ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powstanie Warszawskie
Autor Wiadomość
robin

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 18:31    [Cytuj]

Po roku 1918 potrafiliśmy zorganizować aż dwa udane powstania - wielkopolskie i trzecie śląskie. Oba (zwłaszcza wielkopolskie) osiągnęły zakładane cele wojskowe i polityczne - przy stosunkowo niewielkich stratach. I w tym momencie odzywa się tzw. "polskie piekiełko": wspomniane zrywy powstańcze zorganizowali politycy i wojskowi, kojarzeni z ruchem narodowym. Powstanie warszawskie, wywołali generałowie kojarzeni z przedwojennym obozem belwederskim (sanacją). Cóż - piłsudczycy nader chętnie odnosili się do tradycji zupełnie nieudanego powstania styczniowego; i jak widać, powielili ówczesne błędy.
Historia wojen pokazuje, że wojny (w tym powstania) wybuchają byle gdzie i z byle powodu; ale nie wybuchają byle kiedy. Wybuchają wtedy, gdy jedna ze stron jest bardziej przygotowana do wojny (powstania), niż druga. Rozumieli to autorzy powstania wielkopolskiego, nie rozumieli jak się okazało, autorzy powstania warszawskiego, których jako pierwszy przed sądem chciał stawiać gen. Władysław Anders.
Autor powyższego artykułu chwaląc tych, którzy popełnili dziejowy błąd, propaguje ten błąd. Nie idźmy tą drogą!
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 20:02    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Taa. Wujaszek Stalin skazał Warszawę na unicestwienie. Armia Czerwona stała po drugiej Wisły, i na rozkaz tego potwora tyłka nie ruszyła.

Skończyłeś już dawno 50tkę a bredzisz niczym dzieciak z przedszkola. A czego chciałbyś się spodziewać od tego tyrana, który samych Rosjan miał na sumieniu ze 40 milionów? Czy dowództwo AK z choinki się urwało i nie znało tamtych realiów? Znało, tylko oni chcieli prężyć swoje wątle muskuły przed Rosją sowiecką. Rząd londyński był rządem przegranym podwójnie, raz z powodu wojny a dwa z powodu własnej ucieczki. Polacy zostali pozostawieni własnemu losowi. Armia Krajowa niepotrzebnie wykrwawiła się w powstaniu i lepiej by było, gdyby widząc obojętność Ameryki i Anglii, spróbowała się dogadać z sowietami, albo cicho siedzieć i czekać.Przybłędy litwaków nadanych przez Stalina nie czuły by się dobrze mając na karku AK.

Coltrane

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 21:42    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Coltrane napisał/a:

Taa. Wujaszek Stalin skazał Warszawę na unicestwienie. Armia Czerwona stała po drugiej Wisły, i na rozkaz tego potwora tyłka nie ruszyła.

Skończyłeś już dawno 50tkę a bredzisz niczym dzieciak z przedszkola. A czego chciałbyś się spodziewać od tego tyrana, który samych Rosjan miał na sumieniu ze 40 milionów? Czy dowództwo AK z choinki się urwało i nie znało tamtych realiów? Znało, tylko oni chcieli prężyć swoje wątle muskuły przed Rosją sowiecką. Rząd londyński był rządem przegranym podwójnie, raz z powodu wojny a dwa z powodu własnej ucieczki. Polacy zostali pozostawieni własnemu losowi. Armia Krajowa niepotrzebnie wykrwawiła się w powstaniu i lepiej by było, gdyby widząc obojętność Ameryki i Anglii, spróbowała się dogadać z sowietami, albo cicho siedzieć i czekać.Przybłędy litwaków nadanych przez Stalina nie czuły by się dobrze mając na karku AK.

Nie bredzę Endeku. To Ty uprawiasz tutaj bolszewicką propagandę.
Oni (dowództwo AK) nie prężyli swoich wątłych muskułów przed Rosją sowiecką. Tu chodziło o to, że oni nie chcieli zgodzić się na hegemonię bolszewicką po ewentualnych zakończonych działaniach wojennych. Doskonale wiedzieli że wujaszek Stalin organizował tymczasowy rząd polski złożony w większości z żydów, który wiernie służyłby Stalinowi. Ten potwór dobrze o tym wiedział, dlatego kazał wstrzymać natarcie Czerwonej Armii do czasu gdy Niemcy wytłuką Powstańców. I tak też się stało. Polskę wcielono do Imperium Zła jakim była Sowiecka Rosja, wiele lat po wojnie wybijano wszystkich polskich patriotów, czyli "zaplute karły reakcji". Polacy byli tego świadomi, dlatego postanowili doprowadzić do Powstania przed wejściem Sowietów do Warszawy. Stalin, ten potwór, jednak ich :przechytrzył". Zachował się jak na potwora przystało. Nawet dowódcy Czerwonej Armii byli zaskoczeni tą decyzją.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 15:04    [Cytuj]

Powstanie trwa 68 lat

Miałem już dzisiaj nie pisać, miałem pomilczeć o Powstaniu, jak mój śp. wujek Stasiek. Bo niby, co tu gadać. Zrobili to, co normalnie trzeba bylo zrobić. Wszystkie te dyskusje, czy to był błąd, czy należało Powstanie przerwać po dwóch tygodniach, skapitulować, to wszystko bzdury, takie bolszewickie gadanie!

Wtedy się zaczęło, ale walka, tak naprawdę ciężka walka byla dopiero później. Wujek Stasiek po Powstaniu dość szybko doszedł do siebie, a dobiło go dopiero potem więzienie. To dopiero zmarnowało mu zdrowie, załamało go. Nie wiadomo, co on tam musiał przeżyć przez te wszystkie lata. Nigdy o tym nie mówił.

Po więzieniu byla bieda codzienna. On i inni znani mi AK-owcy żyli skromnie, jakby zawsze w pewnej żołnierskiej, surowej dyscyplinie, bez słowa skargi. A ich ubeccy oprawcy mogli im śmiać się w twarz. Oni mieli się i mają ciągle znakomicie, jak pączki w maśle. Sowite emerytury, wygodne mieszkania czy wille, najlepsza państwowa opieka medyczna... Żadnego orzeczenia o winie, moralnego zadośćuczynienia wobec ofiar.

O czym tu więcej mówić? O kłamliwych pozorach, faktycznym zwijaniu państwa i demontażu wojska, propagandowej wojnie z polskością, Kościołem, patriotyzmem? Powstanie było po to, by Polska była wolna od okupacji niemieckiej i dominacji sowieckiej, ale czy dzisiaj jest wolna?

Ile więc tak naprawdę trwała walka powstańcza? To nie były tylko tamte 63 dni, ale te wszystkie dni 68 długich lat i nie można jej uznać za zakończoną.

PS. Rok temu napisałem chyba mniej gorzko...

http://notatnikmieszczuch...somolska-prawda

źródło :
http://lubczasopismo.salo...nie-trwa-68-lat
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 15:49    [Cytuj]

Nie miałem " POWSTAŃCA WARSZAWSKIEGO" w rodzinie. Zostałem jednak wychowany w rodzinie , normalnej POLSKIEJ RODZINIE, w której darzono wielka estymą, na przekór nachalnej agit-prop, różnych "urbanów i szechterów", co to wciskali nam ciemnotę, o " ZAPLUTYCH KARŁACH Z AK", iż Powstanie miało niezwykle istotny sens. To myśl, o tych dzieciakach i młodzieży, która w okresie takiej pogardy dla Polski i Polaków, dokonała tak wielkiego zrywu. Ta pamięć o tych BOHATERACH, w ciemnych okresach zaboru sovieckiego, jak termofor grzała moje serce. Także dzisiaj, jak oglądam zmykających: ryżego cudotwórcę i facia który Polaków określa mianem "BYDŁO WYBORCZE", gdyż Polacy ich wygwizdują, wiem, iż ofiara KRWI POWSTAŃCZEJ, nie została przelana na próżno! Żar patriotyzmu, które w nich tkwił, został przekazany nam i obecnej młodzieży. CZEŚĆ WAM BOHATEROWIE WARSZAWSCY!
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 17:18    [Cytuj]

Cytat:
Ten potwór dobrze o tym wiedział, dlatego kazał wstrzymać natarcie Czerwonej Armii do czasu gdy Niemcy wytłuką Powstańców. I tak też się stało.

Dowództwo AK działało na własna rękę i nie mogło liczyć na wsparcie Anglii i Ameryki. Niemcy by powstańców nie wytłukli, gdyby ono nie wybuchło. Siły AK mogly być w jakiś sposób wykorzystane przeciw sowietyzacji Polski, a tak nie było komu przeciwstawić się czerwonej zarazie. To Ty Colcik uprawiasz probolszewicką propagandę, gdyż głupota we własnych szeregach to zawsze był i jest najgorszy wróg.

Coltrane

Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 18:34    [Cytuj]

Endek napisał/a:
To Ty Colcik uprawiasz probolszewicką propagandę, gdyż głupota we własnych szeregach to zawsze był i jest najgorszy wróg.

Zdaje się że to Ty jesteś rusofil, nie ja. Ponadto pochwalasz stan wojenny, Ślepowrona uważasz za bohatera, bo wstrzymał ekspansję żydowską na 10 lat (sic!), Kuklińskiego za zdrajcę, oskarżasz o.Rydzyka i RM o kolaborację z największym wropgiem Polski jakim jest PiS (sic!), JPII o sprzyjanie żydom i konszachty z nimi itd itd. Jak nic, wyłazi z Ciebie pierwszej klasy bolszewik. A że załaniasz się tym, że jesteś katolikiem ... ? Cóż to za katolik, który pluje na własny Kościół, mówiąc że jest heretycki itd... ?

No to jak ? Dalej lejemy się po mordzie ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 23:16    [Cytuj]

Zejść na ziemię - Niemców wspomnienia z Powstania Warszawskiego.

Jeśli ktoś jeszcze nie widział. W filmie można m.in. zobaczyć i posłuchać Heinricha Friedricha Reinefartha SS-Gruppenführera, zbrodniarza tłumiącego Powstanie Warszawskie, który nigdy nie odpowiedział za to, co zrobił. W filmie wypowiada się...normalnie, jakby nigdy nic, w biały dzień. Po wojnie z generalską pensją został wybrany burmistrzem wyspy Sylt z ramienia Blok Wszechniemiecki/Blok Wypędzonych ze Stron Ojczystych i Pozbawionych Praw, potem w landtagu Szlezwiku-Holsztyna...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o9BwbY50htA[/youtube]

Jak wyglądało Powstanie Warszawskie 1944 w oczach żołnierzy niemieckich? Szokujące chwilami relacje z tych tragicznych 63 dni walk z obu stron barykady. Opowieściom ówczesnych 16 - , 17 - letnich bohaterów towarzyszą wyjątkowe materialny archiwalne.

http://nick.salon24.pl/44...a-warszawskiego
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 05:49    [Cytuj]

Panie Józefie, każdy z nas ma prawo do własnego zdania do własnej oceny, również ja i Pan Bogdan, który z kolei mógłby powściągnąć swoją naturę "klasyfikatora i łatkiewicza". Dlaczego natychmiast, gdy ktoś jest innego zdania, Pan Bogdan musi mu przypinać łatkę? Pisałem już ale powtórzę za JIS:
Mym skromnym zdaniem
Nie zawsze trzeba mieć za drania
Tego, co jest innego zdania.
[Profil] [PM] [E-mail]

oxygen

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 07:02    [Cytuj]

adsenior napisał/a:
Panie Józefie, każdy z nas ma prawo do własnego zdania do własnej oceny, również ja i Pan Bogdan, który z kolei mógłby powściągnąć swoją naturę "klasyfikatora i łatkiewicza". Dlaczego natychmiast, gdy ktoś jest innego zdania, Pan Bogdan musi mu przypinać łatkę?

Panie adsenior jest jeszcze inne przysłowie, które podkreśla ważniactwo funkcyjnego:
"Co wolno wojewodzie, to nie tobie s******e"

Pozdrawiam ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 08:07    [Cytuj]

adsenior napisał/a:
Panie Józefie, każdy z nas ma prawo do własnego zdania do własnej oceny, również ja i Pan Bogdan, który z kolei mógłby powściągnąć swoją naturę "klasyfikatora i łatkiewicza". Dlaczego natychmiast, gdy ktoś jest innego zdania, Pan Bogdan musi mu przypinać łatkę?[/color]

Widzę że można wszystkich oczerniać i wyzywać od zdrajców : PiS, Piłsudskiego, Kuklińskiego, Szaniawskiego, JPII - ale stanąć w ich obronie, tego już nie wolno. Bo to jest tak niepoprawne politycznie, że tylko idioci stają w ich obronie. I mam niby pozwolić na znieważanie tych osób, bo tak się podoba lemingom czy nacjonalistom ?
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 08:13    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
adsenior napisał/a:
Panie Józefie, każdy z nas ma prawo do własnego zdania do własnej oceny, również ja i Pan Bogdan, który z kolei mógłby powściągnąć swoją naturę "klasyfikatora i łatkiewicza". Dlaczego natychmiast, gdy ktoś jest innego zdania, Pan Bogdan musi mu przypinać łatkę?[/color]

Widzę że można wszystkich oczerniać i wyzywać od zdrajców : PiS, Piłsudskiego, Kuklińskiego, Szaniawskiego, JPII - ale stanąć w ich obronie, tego już nie wolno. Bo to jest tak niepoprawne politycznie, że tylko idioci stają w ich obronie. I mam niby pozwolić na znieważanie tych osób, bo tak się podoba lemingom czy nacjonalistom ?

Ależ to nie tak, może Pan mieć swoje zdanie, przeciwne do oponenta, ale na Boga, dlaczego wtedy "przyszywa Pan łatkę" oponentowi? W kilku sprawach jesteśmy "po przeciwnych stronach barykady", ale niech Pan znajdzie choć jeden mój wpis, w którym "przyszyłem Panu łatkę"!
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 08:27    [Cytuj]

adsenior napisał/a:

Ależ to nie tak, może Pan mieć swoje zdanie, przeciwne do oponenta, ale na Boga, dlaczego wtedy "przyszywa Pan łatkę" oponentowi? W kilku sprawach jesteśmy "po przeciwnych stronach barykady", ale niech Pan znajdzie choć jeden mój wpis, w którym "przyszyłem Panu łatkę"!

Panie Adseniorze, jeszcze raz Panu powtórzę. Tu nie chodzi o to, że każdy powie swoje zdanie, i wszyscy rozchodzą się zadowoleni, bo wyrazili swoje zdanie. Dyskusja jest po to, aby dochodzić prawdy. I jeżeli zakładamy że nie ma jednej obiektywnej prawdy, to taka dyskusja mija się z celem.

Gorzej gdy w wypowiedziach niektórych osób wyłazi brak szacunku do wybitnych postaci, np. nazwanie kogoś "amerykańskim dupowłazem" (tak nazwał Szaniawskiego Michasiowaty bufon) - i to nie wzbudziło z waszej strony sprzeciwu, a więc było powszechnie akceptowane. W podobnym tonie wypowiada się o tych postaciach Endek. To również akceptujecie (pewnie dlatego że macie podobne do Endeka zdanie). W ten sposób traktowane są postacie takie jak Kukliński, Piłsudski, Szaniawski, JPII.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 09:02    [Cytuj]

No to chyba przesada, nie pamiętam, byśmy z Panem Józefem wyżarli się w sposób, jaki Pan sugeruje o Największej Postaci z naszego Narodu, jakim był JPII.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 09:12    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Zdaje się że to Ty jesteś rusofil, nie ja.

Rusofil nie jest bolszewikiem tylko rusofilem. Bolszewia nie była rosyjska tylko żydowska i zwała się tez żydobolszewia.

Coltrane napisał/a:

Ponadto pochwalasz stan wojenny,

A Ty pochwalasz zbrodnię majowego zamachu stanu

Coltrane napisał/a:

Ślepowrona uważasz za bohatera, bo wstrzymał ekspansję żydowską na 10 lat (sic!),

A Ty uważasz za bohatera Ziuka, choć w decydującym momencie Bitwy Warszawskiej okrył się strachem i złożył dymisję. Sprzyjał masonerii a Kościół traktował bardzo interesownie.
Coltrane napisał/a:

Kuklińskiego za zdrajcę,

bo zdradził Przysięgę Wojskową i stał się kolaborantem oraz groźnym dywersantem bezbożnej syjonistycznej Ameryki. Jego działalność narażała na śmierć ludność polską oraz szeregi Wojska Polskiego stojącego na straży polskich granic.Zdrajca jest zdrajcą i nic nie może zmyć tej hańby. Lepiej żebyś o tej marnej postaci milczał, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

Coltrane napisał/a:

oskarżasz o.Rydzyka i RM o kolaborację z największym wropgiem Polski jakim jest PiS (sic!), JPII o sprzyjanie żydom i konszachty z nimi itd itd. Jak nic, wyłazi z Ciebie pierwszej klasy bolszewik. A że załaniasz się tym, że jesteś katolikiem ... ? Cóż to za katolik, który pluje na własny Kościół, mówiąc że jest heretycki itd... ?

Przecież o Rydzyk i partia PiS niczego innego nie czyni niż oskarżanie polskich patriotów o najgorsze rzeczy. Wojna pomiędzy PO a PiS czy SLD jest ich wojną i mnie jako Polaka g... to obchodzi. Oni są razem czyli masońscy chadecy i moderniści z Radia Modernizm.
Modernistyczny kościół nie jest moim kościołem. Moim Kościołem jest Kościół Katolicki.
Coltrane napisał/a:

No to jak ? Dalej lejemy się po mordzie ?

Jesteś uparty w swoich zapatrywaniach na PiS i Jarosława K. żydomasona .
Poczytaj sobie raport Nowaka o tym, kim są Kaczyńscy?
http://raportnowaka.pl/ne...typ=news&id=320

[ ODPOWIEDZ ]