ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina
Autor Wiadomość
bez_ksyw

Wysłany: 24 Marzec 2015, 10:47    [Cytuj]

http://www.liveleak.com/view?i=8bc_1416981355

Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów...
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 24 Marzec 2015, 10:48    [Cytuj]

Donbas to powtórka z Syrii

Znany amerykański dziennikarz Robert Parry, który brał udział w ujawnieniu tzw. afery Iran-Contras, pyta, dlaczego władze USA jeszcze nie ujawniły zdjęć satelitów z momentu katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 w Noworosji.

Parry pisze o histerii i porównuje sprawę malezyjskiego samolotu do ataku gazowego w Damaszku z sierpnia ubiegłego roku. Władze amerykańskie natychmiast oskarżyły o jego przeprowadzenie siły wierne prezydentowi Asadowi, szukając pretekstu do otwartego ataku na Syrię, który ostatecznie nie doszedł do skutku ze względu na wątpliwości społeczności międzynarodowej. Sekretarz stanu John Kerry również powoływał się wówczas na zdjęcia amerykańskich satelitów szpiegowskich, których nigdy nie pokazano, zaś późniejsze śledztwa niezależnych dziennikarzy czy działaczy społecznych wskazywały raczej, że atak chemiczny był prowokacją przeciwników syryjskich władz.

Parry twierdzi, że ze względu na charakter rakietowych zestawów BUK z pewnością zostały one uchwycone przez amerykańskie satelity, które, jak sądzi, od dawna intensywnie monitorują tereny ogarnięte wojną w Donbasie. Domaga się więc ujawnienia poczynionych przez nie zdjęć i nagrań, które mogłyby ostatecznie wyjaśnić przyczyny rozbicia pasażerskiego Boeinga. Analizując wypowiedzi amerykańskich polityków i mediów (szczególnie „New York Times” i „Washington Post”), Parry stwierdza, że całkowicie polegały one na narracji formułowanej przez władze w Kijowie, co wywołuje jego ostrą krytykę. Oskarża amerykańskich dziennikarzy o wysługiwanie się politykom.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 24 Marzec 2015, 11:12    [Cytuj]

bez_ksyw napisał/a:
http://www.liveleak.com/view?i=8bc_1416981355

Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów...

Nic dodać, nic ująć. Zdjęcia mówią bardzo dobitnie, kto po przewrocie majdańskim rządzi dzisiaj na Ukrainie.
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 25 Marzec 2015, 07:21    [Cytuj]

W poniedziałek 23.03.15 w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych miało miejsce głosowanie w kwestii dostaw broni na Ukrainę. Uchwalono rezolucję wzywającą prezydenta Baracka Obamę do wysłania broni dla wojsk kijowskich.
Administracja prezydencka rozważa takie posunięcie, jeżeli strony nie wywiążą się z porozumień mińskich, czyli jeżeli Kijów przystąpi do ofensywy to zostanie oficjalnie nagrodzony amerykańskim arsenałem?
Czy jeżeli USA wyślą oficjalnie broń dla wojsk ATO, to automatycznie takie prawo będzie przysługiwało Federacji Rosyjskiej w odniesieniu do wojsk powstańczych?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 25 Marzec 2015, 21:03    [Cytuj]

Ks. Isakowicz: Majdan – Przyjaźń z diabłem

Chazarska dzicz w natarciu

CZY KACZYŃSKI usiłuje PODPALIĆ EUROPĘ ?!!

„…WYSŁAŁ swoich „OFICERÓW POLITYCZNYCH” na UKRAINĘ, aby wspierali „BANDEROWCÓW” w ich ODDZIAŁYWANIU na TŁUMY PROTESTUJĄCYCH” !!!

„To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. To nieprawdopodobna agresja z obu stron. Protestujący robią wszystko, żeby prowokować. To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce mogą dojść do sytuacji, kiedy Majdan obróci się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło” - mówi Ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM.

„Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA, a przyjaźń z diabłem nie jest niemożliwa. Jarosław Kaczyński jadąc na Majdan popełnił tragiczny błąd. Nie ma chyba orientacji z sprawach ukraińskich. Ołeh Tiahnybok to genialnie wykorzystał” – tłumaczy.

Dlaczego to, co dzieje się na Ukrainie, ksiądz nazywa pseudorewolucją?

Dlatego, że 10 lat temu byłem na Majdanie i widziałem, co się działo, miałem wielkie nadzieje, a później sami liderzy: Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko skoczyli sobie do gardeł i zniszczyli to wszystko…

Ale to, że tak się to skończyło nie oznacza, że teraz musi się tak skończyć. Może, ale nie musi.

Patrząc na liderów, przy całym szacunku do takich liderów jak Jaceniuk czy Kliczko, chociaż ja go kompletnie nie znam, to znam Tiahnyboka, to jest szef nazistowskiej partii Swoboda, człowiek o skrajnych poglądach… I właśnie to bojówki nacjonalistyczne mają dziś głos na Majdanie, używają przemocy i myślę, że dopóki tam jest Tiahnybok, to nic dobrego z tego nie będzie.

“Bojówki nacjonalistyczne mają dziś głos na Majdanie. Dopóki tam jest Tiahnybok, nic dobrego z tego nie będzie”

Ale jeśli bojówki nacjonalistyczne walczą w imię wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej, to może nie są aż tak bardzo nacjonalistyczne, jak się to księdzu wydaje.

Ale jaka jest droga do Unii Europejskiej: przez rzucanie butelek z płonąca benzyną, niszczenie mienia publicznego? Poza tym oni walczą z władzą legalną, bo przecież Janukowycz został wybrany przez samych Ukraińców, w wolnych wyborach. Inne partie też, ta Swoboda też, więc dojdzie do paranoi, że chcemy demokracji UE, ale niszczymy demokrację, która już jest na Ukrainie. Kulawa, bardzo kulawa, ale nie jest to władza typu Wojciech Jaruzelski.

Ale historia pokazała, że demokracja i demokratyczne procedury, potrafiły doprowadzać do władz dyktatorów, zbrodniarzy, masowych morderców, ludobójców. Nie sadzę oczywiście, że Janukowycz taki jest, ale nie zawsze wybory demokratyczne okazały się trafne i celne.

Cała Unia Europejska jest budowana na demokracji. Mnie też nie podoba się rząd Donalda Tuska, nie głosowałem na prezydenta Komorowskiego, ale nigdy bym nie wpadł na pomysł, że można tę władzę obalać poprzez szturm na budynki rządowe i rzucanie koktajli Mołotowa.

Uważa ksiądz, że polscy politycy, w ogóle Polska powinna w tej sytuacji kibicować Janukowyczowi?

Nie, nie. Powinna rzeczywiście solidaryzować się z ludźmi prześladowanymi. Trzeba powiedzieć, że Janukowycz stosuje skandaliczne metody, oczywiście on powinien odejść, ja tu nie mam wątpliwości. Tylko że on powinien odejść na drodze negocjacji, kartki wyborczej, a nie walki. Natomiast występy polskich polityków, i to od lewa i od prawa, którzy wychodzą tam w obliczu kamer, wrzeszczą banderowskie hasła „Sława Ukrainie”, „Herojam Sława”, czyli bandytom z UPA, to to jest kompromitacja. Oni tutaj nic nie zrobią, oni tylko biją sobie punkty wyborcze, bo są kamery telewizyjne, ale robią to dla polskich kamer, a nie dla Ukraińców.

Ksiądz mówi o demokratycznym mandacie Janukowycza. Zgoda, miał ten demokratyczny mandat, tyko czy prezydent, który strzela do własnych obywateli, nadal ten demokratyczny mandat ma. To jest pytanie, które dzisiaj wisi nad Majdanem.

Oczywiście, że wisi. Ja uważam, że powinno się negocjować. Tutaj są bardzo mądre apele różnych środowisk związanych z cerkwią prawosławną. Ona też jest okropnie podzielona: grekokatolicy, Kościół Rzymski. Rzeczywiście duchowni tutaj odgrywają pewną rolę pozytywną, bo apelują o umiar z obu stron – bo obie strony są zacietrzewione – chwała tym politykom Unii Europejskiej, którzy też mówią, że trzeba dogadać się, natomiast zaangażowanie się bezpośrednie po jednej czy drugiej stronie to, moim zdaniem, wtrącanie się w cudze sprawy. Ja sobie nie wyobrażam, żeby w Polsce dzisiaj ustawić barykadę z płonących opon i będą przyjeżdżali politycy z Niemiec, czy z Wielkiej Brytanii, i będą podgrzewali nastroje: atakujcie, atakujcie, bo rząd jest zły!

Czy uważa ksiądz, że polscy politycy, również Jarosław Kaczyński, bliski sercu księdza, popełniają błąd jeżdżąc na Majdan i wspierają opozycję?

Ja skrytykowałem Jarosława Kaczyńskiego jako jego wyborca, bo głosowałem na niego kilkakrotnie. Uważam, że popełnił tutaj tragiczny błąd. To wynika z tego, że on chyba nie ma żadnej orientacji w sprawach ukraińskich, popełnia klasyczne błędy oparte na teorii Jerzego Giedroycia. Natomiast uwiarygodnił niestety nacjonalistę Ołeha Tiahnyboka, który to genialnie wykorzystał. Stanął obok niego, jeszcze Kaczyński krzyknął, tak zresztą jak i premier Jerzy Buzek, „Sława Ukrainie! Gierojom sława!”. Tego człowiek, który chce być po raz kolejny polskim premierem, robić nie może. Pojechał raz, był parę godzin, wrócił do domu i na tym się skończyła cała aktywność.

Pisze ksiądz: „Majdan zapoczątkuje piekło”. Jakież to będzie piekło?

Piekło już widać. Przecież to jest agresja nieprawdopodobna z dwóch stron. To nie jest tylko tak, że strzelają milicjanci. Oczywiście, to jest skandaliczne, że strzelają, ale druga strona robi wszystko, by ich prowokować, podpala budynki. Nie wyobrażam sobie kraju, żeby demonstranci, nawet jeżeli mają słuszne przekonania, wtargnęli do ministerstwa sprawiedliwości i powiedzieli, że oni przejmują władzę. To jest już anarchia. Według mnie liderzy Majdanu nad tym nie panują i to mnie martwi, bo mogą stanąć w sytuacji, że będą próbowali przekonać Janukowycza a sam Majdan powie, że nie. To jest bardzo bolesne. Kto cierpi najbardziej? Zwykli ludzie, którzy są już całkowicie wykończeni tą sytuacją. Mają ogromne problemy gospodarcze. A demagodzy mówią tak: „Wejdźcie do Unii Europejskiej, to ona wam da”. Guzik Unia Europejska da Ukrainie, bo nic nie dała. Zlikwiduje państwowe gospodarstwa rolne jak w Polsce, huty i kopalnie. I wtedy zacznie się bieda. Też trzeba ludziom mówić prawdę, co ich czeka, jeżeli wejdą do Unii Europejskiej.

A nie myśli ksiądz, że z tego Majdanu, zgoda – dzisiaj trochę zanarchizowanego, jest w stanie wyłonić się Ukraina proeuropejska, wolna od resentymentów, wolna też od jakiś sentymentów do UPA i Bandery, w każdym razie takich sentymentów, które nas bolą i nam przeszkadzają?

To są dwie skrajności: komuniści, czyli Janukowycz i Ołeh Tiahnybok – Swoboda, czyli naziści. Trzeba wyraźnie powiedzieć – to są naziści, którzy byli w historii za zabijaniem Polaków i Żydów. Więc te dwie skrajności trzeba odciąć. Na razie jest tak…

Może postawić na Kliczkę?

Nie wiem, bo ja nie chcę tutaj wchodzić w politykę, ale jeżeli właśnie polscy politycy mówią: „Janukowycz to jest diabeł”, a my będziemy się z drugim diabłem przyjaźnili, czyli z Ołehem Tiahnybokiem. To jest niemożliwe, w ten sposób się tego nie doprowadzi. Jeszcze raz chcę podkreślić, że apele Kościołów i Cerkwi na Ukrainie to jest słuszna droga, apel polskiego episkopatu też i tych uczciwych Polaków czy Ukraińców, którzy mówią o rozwiązaniu demokratycznym i pokojowym, a nie o tym, że będziemy szturmować kolejne budynki i na pewno Janukowycz wtedy odejdzie. To nie jest rewolucja, droga rewolucyjna jest fatalną drogą, ona się skończy krwawymi jatkami jak rewolucja francuska czy rewolucja październikowa.

“Trzeba wyraźnie powiedzieć – to są naziści, którzy byli w historii za zabijaniem Polaków i Żydów”

Na koniec chciałem jeszcze zapytać księdza, czy zdaniem księdza to źle, że kardynał Dziwisz ocalił papieskie notatki od spalenia?

Jutro w tygodniku „Gazeta Polska” ukaże się mój felieton pt. „Naruszone testamenty”, gdzie odnoszę się również do złamania testamentu księdza poety Jana Twardowskiego, który chciał być pochowany na Powązkach, został pochowany w betonowej świątyni Opatrzności Bożej. W podobny sposób stało się z notatkami papieskimi. Uważam, że właścicielem tych notatek jest Stolica Apostolska i Stolica Apostolska powinna podejmować decyzje. Natomiast poszło to w komercję, bo zarobi na tym Znak i właściciele Znaku, prywatnej instytucji, która po prostu zarobi na tym kokosy. Czyli stało się źle.

Konrad Piasecki

źródło : http://www.rmf24.pl/tylko..._campaign=other

http://niezaleznemediapod...blem/#more-8205
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 26 Marzec 2015, 07:42    [Cytuj]

Przez Budapeszt w stronę Ukrainy zmierza transport czołgów US Army

[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 26 Marzec 2015, 09:14    [Cytuj]

bez_ksyw napisał/a:
Przez Budapeszt w stronę Ukrainy zmierza transport czołgów US Army

Hmm. Czemu akurat przez Budapeszt ?? Wiadomo, że Orban jest przeciwko wojnie na Ukrainie, oraz że nie popiera kijowskiej junty.

A druga sprawa, to kto tutaj dąży do wojny ? Putin czy Amerykanie ? Trudno to wszystko rozwikłać. Wszak światem rządzą psychopaci z NWO. Wyznaczają oni innym jakąś rolę do odegrania, mówią im co mają robić, po czyjej stronie stanąć itd itd. A niech ktoś spróbuje się oprzeć i zaprotestować, to zaraz mu kulkę poślą. Taki Obama to ewidentna marionetka w łapach psychopatów z NWO. Robi wszystko co mu każą, bo nie po to został prezydentem, aby swoją politykę prowadzić. Już jeden chciał przeciwstawić się tej bandzie, i marnie skończył (John F. Kennedy).

Wszystko co dziisiaj dzieje się w świecie, zostało wcześniej zaplanowane przez psychopatów z NWO. I niech nikt nie waży się im przeciwstawić, bo skończą jak Kennedy. Taki Obama zanim został prezydentem USA, to musiał najpierw podpisać lojalkę. Inaczej nie zostałby prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Ale niech ci psychopaci z NWO wiedzą, że ich władza kiedyś się skończy. Póki co to Pan Bóg dopuszcza to wszystko, ale kiedyś nastąpi koniec tego wszystkiego. Te wszystkie masonerie, Iluminaci, loże mają tylko tymczasową władzę. I nigdy nie osiągną tego co sobie zaplanowali. Cierpliwość Pana Boga kiedyś się skończy.

A to wszystko co się dzieje na świecie, to dzieje się tylko dlatego, że Pan Bód obdarzył człowieka wolnością, wolnością wyboru, dał mu wolną wolę. Człowiek może robić co chce. Pan Bóg nie może zaingerować, bo co to by była za wolność ? Pan Bóg zaufał człowiekowi. Ale to człowiek nadużył swojej wolności. Dzisiaj rządzi światem pokolenie Kaina, bandyci, psychopaci, ludzie żądni władzy, żądni pieniędzy. I ciągle im mało. Wielu głoduje, umiera z głodu, ale tych psychopatów to nie interesuje. Bardziej ich interesuje to, że boli ich ząb, a nie to że wiele milionów przymiera głodem. Robią wojny po to, aby zmniejszyć liczbę ludności, aby uzyskać więcej przestrzeni dla siebie. Ale takie myślenie kiedyś sprzysięgnie się przeciwko im. Skończy się ta sielanka. Będą wojny, kataklizmy, straszne kataklizmy, wiele lądów zostanie zalanych (np. Niemcy), pojawią nowe lądy, zginie wiele milionów ludzi - o tym wszystkim mówi III Tajemnica Fatimska. To już niedługo.

Niechaj wszyscy wierzący w Boga będą dobrej myśli. Niechaj trwają w wierze, niech będą cierpliwi i wytrwali, niechaj trwają na modlitwie. Pan Bóg im to wynagrodzi. A wszystkich łajdaków przetrąci, razem z ich majątkiem i dobytkiem, który osiągnęli nieuczciwą mamoną, przekrętami, oszustwami, kradzieżą. Marny będzie ich los. Skończy się ich panoszenie, i robienie z siebie bogów, i tych którzy decydują o losach milionów.

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 26 Marzec 2015, 13:54    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Hmm. Czemu akurat przez Budapeszt ?? Wiadomo, że Orban jest przeciwko wojnie na Ukrainie, oraz że nie popiera kijowskiej junty.

tez mnie to zastanawia jak widac sprowadzaja to zelastwo kazda dostepna droga,w Polsce sa juz patrioty itp po co wiec byly ustalenia w minsku? od poczatku usa prowokuja i zachecaja do otwartego konfliktu tylko glupi tego nie zobaczy i dalej bedzie trwal w przeswiadczeniu ze to sowiecka propaganda...a "nasi" najmadrzejsi juz ustalili ze Obrona Terytorialna bedzie skladala sie z 2500 ochotnikow :shock: :lol: :lol: :lol: (dla przykladu Finlandia ma obrone na poziomie 300tys osob).
pogratulowac rozumu tylko,nic wiecej bo szkoda na nich slow.pozdrawiam!
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 28 Marzec 2015, 22:44    [Cytuj]

Ciekawy materiał o nowej władzy na ukrainie, sierpien 2014 roku. Jesli juz bylo to post do usuniecia. Wstęp...

Początkowo pokojowe protesty umiarkowanej, demokratycznej opozycji w Kijowie roku 2014, przerodziły się w krwawe walki uliczne za sprawą radykalnych elementów faszystowskich banderowców, które przejęły protest i doprowadziły do śmierci kilkudziesięciu osób i rozlewu krwi, a potem do wojny domowej we Wschodniej Ukrainie skąd do końca lipca 2014 uciekło do Rosji około 800 tysięcy osób, a zamordowanych przez kijowską juntę zostało przynajmniej 10 tysięcy cywilów, kobiet i dzieci. Wśród niebiesko żółtych flag narodowych Ukrainy, zaobserwować można było wiele złowieszczych czarno czerwonych flag ukraińskich nacjonalistów banderowskich. Władzę w Kijowie przechwyciły skrajnie prawicowe ugrupowania z zachodniej Ukrainy, a w tymczasowym rządzie pierwotnie umiarkowanego nacjonalisty z partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka zasiadło aż sześciu ministrów z otwarcie faszystowskiej partii Swoboda Olega Tiahnyboka.

https://sekty.wordpress.com/2014/08/19/opus-dei-czy-ludobojcza-sekta-rzadzi-ukraina/#more-244
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 28 Marzec 2015, 23:57    [Cytuj]

...
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 29 Marzec 2015, 21:36    [Cytuj]

Popatrzcie uważnie, to właśnie są separatyści. Pytanie czemu pomagamy wbrew opinii publicznej? Odpowiedź prosta jak konstrukcja cepa. Bo to są nasi! Nasi rodacy. Jesteśmy im to winni. Robimy to nie w imię demokracji, europejskiej przyszłości i innej takiej głupoty. Ten gest idzie z serca. Zwykłej ludzkiej potrzeby, którą jest pomoc. Przede wszystkim swojemu. Czyli Polakowi. Tak właśnie wyglądają Polacy w Dokuczajewsku. Kobiety na poprzednich zdjęciach mieszkają w Makiejewce.
Nie podoba się? Przeczy linii rządowej aby jak mówią „wytłuc wszystkich”? Toć jesteście patriotami. Tylko nie wiem już czego. Dzisiaj w tym miejscu zapewniamy, że ta akcja nie była ostatnią.

http://kronikanarodowa.pl...arni-separatyci
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 29 Marzec 2015, 21:39    [Cytuj]

Według doniesień czytelników portali społecznościowych:

„Wszystkie (bez wyjątku) hotele w Polsce otrzymały rozporządzenie zobowiązujące je do przygotowania się na przyjęcie wojsk i przekształcenie się w szpitale lub sztaby. Informacja nadeszła od kolegów z Łodzi i Lublina, którzy pracują na stanowiskach menedżerskich.
Nie określono czyje wojska rozlokują się w hotelach ale sprawa jest bardzo poważna…Rzeczywiście, jest to bardzo zatrważająca informacja. Bodajże najbardziej zatrważająca w ciągu ostatnich miesięcy. Nawet przy najbardziej wybujałej wyobraźni i pragnieniu ucieczki od rzeczywistości, zaliczyć tego nie można jako „ćwiczenia” albo nawet „demonstrację siły”.

http://wolna-polska.pl/wi...rozenia-2015-03
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 23:20    [Cytuj]

"Do wszystkich zapatrzonych w Ukrainę pod wodzą poroszenki.
Będziecie jeszcze długo wpierdzielać jabłka na złość Putinowi, i godzić się również na ukraińskie embarga - w momencie gdy sam nawołujący do sankcji wobec Rosji w najlepsze tam prowadzi interesy ! - i w ogóle mu to nie przeszkadza - żadnej fobii nie ma - liczy się kasa ! - a na głupich Polaczkach jeszcze zarobi, jak ci potracą wszelkie możliwe rynki zbytu i na wschodzie i na zachodzie."
Fabryka słodyczy Roshen w rosyjskim Lipiecku należąca do prezydenta Ukrainy wznowiła produkcję...

http://www.kresy.pl/wydar...wila-produkcje#
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 3 Kwiecień 2015, 15:27    [Cytuj]

pchali sie do europy to maja europe...

31 marca rząd w Kijowie na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjął „Wytyczne polityki budżetowej na rok 2016”. Rządowe plany przewidują prywatyzację wszystkich ukraińskich kopalń do końca 2016 r. Dokument zawiera również propozycję zlikwidowania tych kopalń, których nie uda się sprywatyzować. Jeżeli plan gabinetu Jaceniuka zostanie zrealizowany, państwowe górnictwo na Ukrainie całkowicie przestanie istnieć w ciągu niespełna dwóch lat.

(Na podstawie kresy.pl
[Profil] [PM] [E-mail]

bez_ksyw

Wysłany: 4 Kwiecień 2015, 22:49    [Cytuj]

W linku znajdziecie pol godzinny film z polskimi napisami.

„Na realizację tego filmu musiałem przeznaczyć prawie pół roku. A potem jeszcze ponad rok musiałem zmagać się z różnymi przeszkodami w kijowskim UBOP (Zarząd Walki ze Zorganizowaną Przestępczością – tłum.). Uczciwie przyznaję, że to śledztwo było najniebezpieczniejsze ze wszystkich jakie kiedykolwiek przeprowadzałem w przeszłości (jako dziennikarz śledczy).
Ludzie na wysokich stanowiskach, którym powiedziałem o swoich planach i poprosiłem o wsparcie, perswadowali mi żebym się tym nie zajmował ponieważ nie mogą zagwarantować mi bezpieczeństwa.
Sprawę kilkakrotnie przekazywano różnym śledczym, którzy przekonywali mnie, że już za chwilę wszystkich nakryjemy. Ale oto niedawno dowiedziałem się, że po likwidacji UBOP (Zarząd Walki ze Zorganizowaną Przestępczością) sprawę w ogóle zepchnięto na poziom rejonowy."

http://wolna-polska.pl/wi...i-video-2015-04
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]