskwy tłumacząc:
Jeszcze raz otwieraliśmy sejf, jeszcze raz kopiowaliśmy, żeby tę końcóweczkę jeszcze raz sobie dokładnie przekopiować.
Wcześniej przekopiowano niedokładnie? Najwyraźniej, bo przecież brakowało kilkunastu sekund nagrania…
18 sierpnia jest też dniem, w którym Edmund Klich miał odebrać jakieś dokumenty. Wszak 9 dni wcześniej Donald Tusk po rozmowie z Władimirem Putinem mówił:
Otrzymaliśmy informacje, że dokumentacja ze wszystkimi dokumentami których oczekiwali polscy urzędnicy została w trybie natychmiastowym przygotowana i jest do odebrania w Moskwie przez Edmunda Klicha.
„Ze wszystkimi dokumentami, których oczekiwali polscy urzędnicy.” „Została przygotowana w trybie natychmiastowym.” „Jest do odebrania przez Klicha”…
Klich powiedział krótko:
No, nie dostałem dokumentów.
sierpnia 2010 r. Zastępca rosyjskiego prokuratora generalnego Aleksandr Zwiagincew wśród błyskających fleszy przekazuje Parulskiemu 11 tomów akt. To właśnie wtedy rozpromieniony polski generał wręcza Rosjanom ryngraf z emblematem Naczelnej Prokuratury Wojskowej przy okazji wymieniając pocałunki, które – jak trafnie określa Grzegorz Januszko – przypominają powitania Breżniewa z Honeckerem.
Kilka godzin wcześniej Zwiagincew mówi w rosyjskim radiu o opisie filmu, który ma znajdować się w aktach:
W tym czasie znajdował się tam świadek z telefonem i on zdołał włączyć kamerę, kiedy samolot padał, zbliżył się do ziemi i kiedy się zapalił.
Kojarzą Państwo taki film? Nikt nie kojarzy…
Już w czasie ceremonii przekazania papierów Zwiagincew mówi:
Te dokumenty nie przewidują tak natychmiastowego współdziałania. Taka współpraca odbywa się wyłącznie na dobrowolnej podstawie, którą wyraża Rosja.
Parulski wpisuje się w narrację o dobrej woli bratniego narodu i tłumaczy brak protokołów z sekcji zwłok:
Nieoficjalnie wiem, że brakuje jeszcze paru dowodów z badań w kabinie pilotów. Są to badania genetyczne, wyjątkowo precyzyjne, które pozwolą na ustalenie jaka osoba, w jakim miejscu znajdowała się.
To żenujące. Jest 19 sierpnia, minęły cztery miesiące, odbyły się wszystkie pogrzeby, dokumentacja dawno powinna być w Polsce (genetyka nie ma z protokołami sekcyjnymi nic wspólnego), a tak naprawdę nasi prokuratorzy powinni sami wykonać te badania po sekcjach zwłok. Szef wojskowych śledczych całuje się jednak z Rosjanami i cieszy, jakie to precyzyjne analizy oni prowadzą.
A może nie ma co się dziwić? Tego samego dnia prezydent Bronisław Komorowski udziela wywiadu „Rzeczpospolitej”. Tryska w nim radością, że Moskwa… szybko przekazuje nam materiały:
Wbrew często spotykanej opinii uważam, że strona rosyjska wykazuje daleko idące zrozumienie polskich potrzeb. Pamiętajmy, że to śledztwo nie jest w Rosji priorytetem.
Tyle były prezydent. Nie mógł wówczas powiedzieć nic głupszego i bardziej szkodliwego. Czyli zachował się zgodnie ze swoją normą. A przecież już wtedy – cztery miesiące po katastrofie – wiedzieliśmy, że śledztwo oddaliśmy, nie mamy nad najważniejszymi dowodami żadnej kontroli, a Rosjanie pogrywają sobie z nami jak chcą. Właśnie w tych dniach wojskowi prokuratorzy zachwycali się, że strona rosyjska przedstawiła realistyczną propozycję… okrycia wraku brezentem i opłotowania go blachą falistą.
To tylko drobne elementy tylko z trzech dni wokół smoleńskiego śledztwa. W międzyczasie większość polskich mediów prowadziła akcję zohydzania tematu katastrofy i minimalizowania wszystkich uchybień w jej badaniu. Właśnie o tej propagandzie opowiadać będzie film „Smoleńsk” Antoniego Krauzego. Piszemy o nim po obejrzeniu niegotowej jeszcze wersji (jest w fazie postprodukcji) z Marcinem Wikło w dostępnym wciąż w kioskach aktualnym wydaniu tygodnika „wSieci”.
Te trzy dni to dobry pryzmat do pokazania, jak to śledztwo było i jest prowadzone. Czy w taki sposób można było dojść do prawdy? Nie. Tę robotę należy wykonać raz jeszcze. Niemal od początku.
http://wpolityce.pl/smole...edztwa?strona=2
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 9 Listopad 2015, 13:13   bardzo ciekawe są również wpisy pod tym artykułem [Cytuj]

i dlatego ja też podobnie jak jeden z czytających zapytam"dlaczego Parulski jest jeszcze generałem...i kiedy zostanie "rozliczony" za swą "tfurczość"
pozdrowienia z drogi :)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 9 Listopad 2015, 17:26    [Cytuj]

Ciekawe, prawda ? Tak bardzo gryzło ich sumienie, że nie szczędzili pieniędzy na jego zagłuszenie... :mrgreen:

Kancelaria Premiera wydawała setki tysięcy złotych na szkolenia "jak mówić o Smoleńsku"!

Zanim dostaniemy pełen raport z „remanentu” zrobionego w URM i ministerstwach pozostawionych przez koalicyjny rząd PO-PSL, musimy się zadowolić tym, co wytropią dociekliwi dziennikarze czy studenci.

Okazało się właśnie, jakie to ważne dla Państwa zadania realizowano z polecenia kancelarii premiera za jedyne 350 tys. złotych z kawałkiem. Otóż, kiedy szefem rządu był nasz drogi król Europy Donald Tusk, taką właśnie kwotę przeznaczono na szkolenia z zakresu… mówienia o Smoleńsku.

Wszystkie niżej przytoczone dane uzyskał z KPRM Karol Breguła, 20-letni student informatyki z Warszawy. Ten młody człowiek od dwóch lat walczy o jawność i dostęp do informacji publicznej. Jego upór i konsekwencja spowodowały, że pod presją sądu administracyjnego, Kancelaria Premiera udostępniła mu zestawienie umów za 2013 i pierwszą połowę 2014 r. Mamy więc, dzięki studentowi Bregule, informacje o wydatkach KPRM z czasów premierostwa Donalda Tuska.

We wspomnianym okresie czasu, urzędnicy z KPRM wydali ponad 75 milionów złotych. Na co? Po bliższym zapoznaniu się z całością dokumentów, zostały „rozpracowane” hasła: usługa doradcza, obsługa wydarzenia w KPRM czy przeprowadzenie szkolenia i dopasowane do rachunków, faktur, itp. Co z tego wynika? Największe kwoty pochłonął transport VIP-ów. Ponad 90 tys. wydane zostało na indywidualne sesje coachingowe, które prowadziło w KPRM Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu Adama Stolarzewicza. Kto był tak intensywnie szkolony pozostaje tajemnicą firmy.

Pieniądze wydane na szkolenia dotyczące katastrofy smoleńskiej otrzymało kilka podmiotów. 76 tys. wypłacono firmie U74, która szkoliła medialnie członków zespołu ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. Za to samo, Adamowi Sanockiemu z firmy FT Communications, zapłacono ponad 82 tys. - Specjalistyczne konsultacje oraz doradztwo świadczyłem dla Zespołu ds. wyjaśniania przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w zakresie komunikacji bieżącej członków Zespołu – wyjaśnił pan Sanocki.

Wśród dokumentów są też umowy między KPRM a spółką Aldis na kwotę 54 tys. złotych. Właścicielem firmy jest ekspert lotniczy Michał Setlak. – Zarządzałem serwisem faktysmolensk.gov.pl i redagowałem materiały, które pojawiały się na tej stronie – mówi pan Setlak, który publicznie neguje wszelkie ustalenia Zespołu Antoniego Macierewicza.

Umowy samego Macieja Laska opiewają na kwotę 77 tys. a członków jego zespołu do spraw wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, na blisko 60 tys. złotych dla każdego.

W lipcu 2013 r. Centrum Informacyjne Rządu zleciło „wykonanie dzieła w postaci modelu obiektu”. Zadanie powierzono panu Krzysztofowi Kokosińskiemu, który otrzymał za nie ponad 700 zł. . Pan Kokosiński jest laureatem zawodów modelarskich, znaczy - skleja modele samolotów.

Interesujące są również wielomilionowe wydatki na „wdrożenie i doskonalenie nowoczesnych metod” w ministerstwach, urzędach centralnych i wojewódzkich. Konsorcium F5 Konsulting oraz M4 Management Polska otrzymało na ten cel ponad 8,3 mln złotych. – Wdrażaliśmy zarządzanie przez procesy, które były obligatoryjne, oraz zarządzanie przez cele i kompetencje. Te już nie były obligatoryjne –wyjaśnił pracownik M4. Blisko 10 mln złotych, otrzymała firma PwC za prawie identyczny projekt, ale prowadzony w jednostkach podległych urzędom wojewódzkim.

Firma High 5 Training Group przeszkoliła latem 2013 r. pracowników KPRM „z obszaru zarządzania czasem”. Koszt szkolenia - 27 tysięcy.

„Szkolenia w zakresie kreatywności” na rzecz KPRM wykonywała – tym razem jesienią 2013 r. - warszawska spółka Demos Polska. Koszt - blisko 38 tysięcy.

Powyższa lektura jest jedynie potwierdzeniem tego, co – poza lemingami – sądzą Polacy. Nawet jednak leming musi się zastanowić nad tym, jaki jest powód wydawania dużych pieniędzy, na uczenie mówienia o katastrofie smoleńskiej. Mądremu dość po słowie - jak mawiał Demostenes.

Za: kulisy24.com

http://www.warszawskagaze...wic-o-smolensku
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 9 Listopad 2015, 17:32    [Cytuj]

Coltrane,
to trzeba na okrągło przypominać ludziom,bo pamięć co niektórych a szczególnie różowej i zielonej pajęczyny jest bardzo krótka...
pamiętajmy również,że "kropla wody drąży skały" tą kroplą wody jest młody człowiek,student,który wygrał dla nas "prawo do ujawnienia wydatków premiera i jego kancelarii"
mleko się rozlało i ...śmierdzi...
tego się nie spodziewali...
pozdr
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]