ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
17 Sierpień 2009, 13:37
Nagrania nie są dowodem
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 16:43    [Cytuj]

Andrzej Gdula napisał/a:
Taką wymowę mają właśnie Twoje domniemania i argumenty.

Andrzeju, nie mogę zgodzić się z Tobą, nawet, jeśli bym bardzo chciała. Masz na myśli posła Mężydło, czy list kardynała Dziwisza? A może słowa szefa KAI? Wszystko sama osobiście usłyszałam lub przeczytałam. I tak się składa, że oni (i nie tylko) mówią w tym samym duchu, na ten sam temat, niezależnie od siebie.

Andrzej Gdula napisał/a:
A powiedz mi jeszcze kogo oskarżysz o zbyt szybką i ostrą zimę.

Efekt cieplarniany.

Mam pytanie. Jakie komentarze samego Ojca Rydzyka usłyszałeś/-liście w TV Trwam lub RM nt. tzw. "taśm"?

Andrzej
Gość
Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 18:00    [Cytuj]

Witam Aleksandro!

Poseł Mężydło, byłby wiarygodny wtedy, gdyby wystąpił z PiS co najmniej rok temu, a nie w ostatniej chwili przed rozwiązaniem sejmu. Można z tego wnioskować, że prawdopodobnie dowiedział się że nie będzie już na liście wyborczej PiS. I dlatego robi z siebie ofiarę, nie mając nic rzeczowego do zarzucenia RM.

Skoro Kardynał Dziwisz nie opublikował sam swojego wystąpienia i Episkopat zajął zupełnie odmienne stanowisko w sprawie RM to oznacza, że Episkopat w całości nie uznał zarzutów stawianych przez kardynała. W końcu Episkopat to ponad 100 biskupów i trudno sobie wyobrazić żeby pojedyncze osoby narzuciły całemu Episkopatowi nie uzasadnione racje. Tym bardziej jeśli te pojedyncze podchodzą do sprawy nie obiektywnie tak jak ty. Sama przyznałaś że nie masz patentu na obiektywizm.

A KAI od samego początku rutynowo jest nastawiony zawsze na nie, do RM, tak jak TP. Nie słyszałem nigdy dobrego słowa o RM wypowiadanego przez KAI czy TP.

A na koniec zapytam się Ciebie co mają do wystąpień publicznych i publicystyki prowadzonej na antenie RM i TW Trwam, prywatne wypowiedzi Ojca Rydzyka do studentów. Przecież takich poglądów nikt nie wygłasza na antenie. Więc proponuje nie mieszaj czyichś nie publicznych prywatnych wypowiedzi do sprawy publicystyki prowadzonej na antenie RM i TV Trwam. Bo to są dwie zupełnie różne sprawy.

Pozdrawiam Andrzej

Gość

Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 18:16    [Cytuj]

Moje pytanie odnośnie stanowiska O. Rydzyka było osobnym tematem, nia miało związku z poprzednimi zdaniami.

Czekam na odpowiedź (oczekiwałabym, że Ojciec Rydzyk powinien zająć JAKIEKOLWIEK (oczywiście zgodne z prawdą) stanowisko- niezależnie, w jakim medium, wobec tak poważnych zarzutów).

Andrzej
Gość
Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 19:57    [Cytuj]

Aleksandro!

Na bazie prywatnych wypowiedzi Ojca Tadeusza Rydzyka atakowałaś publicystykę RM. Ponieważ to Ci się nie udało, teraz nie mając się już czego czepić, stawiasz zarzuty Ojcu Tadeuszowi za jego prywatne wypowiedzi. Nie wiem czy to co piszę do Ciebie dotrze, ale teraz techniki cyfrowe, syntetyzatory i analizatory widmowej dźwięków, szczególnie nagranych cyfrowo są tak doskonałe, że można spreparować rzekomą ciągłość tła wmontowując w autentyczne nagranie dowolne zmontowane fragmenty, by potem wmówić każdemu dowolną wypowiedź. Gdyby to nagranie było w całości autentyczne to dlaczego nie ujawniono go natychmiast. Ja myślę, że dlatego że studenci słuchacze doskonale pamiętali by każe słowo Ojca Tadeusza i konfrontacja by się nie udała. A po czasie to już każdemu, odpowiednimi technikami można wszystko wmówić. Poza tym na spreparowanie takiego fałszywego nagrania, potrzeba było czasu żeby przesłać nagranie do wyspecjalizowanego laboratorium, specjalizującego się w taki doskonałym podrabianiu fałszywek. Nawet nie wiadomo czy w naszym kraju są takie laboratoria posiadające na tyle doskonały sprzęt i techniki fałszu żeby taka operacja była możliwa i nie wykrywalna przez krajowe laboratoria śledcze. Dlatego z zasady żaden sąd, nie może uznać nagrania jako wiarygodnego dowodu. I wiarygodność takiego nagrania muszą potwierdzić, obecni na przy tych wypowiedziach świadkowie. A nagranie może być dla świadków tylko dokumentem wspomagającym.

Więc nie czepiaj się tego nagrania jak już nie wiesz czego masz się czepiać.

Bo z tej całej Twojej dyskusji doskonale widać, że Tobie wcale nie chodzi o żadne dobro RM. Ty po prostu wszelkim nierzetelnymi chwytami, być może nawet na czyjeś zlecenie chcesz pokazać i wmówić urojone sobie przez Ciebie winy tego RM. Po to, żeby pogrążyć niewinne osoby. Postępując przy tym takimi samymi nietycznymi i nierzetelnymi metodami jak powojenni ubecy.

Pozdrawiam Andrzej

Pawe?
Gość
Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 20:36    [Cytuj]

Ja tak tylko wtrącę do dyskusji swoje słowo.Aleksandro jak dokładnie czytasz nasz wypowiedzi na forum to ja zadałem tobie dość oczywiste pytania i prosiłbym cię abyś się do tego najpierw odniosła i rzetelnie odpowiedziała.Bardzo łatwo przychodzi tobie pomijanie wielu ważnych tematów(och ten obiektywizm)skup się troszkę.Czy ciebie stać tylko na takie wypowiedzi.Co do O.Rydzyka czy fascynujesz się donosicielstwem i kapowaniem za stosowne gratisy swoich rozmówców a tu mamy z tym do czynienia nawet gdyby taka rozmowa na wykładach zaistniała.Czy ta forma życia międzludzkiego jest dla ciebie najważniejsza.Widzę,że coraz bardziej zaniżasz swój poziom i odkrywasz skryte wartości twojego postrzegania człowieka gratuluję.

Gość

Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 21:47    [Cytuj]

Paweł napisał/a:
ja zadałem tobie dość oczywiste pytania i prosiłbym cię abyś się do tego najpierw odniosła i rzetelnie odpowiedziała.

Paweł napisał/a:
Czy widziałaś kiedykolwiek tak zmasowany atak na przeciwników w Radiu Maryja - Telewizji Trwam czy Naszym.Dzienniku.Czy widziałaś tak wielki ogrom kłamstw wypowiadanych przez dziennikarzy bez pokrycia właśnie w tych mediach o innych - co w komercyjnych i publicznych jest niestety standardem

Czy masz, Pawle, na myśli te "pytania"? Bo nie widzę znaku zapytania, więc...

Atak NA PRZECIWNIKÓW RM? Ze strony zwolenników RM?

Kłamstw? Tu można polemizować.

Jeśli chodziło o inne pytania, to skoro je pominęłam, to nie przypadkowo- już wyjaśniłam, dlaczego.

Czy mam rozumieć, że Ojciec Rydzyk nie wypowiedział się w sprawie "taśm"? To tajemnica?

Gość

Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 21:49    [Cytuj]

I jeszcze jedno- na pewne pytania/zarzuty po prostu nie warto odpowiadać, z racji ich absurdalności... Nie chcę też prowokować, drążąc pewne sprawy.

Andrzej Gdula
Gość
Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 07:30    [Cytuj]

Aleksandro!

Kiedyś w pociągu żalił mi się przygodny podróżny, że wyrzucili go z pracy, za to że on w godzinach pracy konsumował alkohol. A przecież on nie konsumował alkoholu w pracy, tylko wypił sobie pól litra. Bo przecież alkoholu nie można konsumować. Konsumować można np obiad a nie alkohol.

I taka jest z Tobą dyskusja.

Andrzej

Aleksandra

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 07:48    [Cytuj]

Czyli wnioskuję, że Panom, słuchaczom RM, widzom TV Trwam oraz czytelnikom NDz (zakładam, że stałym), nic nie wiadomo na temat nieprzyznania się do zarzutów związanych z tzw. "taśmami".

I wszysko staje się prawie jasne.
[Profil] [PM] [E-mail]

Aleksandra

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 10:16    [Cytuj]

A jak komentowało samo RM, NDz i TV Trwam sprawę "taśm"?
[Profil] [PM] [E-mail]

Andrzej
Gość
Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 10:17    [Cytuj]

Aleksandro!

Podsłuchiwanie, jeśli nie jest prowadzone przez odpowiedzialne do tego i upoważnione sądownie władze powinno być z urzędu wysoko karalne. A Ty i Tobie podobni których zżera nienawiść, za sam fakt nielegalnego rozpowszechnianie nielegalnie uzyskanych nagrań powinniście być z całą surowością prawa ścigani, za naruszanie cudzej prywatności i niszczenie cudzej opini. Czy to do Ciebie nie dociera, że każdy człowiek ma prawo do prywatności.

Akurat 10 lat temu, ponieważ pomagałem we wspieraniu Solidarnościowej Akcji Wyborczej, osobie bardzo znanej i lokalnie i na szczeblu krajowym, jakiś były Ubek doniósł mojej żonie, że może jej dostarczyć moje zdjęcie jak ja z tą osobą, której pomagałem wchodzę do kompromitującego lokalu. Całe moje szczęście, że AWS wygrał te wybory i że mój kolega ze studiów znalazł się na bardzo wysokim stanowisku we władzach państwowych. Bo dopiero wtedy ten ubek z wszystkiego się wycofał. Prawdopodobnie wykalkulował sobie, że łatwe zmontowanie takiego fałszywego zdjęcia mogło by sie skończyć dla niego sprawą karną. Ale gdyby AWS przegrał wtedy wybory

i wygrało je SLD, to takie sfałszowane zdjęcie dostało by się do rąk mojej żony i znaleźli by się natychmiast fałszywi świadkowie, po to żeby zemścić się na mnie i rozbić moją rodzinę.

A skoro Ty opierasz się na takich metodach jak nielegalne podsłuchu i rozpowszechniasz PROWOKUJĄC do dyskusji a tym samym rozpowszechniania takich informacji wbrew prawu. Nieźle to sobie wymyśliłaś. Należało by sie domyślać, chyba takie metody i takie zasady masz już zakodowane w Swoich genach. Dlatego szukaj wśród SWOICH dyskutantów na ten temat NIELEGALNYCH NAGRAŃ. I nie zgrywaj się tu na niewiniątko obrzucając innych błotem urojonych sobie lub specjalnie spreparowanych domniemań.

Pozdrawiam Andrzej

Gość

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 10:46    [Cytuj]

Andrzej napisał/a:
A Ty i Tobie podobni których zżera nienawiść, za sam fakt nielegalnego rozpowszechnianie nielegalnie uzyskanych nagrań powinniście być z całą surowością prawa ścigani, za naruszanie cudzej prywatności i niszczenie cudzej opini.

A skoro Ty opierasz się na takich metodach jak nielegalne podsłuchu i rozpowszechniasz PROWOKUJĄC do dyskusji a tym samym rozpowszechniania takich informacji wbrew prawu.

Andrzeju, PROSZĘ, POWIEDZ MI, W KTÓRYM ZDANIU JA ROZPOWSZECHNIAM NIELEGALNE NAGRANIE? Czy w poprzednich moich pytaniach na temat opinii Ojca Rydzyka oraz RM, NDz i TV Trwam ja cokolwiek rozpowszechniam? Rozpowszechniają MEDIA. Czyli jak już, to MEDIA powinny być ścigane. A raczej Państwo, Prezydent, powinien być zainteresowany wyjaśnieniem tej sprawy. Z całą surowością prawa. W państwie Prawa i Sprawiedliwości, ponoć.

A skoro nagranie zostało opublikowanie (legalnie, czy nie), obywatele mają prawo o tym dyskutować.

Rozumiem, że w Wyższej Szkole... nagrywanie jest nielegalne. Nie dziwię się.

Może powinno się raczej przelustrować studentów?

A podsłuchy, obecnie bardzo powszechne, wśród polityków? Pan Ziobro również się nie powstrzymał przed pokazaniem opinii publicznej nagrania z jego PRYWATNEJ rozmowy z Panem Lepperem. Niewyjaśniona została kwestia podsłuchu p. Giertycha. Nagrania również dotyczą Pani Beger. Co z tym ściganiem z całą surowością prawa?

Panowie, milczenie działa na Panów niekorzyść.

Jeśli RM, TV Trwam oraz NDz oraz O. Rydzyk milczały na ten temat, to też działa na ich niekorzyść. Jeśli O. Tadeusz byłby czysty, dlaczego zwyczajnie nie ogłosił "Ja tego nie powiedziałem."?

Dlaczego prokuratura nie zajęła się taśmami? Chyba możemy domyślac się odpowiedzi.

I jeszcze jedno. Proszę mnie nie oskarżać o nienawiść! Ja wyczuwam nienawiść z Panów strony. Jestem zainteresowana, by RM trwało, więc jak mogę NIENAWIDZIĆ Ojca Rydzyka?

A sceny PRAWDZIWEJ nienawiści widzieliśmy wczoraj w sejmie.

AnnaE

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 11:33    [Cytuj]

Wczoraj w sejmie premier wykazał się majstersztykiem intelektu.

Jestem pełna podziwu, wręcz zachwytu jak wybrnął z tej zasadzki.

Opozycja ma poczucie zwycięstwa, a premier błyskotliwie osiągnął dokładnie to, co zaplanował dla dobra Polski. Prawo znowu zwyciężyło z próbą zamachu na Rząd RP,na Konstytucję (nawiasem mówiąc uchwaloną przez tych, którzy wczoraj chcieli dokonać na nią zamachu).

Ale to odrębny temat.

Ponieważ to kolejny temat-rzeka z tendencją rozwojową, bardzo proszę o przeniesienie się z komentarzami do nowego, założonego już wątku.

Wracając do tematu:

Wynoszenie wiadomości ze spotkań mniej oficjalnych, rozmów prywatnych, wykładów na studiach, konferencji zamkniętych zawsze i wszędzie było uznawane za proceder haniebny i godzien potępienia. To oznaka słabości, fałszu, obłudy i podłości.

Ameryka poradziła sobie z tym procederem. Aby taśma była dowodem w sprawie, nagranie jest obwarowane jasnymi warunkami jego powstania. Uczmy się.

Taki sposób postępowania z materiałem dowodowym też uczy kultury, skoro inne metody są bezowocne.
[Profil] [PM] [E-mail]

Gość

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 12:03    [Cytuj]

Słuchaj Aleksandro!

Nie udało Ci się obrzucić błotem RM wmawiając nam na forum upolitycznienia RM, przez nazywanie polityką 10% czasowo publicystyki.

Dlatego żeby widocznie dokończyć swoje zadanie postanowiłaś obrzucić błotem tylko samego Ojca Tadeusza Rydzyka, usiłując rozpocząć i wciągnąć nas w dyskusję nad nielegalnie nagranymi taśmami. A tym samym mając nadzieję, że jeśli wdamy się w dyskusję na ten temat, to zaakceptujemy bezprawnie uzyskane i bezprawnie powszechnie wyemitowane nagrania. Bo tym samym chciałaś podstępnie uzyskać potwierdzenie, że my się z tymi metodami identyfikujemy. I akceptujemy terrorystyczne metody. Zrozum, że ktokolwiek wypowiada się na temat tych taśm, tym samym akceptuje niecne metody dziennikarzy, którzy są bezkarni. Bo gdyby nawet wytoczyć takiej gazecie proces, to ponieważ nasze krajowe prawo nie przewidziało stosownych dotkliwych kar za takie wyczyny, dziennikarze sobie z takiego łamania prawa bimbają. Bo co najwyżej sąd dopatrzy się w tym małej szkodliwości czynu i zasądzi im karę w wysokości kilku tysięcy złotych. A i tak karę tę zapłaci redakcja a właściwie właściciel gazety który prawdopodobnie ma w tym określoną niezłą korzyść finansową.

Ale gdyby prawo nasze, za takie nielegalne działania dziennikarzy groziło karami rzędu dziesiątków lub setek milionów złotych, to żadna z redakcji swoich dziennikarzy by do takiego łamania prawa nie zachęcała.

Natomiast pan minister Ziobro znając metody działania Samoobrony, zabrał ze sobą swój dyktafon, po to, żeby w przypadku nagrywania jego wypowiedzi przez Leppera nie została on sfałszowana. I nagrywał przede wszystkim samego siebie do czego miał prawo. A ujawnił swoje wypowiedzi po uznaniu nagrania jako wiarygodnego przez służby specjalne. po to żeby się obronić przed kłamstwami Leppera do czego miał prawo.

Więc nie wrabiaj ani nas nikogo innego do wypowiadania się na temat taśm, bo to jest to samo co akceptowanie terroryzmu.

A niestety przy tych twoich działaniach, Twoje oświadczenia końcowe brzmią zupełnie niewiarygodne. Gdybyś szanowała Ojca Rydzyka to wypowiedział byś choć jedno zdanie w Jego obronie. A Ty cały czas nierzetelnie starasz się go obrzucać błotem.

Pozdrawiam Andrzej

Aleksandra

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 09:11    [Cytuj]

Witam!

Rozmawiałam z mamą na temat "taśm" i obie stwierdziłyśmy, że nie mamy pełnej wiedzy w tym temacie. Stąd moje pytanie o opinię O. Rydzyka, RM, NDz i TV Trwam w tej sprawie. Chciałam po prostu uzupełnić wiedzę- dlatego zwróciłam się do Was, jako osób często obcujących z tymi mediami.

Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]