Republikanie

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Republikanie

Post autor: AnnaE » 3 czerwca 2013, 13:23

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę – ogłosił Przemysław Wipler, nadal poseł, ale już nie Prawa i Sprawiedliwości.
Parlamentarzysta oznajmił swoją decyzję na specjalnej konferencji prasowej. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z mandatu poselskiego i będzie budował nowy ruch polityczny.

- Postanowiłem wystąpić z klubu i partii i rozpocząć nową polityczną drogę, w której będę starał się współpracować przede wszystkim z tymi Polakami, których w dniu dzisiejszym nie ma w polskiej polityce. Będę starał współpracować z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, ponieważ tego potrzebuje Polska - powiedział Wipler.

Stwierdził, że 2,5 mln Polaków opuściło kraj, a mogą wyjechać kolejni, bo ci, którzy zostali, m.in. boją się mieć dzieci.

Sytuacja wymaga odważnych zmian, dalej idących niż te, które proponuje którekolwiek ugrupowanie. Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński są nadzieją, ale wielu z nas chce szukać tej nadziei gdzie indziej – uznał poseł.

- Zakładamy stowarzyszenie „Republikanie”. Zakładam je razem z dosyć dużą liczbą osób. (...) W najbliższym czasie zobaczycie państwo ludzi, z którymi ruszam w tę nową drogę – dodał.

Decyzja Wiplera wywołała krytyczne komentarze w PiS. - Doświadczenie uczy mnie tego, że Przemysław Wipler skończy tak, jak Joanna Kluzik albo Paweł Kowal albo Zbigniew Ziobro. Jest to kolejna inicjatywa skazana na przegraną i z której zadowolony może być szef obecnego rządu, lider Platformy Obywatelskiej – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Według szefa klubu parlamentarnego PiS, Wipler postąpiłby honorowo, gdyby zrzekł się poselskiego mandatu.
Od niedawna mówi się o tym, że Wipler będzie chciał kandydować na prezydenta Warszawy. W spekulacjach pojawiają się również plotki dotyczące nowej formacji politycznej, którą Wipler chciałby budować razem z Jarosławem Gowinem i środowiskiem partii PJN.

Svl/JKUB
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/pol ... 7642341919
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2013, 16:56 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: AnnaE » 3 czerwca 2013, 13:46

Dlaczego?

Jeszcze miesiąc temu:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/R0vO_JlmU64" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Republikanie prezentują swoje cele

Post autor: AnnaE » 22 czerwca 2013, 16:57

Zmniejszenie biurokracji, reforma podatków, jednomandatowe okręgi wyborcze są wśród propozycji przedstawionych przez uczestników konwencji stowarzyszenia Republikanie. Złamiemy kartel partii politycznych - deklarował podczas konwencji Przemysław Wipler.

W sobotę w jednym z warszawskich teatrów zgromadziło się kilkaset, głównie młodych ludzi. Podczas konwencji głos zabrali przedstawiciele organizacji współpracujących z "Republikanami". Wśród nich są m.in. Fundacja Republikańska, stowarzyszenie KoLiber, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Szef Republikanów Przemysław Wipler przekonywał, że Polska jest w trudnym momencie; 2,5 mln Polaków wyjechało z kraju, kolejni zastanawiają się nad wyjazdem, a dzieci stały się "towarem luksusowym".

Zaznaczył, że stowarzyszenie "Republikanie" chce, aby było więcej miejsca dla zwykłych obywateli w polityce.

"Musimy otworzyć zawód polityka, bo to jest jeden z najbardziej zamkniętych zawodów w Polsce i wprowadzić nowe pokolenie, ludzi, których zamknięto, odcięto od polskiej polityki, 20 milionów Polaków, którzy nie mają obecnie swojej partii" - podkreślił.

"Wierzymy w jawność, odpowiedzialność, obywatelskość. Polskie życie gospodarcze, polityczne, to życie kartelowe. Rządzi nami kartel partii politycznych, które żywią się z naszych pieniędzy. Nam się uda. Złamiemy ten kartel, żeby pomóc odblokować polską gospodarkę, przedsiębiorczość, system emerytalny" - zapewniał.

Wipler zapowiedział, że Republikanie będą brali udział w kolejnych wyborach i przekonają Polaków, że "wolność, odpowiedzialność, jawność, mały, ograniczony rząd to jest recepta na wyjście z kryzysu".

Wipler przekonywał, że konieczna jest zmiana konstytucji, w tym celu powinien powstać szeroki ruch społeczny z reprezentacją polityczną.

Przemawiający przed Wiplerem jeden z liderów Platformy Oburzonych, muzyk Paweł Kukiz stwierdził, że koniecznym warunkiem jakichkolwiek gruntownych zmian jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

"Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i inne podmioty. Działajmy równolegle dla dobra naszej ojczyzny, dzieci i wnuków. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym" - mówił Kukiz.

Prezes Związków Przedsiębiorców i Pracodawców Prywatnych Cezary Kaźmierczak przypominał, że w Polsce jest 4 800 dużych firm, a małych i średnich przedsiębiorstw - dwa miliony.

"To małe i średnie przedsiębiorstwa tworzą trzy czwarte miejsc pracy i sześćdziesiąt siedem procent PKB, a mimo to dla rządzących nie istnieją" - podkreślił.

Szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel zadeklarował chęć współpracy z Republikanami.

"Politycy, rządzący odwracają się od obywateli. Nie chcą słuchać ekspertów, obywateli (...) Będziemy współpracować. Mam nadzieję, że wspólnie z ekspertami i niekoniecznie z upadłymi politykami zmienimy kraj na lepsze" - powiedział.

Wśród priorytetów programowych stowarzyszenia, przedstawionych na sobotniej konwencji, są: likwidacja PIT, ZUS i OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej, zmniejszenie regulacji, uproszczenie systemu podatkowego, obniżenie kosztów pracy. Republikanie proponują prorodzinne ulgi podatkowe w podatku dochodowym; dwuletni urlop wychowawczy dla obojga rodziców i bon wychowawczy.

Stowarzyszenie Republikanie na początku czerwca założył Wipler, który zrezygnował z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PiS.

mc,PAP
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/pol ... 7807714073


Ile zbiorą % głosów?
Ile z nich, to będą głosy zabrane PiS?

ODPOWIEDZ