ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Papież Franciszek
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 9 Styczeń 2016, 20:14    [Cytuj]

Amid napisał/a:
A jak rozumieć to przesłanie?

Poplątanie z pomieszaniem. Zrównanie wszystkich religii.
Pope Franciszek jakoś od początku nie jest moim autorytetem, i nieufnie patrzę na większość jego działań.

Może to fałszywy prorok ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 9 Styczeń 2016, 22:42    [Cytuj]

Czy fałszywy? - to już tylko Pan Bóg wie. Wiele wypowiedzi wzbudza co najmniej konsternację, a wręcz zamieszanie (nie tylko w tym video przesłaniu), zaś ''encyklika Laudato si" garściami czerpie z obcych katolickiej wierze "dogmatów" laickości ... cóż, nic na to nie poradzimy... Może lepiej nic nie myśleć tylko się modlić?

Ostatnio na KAI i na innych stronach tez, ukazał się artykuł:

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary: papież nie jest heretykiem
(...)
http://ekai.pl/wydarzenia...est-heretykiem/

Bardzo słaba argumentacja. Tak samo nie mnie wyrokować kto jest heretykiem, a kto nie. Ale ... jak takie różne gesty - można powiedzieć dwuznaczne - ma interpretować słabej wiary katolik? czy taki który oczekuje wyrazistych wypowiedzi w nauce Kościoła, tak, tak - nie, nie? albo taki, który jest słabo jeszcze utwierdzony w wierze katolickiej? Pytań można stawiać wiele i przykładów też można podać wiele, choćby to powyżej, to video-przesłanie.

To już związek przyczynowo-skutkowy między ekumenizmem i dialogiem międzyreligijnym zalecanym przez Vaticanum II. Ekumenizm rodzi relatywizm wiary. Pius XI w Mortalium animos, w 1928 roku, oświadczył, że taki ekumenizm „całkowicie przemieszcza fundamenty wiary katolickiej". Taki ekumenizm, zniszczył najpiękniejsze skarby Kościoła, ponieważ, zamiast przyjąć Jedność opartą na całkowitej prawdzie, chciał zbudować jedność przystosowaną do prawdy połączonej z błędem.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 9 Styczeń 2016, 23:22    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Pope Franciszek jakoś od początku nie jest moim autorytetem, i nieufnie patrzę na większość jego działań.

Może to fałszywy prorok ?

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

Heretyk i apostata Bergoglio kontra Nasz Pan Jezus Chrystus. Kogo wybierasz?

Amid

Wysłany: 28 Styczeń 2016, 18:19    [Cytuj]

To nie jest nowy problem i nie ma czym się tu przerażać. Nie mnie wyrokować kto jest heretykiem, a kto nie. Ale ... jak takie różne gesty - można powiedzieć dwuznaczne - ma interpretować słabej wiary katolik? czy taki który oczekuje wyrazistych wypowiedzi w nauce Kościoła, tak, tak - nie, nie? albo taki, który jest słabo jeszcze utwierdzony w wierze katolickiej? Pytań można stawiać wiele i przykładów też można podać wiele.

Takiego bełkotu synkretycznego od dawna nauczają na Zachodzie.

Francja: Jezus, Mahomet czy Budda, to co? to jedno?

Z biuletynu parafialnego w kościele w Mayenne, w parafii Matki Bożej w diecezji Laval.
(...)
http://www.riposte-cathol...elle-importance

Tłumaczenie tego co zakreślone na powyższej stronie:

"(...) "Taki jest sens przesłania wysłanego dla całego świata przez człowieka, który zaznał jedynie wojny, ale który daje słowo pokojowi i nadziei: "Przez to przesłanie, mieszkańcy ziemi, życzę wam Radosnych Świąt Wielkanocnych/ W dzień Wielkanocy życie zmartwychwstaje/ Religia, czy nie religia, przyjaźń zachęca nas do Pokoju/ Jakie to ma znaczenie, czy to Jezus, czy Budda, czy Mahomet/ jeśli naszą siłą jest nadzieja" (...)"

Dla mnie jest to absolutnie skandaliczne, aby zobaczyć, jak w filmie, stawiane jest na tym samym poziomie Boże Dzieciątko z Buddą i innymi fetyszami bałwochwalców. Jest to czyste bluźnierstwo!.

Głos prof. Roberta de Mattei w temacie m.in. niedawno opublikowanego watykańskiego klipu o dialogu międzyreligijnym.

"Słowa Franciszka, w połączeniu ze słowami innych osób występujących w filmie, a przede wszystkim [w połączeniu z] obrazami, przekazują synkretyczne przesłanie, które w przynajmniej niebezpośredni sposób przeczy nauce o wyjątkowym i uniwersalnym znaczeniu zbawczym Jezusa Chrystusa i Kościoła, tak, jak kwestia ta została określona w encyklice Mortalium animos Piusa XI (1928) oraz deklaracji Dominius Iesus ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, Józefa kardynała Ratzingera (2000)” – stwierdza historyk.

„Jeżeli jako zwykli ochrzczeni katolicy chcielibyśmy zastosować wobec tego filmu teologiczną ocenę Kościoła, musielibyśmy opisać go jako prowadzący do herezji – gdy chodzi o treść, wprowadzający w błąd i pokrętny – gdy idzie o formę, wreszcie skandaliczny – gdy chodzi o oddziaływanie na dusze. Publiczny i oficjalny osąd należy do autorytetu Kościoła i nikt inny nie posiada lepszych kwalifikacji do wypowiadania się w tej sprawie, jak tylko obecny prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wielu zaniepokojonych katolików zdecydowanie tego oczekuje” – kończy de Mattei."

De Mattei: istnieją błędy, które nie są herezją, ale szkodzą wierze
(...)
http://www.pch24.pl/de-ma...ze,40599,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 28 Styczeń 2016, 20:18    [Cytuj]

Amid napisał/a:
Dla mnie jest to absolutnie skandaliczne, aby zobaczyć, jak w filmie, stawiane jest na tym samym poziomie Boże Dzieciątko z Buddą i innymi fetyszami bałwochwalców. Jest to czyste bluźnierstwo!.

Jaka wiara taki bełkot.

Dla mnie Franciszek nie jest wiarygodny.

Franciszek będąc jeszcze kardynałem, przyjał honorowe członkostwo w loży masońskiej.
I do dzisiaj tego nie odwołał ! Dla mnie jest to róznoznaczne z tym, że Franciszek jest masonem. Już nawet nie nazywam go papieżem.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 29 Styczeń 2016, 18:40    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
[ Już nawet nie nazywam go papieżem.
Witamy w klubie sedeków

Coltrane

Wysłany: 29 Styczeń 2016, 22:17    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Witamy w klubie sedeków

No nie, aż tak to nie. Masz na myśli Sedewakantyzm. Papieży przed Franciszkiem uznaję, a już papież Benedykt próbował nawet przywrócić mszę trydencką (tak mi się wydaje), i dlatego go postraszono, co poskutkowało abdykacją Benedykta. A szkoda.

Franciszek natomiast, dopóki nie ustosunkuje się do kwestii honorowego członkostwa w loży masońskiej, będzie przeze mnie traktowany jak mason, albo jak antypapież.

Również SWII budzi we mnie sporo wątpliwości. Chętnie widziałbym przywrócenie mszy trydenckiej.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Luty 2016, 10:36    [Cytuj]

Czy można krytykować papieża?
Ależ oczywiście, że tak…!

Św. Paweł krytykuje hipokryzję pierwszego papieża, św. Piotra

W Biblii znajdujemy odpowiedź na wszystko. Biblia jest kamieniem węgielnym naszej wiary. I oto historia opisana w Liście do Galatów (2,11-14). Św. Paweł zaatakował hipokryzję św. Piotra, który zanim przybyli do Antiochii żydzi nawróceni na wiarę Chrystusową, jadał z nawróconymi poganami i nie miał z tym żadnego problemu. Z chwilą, gdy przybyli żydzi, Piotr zaczął zachowywać się jak hipokryta i obawiając się krytyki ze strony żydów, zaczął unikać jadania z poganami i jeszcze wciągać w takie zakłamanie Barnabę, osobistego ucznia Pawła.

No i Paweł nie wytrzymał i dał Piotrowi ostrą nauczkę, i odprawę, nazywając po imieniu hipokryzję Piotra. Nie uczynił tego z żadnych politycznych ani egoistycznych pobudek, ale oparł swoją odpowiedź na Chrystusie. Albo Jezus Chrystus uwolnił nas od żydowskiego prawa i oparł wszystko na Sobie, albo nie…
Piotr uznał swoją niekonsekwencję…
Papież, nawet tak wielki jak św. Piotr, nie był większym niż Chrystus Pan i to głosił co Chrystus. Żaden papież nie jest większy ponad Ewangelię! A jeżeli takim się czyni lub głosi rzeczy niezgodne z Biblią, to każdy chrześcijanin, nawet ten najmniejszy, ma prawo tak jak św. Paweł – napomnieć go, bo taki jest nasz chrześcijański obowiązek. Jeżeli milcząco zgadzamy się na przekłamania i zdrady wobec nauczania Pisma Świętego, wiedząc, że istnieją, to jesteśmy współwinni grzechu kłamstwa i oszustwa wobec tego, co Chrystus powiedział.

Już sam lęk przed uzasadnioną krytyką papieża nie jest zdrową i naturalną postawą. Czynienie z ludzi, którzy krytykują papieża, wrogów Kościoła, jest manipulacją prawdy, mającą na celu sztuczną obronę idei papiestwa poprzez kompromis w sprawach Prawdy. Taka postawa niszczy Kościół od środka. Koncepcja papiestwa nie stoi nad koncepcją Kościoła, a tym bardziej ponad nauką Chrystusa. Papieże to omylni ludzie, są nieomylni w sprawach wiary jedynie wtedy, kiedy są kanonicznie wybrani na to stanowisko z natchnienia Ducha Świętego, a nie z umowy pomiędzy kardynałami (w sprawie kanoniczności wyboru papieża zob. po angielsku The Monstrosity of the Allegations against „Team Bergoglio” = Cardinal Bergoglio is not the Pope). I nawet jeśli papież jest wybrany kanonicznie, to na mocy dogmatu jest nieomylny tylko w szczególnych wypadkach oraz gdy głosi niezmiennie Nauczanie Kościoła.

(tekst z artykułów nadesłanych)

https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/12/29/czy-mozna-krytykowac-papieza-alez-oczywiscie-ze-tak/
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 8 Luty 2016, 20:28    [Cytuj]

Coltrane, jak zauważyłeś na pewno,nie wypowiadam się w tych tematach...ale zdanie ,że" Judasz nie był największym grzesznikiem."..zdumiało
mnie
pozdr
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Luty 2016, 21:16    [Cytuj]

sonia napisał/a:
Coltrane, jak zauważyłeś na pewno,nie wypowiadam się w tych tematach...ale zdanie ,że" Judasz nie był największym grzesznikiem."..zdumiało
mnie...

Nie do pomyślenia jest, że katolik krytykuje papieża.
A jednak. W przypadku Franciszka, niestety, ale mamy ku temu sporo powodów.
Niektóre powody są wręcz niepokojące.

Mnie najbardziej nurtuje fakt honorowego członkostwa Franciszka w loży masońskiej.
Tytuł honorowego członka loży masońskiej otrzymał, gdy był jeszcze kardynałem i przyjął go !!! I do dzisiaj tego nie odwołał !! Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że Franciszek jest ... masonem ...

https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/06/12/antypapiez-franciszek-jawny-mason-na-tronie-sw-piotra/

http://www.bibula.com/?p=67571

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15647

https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/category/masoneria/

A oto wypowiedź jednego z masonów :

„(…) To jest ten «biały dym», na który czekamy ze strony Kościoła naszych czasów (…). Być może w nowym Kościele nic nigdy nie będzie takie jak wcześniej (…)”.

Gustavo Rafii, wielki mistrz włoskiego masońskiego Wielkiego Wschodu, w swoje wypowiedzi zaraz następnego dnia po wyborze Franciszka, to jest 14 kwietnia 2013 roku, z wielką radością i otwartością ocenia ten pontyfikat niemalże jako przełomowy, wiążąc z nim wiele nadziei.

Mistrz włoskiej masonerii G. Raffi:
braterstwo i dialog są pierwszymi słowami Franciszka
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 12 Luty 2016, 16:56    [Cytuj]

Jedna globalna religia ??? To jakaś kpina ! Stawianie znaku równości pomiędzy Chrystusem (Zbawicielem świata) a Allahem, Buddą czy żydowskim mesjaszem (antychrystem ?) - brzmi jak bluźnierstwo !!

I tak na marginesie : skoro każda religia prowadzi do Boga, to ewangelizacja jest niepotrzebna ... :roll:
Już nie trzeba głosić Ewangelii całemu światu, bo i po co ... :roll:

Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem. :shock: :roll: :shock:

Nowy film, który został właśnie opublikowany przez papieża Franciszka niezwykle jasno wyraża jego przekonanie, że wszystkie główne religie są różnymi ścieżkami do tego samego Boga.

Mówi On, że podczas gdy ludzie z różnych światowych religii mogą "szukać Boga lub spotykać Boga na różne sposoby" to ważne jest aby pamiętać, że "wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi". Jest to najnowszy przykład pokazujący, że papież całkowicie porzucił fakt, iż relacja z Bogiem jest dostępna tylko przez Jezusa Chrystusa. W czasie swego pontyfikatu wciąż buduje podwaliny pod nadchodzącą jedną globalną religię, a jednak mało kto zdaje się być tym poruszony.

http://www.prisonplanet.p...gia,p1374019753
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 29 Luty 2016, 15:30    [Cytuj]

Odnośnie nowej formy prezentacji papieskich intencji ma miesiąc styczeń, o czym pisałam tu:

http://forum.dlapolski.pl...&start=15#68790

... i powyżej tez jest pisane.

Papieskie wideo zawiera błąd (film z polskimi napisami)

PIUSFILM to kanał w serwisie YouTube prowadzony przez księży Bractwa Świętego Piusa X z Austrii we współpracy z austriackim oddziałem Katolische Jugendbewegung (KJB), czyli działającego w krajach niemieckojęzycznych stowarzyszenia młodzieży, pozostającej pod ich duchową opieką. Niedawno na kanale został zamieszczony materiał video, będący reakcją na bardzo niepokojące, niebezpieczne treści zawarte w pierwszym (z zaplanowanych tuzina) filmie przedstawiającym papieskie intencje na dany miesiąc.

Narrator filmu, x. Andrzej Steiner FSSPX, mówi w nim m.in.:

Papieskie wideo ze stycznia 2016 roku zawiera poważny błąd. W oparciu o naukę Kościoła katolickiego jest ewidentnym błędem twierdzić, że każdy człowiek jest automatycznie dzieckiem Bożym niezależnie od tego, w co wierzy i co robi. Można by wprawdzie określić wszystkich ludzi na świecie w szerszym znaczeniu jako „dzieci Boże”, jako że Bóg kocha wszystkie swoje stworzenia. Szacunek wobec innowierców jest dla katolików czymś zupełnie oczywistym, tak samo jak życzenie, żeby nawiązać rozmowę z tymi ludźmi. Jednak przy tym nigdy nie wolno zafałszować treści Ewangelii, która brzmi: każdy człowiek może stać się dzieckiem Bożym pod jednym warunkiem: musi przyjąć wiarę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, i ochrzcić się. (…) Ojcze Święty, prosimy Cię usilnie: Niech Ojciec Święty wycofa to wideo. Ono prowadzi wielu ludzi na wieczne zatracenie!

Poniżej omawiany film z polskimi napisami, przygotowanymi przez KJB:

https://www.youtube.com/watch?v=hdyb0y27sag

Za: http://news.fsspx.pl/2016...skimi-napisami/
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 29 Luty 2016, 15:36    [Cytuj]

Trudno się z tym nie zgodzić co powyżej wpisałam. Ewangelia jest jedna i nauka Kościoła jest jednoznaczna. Poniżej trochę przypomnienia:

Dialog międzyreligijny i synkretyzm?
Dzieciątko Jezus i jego Kościół upokorzony.

Kilka przypomnień:

Wychodząc od tego, co jest podstawą, a mianowicie od tego, że synostwa Bożego nie dostępuje się inaczej jak tylko przez Chrzest, nikt nie idzie do Ojca inną drogą, jak tylko przez Jezusa Chrystusa i Jego jedyny Kościół katolicki.

"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." - (J 14: 6).

"Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza." - (Mt 12, 30).

"I rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. - (Mk 16: 15-16).

"Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi." - (J 15, 23).

"Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu." - (J 15, 22).

"Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." - (J 8, 44). "Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki." - (J 8, 37).

"Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście". - (J 8, 47).

" Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie." - (Mt 7, 21).

Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości?

W Mortalium animos, encyklice z dnia 6 stycznia 1928 roku, można by pomyśleć, że papież Pius XI widział ten smutny film i że ostrzegł nas z góry, że:

"Przekonani, że bardzo rzadko tylko znajdzie się człowiek, który nie miałby w sobie uczucia religijnego, widocznie żywią nadzieję, że mimo wszystkich różnic zapatrywań religijnych nie trudno będzie, by ludzie przez wyznawanie niektórych zasad wiary, jako pewnego rodzaju wspólnej podstawy życia religijnego, w braterstwie się zjednali. W tym celu urządzają zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu. Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one zasadzają się na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i krok po kroku popadają w naturalizm i ateizm. Z tego wynika jasny wniosek, że każdy kto przytakuje podobnym poglądom i staraniom, opuszcza całkowicie teren objawionej przez Boga religii *.

* AASXX(1928), s. 6.

ACTA APOSTOLICAE SEDIS
http://www.vatican.va/arc...20-1928-ocr.pdf
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 2 Marzec 2016, 17:27    [Cytuj]

To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia "pomyłka" papieża Franciszka...

Aborcjonistka bohaterką? Włoscy obrońcy życia zdumieni pomyłką papieża

Włoscy działacze na rzecz nienarodzonych są zdumieni wypowiedzią Franciszka dla jednego z największych dzienników nad Tybrem. W wywiadzie udzielonym „Corriere della Serra” Ojciec Święty wyraził swoje wielkie uznanie dla Emmy Bonino. Problem w tym, że dawna komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i była minister spraw zagranicznych Italii nie tylko działała na rzecz afrykańskich ubogich. To również czołowa włoska propagatorka zabijania nienarodzonych.

Jak czytamy na portalu LifeSiteNews, papież nazwał Bonino jednym z narodowych „zapomnianych mistrzów” i porównał ją do Konrada Adenauera oraz Roberta Schumana, pomysłodawców Unii Europejskiej. Franciszek stwierdził, iż lewicowa działaczka w sprawie Afryki daje nam „najlepsze wskazówki”. „To prawda, ale nie szkodzi” – skomentował papież uwagę, że Bonino różni się poglądami od katolików. „Musimy patrzeć na ludzi, na to co robią” – dodał.

Wypowiedź ta wzbudziła konsternację w środowiskach katolickich. Emma Bonino od lat znana jest w swoim kraju jako czołowa aborcjonistka. W wieku 27 lat samodzielnie zabiła nienarodzone dziecko, dokumentując ów „wyczyn” na fotografiach. Trafiła za to na kilka dni do aresztu, lecz szybko odzyskała wolność. Pracowała w ośrodku aborcyjnym chwalącym się dokonaniem ponad 10 tysięcy zabójstw nienarodzonych dzieci. Później zaangażowała się w politykę.

LifeSiteNews cytuje Lucę Volonte, włoskiego polityka i prezesa fundacji działającej na rzecz obrony życia. Wyraził on przekonanie, iż zwierzchnik Kościoła Powszechnego nie został poinformowany o międzynarodowych dokonaniach Bonino w kwestiach tzw. aborcji i eutanazji. Rozmówca portalu dodał, że lewicowa aktywistka nawet w Egipcie, gdzie prowadziła w dużej mierze szlachetną działalność, propagowała również postawy wrogie życiu. „Papież się pomylił, ale gorzej postąpili członkowie jego Sekretariatu nie informując go jak należy” - stwierdził Volonte.

Swoje zdumienie wypowiedzią Franciszka wyraził też m.in. ks. Ignacio Barreiro, do niedawna szefujący rzymskiemu oddziałowi organizacji Human Life International.

RoM

LifeSiteNews

http://www.pch24.pl/aborc...07,41492,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 12 Marzec 2016, 09:37    [Cytuj]

Kolejny idiotyzm Franciszka ...

Według papieża Franciszka islamska inwazja na Europę jest czymś pozytywnym

Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami publicznymi. Tym razem podczas rozmowy z francuskimi organizacjami chrześcijańskimi przyznał, że islamska inwazja na Europę, która trwa obecnie to fakt społeczny i uznał to za coś pozytywnego.

Zdaniem papieża Franciszka tak zwany kryzys migracyjny to de facto "arabska inwazja". To pierwszy raz, gdy przyznał publicznie, że taki proces ma miejsce. Po chwili jednak dodał, że nowo przybyli ludzie mogą udoskonalić Europę i uczynić ją lepszą. Papież dodał, że ważne jest też wzbogacenie kulturowe, które dzięki temu osiągniemy.

To zdumiewające, że papież, głowa Kościoła Katolickiego, wypowiada opinie zupełnie zgodne z tymi, których nazywamy marksistami kulturowymi i którzy rządzą obecnie Europą. Są zatem tylko dwie możliwości, albo Jorge Mario Bergoglio jest naiwny i nie rozumie jakich ludzi popiera mówiąc takie rzeczy publicznie, albo wręcz przeciwnie, współpracuje z nimi, bo jest jednym z nich i dlatego lina nauki papieża Franciszka tak bardzo przypomina tę reprezentowaną przez światowe lewactwo.

Wcześniej słyszeliśmy już z ust Franciszka wiele opinii, które niedawno uznawane były za herezje. Papież jezuita mówił na przykład, że nie trzeba wierzyć w Jezusa Chrystusa, aby znaleźć się w niebie. Teraz wydaje się nie rozumieć, że wizja jasnowidzów, o płonącym Rzymie, z którego w popłochu ucieka papież, coraz mniej wygląda na nieprawdopodobną i niebezpiecznie staje się realną możliwością. Ma to miejsce właśnie na skutek tak pochwalanej przez papieża trwającej islamskiej inwazji na niespotykaną skalę.

http://zmianynaziemi.pl/w...zyms-pozytywnym
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]