ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe filmy patriotyczne
Autor Wiadomość
charl

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 10:41   Nowe filmy patriotyczne [Cytuj]

Co sądzicie o nowych trendach w kinematografii? Gazety określają to jako wysyp "filmów patriotycznych", chociaż ja wiem tylko o dwóch, jeden będzie za długi czas, ale drugi wchodzi chyba jakoś zaraz. O Powstaniu Warszawskim. Myślicie, że będą w stanie przedstawić wartości które są ważne czy będzie kolejnym pseudo patriotycznym, zrobionym, bo modnym filmikiem bez przekazu?
Warto w ogóle na to iść? bo prezentuje się dobrze...
Wrzucam link, powiedzcie co o tym myślicie
https://www.facebook.com/sierpnioweniebo?fref=ts

Moim zdaniem to fajnie, że takie tematy powracają do kin a nie tylko amerykańskie strzelaniny i pościgi, mam nadzieję że uda im się zrobić to dobrze, bo z tym już nie jest tak różowo ;)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 11:56   Re: Nowe filmy patriotyczne [Cytuj]

charl napisał/a:
Co sądzicie o nowych trendach w kinematografii? Gazety określają to jako wysyp "filmów patriotycznych", chociaż ja wiem tylko o dwóch, jeden będzie za długi czas, ale drugi wchodzi chyba jakoś zaraz. O Powstaniu Warszawskim. Myślicie, że będą w stanie przedstawić wartości które są ważne czy będzie kolejnym pseudo patriotycznym, zrobionym, bo modnym filmikiem bez przekazu?
Warto w ogóle na to iść? bo prezentuje się dobrze...
Wrzucam link, powiedzcie co o tym myślicie
https://www.facebook.com/sierpnioweniebo?fref=ts

Moim zdaniem to fajnie, że takie tematy powracają do kin a nie tylko amerykańskie strzelaniny i pościgi, mam nadzieję że uda im się zrobić to dobrze, bo z tym już nie jest tak różowo ;)

Wszystko zależy od tego kto dany film realizuje. Są bowiem reżyserzy, którym zależy na tym, aby pokazać rzeczywistość taką jaką ona jest. A są też i tacy, którzy robią tylko i wyłącznie antypolską propagandę (przykład film "Pokłosie").

Rzetelne filmy patriotyczne raczej nie są chętnie pokazywane przez współczesne media opanowane przez siły wrogie Polsce. A nawet są bojkotowane jako niepoprawne politycznie. Filmy te prezentowane są w niezależnych salach kinowych. Gorzej natomiast jest z frekwencją. Trudno bowiem o reklamę tych filmów. Informacje o wyświetlaniu takich filmów przekazywane są drogą mailową lub na niezależnych stronach, np. na stronie "Solidarni 2010". Reżyserów robiących wartościowe filmy patriotyczne jest wielu, i trzeba ich wspierać.

W tym miejscu wymienić należy takich twórców jak : Ewa Stankiewicz, Grzegorz Braun, Anna Ferens, Jan Pospieszalski (współpraca), Anita Gargas, Maria Dłużewska, Joanna Lichocka, Dominik Tarczyński. Mamy więc wielu naprawdę wspaniałych twórców, którym zależy na pokazywaniu rzeczywistości takiej jaka ona jest, czy na robieniu filmów patriotycznych, krzewiących miłość do Ojczyzny. Oni mogą liczyć tylko na nas, bo generalnie są blokowani przez tych, którzy służą rządzącej bandzie. Przykładem niech będzie tutaj Dworak - ten który blokuje przyznanie TV TRWAM miejsca na multipleksie.

Także dużo zależy od nas samych. Wspierajmy tych, którzy robią piękne patriotyczne filmy, którzy przypominają nam bohaterów narodowych. Informujmy o ich filmach, reklamujmy te filmy, zachęcajmy innych do obejrzenia tych filmów, do kupowania filmów z gazetą np. z GP (sporo tych filmów zostało wydanych właśnie z GP). W niektórych miastach filmy te są pokazywane na specjalnych pokazach. Także dużo można zrobić, tylko trzeba chcieć, trzeba się choć trochę zaangażować.
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 13:48   Ewa Stankiewicz,A,Gargas i pozostali wspaniali ludzie... [Cytuj]

co do wymienionych POSTACI i ich twórczości,to pełna zgoda...i nie szkodzi,że "oficjalne czynniki "ich ignorują...w mojej bibliotece stuletniej swoje honorowe miejsca mają właśnie ICH dzieła...które chętnie pożyczam każdemu,kto chce je obejrzeć...
szczególnie dużo dobrego zrobił film pani Anity jako "odpowiedz" na film o Smolensku transmitowany wiadomo na jakim kanale...i przez kogo sponsorowany... :)

serd pozdrowienia:)
[Profil] [PM] [E-mail]

charl

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 10:37   Re: Nowe filmy patriotyczne [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

Wszystko zależy od tego kto dany film realizuje. Są bowiem reżyserzy, którym zależy na tym, aby pokazać rzeczywistość taką jaką ona jest. A są też i tacy, którzy robią tylko i wyłącznie antypolską propagandę (przykład film "Pokłosie").

Rzetelne filmy patriotyczne raczej nie są chętnie pokazywane przez współczesne media opanowane przez siły wrogie Polsce. A nawet są bojkotowane jako niepoprawne politycznie. Filmy te prezentowane są w niezależnych salach kinowych. Gorzej natomiast jest z frekwencją. Trudno bowiem o reklamę tych filmów. Informacje o wyświetlaniu takich filmów przekazywane są drogą mailową lub na niezależnych stronach, np. na stronie "Solidarni 2010". Reżyserów robiących wartościowe filmy patriotyczne jest wielu, i trzeba ich wspierać.

W tym miejscu wymienić należy takich twórców jak : Ewa Stankiewicz, Grzegorz Braun, Anna Ferens, Jan Pospieszalski (współpraca), Anita Gargas, Maria Dłużewska, Joanna Lichocka, Dominik Tarczyński. Mamy więc wielu naprawdę wspaniałych twórców, którym zależy na pokazywaniu rzeczywistości takiej jaka ona jest, czy na robieniu filmów patriotycznych, krzewiących miłość do Ojczyzny. Oni mogą liczyć tylko na nas, bo generalnie są blokowani przez tych, którzy służą rządzącej bandzie. Przykładem niech będzie tutaj Dworak - ten który blokuje przyznanie TV TRWAM miejsca na multipleksie.

Także dużo zależy od nas samych. Wspierajmy tych, którzy robią piękne patriotyczne filmy, którzy przypominają nam bohaterów narodowych. Informujmy o ich filmach, reklamujmy te filmy, zachęcajmy innych do obejrzenia tych filmów, do kupowania filmów z gazetą np. z GP (sporo tych filmów zostało wydanych właśnie z GP). W niektórych miastach filmy te są pokazywane na specjalnych pokazach. Także dużo można zrobić, tylko trzeba chcieć, trzeba się choć trochę zaangażować.

Właśnie wiem, że reklama wartościowych filmów jest bardzo trudna w Polsce. Powiem szczerze, że znam osobiście reżysera tego filmu, niezbyt dobrze, ale parę razy rozmawialiśmy, wydaje się być zaangażowany w upamiętnienie ważnej tradycji Polski. Wiem, że ktoś z jego rodziny uczestniczył w Powstaniu, więc pewnie jest zaangażowany emocjonalnie. Dlatego zastanawiam się czy film będzie niósł dobre wartości czy jak Pokłosie przestanę oglądać w połowie, bo nie chciałam tracić czasu na oglądanie czegoś takiego. Z tego co usłyszałam na razie, zapowiada się bardzo dobrze, ale pozory mogą mylić.

I boję się, że faktycznie jak mówisz, jeśli film okaże się ważny i wartościowy przemknie gdzieś obok bez echa. A uważam, że ważne jest dotarcie do jak najszerszej publiczności, może otworzy im trochę oczy.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 11:16   Re: Nowe filmy patriotyczne [Cytuj]

charl napisał/a:

Właśnie wiem, że reklama wartościowych filmów jest bardzo trudna w Polsce. Powiem szczerze, że znam osobiście reżysera tego filmu, niezbyt dobrze, ale parę razy rozmawialiśmy, wydaje się być zaangażowany w upamiętnienie ważnej tradycji Polski. Wiem, że ktoś z jego rodziny uczestniczył w Powstaniu, więc pewnie jest zaangażowany emocjonalnie. Dlatego zastanawiam się czy film będzie niósł dobre wartości czy jak Pokłosie przestanę oglądać w połowie, bo nie chciałam tracić czasu na oglądanie czegoś takiego. Z tego co usłyszałam na razie, zapowiada się bardzo dobrze, ale pozory mogą mylić.

I boję się, że faktycznie jak mówisz, jeśli film okaże się ważny i wartościowy przemknie gdzieś obok bez echa. A uważam, że ważne jest dotarcie do jak najszerszej publiczności, może otworzy im trochę oczy.

Nie oglądałem jeszcze tego filmu, i z niecierpliwością czekam na dzień, w którym ten film obejrzę. A ponieważ tego filmu jeszcze nie widziałem, to trudno mi się ustosunkować do niego. Ale z tego co przeczytałem to wynika iż reżyser Ireneusz Dobrowolski jest synem powstańca - Leszka Dobrowolskiego, pseudonim „Wrzos”, żołnierza Batalionu Gozdawa - więc chyba starał się w miarę obiektywnie oddać atmosferę tamtych dni. Jedną z ról zagrał kolega „Wrzosa” z oddziału - Jerzy Romanowski, pseudonim „Drań”, zaś w rolach starych powstańców wystąpili prawdziwi uczestnicy Powstania Warszawskiego.

Ponadto w „Sierpniowym niebie” wykorzystano nieznane do tej pory materiały filmowe nakręcone w trakcie Powstania Warszawskiego, które z niespotykaną siłą oddają realizm walk na ulicach Warszawy.

Także wydaje mi się, że warto ten film obejrzeć, i że z całą pewnością nie będzie to bubel w stylu "Pokłosia".
[Profil] [PM] [E-mail]

AntyPisPoSldPsl

Wysłany: 5 Styczeń 2014, 18:34    [Cytuj]

Katyń Wajdy bardzo mi się podobał.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 5 Styczeń 2014, 22:20    [Cytuj]

AntyPisPoSldPsl napisał/a:
Katyń Wajdy bardzo mi się podobał.

Szkoda tylko że Wajda uniknął odpowiedzi na pytanie : kto stoi za zbrodnią katyńską, czyli kto wydał rozkaz zamordowania polskich jeńców ...
[Profil] [PM] [E-mail]

AntyPisPoSldPsl

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 13:05    [Cytuj]

Przecież było wiadome w filmie i co jak co, ale Wajda dla polskiej sztuki przysłużył się bardzo dużo.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 13:43    [Cytuj]

Przecież było wiadome w filmie i co jak co, ale Wajda dla polskiej sztuki przysłużył się bardzo dużo.

Czy ja wiem czy się przysłużył ? Parę paszkwilów zrobił.

A patrząc na Twoje libertariańskie poglądy, to pewnie i Miłosz się przysłużył, i Szymborska ...

W filmie Katyń nie padło konkretnie nazwisko Stalina, jako tego który podpisał wyrok na poslkich jeńców. Oj, coś niezbyt uważnie oglądasz filmy ... :mrgreen:
[Profil] [PM] [E-mail]

AntyPisPoSldPsl

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 14:09    [Cytuj]

Bo to było oczywiste xD Pokazał, że stalinowcy dokonali na Polakach mord. Szukasz dziury w całym, gdyby ktoś taki film nagrał ze środowiska pisowskiego, to byłoby tysiące postów pochwalnych :D
Miłosz i Szymborska bez wątpienia mieli artystyczny talent.

Mi się marzy taki świat bez krajów, bez podziałów, bez wojen, bez cierpienia, tak byłoby najlepiej.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:00    [Cytuj]

Mi się marzy taki świat bez krajów, bez podziałów, bez wojen, bez cierpienia, tak byłoby najlepiej.

Lol. Może jeszcze dodaj bez religii ... :mrgreen:

Nowy wspaniały świat. Jeden język, jedna religia (new age), jedna kultura (wszyscy słuchają, czytają i oglądają tego samego). No i pełna kontrola. Świat Orwella.

A może rozpętać nową rewolucję francuską. I nastanie nowa era, gdzie hasłem przewodnim będzie : wolność, równość, braterswo. :mrgreen:

Coś mi się widzi, że uwielbiasz utopie. ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

AntyPisPoSldPsl

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:25    [Cytuj]

To tylko marzenia, wiem, że to niemożliwe.
Ale czy świat nie byłby pięknym, gdyby nie było agresji wobec ludzi?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:56    [Cytuj]

To tylko marzenia, wiem, że to niemożliwe.
Ale czy świat nie byłby pięknym, gdyby nie było agresji wobec ludzi?

Owszem, byłby piękniejszy. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że istnieje ktoś taki, co się zowie demonem. I to on ciągle mąci, sieje zamęt. Cierpienie to jest jego dzieło. Demon nie pozwoli, abyśmy byli szczęśliwi. Jedyny sposób na niego, to iść do źródłą miłości, czyli do Boga. Demon przegrywa z prawdziwą miłością.
[Profil] [PM] [E-mail]

AntyPisPoSldPsl

Wysłany: 10 Styczeń 2014, 21:27    [Cytuj]

Jeśli ludzie zmieniliby swój tok myślenia to ten świat byłby zupełnie inny..
Zamiast wymyślać jakiegoś demona to zacznijmy wreszcie zmieniać ten świat i zrobić rewolucje świadomości.
[Profil] [PM] [E-mail]

Syriusz

Wysłany: 10 Styczeń 2014, 21:41    [Cytuj]

Jeśli ludzie zmieniliby swój tok myślenia to ten świat byłby zupełnie inny..
Zamiast wymyślać jakiegoś demona to zacznijmy wreszcie zmieniać ten świat i zrobić rewolucje świadomości.

A kto ma robic tą "rewolucję świadomości"?. Jak do tej pory to banda rządząca właśnie nam ją robi.
Powiedz to lemingom żeby zmienili tok myślenia, to może zacznie się coś zmieniac na lepsze.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]