ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy polityczne
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:01    [Cytuj]

adsenior napisał/a:
Co z tego, że Pan Bogdan, jest takim zwolennikiem PiS-u?

Oj Panowie ! A któż powiedział, że ja jestem zwolennikiem PiS-u. Ja już nie mam sił tłumaczyć Wam w kółko dlaczego ostatnio głosowałem na PiS i Kaczyńskiego.

Panie Andrzeju, zapytam tak : a Pan na kogo głosował ? Bo chyba nie na PO, I nie na SLD.
I zapewne nie na Palikota. Więc pytam jeszcze raz : czy mieliśmy jakiś wybór ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:12    [Cytuj]

I jeszcze jedno.

adsenior napisał/a:
Nie chciałbym uczestniczyć w takiej formie dyskusji, gdzie wszyscy byliby jednomyślni.

Panie Andrzeju. A ja powiem tak : nie chciałbym uczestniczyć w dyskusji, gdzie każdy powie swoje, potem wszyscy się rozchodzą, i dalej nic nie wiadomo (poza tym co kto myśli).

Celem każdej dyskusji powinno powinno być dochodzenie do prawdy. Tylko taka dyskusja ma sens. Także bronienie swoich poglądów mija się z celem. A co jeśli ja się mylę ? Jaki wówczas ma sens bronienie poglądów, które są fałszywe ? Ja np. staram się weryfikować swoje poglądy, jeśli okaże się że w którymś miejscu się myliłem. Przecież nie ma ludzi nieomylnych, każdy może gdzieś się mylić.

Dochodzenie do prawdy, to czasem długi proces. Człowiek nieraz wiele lat dochodzi do prawdy. Najgorsze jest, gdy z uporem maniaka trwa przy fałszywych poglądach.

Oczywiście, każdy widzi prawdę inaczej. Ale powiedzmy sobie szczerze. Czasem ktoś przeczyta jakiś tekst, który do niego "przemówił", i już jest święcie przekonany, że jest tak jak w tym tekście, który przeczytał, przyjmuje to jako pewnik, i za nic nie chce zamienić tego na inną prawdę. A prawda okazuje się być zupełnie inna.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:25    [Cytuj]

Michaś napisał/a:
...wyznam ci tu tę prawdę, że moherek jest pieszczotliwym zdrobnieniem od moheru, symbolizujacego w donkowym slangu elektorat PiSuarczyków prowadzony ku eutanazji przez kolaboranta ojDyra, któremu tak bezgranicznie ufają te poczciwe i tak kochające swe wnuczęta babcie w milusich berecikach. Oddają ojDyrowi swe serca i ostatni wdowi grosz, by ten kolaborant mundialistów trockistowskiego chowu mógł je znieczulać na prawdziwe zagrożenia bytu ich wnucząt.

Skończ waść z oczernianiem i oskarżaniem o.Rydzyka. Jest to jedna z nielicznych osób w Polsce, który walczy jeszcze o wolną i niepodległą Ojczyznę. O.Rydzyk jako jeden z nielicznych pokazuje nam rzeczywistość taką, jaka ona jest. Zawsze trafnie ocenia tę rzceywistość. Owszem zdarzyło mu się parę wpadek, co nie oznacza, że zaraz masz go nazywać "kolaborantem". Ja np. nie mogłem przeboleć że poparł Krzaklewskiego zamiast Łopuszańskiego. Przez kilka nie mogłem słuchać RM. No ale cóż. każdy popełnia błędy. Nie znaczy to jednak, że ten ktoś zaraz jest "kolaborantem".

O Tobie Michasiu nie powiedziałbym dobrego zdania np. w momencie gdy oczerniasz JPII. Ktoś taki nawet nie powinien nazywać się katolikiem, a Ty zdaje się za takiego się uważasz. Chociaż nie, bardziej uważasz się za Słowianina, niż za katolika. Może przeszkadza Ci sama religia katolicka ? Nie wiem.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:32    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
czy mieliśmy jakiś wybór ?

Czy dobrze jest babrać się w g...e czy lepiej zostawić tatałajstwo swojemu losowi?
Ja jestem za drugą opcją. Jeżeli nie ma w kim wybierać to po prostu nie wybieram i wszystkim wokół tak tłumaczę.Ten ,,obywatelski" przymus mam gdzieś. Nie przejmujmy się że głupota tryumfuje, bo wtedy mądrość prędzej zauważą, a jak nie zauważą to dobrze im tak.

Endek
Józef

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:43    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
O.Rydzyk jako jeden z nielicznych pokazuje nam rzeczywistość taką, jaka ona jest.

Niedomówienie prawdy to całe kłamstwo i tym się specjalizuje RM.Ja rozumiem że to radio przeszkadza lewactwu, ale w obecnej sytuacji nie jest ono ani specjalnie katolickie ani narodowe.Wiele lat słuchałem RM i dobrego słowa o,,lefebrystach'' nie usłyszałem. Nie usłyszałem również dobrego słowa o polskich nacjonalistach, a tylko tacy mogą Polsce przywrócić godność Państwa o przeszło 1000 letniej historii związanej z prawdziwie katolicką wiarą, a nie tą zreformowaną po V2. Reformowany katolicyzm nie jest katolicyzmem a jedynie zjudaizowanym protestantyzmem, pod którym obiema rękoma podpisałby się heretyk Luter.
Mam pytanie, czy widział ktoś w TV Trwam Mszę Trydencką? O Rydzyk owszem pokazuje rzeczywistość na którą miał swój wielki wpływ dzięki temu, ze stał się propagandową tubą proizraelskiej partii PiS.

Coltrane

Wysłany: 4 Maj 2012, 22:45    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Coltrane napisał/a:
czy mieliśmy jakiś wybór ?

Czy dobrze jest babrać się w g...e czy lepiej zostawić tatałajstwo swojemu losowi?
Ja jestem za drugą opcją. Jeżeli nie ma w kim wybierać to po prostu nie wybieram i wszystkim wokół tak tłumaczę.Ten ,,obywatelski" przymus mam gdzieś. Nie przejmujmy się że głupota tryumfuje, bo wtedy mądrość prędzej zauważą, a jak nie zauważą to dobrze im tak.

Chyba nie powiesz wszystkim "moherkom" (jak ich pogardliwie nazywa Michaś), aby zostawić tatałajstwo swojemu losowi. I po prostu nic nie robić. "Moherki" czegoś takiego nie zaakceptują.

Ja swoją drogą zachęcam wszystkich do wstąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.
Jestem przekonany, że Różańcem możemy wywalczyć wszystko. Ale czy znajdzie się w Polsce 10% modlących się na Różańcu za Ojczyznę ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Michaś
Michaś bez Anny

Wysłany: 4 Maj 2012, 23:35    [Cytuj]

Endek, ten obrońca ojDyra hucpą karmiony łże tu jak pies, bo śmie do pogardliwych określeń zakwalifikować me słowa: moherki, kochające swe wnuczęta babcie w milusich berecikach.
Taką hucpą to tylko przebieraniec z PiSuar na syjonistycznym żołdzie może się tak zuchwale prezentować. Proponuję zamilczeć go na śmierć, mimo faktu, że się nachalnie wciska między wódkę a zakąskę. Obligatoryjności jednak nie wymagam bo wolność słowa jest mi bliska...

Coltrane

Wysłany: 5 Maj 2012, 00:45    [Cytuj]

Prócz dowcipnego pisania ten Polak-Słowianin (nie mylić z Polakiem-katolikiem) nic sobą nie prezentuje. ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 5 Maj 2012, 00:50    [Cytuj]

Endek napisał/a:
O Rydzyk owszem pokazuje rzeczywistość na którą miał swój wielki wpływ dzięki temu, ze stał się propagandową tubą proizraelskiej partii PiS.

No tutaj jesteś niesprawiedliwy Endek. Przypomnij sobie czas kiedy tworzyła się Liga Polskich Rodzin. Jak myślisz dzięki komu ta formacja weszła do Sejmu ? Przecież to dzięki poparciu o.Rydzyka i RM LPR została wypromowana, i głównie dzięki głosom "moherków" mogła uzyskać ponad 10% poparcie. Szkoda że zmarnowała ten dorobek, uzyskany dzięki o.Rydzykowi. Gdyby liderzy LPR byli odpowiedzialnymi ludźmi, to zrobiliby wszystko, aby tego sukcesu nie zmarnować. Niestety stało się inaczej. Prywata wzięłą górę. I tego "moherki" nie zapomną liderom LPR, szczególnie Giertychowi, i tej całej sitwie spod znaku SN, którzy dosłownie rozwalili z trudem utworzoną formację.

Niestety zabrakło dojrzałości politycznej. Liderzy LPR, szczególnie ci wywodzący się z SN, zachłysnęli się sukcesem, i woda sodowa uderzyła im do głów. Pierwsze co zrobili, to było wypędzenie tych, co nie byli związani z SN.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 5 Maj 2012, 03:54    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
adsenior napisał/a:
Co z tego, że Pan Bogdan, jest takim zwolennikiem PiS-u?

Oj Panowie ! A któż powiedział, że ja jestem zwolennikiem PiS-u. Ja już nie mam sił tłumaczyć Wam w kółko dlaczego ostatnio głosowałem na PiS i Kaczyńskiego.

Panie Andrzeju, zapytam tak : a Pan na kogo głosował ? Bo chyba nie na PO, I nie na SLD.
I zapewne nie na Palikota. Więc pytam jeszcze raz : czy mieliśmy jakiś wybór ?

Panie Bogdanie, w wyborach do sejmu nie brałem udziału, nie będę brał również w przyszłości, do czasu gdy zmuszony jestem do stawiania "krzyżyka" na partię nie na konkretnego człowieka, który czuje się podległym kacykowi partyjnemu, nie odbiorcom. W głosowaniu do senatu, głosowałem na niezależnego kandydata.

Nie traktuję forum, jako miejsca do wspólnego uzgadniania stanowisk, lecz do poznania stanowiska i poglądów innych. Forum to nie partia polityczna, w której realizowane są wspólne cele.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 5 Maj 2012, 03:58    [Cytuj]

Michaś napisał/a:
Endek, ten obrońca ojDyra hucpą karmiony łże tu jak pies, bo śmie do pogardliwych określeń zakwalifikować me słowa: moherki, kochające swe wnuczęta babcie w milusich berecikach.
Taką hucpą to tylko przebieraniec z PiSuar na syjonistycznym żołdzie może się tak zuchwale prezentować. Proponuję zamilczeć go na śmierć, mimo faktu, że się nachalnie wciska między wódkę a zakąskę. Obligatoryjności jednak nie wymagam bo wolność słowa jest mi bliska...

Na Boga, jak bym czytał prasę lat 60-tych lub większość obecnych z gazinówką wymiotną na czele, co za styl, co za słownictwo, jakie poszanowanie poglądów drugiego człowieka!
[Profil] [PM] [E-mail]

Michaś
Michaś bez Anny

Wysłany: 5 Maj 2012, 05:00    [Cytuj]

Endek, przypomnij temu czytelnikowi gadzinówki wybiórczej, temu katolikowi, że w Dekalogu mamy:
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.

Coltrane

Wysłany: 5 Maj 2012, 07:30    [Cytuj]

adsenior napisał/a:

Panie Bogdanie, w wyborach do sejmu nie brałem udziału, nie będę brał również w przyszłości, do czasu gdy zmuszony jestem do stawiania "krzyżyka" na partię nie na konkretnego człowieka, który czuje się podległym kacykowi partyjnemu, nie odbiorcom. W głosowaniu do senatu, głosowałem na niezależnego kandydata.

Nie traktuję forum, jako miejsca do wspólnego uzgadniania stanowisk, lecz do poznania stanowiska i poglądów innych. Forum to nie partia polityczna, w której realizowane są wspólne cele.

Za obecną sytuację polityczną odpowiedzialni są zarówno ci, co głosowali na rządzącą bandę, jak i ci co w ogóle do wyborów nie chodzą.

Co do drugiej wypowiedzi, to ja nie pisałem, że mamy na forum uzgodnić wspólne stanowisko. Chodzi mi o to, że dyskusja służy do weryfikowania poglądów, jeśli są fałszywe.

Pozdr.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 5 Maj 2012, 07:50    [Cytuj]

adsenior napisał/a:

Na Boga, jak bym czytał prasę lat 60-tych lub większość obecnych z gazinówką wymiotną na czele, co za styl, co za słownictwo, jakie poszanowanie poglądów drugiego człowieka!

Ten typ już tak ma. To niereformowalna istota.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 5 Maj 2012, 08:15    [Cytuj]

Słusznie Panie Bogdanie, dla mnie stał się ten facio "niewidzialny"!
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]