ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.
Autor Wiadomość
AnnaE

Wysłany: 4 Listopad 2014, 09:13    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 25 Listopad 2014, 21:55    [Cytuj]

Piotr Kozubek‎Pogotowie modlitewne czynne całą dobę ...

Drodzy chrześcijanie - katolicy ja z prośba o modlitwę o dobro wspólne... Jestem ze Słupska i teraz w ramach wyborów prezydenckich na prezydenta miasta Słupsk toczy się walka duchowa, nie tylko o fotel prezydenta ale i rządy dusz... Jeden z kandydatów to katolik, choć jako człowiek i polityk nie idealny, a drugi to walczący ateista, występujący przeciwko wierze, wartościom chrześcijańskim rodziny, zdeklarowany homoseksualista - pan poseł Robert Biedroń... Proszę Was o wsparcie modlitewne dla mieszkańców naszego miasta byśmy umieli wybrać wg woli Bożej, byśmy mieli jasne rozeznanie duchowe co do dobra prawdziwego, a nie tylko zewnętrznych pozorów... Bóg zapłać
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 26 Listopad 2014, 09:13    [Cytuj]

KASIA napisał/a:
Jeden z kandydatów to katolik, choć jako człowiek i polityk nie idealny, a drugi to walczący ateista, występujący przeciwko wierze, wartościom chrześcijańskim rodziny, zdeklarowany homoseksualista - pan poseł Robert Biedroń...

No ja nie wiem. Jak wygra ten dewiant Biedroń, to tylko źle będzie świadczyć o polskim społeczeństwie. Przecież jeżeli większość Polaków jest katolikami, to powinni tak zagłosować, aby taki Biedroń miał powiedzmy góra 5%. Wtedy nawet fałszowanie nic nie pomoże. No ale jeżeli będzie pół na pół, i sfałszują wybory, i wygra dewiant Biedroń, to możemy mieć pretensje tylko do samych siebie.

Wtedy zapytam : co się stało z polskim narodem ??

Tu nawet Krucjata Różańcowa nie pomoże ...

P.S. Ja w ogóle nie rozumiem, jak to się stało, że taki Biedroń dostał tyle głosów, i przeszedł do drugiej tury ?!? :shock:
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 26 Listopad 2014, 09:25    [Cytuj]

Cytat:
P.S. Ja w ogóle nie rozumiem, jak to się stało, że taki Biedroń dostał tyle głosów, i przeszedł do drugiej tury ?!?

Nie na darmo zawiesił się system komputerowy .
[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 29 Grudzień 2014, 18:10    [Cytuj]

Sanktuarium św. Jana Patrona Polski – Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z Pierwszego Piątku na Pierwszą Sobotę

W Sanktuarium w Dukli w dniu 2/3 stycznia 2015 r. comiesięczne czuwanie w intencji Ojczyzny.
Jak co miesiąc:
rozpoczęcie 21.00 – Apel Jasnogórski, później modlitwa na Różańcu Świętym wraz z Maryją Królową Polski o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
o godz.24.00 – Msza święta.

[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 26 Styczeń 2016, 09:48    [Cytuj]

Nowenna za przyczyną Anioła Stróża Polski

Modlitwa wstępna Boże nieskończenie dobry, Ty, który w swej niezmierzonej miłości przydzieliłeś naszej chrześcijańskiej Ojczyźnie Świętego Anioła Stróża, aby strzegł nasz Naród i bronił od wszelkich niebezpieczeństw i zasadzek nieprzyjaciół, z całą pokorą błagamy Cię, udziel Narodowi Polskiemu tej łaski, o którą Cię, Ojcze Niebieski, w tej Nowennie gorąco prosimy…

Ty zaś, Aniele Stróżu Polski, który na przestrzeni dziejów tak dzielnie przychodziłeś jej z pomocą we wszelkich zagrożeniach, uwalniając ją z niewoli i jarzma nieprzyjaciół wewnętrznych i zewnętrznych – bądź błogosławiony w twoim oddaniu się Bogu i pełnieniu Jego świętej woli! Wstawiaj się za nami, aby Polacy wszystkich czasów i pokoleń, razem z Maryją Niepokalaną, Królową Aniołów, św. Michałem Archaniołem, ze wszystkimi Aniołami i Świętymi, uwielbiali zawsze i wszędzie Boga w Trójcy Jedynego. Amen. Dzień pierwszy Rozważanie

Kiedy Bóg przez Mojżesza wyprowadził Hebrajczyków z niewoli egipskiej, dał im św. Michała Archanioła za Księcia i Przewodnika w drodze do ziemi obiecanej, jak mówi o tym prorok Daniel: „Michał, wielki Książę, który jest Opiekunem dzieci twego narodu” (Dn 12,1; por. 10,21). Dając narodowi izraelskiemu św. Michała Archanioła za Opiekuna, Bóg powiedział: „Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie” (Wj 23,20-22). Stwierdza to Mojżesz, który wysyłając posłów do króla Edomu, kazał mu powiedzieć: „Wołaliśmy do Pana, a On usłyszał głos nasz i posłał Anioła, który nas wyprowadził z Egiptu” (Lb 20,16).

Każdy naród jest powołany przez Boga, aby wychodząc z niewoli grzechu i szatana, doszedł do ziemi obiecanej – do nieba. Również nasz Naród Polski, przeszło tysiąc lat temu powołany do wyznawania wiary chrześcijańskiej, otrzymał od Boga swego Anioła Stróża. Anioł Stróż Polski, na przestrzeni wieków, wstawiał się za nami do Boga, oświecał rządzących, wspierał wszystkie dzieci naszego Narodu w ich drodze do Domu Ojca niebieskiego.

Za otrzymane przez jego wstawiennictwo oświecenia i pomoce – dziękujemy Ci, Boże, i przepraszamy za tych Polaków, którzy w zamierzchłej przeszłości, jak i teraz, opierając się natchnieniom Anioła Stróża Polski, doprowadzają nasz Naród do ruiny, rozbiorów, upadku moralnego i materialnego. Jednocześnie, nasz niebieski Opiekunie, polecamy ci w dalszym ciągu sprawy naszej Ojczyzny, rodzin, życia społeczno-kulturalnego i polityczno-ekonomicznego, aby wszystko wznosiło się na fundamencie prawa Bożego i było realizacją odwiecznego planu Boga. Amen. Modlitwa

Boże, Ojcze Wszechmogący! Jakże często na przestrzeni historii naszego Narodu lud lechicki zamieszkujący terytorium naszej Ojczyzny musiał krwią swoją płacić za prywatę możnowładców i rządzących, cierpiąc przy tym głód, ucisk i niedostatek. Ojcze niebieski, prosimy Cię za przyczyną Anioła Stróża Polski, aby rządy w Polsce były sprawiedliwe, służyły dobru wszystkich dzieci tego Narodu, zwłaszcza najbiedniejszych, oraz były otwarte na dobro wszystkich innych narodów świata. Amen.

Ojcze nasz… 7 Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Tekst nowenny pochodzi z modlitewnika „Nabożeństwo do Anioła Stróża Polski” (nowenna, litania, modlitwy) ks. Mariana Polaka CSMA, Zofii Sobieraj, Michalineum 2011. Za zgodą Kurii Diecezjalnej Warszawsko-Praskiej z dnia 19 IX 1994, nr 2149/K/94; Wikariusz Generalny bp Stanisław Kędziora, notariusz ks. Marcin Wójtowicz. Autorem rozważań jest ks. Marian Polak, a modlitw Zofia Sobieraj.

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.p...,za-polske.html
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]