ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tort
Autor Wiadomość
AnnaE

Wysłany: 8 Czerwiec 2013, 20:55   Tort [Cytuj]

Oczywiście, temat zastępczy.
I pytanie.
Czy sędzia, po zdjęciu łańcucha z orłem (co nie może) i togi, jest nadal sędzią czy już osobą prywatną?

[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 9 Czerwiec 2013, 05:00    [Cytuj]

http://www.wykop.pl/link/...je-konferencja/
[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 9 Czerwiec 2013, 09:37    [Cytuj]

Otworzę Waści:

[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 08:38    [Cytuj]

Górnicy sami się wystrzelali, a tort sam się rzucił

Z Zygmuntem Miernikiem rozmawia Anna Ambroziak

Przesłuchała Pana policja w Będzinie, postawiono Panu dwa zarzuty: znieważenia funkcjonariusza publicznego i naruszenia jego nietykalności cielesnej w czasie pełnienia obowiązków.

– Na policji odmówiłem składania wszelkich zeznań do chwili uzyskania pomocy prawnej. Nie mam obrońcy, który mi się należy od podjęcia pierwszych czynności przez policję. Przysługuje mi obrońca z urzędu, bo jestem bezrobotny bez prawa do zasiłku. Tego typu procedur nie zachowuje się jednak w Polsce! Sam pobyt na Komendzie Policji w Będzinie był bardzo spokojny – atmosfera była luźna. Pytano mnie, dlaczego rzuciłem tym tortem w sędzię.

No i dlaczego Pan rzucił?

– Ja nie twierdzę, że rzuciłem, i nie mówię, że nie rzuciłem. Nie mam zamiaru ułatwiać tu sprawy prokuratorowi. Trzymałem tort w ręku.

Jest Pan oburzony orzeczeniem sądu w procesie Kiszczaka?

– Naturalnie, że jestem. Wyszło na to, że Kiszczak nie może odpowiadać za zbrodnię, bo nie strzelał do górników z „Wujka”! Tą metodą można wybronić Hitlera! Czy można powiedzieć, że Hitler osobiście zastrzelił kogokolwiek? Odpowiedzialni za zbrodnie komunistyczne wciąż nie zostali ukarani. A zbrodnia nieukarana rodzi nowe zbrodnie. Niedługo może dowiemy się, że górnicy z „Wujka” sami się zastrzelili. Jeśli sędziowie nie skażą Kiszczaka, to okryją się hańbą. Mają imię i nazwisko, a nie potrafią ukarać winnego – i to jest skandal! Tego typu działanie zachęca obecne władze do robienia tego samego na zasadzie: skoro wolno jemu, to wolno partii. Dość naigrawania się z prawa i z Narodu Polskiego. Tak skorumpowanych sądów jak dziś nie było nigdy, nawet za komunizmu. Chronienie przestępcy, który przyznał się do winy, jest niepoważne.

Ale nawet część prawicowych publicystów zarzuciła Panu przekroczenie dobrego smaku, wywołał Pan skandal…

– Jaki skandal? Skandalem jest takie, a nie inne traktowanie zbrodniarzy przez wymiar sprawiedliwości! Skoro prawo jest takie samo dla każdego obywatela w Polsce, to niech sądzą mnie tak samo jak Kiszczaka czy Jaruzelskiego!
Ale łatwo Panu teraz przykleić łatkę terrorysty, spekulowano, że mógł mieć Pan w torcie np. klucz francuski.

– Bądźmy poważni. Bardziej bym się wstydził, gdyby przypięli mi łatkę ubeka! A tym nie byłem, więc tego mi nie przypną. Terroryzm w takim wydaniu bardzo mi odpowiada. Chciałbym być terrorystą, który będzie terroryzował rząd i doprowadzi do tego, że będzie budowa nowych mieszkań dla ludzi biednych, a nie dla partyjnych kolesiów i ich dzieci, że będą miejsca pracy! Mam dość rozmów o torcie, rozmawiajmy o mieszkaniach, o miejscach pracy, o bezrobociu! I nie mówmy, że się nie da. Bo jak się nie da, to niech ten rząd odejdzie od władzy. Nie czuję się terrorystą. Uważam, że nie znieważyłem sądu czy też sędzi. Ta pani skończyła już wówczas rozprawę, zdjęła togę i łańcuch z orłem, nie miała insygniów.

To jednak rzucił Pan tym tortem? Przecież są zdjęcia.

– Żadnej odpowiedzi na to pytanie pani redaktor nie udzielę. Nie potwierdzam, że rzuciłem tortem, ale też nie zaprzeczam. Udowodnienie czegokolwiek jest w gestii prokuratora!

Chce Pan zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości, żeby parlamentarzyści zajęli stanowisko w sprawie uniewinnienia osób odpowiedzialnych za komunistyczne zbrodnie.

– Chodzi nam o to, by posłowie podjęli się pracy nad taką zmianą prawa, by wymiar sprawiedliwości działał prężniej i szybciej. Nie może być tak, by jedna młoda sędzia mogła utajnić opinię dwóch psychiatrów, którzy mieli orzec, że zdrowie Kiszczaka nie pozwala mu na stawianie się w sądzie. Decyzja sędzi Anny Wielgolewskiej nie jest wyrazem jej niezawisłości, a politycznego zamówienia. Psychiatrzy mogli co najwyżej stwierdzić aspołeczne skrzywienie Kiszczaka – no bo jak można przeciwko Polakom kierować Polaków? Ale skoro można pobić ze skutkiem śmiertelnym, strzelając – jak uznał w sprawie Wybrzeża ’70 ten sam warszawski sąd – to ten wymiar sprawiedliwości działa w oparach absurdu!

http://www.naszdziennik.p...sie-rzucil.html
[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 16:03    [Cytuj]

:-D Tak. W oparach absurdu.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]