ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewolucja- Ostateczny cios
Autor Wiadomość
E. W.
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 19:47   Ewolucja- Ostateczny cios [Cytuj]

Witam,

Przeprowadziłem ostatnio sondę wśród ok. 30 przedstawicieli środowiska Ewolucjonistycznego ( w Polsce i nie tylko.) Proponowałem im odpowiedzieć na jedno proste pytanie:
Kod:
Jeśli Ewolucja mówi prawdę, to jak wyewoluowały skrzydła u aniołów?

Niestety, żaden z nich nie umiał odpowiedzeć na to pytanie :-( Jest to kolejny dowód na nieuczciwość ewolucjonistów. Zadają podchwytliwe pytania, a sami na zadane pytania odmawiają odpowiedzi.
Jeśli okaże się, że jednak ktoś ma ktoś odpowiedź na to pytanie, bardzo chciałbym ją usłyszeć.

Pozdrawiam,
Eugeniusz Wierzba

adsenior

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 20:10    [Cytuj]

Po co ten prześmiewczy wpis? To takie teraz modne, takie wyśmiewanie i obrażanie chrześcijan!
[Profil] [PM] [E-mail]

E. W.
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 20:18    [Cytuj]

Adsenior,

Dlaczego myślisz, że jestem chrześcijaninem? Inteligentny Projekt nie jest chrześcijańską teorią, nawet Watykan się od niego odciął.

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sierpień 2012, 17:49    [Cytuj]

Witam

E. W. napisał/a:
Inteligentny Projekt nie jest chrześcijańską teorią, nawet Watykan się od niego odciął.
///
Jeśli okaże się, że jednak ktoś ma ktoś odpowiedź na to pytanie, bardzo chciałbym ją usłyszeć
niestety wciąż jeszcze istnieją tacy katolicy którzy uważają że papież jest przeciwko Teorii Ewolucji. Nawet podają niesprawdzone i niezweryfikowane informacje - zwane kaczkami dziennikarskimi - w tym celu, pomijając oficjalne i łatwo weryfikowalne wypowiedzi Watykanu.

Co do pytania: nie wiemy czy aniołowie zbudowani są z materii naturalnej, elementów materii i energii kosmosu tak jak gwiazdy, Ziemia, zwierzęta czy rośliny, więc nie można nawet stwierdzić czy podlegają ewolucji.
Więc pierwotne pytanie powinno brzmieć: czy wyewoluowały, a nie jak.

Tadzik

Andrzej Gdula

Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 22:45    [Cytuj]

Witam!

TADZIO; niestety wciąż jeszcze istnieją tacy katolicy którzy uważają że papież jest przeciwko Teorii Ewolucji. Nawet podają niesprawdzone i niezweryfikowane informacje - zwane kaczkami dziennikarskimi - w tym celu, pomijając oficjalne i łatwo weryfikowalne wypowiedzi Watykanu.

ANDRZEJ; Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Chyba pan Tadzio miał tu na myśli samego siebie. Bo pan Tadzio sam w swoim poście z dnia 27 Sierpień 2012, 18:41 w temacie Ewolucja - rzeczywistość czy domniemanie na takie kaczki dziennikarskie się powołuje.

Cytuję za panem Tadziem ten fragment;….”a naukowcy błędnie i kurczowo się jej trzymają, wyciągając zbyt pochopne wnioski, przenoszone potem na płaszczyznę relacji wiara – wiedza[26]. „

ANDRZEJ
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 18:06    [Cytuj]

ANDRZEJ; Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Chyba pan Tadzio miał tu na myśli samego siebie. Bo pan Tadzio sam w swoim poście z dnia 27 Sierpień 2012, 18:41 w temacie Ewolucja - rzeczywistość czy domniemanie na takie kaczki dziennikarskie się powołuje.
Cytuję za panem Tadziem ten fragment;….”a naukowcy błędnie i kurczowo się jej trzymają, wyciągając zbyt pochopne wnioski, przenoszone potem na płaszczyznę relacji wiara – wiedza[26]. „

TADZIO: czytelników raczej nie interesują wyrwane z kontekstu pańskie cytaty, które to wyrwanie powoduje fałszowanie obrazu mojej osoby i moich wypowiedzi w tej sprawie.
Sprawa powyższego cytatu została przeze mnie dość dobrze wyjaśniona w kilku postach w tamtym wątku. Do dziś czekam na pańską reakcję w tej sprawie.

Tadzik

E. W.
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 18:47    [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:
Co do pytania: nie wiemy czy aniołowie zbudowani są z materii naturalnej, elementów materii i energii kosmosu tak jak gwiazdy, Ziemia, zwierzęta czy rośliny, więc nie można nawet stwierdzić czy podlegają ewolucji.

Jestem ateistą, więc nie wierzę w "energie kosmosu" ani inne "sprawy nadprzyrodzone".

Andrzej Gdula

Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 19:11    [Cytuj]

Witam!
TADZIO: czytelników raczej nie interesują wyrwane z kontekstu pańskie cytaty, które to wyrwanie powoduje fałszowanie obrazu mojej osoby i moich wypowiedzi w tej sprawie.
Sprawa powyższego cytatu została przeze mnie dość dobrze wyjaśniona w kilku postach w tamtym wątku. Do dziś czekam na pańską reakcję w tej sprawie.
ANDRZEJ; Myślę że czytelników interesują podawane przez pana kaczki dziennikarskie

ANDRZEJ
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 04:51    [Cytuj]

E. W.: Jestem ateistą, więc nie wierzę w "energie kosmosu" ani inne "sprawy nadprzyrodzone"
Tadzio: zadałeś pytanie. Odpowiedź otrzymałeś.
Skoro nie wierzysz w sprawy nadprzyrodzone, to twoje pytanie jest błędne z założenia.

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 05:01    [Cytuj]

Witam

ANDRZEJ; Myślę że czytelników interesują podawane przez pana kaczki dziennikarskie

TADZIO: UWAGA CZYTELNICY!
W powyższą wypowiedź Pana Andrzeja wdarł się błąd. Powinno chyba być: "ANDRZEJ; Myślę że czytelników interesują podawane przeze mnie kaczki dziennikarskie", ewentualnie: "Myślę że czytelników interesują podawane przez pana Andrzeja kaczki dziennikarskie".

Wystarczy przeczytać jego wypowiedź z 24 Sierpnia 2012, o godz. 03:58, Temat: Ewolucja - rzeczywistość czy domniemanie, gdzie Pan Andrzej napisał: "Żaden Papież ani też stolica Apostolska nigdy oficjalnie nie uznały słuszności Darwinowskiej Teorii Ewolucji Biologicznej – w zakresie O Powstawaniu Gatunków [to znaczy makroewolucyjnej i megaewolucyjnej zmienności]. Potwierdzeniem tego może być informacja z 12.04.2007, jakoś dziwnie przemilczana i nie komentowana przez środki masowego przekazu. Podał ją tylko wówczas Dziennik, że JE Papież Benedykt XVI w komentarzu do nowego wydania książki "Kreacja i Ewolucja" ("Creation and Evolution") napisał, że Teoria Ewolucji nigdy nie została dowiedziona naukowo, a naukowcy błędnie kurczowo się jej trzymają."

Moje zastrzeżenie dotyczy wytłuszczonej części.
Część ta, jak donosi pan Andrzej, została usunięta z polskiej wikipedii. I słusznie; wszak dobrze, że zgłoszono tę sprawę do edytorów wikipedii, i owa kaczka została usunięta, a przypis do kaczki zastąpiony wiarygodnym źródłem. Powinniśmy być wdzięczni za usunięcie takowych śmieci.

Uważni Czytelnicy ND Forum wobec tego wiedzą, że omówiliśmy do tej pory JEDNĄ kaczkę dziennikarską, którą Pan Andrzej tu zaoferował, i podał jako fakt, a demaskację czego wykryłem.
Na reakcję ze strony p. Gduli wciąż czekają sprawy:
1. Czy link do tej kaczki, został już zmieniony w opracowaniu p. Gduli na prawidłowy, czy dalej jest tam link do mięsa tuńczyka?
2. Zajął się w końcu p. Gdula uwiarygodnieniem swojej kaczki, wskazując na istnienie wypowiedzi - domniemanego (czyt. urojonego przez dziennikarza) autorstwa papieża BXVI? Trzeba podać tekst źródłowy (tytuł, autor i strona), ? Czy może p. Gdula pozostaje jednak (niestety) na etapie dalszej autodestrukcji swojej wiarygodności?
(np. sprawa zaprzeczania sobie samemu w temacie zastosowania II ZT, systemów liczbowych, czy też zmutowanych zębów jajowych - pięć vs. maksymalnie trzy zęby jajowe).

TADZIK

Andrzej Gdula

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 11:52    [Cytuj]

Niech pan panie Tadziu nie odwraca uwagi czytelników od istotnych problemów w toczącej się dyskusji. A.
[Profil] [PM] [E-mail]

E. W.
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 18:59    [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:
E. W.: Jestem ateistą, więc nie wierzę w "energie kosmosu" ani inne "sprawy nadprzyrodzone"
Tadzio: zadałeś pytanie. Odpowiedź otrzymałeś.
Skoro nie wierzysz w sprawy nadprzyrodzone, to twoje pytanie jest błędne z założenia.

To jest pytanie zadane ewolucjonistom, którzy wierzą w ewolucję, dlatego powinni odpowiedzieć na nie w celu uwiarygodnienia swoich pogłądów.

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrzesień 2012, 00:32    [Cytuj]

Witam

E. W.: To jest pytanie zadane ewolucjonistom, którzy wierzą w ewolucję, dlatego powinni odpowiedzieć na nie w celu uwiarygodnienia swoich pogłądów.
TADZIK: "ewolucjoniści" nie wierzą w ewolucję, tak samo jak "grawitacjoniści" nie wierzą w grawitację. Czemu? Bo w fakty się nie wierzy. Fakty się przyjmuje. Grawitacja i ewolucja to fakty.

Tadzio

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrzesień 2012, 00:37    [Cytuj]

Niech pan panie Andrzeju nie tworzy zagadek, i nam tu wyjaśni czym rzekomo, według pana, miałbym odwracać uwagę czytelników od istotnych problemów w toczącej się dyskusji, oraz te problemy konkretnie nazwie.

TADZIK

E. W.
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 19:37    [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:
Witam

E. W.: To jest pytanie zadane ewolucjonistom, którzy wierzą w ewolucję, dlatego powinni odpowiedzieć na nie w celu uwiarygodnienia swoich pogłądów.
TADZIK: "ewolucjoniści" nie wierzą w ewolucję, tak samo jak "grawitacjoniści" nie wierzą w grawitację. Czemu? Bo w fakty się nie wierzy. Fakty się przyjmuje. Grawitacja i ewolucja to fakty.

Tadzio

Proszę nie odwracać uwagi od tematu i nie czepiać się słówek. Jeśli Panu tak zależy, mogę napisać,że ewolucioniści przyjmują ewolucję na wiarę.

Pozdrawiam,
Eugeniusz Wierzba

[ ODPOWIEDZ ]