ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY
Autor Wiadomość
Amid

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 10:31    [Cytuj]

Cayman napisał/a:
chesz odpowiedzi... kto ustanowił kościół-to ją masz

Nie podniecaj się prostaczku.

Cayman napisał/a:
twierdzenie ze to Bóg stworzył kościół jest kłamstwem..

A takie słowa samego Pana Jezusa?

"Tyś jest Piotr - Opoka, i na tej opoce zbuduję KOŚCIÓŁ MÓJ, a bramy piekielne nie przemogą GO!" (Mt.16,1 )

( nie powiedział Pan Jezus Kościoły moje )

Kościół należy do Chrystusa, nie do nas. Nie został on stworzony przez nas ani przez naszych przodków chrześcijańskich, ani przez ofiarodawców na dorocznej kweście, ale przez samego Jezusa Chrystusa - co Pan Jezus sam wyraznie podkreślił w Ewangeliach : "Nie wyscie Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem" (J.15,16)

Gdyby Kościól był tylko pierwiastkiem ludzkim dawno by upadł. Mamy przykład z historii Koscioła, od najdawniejszych czasów, jak szalały różne burze nad Kościołem. Burze prześladowań chrześcijan w pierwszych wiekach (przeczytać tylko martyrologium), burze błędnych nauk i herezji, burze wędrówek ludów, burze przeciw papiestwu, które w IX,X,XI i XV stuleciu miało kilku niegodnych przedstawicieli, ( co też nie potrafilo zniszczyć Kościoła) burza tzw.reformacji Lutra ,rewolucja, sekularyzacja, liberalizm, itd. i Kościół nadal istnieje, a dlaczego? bo przy maszcie tj. przy Krzyżu stoi Chrystus, w łodzi Kościoła siedzi Ojciec, a ster dzierży Duch Świety Pocieszyciel.

Jeden Chrystus - jeden Kościól, jeden Bóg to tylko jedna PRAWDA i jedna WIARA.

" Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudza ci, którzy go wznoszą "(Ps.127,1)

"Wierzysz że jest jeden Bóg? Słuszne czynisz - lecz także i złe duchy wierza i drża" ( Jk.2,19)

"Każdy (ktokolwiek), kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna , ten ma i Ojca" z ( 1 J 2 , 23 )

Perła zawsze zostanie perłą. Tą perłą jest Kościół Katolicki, który założyl Jezus Chrystus. Pomimo upadków i słabości. Czy perła, która upadnie w błoto staje się błotem?, albo inaczej, czy perła która upadnie w błoto należy do błota? Moja odpowiedz brzmi NIE. Perła zawsze zostanie perłą.

To TYLKO! w wielkim skrócie. Zastanów się, co powiesz Panu gdy Ten cię zapyta : "Co zrobiłeś aby błądzący odnalezli właściwa drogę? skoro samemu rozsiewasz kalumnie i kłamstwa? , na Kościół, na osoby duchowne, a Administracja tu milczy? nie należy dopuszczać do rozprzestrzeniania się zarazy, tylko dusić w zarodku.

A do reszty to nie ma do czego się odnieść, bo powyrywane cytaty z Pisma świętego, których prostaczku-ignorancie nie pojmujesz, tylko sobie tak tłumaczysz jak ci pasuje czy jak rozumiesz, a powyżej napisałam:

„To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia” (2 P 1, 20).

Cayman napisał/a:
..upadł izrael i upadnie kościół pycha zgibi tę trzodę....

My - ludzie jesteśmy słabi i grzeszni, ale Kościół jest święty, bo Jego założyciel Jest Święty!

Kościół jako całość nigdy nie zginie, bo sam Zbawiciel to powiedział:

"Bramy piekielne go nie przemogą" [Mt 16, 18].

Lecz Kościół w jakimś kraju lub którejś części świata może pójść w rozsypkę - ale tylko przez obojętność i gnuśność jego wyznawców! Należy o tym myśleć przy wyborach, które dziś mają tak doniosłe znaczenie.
[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 17:03    [Cytuj]

Amid.. to zwykły krętacz ten Cayman.Zachowuje się jak belzebub.. raz ma pretensje, że jest obrażany i udaje wrażliwego.. drugi raz uderza w Kościół. Szkoda dyskusji z tym typem. Wije się jak wąż..
[Profil] [PM] [E-mail]

durex_sed_lex

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 19:02    [Cytuj]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dAPScp5suSo[/youtube]

no comment...
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 19:17    [Cytuj]

A co tu komentować? lewactwu to nie pasuje, to po co wchodzić między "wódkę a zakąskę"? Mogła reporterka tam w tłum nie wchodzić i nie prowokować, na pewno głupimi pytaniami, żeby później puścić w eter i naśmiewać się. A tłum reaguje jak reaguje, różnie. Ks. Natanek też popędził tych z tvn-24 i jeszcze ich przeklął, po co tam szli? Tak samo i tu, poszła zrobić nagranie, mogła nagrać to co było widać i słychać, a nie pchać się gdzie nie potrzeba.
[Profil] [PM] [E-mail]

Cayman

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 19:48    [Cytuj]

droga amid ..cytatów masz mnóstwo ale wiedzy zadnej...zacytowałbym ci coś ale ograniczę się do opisu...zapewne słyszałaś o fałszywych prorokach i wilkach w owczej skórze,którzy zwiodą wielu,ty zwodzisz bo szukasz i wykorzystujesz tylko to co ci pasuje,na swój użytek..Biblia to coś co tworzy całość a wyrywkowo cytując używasz jej na swój użytek...więc powtarzam ci jeszcze raz to konstantyn dał pieniądze dał im krzyż i dał im bóstwo Jezusa...
co do reszty twojej wypowiedzi..o tym ze nie zginie.. tu mam swoje osobiste zdanie...nic co jest zbudowane na krwi niewinnych(inkwizycja) oszustwach i kłamstwach nie trwa wiecznie...twoim wrogiem jest postęp i nauka do którego coraz większy dostęp ma ciemny lud...
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 19:58    [Cytuj]

ad. "Cayman"

Człowieku, ja z tobą nie mam najmniejszego zamiaru prowadzić żadnej dyskusji, nie z przerostu ambicji, ale dlatego, że nie dorosłeś do dyskusji i nie masz żadnej wiedzy. PUSTOSŁOWIE! Piszesz wszystko co wiesz, a w gruncie rzeczy nie wiesz co piszesz, bo nie wiele wiesz. Wcześniej piszesz, że tylko Biblia dla ciebie. Powyżej zacytowałam ci słowa samego Pana Jezusa i co? też nie pasują i kwestionujesz, piszesz że ja zwodzę. Uważam - i takie są zasady dyskusji - że jak to nie prawda to należy to wykazać, a nie mleć paluchami na klawiaturze. Ale ... możesz mielić dalej, ale beze mnie!
[Profil] [PM] [E-mail]

Cayman

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 21:06    [Cytuj]

wyrwane z kontekstu cytaty uważasz za wiarygodne ,gdy całość mówi o czym innych...powiedziałem ci interpretujesz cytaty na swój użytek i dobrze ale ja łykać tego nie muszę...czy muszę ...uważasz nieomylność kościoła jak coś co jest niemożliwe ,ale jest omylny ,dowodów poszukaj sama jak będzie ci trudno pomogę ,,,-
zadam ci pytanie.-jakiego papieża odkopano po śmierci z bazylika św.piotra i spalono na stosie...więc ty mi mówisz o nieomylności i wypełnianiu woli samego Boga,nie ośmieszaj sie tylko bądz sobą czyli człowiekim a zgrywasz sie na jakiegos świętoszka..
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 22:04    [Cytuj]

Cayman napisał/a:
wyrwane z kontekstu cytaty uważasz za wiarygodne ,gdy całość mówi o czym innych...powiedziałem ci interpretujesz cytaty na swój użytek i dobrze ale ja łykać tego nie muszę...czy muszę ...uważasz nieomylność kościoła jak coś co jest niemożliwe ,ale jest omylny ,dowodów poszukaj sama jak będzie ci trudno pomogę ,,,-
zadam ci pytanie.-jakiego papieża odkopano po śmierci z bazylika św.piotra i spalono na stosie...więc ty mi mówisz o nieomylności i wypełnianiu woli samego Boga,nie ośmieszaj sie tylko bądz sobą czyli człowiekim a zgrywasz sie na jakiegos świętoszka..

Jeden bełkot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 11 Lipiec 2011, 22:10    [Cytuj]

Obserwuję z daleka tę dyskusję, i utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, że cayman to zwyczajny sekciarz, który upodobał sobie wnerwianie katolików.

Cayman, przestań tu wnerwiać ludzi. Opanuj sobie sekciarskie zapędy. Nic konkretnego nie masz do powiedzenia i tylko głupoty pleciesz. W dodatku podważasz naukę KRK, wypisując bzdety niczym wytrawny sekciarz. Masz protestanckie naleciałości, a może jehowickie, i piszesz niczym zdeklarowany antyklerykał.

Stonuj trochę, albo Cię wywalę na zbity łeb.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 19 Sierpień 2011, 09:59    [Cytuj]

Teraz czas na Polskę!

15 czerwca 2011 ruszyła Krucjata Różańcowa za naszą Ojczyznę. Każdy z nas może do niej dołączyć. Akcja modlitewna zyskała wsparcie Kościoła. Podczas obchodów Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze trzech polskich biskupów podpisało deklarację przystąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Dołącz do modlitwy za Ojczyznę! Podpisz deklarację! Szczegóły na stronie: krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Deklarację przyłączenia się do modlitwy można pobrać ze strony:

http://krucjatarozancowaz...ucjata_male.pdf
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 30 Sierpień 2011, 11:04    [Cytuj]

Krucjata jest ogłoszona i bardzo dobrze, modlić sie trzeba, ale ... myślałam, że ta nowa i piękna inicjatywa ks. Małkowskiego - KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, zakończyła etap koronowania Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii", ale najwyraźniej grubo się pomyliłam.

Polecam, a zwłaszcza od 5 min 28 sek.

http://www.youtube.com/wa...mAsnckdU0&gl=PL

No cóż, ksiądz zaczyna się lansować - dziś to bardzo modne i jak widać chyba nic z tego dobrego nie wyjdzie, może ks. Natankowi pozazdrościł popularności, a ks. Kiersztyna promuje w wypaczonej teologii. Ksiądz mówi, że "czym innym jest oddanie się Sercu Bożemu, a czym innym uroczyste poddanie się władzy Jezusa jako Króla Polski". :shock: Ciekawie to brzmi, nie ma co! Robi analogię pomiędzy ukoronowaniem Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski :shock: Coraz bardziej widać, że ks. całkowicie już zdjął maskę, bo tak do tej pory, to nie był tak jasny i klarowny.

Nie jestem przeciwna intronizacji Chrystusa Króla, ale nie takiej jaką głoszą, ale na sensownych warunkach, wśród których jest m.in. niepoddawanie kwestii pod głosowanie, zgodny udział władz kościelnych i świeckich oraz przede wszystkim niekwestionowanie intronizacji Najświętszego Serca w rodzinie i społeczeństwie. I niestety, w tym zwłaszcza punkcie trzeba się rozminąć z kiersztynianami, natankowcami i zwolennikami ks. Małkowskiego.

Jest dyskusja też tu:
http://krzyz.nazwa.pl/for...ic,6263.45.html
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 22:29    [Cytuj]

W ubiegłym roku w maju 2010, tu na tym forum pisałam informację jak to biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej - bp Wacław Depo, wydał dekret w sprawie modlitwy za Ojczyznę.

http://forum.dlapolski.pl...hp?t=1416#45012

Nawet wydał dekret w tej sprawie, ale ... jakoś nie było zainteresowania, bo chyba uważali, że nic złego się nie dzieje, dobrze że się teraz budzą.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 23:13    [Cytuj]

Amid napisał/a:

[/b]Nawet wydał dekret w tej sprawie, ale ... jakoś nie było zainteresowania, bo chyba uważali, że nic złego się nie dzieje, dobrze że się teraz budzą.

Mam wątpliwości czy Polacy się budzą. Jak dostaną porządnie po dypie, to może w końcu się obudzą. Dziwi mnie postawa Episkopatu. Najwyraźniej udają że nic złego się nie dzieje.
Np. sprawa Nergala. To przecież Episkopat powinien zabrać głos w tej sprawie, a nie jakiś biskup. Czy Episkopat naprawdę jest taki ślepy ? Jakby żył Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, to by dzisiaj w Polsce było zupełnie inaczej. Brak autorytetu w Kościele najwyraźniej źle wpływa na świadomośc Polaków.
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 24 Luty 2012, 18:51    [Cytuj]

Amid napisał/a:
Krucjata jest ogłoszona i bardzo dobrze, modlić sie trzeba, ale ... myślałam, że ta nowa i piękna inicjatywa ks. Małkowskiego - KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, zakończyła etap koronowania Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii", ale najwyraźniej grubo się pomyliłam.

Polecam, a zwłaszcza od 5 min 28 sek.

http://www.youtube.com/wa...mAsnckdU0&gl=PL

No cóż, ksiądz zaczyna się lansować - dziś to bardzo modne i jak widać chyba nic z tego dobrego nie wyjdzie, może ks. Natankowi pozazdrościł popularności, a ks. Kiersztyna promuje w wypaczonej teologii. Ksiądz mówi, że "czym innym jest oddanie się Sercu Bożemu, a czym innym uroczyste poddanie się władzy Jezusa jako Króla Polski". :shock: Ciekawie to brzmi, nie ma co! Robi analogię pomiędzy ukoronowaniem Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski :shock: Coraz bardziej widać, że ks. całkowicie już zdjął maskę, bo tak do tej pory, to nie był tak jasny i klarowny.

Nie jestem przeciwna intronizacji Chrystusa Króla, ale nie takiej jaką głoszą, ale na sensownych warunkach, wśród których jest m.in. niepoddawanie kwestii pod głosowanie, zgodny udział władz kościelnych i świeckich oraz przede wszystkim niekwestionowanie intronizacji Najświętszego Serca w rodzinie i społeczeństwie. I niestety, w tym zwłaszcza punkcie trzeba się rozminąć z kiersztynianami, natankowcami i zwolennikami ks. Małkowskiego.

Jest dyskusja też tu:
http://krzyz.nazwa.pl/for...ic,6263.45.html

Tak pisałam we wrześniu 2011 nie wspominając krytycznych słów w temacie Intronizacji w bardzo wielu innych tu wątkach wg. teologii wspomnianych powyżej księży. Polecam ciekawy artykuł, pewien fragment zacytuję, a całość proszę czytać na podanej na końcu tematu stronie, bo oprócz tematu Intronizacji jest jeszcze inna sprawa poruszona :

"Krzyż. In hoc signo vinces!" - wywiad rzeka z x. Stanisławem Małkowskim, czyli błędy nt. Intronizacji

(...)

Przejdźmy do intronizacji. Xiądz Małkowski nie kryje, że pozostaje pod wpływem myśli teologicznej głoszonej przez x. Tadeusza Kiersztyna. Jednak w całej książce nie pada ani słowo na temat statusu kanonicznego ww. kapłana. Do 1999 r. był on członkiem zakonu jezuitów i w jego ramach działał na rzecz beatyfikacji Rozalji Celakówny. Wtedy jednak został z zakonu karnie wydalony i odtąd ma status kapłana tułacza: nie znalazł biskupa, który inkardynowałby go do swojej diecezji. Zgodnie z prawem kanonicznem Kiersztyn nie może zatem sprawować Sakramentów świętych ani nauczać w Kościele katolickim. Ponieważ łamie ów zakaz z premedytacją, szafowane przezeń Sakramenty są niegodne (i nieważne – spowiedź), a kapłan podlega automatycznie wymierzonej karze suspensy.

Sam x. Kiersztyn oczywiście przedstawia własną interpretację prawa kanonicznego, świadczącą na jego korzyść. Podmioty powiązane z x. Kiersztynem to „Wspólnota św. Klaudiusza” ze Szczyglic pod Krakowem, Fundacja Serca Jezusa oraz najbardziej zapewne znane Stowarzyszenie Róża. Teoretycznie przedstawiać one mają idee wynikające z prywatnych objawień, jakie w latach 30tych XX wieku miała Rozalja Celakówna, w praktyce promują idee Intronizacji Jezusa Króla Polski wynikającą ze współczesnych prywatnych objawień, które nigdy nie zostały zbadane i autoryzowane przez Kościół katolicki. Jednym z czczonych przez te grupy obrazów jest „Matka Boska Szczyglicka”, która zdaje się błogosławić … lewą ręką.

Kiersztynowa idea intronizacji stoi w opozycji do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i intronizacji – poświęcenia się Sercu Jezusowemu. Guru x. Małkowskiego AD 2007 nazywa wszakże doktrynę katolicką „wypaczeniem”:

postać Jezusa Króla jest przysłaniana Jego Sercem, w efekcie sadowiąc na tronie nie Osobę, a tylko jeden z Jej organów, choć godny największego uwielbienia, to jednak nie wyrażający majestatu, wszechwładzy i osobowej godności Boskiego Króla. By zobrazować dramat tej pomyłki, ucieknę się do obrazu zaślubin: Proszę sobie wyobrazić sytuację, że pan młody pragnie zawrzeć związek małżeński nie z osobą, lecz z sercem swej narzeczonej. Czy byłby możliwy taki związek małżeński? Tak samo niemożliwa jest Intronizacja Serca - postawienie Serca w miejsce Osoby Króla.

Godzi się zatem podkreślić, że kontrolowana przez x. Kiersztyna „Fundacja Serca Jezusa” została założona AD 2001, a zatem przez 6 następnych lat, jakie minęły, zanim x. Tadeusz napisał zacytowane powyżej słowa, rozwinęła się u niego dość ostra forma „sercofobji”.

Tymczasem, jak twierdzi p. Maria Patynowska, zajmująca się kwestjami intronizacyjnemi w archidiecezji warszawskiej, sama Rozalja Celakówna w żadnem ze swoich pism nie wspominała ani razu, że Jezus Chrystus ma nosić tytuł „Jezus Król Polski”. Pisała natomiast o Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego:

Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Zapamiętaj to sobie, dziecko moje, zginą i już nigdy nie powstaną!

(...)

http://przedsoborowy.blog...wiad-rzeka.html

I bardzo dobrze i bardzo się cieszę, że inni podejmują ten temat i to pokazują.
Wystarczy przesłuchać to co jest tu:
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=2435

a 2 lata temu ja te rekolekcje podawałam z wrzuty.pl i są ta stronie tej tu:
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=1274
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 4 Październik 2012, 11:00    [Cytuj]

Pokutny marsz różańcowy, Warszawa 9 września 2012

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JOzLJUH5USs
[/youtube]
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]