ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie: Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 1 Styczeń 2016, 21:26    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Przecież to jedno i to samo.

Czyżby ? No tego bym nie powiedział. W PiS-ie jest wielu porządnych ludzi. W innych formacjach, które wprowadzają swoich ludzi do sejmu, raczej trudno takich znaleźć. Teraz dopiero Ruch Kukiza wprowadził kilkunastu normalnych. Wcześniej mieliśmy LPR, no ale jak iwadomo Giertych się zeszmacił tak, że gorzej nie można.

W PO, Nowoczesnej, PSL próżno szukać jakichś porządnych patriotów. Dobrze, że chociaż SLD wyleciała na dobre.

A Ty masz chyba jakieś antypisowskie fobie. Ja nie mówię, że ta partia jest idealna (próżno takiej szukać na scenie politycznej - może kiedyś Ruch Narodowy dojdzie do władzy, ale to daleka przyszłość), mam do PiS trochę różnorakich zastrzeżeń, i nie wszystko mi się w PiS-ie podoba, ale jest to jedyna partia która w chiwli obecnej może coś w Polsce zmienić na lepsze. Już sam fakt, że jest nieustannie atakowana, że tworzą się "komitety obrony demokracji", że tworzy się międzynarodowa koalicja przeciwko PiS świadczy o tym, że ta partia komuś bardzo nie leży. Już nawet na forum UE chcą debatować o "tragicznej" sytuacji w Polsce po objęciu rządów przez PiS.

Jak na razie PiS odkręca to co PO zepsuła, i chyba większość Polaków jest zadowolona z tej zmiany (i oby P.Bóg pozwolił rządzić PiS-owi do końca kadencji) - więc doprawdy nie rozumiem za co bez przerwy krytykujesz PiS ? (chyba innych wrogów w Polsce nie widzisz, jak chociażby Petru, KOD, Nowoczesna, PO itd. itd. - zwłaszcza w KOD aż się roi od żydostwa, jak Hartman, Szcepański i inni). Od 10 lat widzisz tylko jednego wroga. Chyba powinieneś wybrać się do okulisty ;-)

A co, może chciałbyś aby PO powróciła do władzy, albo żeby Petru z Nowoczesną przejęła władzę w Polsce. A może oczekujesz powrotu SLD ? Albo Giertycha ? Ja naprawdę nie rozumiem Twojego myślenia. Teraz musimy wspierać tych co rokują jakieś nadzieje na pozytywne zmiany. Inaczej władzę w Polsce znowu przejmie Układ IIIRP, czyli PO z Nowoczesną, PSL i SLD. czy tego właśnie pragniesz ? Wiesz dobrze, że jak na razie, to Ruch Narodowy jest bez szans - więc po co tak naskakiwać na PiS ? Masz jakieś fobie ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 2 Styczeń 2016, 15:04    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

W PiS-ie jest wielu porządnych ludzi. ?
W SB też byli porządni ludzie. To samo w PZPR , PO i reszcie dudłajstwa.

Coltrane

Wysłany: 18 Luty 2016, 21:19    [Cytuj]

Gadowski: „Starsza pani wysadziła system! To, co zrobiła wdowa po Kiszczaku, to wysadzenie kłamstw założycielskich III RP”

Dziennikarz śledczy tygodnika „wSieci” Witold Gadowski powiedział w programie „Minęła dwudziesta” (TVP Info), że wdowa po generale Czesławie Kiszczaku przejdzie do historii.

Gadowski podkreślił, że nie ma już żadnych wątpliwości, że TW „Bolek” to właśnie Lech Wałęsa.

Przy całej literaturze, która się już pojawiła, pracach dr. Piotra Gontarczyka i prof. Sławomira Cenckiewicza, nie ulega wątpliwości, że chodzi o tego człowieka. Mam w tym osobisty aspekt, bo byłem jednym z założycieli komitetu Lecha Wałęsy w Krakowie, gdy prowadził zwycięską kampanię prezydencką. Dziś jestem z tych, którzy czują się bardzo wykołowani i oszukani przez pana prezydenta. Szkoda, że pan prezydent nie przyznał się do tego wcześniej, bo być może nie byłoby tego, co się stało

— mówił publicysta „wSieci”.

To sytuacja jak z Agaty Christie, bo starsza pani wysadza system! Znam panią Kiszczak, która dedykowała mi swój tomik wierszy, co świadczy o jej kondycji intelektualnej. To, co zrobiła, to wysadzenie kłamstw założycielskich III RP, Nie zrobiły tego żaden dyskusje, ale starsza zdezorientowana pani, której prawdopodobnie pomyliły się adresy i zamiast iść do Lecha Wałęsy i zażądać 90 tys. zł, poszła do IPN-u. Wysadziła system i chyba przejdzie do historii

— stwierdził Witold Gadowski.

dnosząc się do zawartości zbioru gromadzonego przez gen. Kiszczaka, dziennikarz śledczy stwierdził:

Wiem, że mogły być to niezwykłej wagi dokumenty.

Wnioski, jakie będzie można wyciągnąć z ich lektury, mogą okazać się przerażające.

Okaże się, że służby specjalne były gangiem przestępczym

— powiedział Gadowski.

gah

autor: Zespół wPolityce.pl

http://wpolityce.pl/polit...ielskich-iii-rp
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 19 Luty 2016, 10:24    [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 26 Wrzesień 2017, 10:29   Re: Oświadczenie: Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem S [Cytuj]

Wałęsa polską marką czy polską hańbą?

Wiadomość, że IPN prowadzi postępowanie karne przeciwko Lechowi „Bolkowi” Wałęsie to długo oczekiwana przeze mnie wiadomość o znacznie grubszym kalibrze, niż niektórym się wydaje. Być może złamana zostaje w końcu zasada, my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych, która była fundamentem sterowanego z Łubianki tak zwanego upadku komunizmu, który, owszem, pozwolił komuchom upaść, ale na cztery łapy.

Logika i wiedza historyczna podpowiadają, że jeżeli jakaś władza zostaje obalona, to dokonują tego siły jej wrogie. I tak kolonializm upada pod naporem ruchów wyzwoleńczych, czyli buntu ludów skolonizowanych, a faszystów obalają antyfaszyści. Logiczne byłoby, aby komunistów obalili antykomuniści, ale w Polsce o dziwo prawdziwi antykomuniści nie mieli dostępu ani do Magdalenki, ani do okrągłego stołu.

Każdy spodziewałby się, że symbolem upadku komunizmu w Polsce powinien być jakiś spadkobierca Żołnierzy Niezłomnych i tradycji II RP, ale to byłby policzek dla komunistów, udających tylko pokojowe oddawanie władzy i dlatego wymyślono ustawkę, polegająca na tym, że komunistyczna partia, nazywająca sama siebie robotniczą, symbolicznie przy błysku fleszy oddaje władzę właśnie robotnikowi niesionemu na rękach robotników. Tym sposobem komuniści zapewnili sobie miękkie lądowanie i sami własnego płatnego agenta „Bolka” sprzedali światu jako prostego elektryka, który „sam z Danuśkom obalył komunę”. Ktoś powie, że ta moja pisanina to taka, delikatnie mówiąc, dość swobodna interpretacja naszej historii najnowszej, a ja wtedy odpowiem tak. Spójrzcie, kto dzisiaj tego do końca już zdemaskowanego i skompromitowanego szpicla „Bolka” nadal nosi na sztandarach? Kto domaga się bezkarności dla ewidentnego płatnego zdrajcy, kłamcy, składającego pod przysięgą fałszywe zeznania i piszącego fałszywe zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury? Kto staje w obronie przestępcy z premedytacją niszczącego kompromitujące go państwowe archiwalne dokumenty? Tak jak kiedyś wynieśli Wałęsę na sztandary komuniści wraz z propagandowo wypromowaną przez nich samych „konstruktywną opozycją”, tak dzisiaj noszą go na tych sztandarach te same środowiska, które walczą o odzyskanie podstawionego im przez ZSRR, RFN i niestety USA koryta. Nie zapominajmy, że to prezydent Stanów Zjednoczonych, George Bush senior na dwa tygodnie przed wyborem przez sejm zbrodniarza Jaruzelskiego na prezydenta Polski przybył do Warszawy, aby uwiarygodniać tego zdrajcę, strzelając sobie z nim i Wałęsą fotki, które obiegły cały świat.

Postępowanie karne, wszczęte przez prokuratorów IPN, zakończone postawieniem zarzutów i skazaniem Wałęsy, będzie bardziej przekonywającym dowodem na upadek III RP niż podwójne wyborcze zwycięstwo prawicy w 2015 roku. Zniszczenia tego fałszywego symbolu bardzo boi się totalna opozycja, która w bezkarności „Bolka” Wałęsy widzi szansę na własną bezkarność, powrót do władzy i trwanie zgniłego PRL-bis. Wałęsa zrzucony z cokołu to dla nich katastrofa. Oszalały ze strachu i nienawiści folksdojcz Lis wrzeszczy: Ta policja polityczna i do Jezusa może się dobrać. Symptomatyczne są też słowa Pawła Rabieja z Nowoczesnej, który na antenie TVN24 wyznał: Muszę powiedzieć, że mam bardzo duży żal do Lecha Wałęsy, że on nie mówił otwarcie o swoim epizodzie współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. No bo taki epizod był i wielu jego przyjaciół, wielu jego znajomych w czasach Solidarności było o tym informowanych i o tym po prostu wiedziało. Z drugiej strony mam też duży żal do obecnej ekipy politycznej, która z osoby, która jest marką Polski w świecie stara się zszargać jej autorytet i myślę, że ten proces temu służy. Ciąganie starszego już człowieka, noblisty po sądach w tej chwili i przypisywanie mu złych intencji, no nie jest też najlepsze dla pokazywania Polski w świecie.

Wolnej Polsce taka szkodliwa marka jak płatny kapuś „Bolek” nie jest do niczego potrzebna i musi zniknąć. Symbolem nowych czasów są też odejścia ludzi, którzy tę pseudomarkę promowali. Nie żyje już reżyser kłamliwego filmu o Wałęsie, Andrzej Wajda, a w ostatnich dniach zmarł Janusz Głowacki, autor scenariusza do tego propagandowego, ukrywającego prawdę gniota. Nie łudźmy się jednak, że sama biologia wszystko za nas załatwi. III RP wydała na świat mnóstwo utrwalaczy magdalenkowej władzy, którzy nie odpuszczą i, jak widzimy, nie cofną się przed jawną zdradą i wysługiwaniem się swoim zagranicznym protektorom, którym wolna suwerenna i silna Polska zawsze stała kością w gardle. Wałęsę z cokołu musi zrzucić cały świadomy upokorzenia naród. Musimy pozbyć się tego brudu i marki, pod którą występowanie hańbi nas wszystkich. Nie miejmy litości dla „Bolka” Wałęsy, bo ktoś, kto nie wykorzystał szansy, by powstać z kolan, powinien pełzać do końca swoich dni jako nędzny zdrajca.

Mirosław Kokoszkiewicz

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5135-walesa-polska-marka-czy-polska-hanba
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]