ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Korea Płd. - Usuną elementy teorii Darwina z podręczników
Autor Wiadomość
Amid

Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 1365
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 10:26   Korea Płd. - Usuną elementy teorii Darwina z podręczników [Cytuj]

Usuną elementy teorii Darwina z podręczników

W Korei Południowej władze oświatowe zdecydowały się usunąć z podręczników do szkół średnich elementy ewolucjonistycznej teorii Darwina. Gazeta VaticanInsider zauważa, że znamienne jest to, iż na takie posunięcie zdecydował się kraj, w którym dominuje zachodnia kultura naukowa. Oznacza to, że teoria ewolucji, która stała się powszechnie obowiązującą, miała w rzeczywistości na celu przede wszystkim walkę z religią.

Z wnioskiem o usunięcie rażących błędów w teorii ewolucji wystąpiło stowarzyszenie odpowiedzialne za korygowanie błędów zawartych w szkolnych podręcznikach - STR. Wsparli je wybitni naukowcy i nauczyciele.

Teoria Darwina nie zniknie całkiem z koreańskich podręczników dla uczniów szkół średnich. Usunięte zostaną pewne jej elementy. Na przykład nie znajdzie się w nich teoria nt. ewolucji koni i twierdzenie, jakoby archeopteryks był przodkiem wszystkich ptaków.

Nie będzie w nich także wielu elementów o rzekomej „ewolucji człowieka" i „adaptacji dziobów zięb” z Galapagos, na których przykład powoływał się Karol Darwin w swojej książce „O powstawaniu gatunków.”

Jedna trzecia badanych Koreańczyków nie wierzy w teorię ewolucji. 41 proc. spośród tej grupy uważa, że nie ma wystarczających dowodów naukowych na poparcie tej teorii. 39 proc. stwierdziło, że ewolucja jest sprzeczna z wiarą, a 17 proc. uznało, że nie rozumie tej teorii.

Źródło: VaticanInsider
Za: http://www.pch24.pl/usuna...kow,3555,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 10:40   Re: Korea Płd. - Usuną elementy teorii Darwina z podręcznikó [Cytuj]

Amid napisał/a:
Usuną elementy teorii Darwina z podręczników

Oznacza to, że teoria ewolucji, która stała się powszechnie obowiązującą, miała w rzeczywistości na celu przede wszystkim walkę z religią.


Dokładnie ! I to jest właśnie to ! Celem teorii ewolucji jest walka z religią, czyli z tzw. "ciemnotą i zacofaniem" :mrgreen: jak by wyrazili się lewaccy adepci teorii ewolucji.
A walka z religią, to pośrednio walka z Bogiem.

A więc w miejsce Prawdy - kłamstwa i oszustwa. I to pod przykrywką nauki. :roll:
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Amid

Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 1365
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 11:45    [Cytuj]

Warto! kupić i poznać:

Tassot Dominique
Ewolucja. Dylemat dla nauki, niebezpieczeństwo dla wiary
Opis: Chociaż dziś, w sto pięćdziesiąt lat od ogłoszenia teorii Darwina, nie twierdzi się już tak powszechnie, że człowiek pochodzi od małpy, nadal mniema się, że to ewolucja jest sprawczynią rozwoju wszechświata, że człowiek jest wyżej zorganizowanym zwierzęciem, a na dodatek - że ewolucja i Stworzenie dają się z sobą pogodzić.
Bo niby dlaczego Bóg nie miałby stwarzać na zasadzie ewolucji? Ale jeśli zgodzić się z tą tezą, czyż doskonałość i harmonia, jakie miały istnieć na początku, nie są dopiero pieśnią przyszłości?

Teoria ewolucji rozpanoszyła się w środowiskach naukowych, ekonomicznych i politycznych, aż w końcu zaczęła wpływać także na sposób myślenia chrześcijan. Od dawna służy ona jako uzasadnienie dla pewnych postaw etyczno-społecznych i jako hasło do kompromisów w dziedzinie teologii. Kształtuje też obraz Boga bardzo odległy od obrazu biblijnego. Nic dziwnego - wszak Darwin cieszy się takim wzięciem dlatego, że "umożliwił ateistom to, aby intelektualnie mieli dobre samopoczucie". Obecnie jednak wielu naukowców otwarcie stwierdza, że ewolucja nie jest "ani udowodniona, ani możliwa do udowodnienia".

Idąc za ich przykładem inż. Dominique Tassot wykazuje w sposób przejrzysty i precyzyjny, że rzekome "dowody" na ewolucję są fałszywe już na gruncie samej nauki. W ten sposób czytelnikowi pragnącemu odróżnić prawdę od fałszu daje on rzetelny wgląd w ową problematykę i pozwala ze spokojnym sumieniem odłożyć ewolucjonizm - a więc tę "bajkę dla dorosłych", jak to nazwał Jean Rostand tam, gdzie jest jej miejsce. To konieczny warunek, by we właściwym świetle ujrzeć człowieka, od początku postawionego przez Stwórcę wyżej od pozostałych istot.

http://ksiegarnia.antyk.o...01__PZTA_2.html

Należy obejrzeć!

"Fakty i mity wokół teorii ewolucji"
(...)
http://www.dewolucja.pl/filmy/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Amid

Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 1365
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Listopad 2012, 12:19    [Cytuj]

Polecam artykuł opublikowany w 11 nr. dwumiesięcznika "Polonia Christiana" autorstwa Luisa Dufaura.

Ewolucjonizm zmierza do unicestwienia człowieka

24 listopada 1859 Karol Darwin opublikował "O powstaniu gatunków na drodze doboru naturalnego". Teorie Darwina, zaprzeczając istnieniu Boga i podważając porządek naturalny, ­oznaczają zgodę na „kulturę śmierci”, tożsamą z unicestwieniem człowieka.

(...)

http://www.pch24.pl/ewolu...ka,10228,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Listopad 2012, 12:31    [Cytuj]

Amid napisał/a:
Ewolucjonizm zmierza do unicestwienia człowieka

24 listopada 1859 Karol Darwin opublikował "O powstaniu gatunków na drodze doboru naturalnego". Teorie Darwina, zaprzeczając istnieniu Boga i podważając porządek naturalny, ­oznaczają zgodę na „kulturę śmierci”, tożsamą z unicestwieniem człowieka.


Dokładnie. Najpierw mamy Ewolucjonizm Darwina, potem eugenikę jego kuzyna Francisa Galtona.
Dalej marksizm, leninizm, "my kampf". Z tego wszystkiego wyrastają klonowanie, in vitro, aborcja, eutanazja, homoseksusalizm, GMO. To wszystko wpisuje się właśnie w tę kulturę śmierci, i służy jak napisała Amid, unicestwieniu człowieka. Kto za tym wszystkim stoi, wiadomo.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9