Syria

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska
Syria

Post autor: Coltrane » 29 sierpnia 2013, 08:09

Jak wszystkim wiadomo, szykuje się kolejna rzeź w wykonaniu armii USA. Tym razem ofiarą będzie Syria, która w planach NWO jest kolejnym krajem przeznaczonym do zniszczenia. Scenariusz jest podobny, i aktorzy ci sami, jak to miało miejsce np. w przypadku Libii. Najpierw wkraczają do akcji "rebelianty" (czyt. terroryści - może nawet ci sami co robili za rebeliantów w Libii ?) wywołując zamieszki, w wyniku których ginie powiedzmy 700 osób. Media oskarżają rządzący reżim. Opinia publiczna przygotowywana jest na akceptację i zgodę tego perfidnego planu napaści Syrii przez armię USA. Burak Obama mówi że jeszcze nie podjął decyzji. Ale i tak jest on tylko pionkiem i realizatorem planów bandy spod znaku NWO, dążącej do rządzenia całym światem bez wyjątku. Wykorzystuje ona takie marionetki jak Burak Obama, aby swój perfidny plan wprowadzać w życie.

W przypadku Syrii mamy do czynienia z czymś bardzo obrzydliwym i barbarzyńskim. Oto "rebelianty" użyli tutaj broni chemicznej, a usłużne media wmawiają opinii publicznej że broni tej użył reżim rządzący w Syrii. A jak jest naprawdę ? Posłuchajmy co mówią przedstawiciele rządzącej ekipy.


Syria: Przekazaliśmy ONZ dowody ws. ataku

Wiceminister spraw zagranicznych Syrii Fajsal Makdad powiedział, że USA, Wielka Brytania i Francja pomogły terrorystom użyć broni chemicznej w Syrii i że wkrótce ci ludzie użyją jej przeciw Europie.
Zwracając się do dziennikarzy przed hotelem „Cztery Pory Roku” w Damaszku w którym zakwaterowani są inspektorzy ONZ, wiceminister Fajsal Makdad powiedział, że przedstawił oenzetowskim inspektorom ds. broni chemicznej dowody na to, że zbrojne grupy terrorystyczne użyły sarinu we wszystkich miejscach, gdzie miało dojść do ataków.
- Powtarzamy, że to grupy terrorystyczne są tymi, które użyły broni chemicznej – oświadczył. Ostrzegł, że ta broń zostanie wkrótce użyta przez te same grupy przeciwko Europie.
Inspektorzy ONZ potrzebują jeszcze czterech dni na zakończenie badań w Syrii dotyczących domniemanego użycia tam broni chemicznej, potrzebują także czasu na zanalizowanie tego, co znaleźli – powiedział sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.
- Pracują oni bardzo ciężko, w nadzwyczaj niebezpiecznych okolicznościach. Pozwólmy im zakończyć prace w ciągu czterech dni, potem będziemy musieli przeprowadzić analizy naukowe z ekspertami, i myślę, że wtedy będziemy musieli przedstawić raport Radzie Bezpieczeństwa (ONZ), by podjęła działania, które uzna za konieczne – powiedział Ban Ki Mun na konferencji prasowej w Hadze.
Zeznania świadków i poszkodowanych w Gucie Wschodniej pod Damaszkiem „jednoznacznie twierdzą, że gaz paralityczno-drgawkowy został użyty przez bojowników opozycyjnych” – oświadczyła w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji członkini komisji śledczej ds. ewentualnych naruszeń praw człowieka w Syrii, Carla Del Ponte.
„Komisja ekspercka nie znalazła śladów używania przez armię rządową broni chemicznej” – podkreśliła Del Ponte.

http://polish.ruvr.ru/2013_08_28/Carla- ... ojowkarze/

http://xportal.pl/?p=10022

Podłe są metody stosowane przez bandę NWO, dążącą bez skrupułów do realizacji swoich barbarzyńskich planów.

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Re: Syria

Post autor: longinus9 » 29 sierpnia 2013, 12:27

Coltrane

Jak wszystkim wiadomo, szykuje się kolejna rzeź w wykonaniu armii USA. Tym razem ofiarą będzie Syria, która w planach NWO jest kolejnym krajem przeznaczonym do zniszczenia. Scenariusz jest podobny, i aktorzy ci sami, jak to miało miejsce np. w przypadku Libii. Najpierw wkraczają do akcji "rebelianty" (czyt. terroryści - może nawet ci sami co robili za rebeliantów w Libii ?) wywołując zamieszki, w wyniku których ginie powiedzmy 700 osób. Media oskarżają rządzący reżim. Opinia publiczna przygotowywana jest na akceptację i zgodę tego perfidnego planu napaści Syrii przez armię USA. Burak Obama mówi że jeszcze nie podjął decyzji. Ale i tak jest on tylko pionkiem i realizatorem planów bandy spod znaku NWO, dążącej do rządzenia całym światem bez wyjątku. Wykorzystuje ona takie marionetki jak Burak Obama, aby swój perfidny plan wprowadzać w życie.


Longinus..

Bliski Wschód.. bardzo złożona sytuacja w Syrii..
Po pierwsze interesy Sowietów w tym rejonie.. /też nie mają sentymentów z użyciem siły i wyboru środków../
Po drugie w interesie żydowskiej strategii leży to by zmienić ekipę rządzącą i zastąpić marionetkowym rządem..
Po trzecie dla USA jest korzystne by Syria zmieniła swój front myślenia i zakończyła swoje dobre relacje z Rosją
Po czwarte nie można wykluczyć aktywnej działalności bandy z pod znaku NWO.. ostatnich latach.. szczególnie druga wojna w Iraku.. Libia.. Egipt..
Po piąte z tych rejonów mogą być rugowani chrześcijanie.. do ostatniego.. i mordowani i nikt za nimi się nie upomni.. bo liczy się tylko mamona..

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Syria

Post autor: Coltrane » 30 sierpnia 2013, 08:11

Kornel Sawiński: Casus broni chemicznej w Syrii: hegemona nikt nie zapyta o prawdę

Wszystko wskazuje na to, że „atak chemiczny” na przedmieściach Damaszku stał się casus beli przeciwko Syrii. Tego rodzaju argument, podżegający do agresji, jest wypadkową fałszywej nadbudowy moralnej i dowodowej dwóch poprzednich wojen: przeciwko Irakowi i Libii.

Na wstępie warto przypomnieć wystąpienie amerykańskiego generała Colina Powella, który w lutym 2003 r., wymachując na forum ONZ ampułką z przeźroczystą cieczą, straszył świat „koszmarną bronią chemiczną”, która miała być rzekomo w posiadaniu saddamowskiego Iraku. Przypadek libijskiego Benghazi z marca 2011 r. jest innym, prawie „matematycznym wzorem”, na „humanitarną interwencję”. Sukcesy sił lojalistycznych, „państwa zbójeckiego”, powodują bezpośrednią reakcję militarną, głównie z powietrza i z okrętów wojennych. Zawsze z bezpiecznej odległości, prowadząc wsparcie dla sił wywrotowych. Tak było w Libii, tak najprawdopodobniej będzie w Syrii. Obecnie Biały Dom, tworząc pozory ostrożności, w ferowaniu wyroków, mówi o tym, że ma „niewiele wątpliwości”, kto stał za „atakiem chemicznym”. Waszyngton mówi, a reszta świata słucha i patrzy, niczym zahipnotyzowany królik na kobrę.

Nikt, prócz niepotrafiącej dokładnie określić swojej reakcji w przypadku ataku na Syrię Rosji, nie pyta o dowody. O to, co naprawdę wydarzyło się na przedmieściach Damaszku. Nikt nie zadaje sobie trudu weryfikacji autentyczności zdjęć, które obiegły światowe media głównego nurtu mając za zadanie pobudzić wyobraźnię publiczności. Ten, kto choć odrobinę interesuje się tym, co działo się przez ostatnie dwa lata w Syrii, wie, jak łatwo znaleźć tam trupy, jak łatwo je sfotografować i przedstawić jako „ofiary reżimu”. Zorganizowanie takiego „przedstawienia” w sposób spektakularny, przy możliwościach współczesnych technologii medialnych, nie jest żadnym problemem. Ttm samym powstaje szereg olbrzymich wątpliwości w tej kwestii.

Przykładowo, dlaczego nie zweryfikowano doniesień Syryjczyków, rozpoznających na zdjęciach wśród „ofiar ataku” dzieci, które zostały dwa tygodnie wcześniej porwane przez rebeliantów w okolicach Latakii [1]. Porwano i zamordowano wówczas grupę mieszkańców alawickich wiosek. Przywódca religijny w Latakii szejk Reda Mohammed Hatem informował media, że uprowadzono wtedy 150 osób, w tym kobiety i dzieci [2].

Nikt nie zastanawia się dlaczego na kanał Youtube przesłano 20 sierpnia film „dokumentujący” zbrodnię, która wydarzyła się 21 sierpnia [3].

Administracja Baracka Obamy twierdzi, że Bashar Al-Assad wydał rozkaz użycia broni chemicznej w czasie, kiedy w Damaszku, 15 km od miejsca zdarzenia przebywali międzynarodowi inspektorzy, których zadaniem było sprawdzenie, czy i kto wcześniej użył w syryjskim konflikcie śmiercionośnej broni. Jak, powtarzając za syryjskim prezydentem, wytłumaczyć racjonalność użycia broni chemicznej, czy jakiejkolwiek broni masowego rażenia w obszarze, na którym znajdują się własne jednostki wojskowe, bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania tych sił do tego typu ataku, chociażby w najprostszej postaci rozkazu ubrania masek przeciwgazowych. Informację o braku takiego rozkazu i deklarację gotowości zeznawania przed oenzetowską komisja złożyli naoczni świadkowie prowadzonych pod Damaszkiem 21 sierpnia przez syryjską armię operacji dziennikarze agencji ANNA NEWS Wasilij Pawłow, Igor Nadyrszyn, Wiktor Kuzniecow i Marat Musin [4].

Czy ktoś w Białym Domu próbował zmierzyć się z dowodami użycia broni chemicznej przez stronę rebeliancką?

Tego typu dowody z różnych arabskojęzycznych źródeł na Bliskim Wschodzie zebrał na przykład Walid Shoebat, członek nie będącej historycznie w najlepszych stosunkach z syryjskimi władzami, Organizacji Wyzwolenia Palestyny [5].

W Internecie krążą również filmy, obywatelskich poszukiwaczy prawdy poddających w wątpliwość wersję amerykańskiej administracji, przypisujących odpowiedzialność za użycie broni chemicznej syryjskiej stronie rządowej, dokumentujących nieścisłości „wersji amerykańskiej administracji” i pokazujących, że była to klasyczna „operacja fałszywej flagi” [6].

Dlaczego wreszcie nikt nie zainteresował się, co na parę dni przed „atakiem chemicznym”, robili w okolicach Damaszku rebelianci wyszkoleni przez CIA w Jordanii [7].

Co wreszcie z ujawnionymi dwoma mailami wysokich brytyjskich urzędników, z których wynika, że to administracja Baracka Obamy dała zielone światło do ataku bronią chemiczną w Syrii, o co miał być obwiniony syryjski prezydent Bashar al-Assad. Miało to sprowokować kraje Zachodu do interwencji zbrojnej w Syrii [8].

Tego typy tropy wspiera dodatkowo informacja o tym, że pododdział syryjskiej armii rządowej w sobotę (24.08) na przedmieściach Damaszku odnalazł magazyn z antidotum, umożliwiającym leczenie i profilaktykę zatruć substancjami chemicznymi. Na opakowaniach leków miały widnieć napisy, świadczące o tym, że wyprodukowała je „katarsko-niemiecka firma farmaceutyczna” [9].

Te wszystkie dowody i poszlaki, na pewno nie mniej warte od przedstawianych przez amerykańską administrację, nie mają dla prezydenta USA Baracka Obamy, brytyjskiego premiera Davida Camerona, czy francuskiego prezydenta Francoise Hollanda żadnego znaczenia. Ponieważ ich „czerwona linia” została przekroczona, to niespójnością i rozbieżnością danych, chociażby dotyczących liczby ofiar ataku ( od 300 do 1300 zabitych) nikt się specjalnie nie będzie przejmował.

Warto na koniec przypomnieć, że niecały miesiąc temu AMAN – Dyrekcja Wywiadu Sił Obronnych Izraela (IDF) – stwierdziła, że „Assad nie jest na tyle głupi by dawać pretekst Amerykanom i użyć śmiercionośnej broni”. Wymyślono więc pojęcie „drugiej czerwonej linii, którą miała być „utrata kontroli nad arsenałami broni chemicznej” [10]. Wersji z „druga czerwoną linią” nie trzeba było jednak, jak na razie wykorzystywać.

Parafrazując klasyka politycznego realizmu, można powiedzieć: dajcie mi „państwo zbójeckie”, a paragraf na nie się znajdzie. Hegemona i jego klonów nikt o prawdę nie zapyta.

Za: http://geopolityka.org/syria-2012/2412- ... a-o-prawde

_____________________________________________________
1. http://syrianews.ru/node/4916, http://natan-67.livejournal.com/63935.html, https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
2. http://www.regnum.ru/news/polit/1694187.html
3. http://rt.com/news/syria-chemical-prepared-advance-901/; http://www.islamicinvitationturkey.com/ ... unonce.jpg
4. http://geopolityka.org/syria-2012/2400- ... iennikarzy
5. http://www.wnd.com/2013/08/video-shows- ... ZP3-SrJnmJ
6. https://www.youtube.com/watch?feature=p ... QZ3quai5PE, https://www.youtube.com/watch?v=1iqU_OX ... edded#t=13 , https://www.youtube.com/watch?feature=p ... wJXsEcKp-c
7. http://geopolityka.org/syria-2012/2403- ... u-damaszku
8. http://polskiepiekielko.pl/2013/08/to-u ... syrii.html
9. http://polish.ruvr.ru/2013_08_24/Bron-c ... antidotum/
10. http://www.atimes.com/atimes/Middle_Eas ... 70813.html


http://xportal.pl/?p=10033

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Syria

Post autor: Coltrane » 30 sierpnia 2013, 08:32

To "rebelianty" użyli broni chemicznej - sarinu. Media celowo wprowadzają opinię publiczną w błąd, wmawiając że broni chemicznej użył "reżim" Assada. Miałby to być pretekst do napaści na Syrię.

Przypominam, że w Iraku szukano broni, i to było pretekstem napaści na Irak. Broni nie znaleziono, ale napaści dokonano. Nieważne jaka jest prawda - ważne aby napaść i zniszczyć. No bo przecież jest to część planów NWO. I nikt nie ma prawa tym planom przeszkodzić. Prawda tu się nie liczy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lCem7jWXBIg[/youtube]

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 5 września 2013, 08:40

Pierwsze 3 godziny wojny z Syrią to 1000 rakiet na Izrahell.


W ciągu pierwszych 3 godzin wojny Syria wystrzeli na Izrael 1000 (tysiąc) rakiet. Syryjskie wojskowe źródło informacyjne ujawniło, w wywiadzie dla libańskiego portalu „Al-Hadath News”, że: „Syria jest gotowa do wojny i do odparcia napaści. Izrael jest na celowniku naszych rakiet i będzie on natychmiast zaatakowany w przypadku amerykańskiej napaści na Syrię”. Według słów tego informatora w ciągu pierwszych 3 godzin wojny na izraelskie cele będzie wystrzelone 1000 rakiet. Informator w randze podpułkownika mówi: „Syria dobrze przygotowała się do tej bitwy, Syria wiedziała, że wcześniej czy później do tego dojdzie. Izrael zna nasze rakietowe możliwości i jest przerażony nieprzewidzianymi i strasznymi rezultatami, niespodziankami, będącymi cechą każdej konfrontacji militarnej”. Informator dalej dodaje: „Decyzja o rozpoczęciu wojny będzie podjęta w zachodnich stolicach ale przebieg wojny będzie określany w Damaszku zgodnie z doktryną Armii Syryjskiej”. Podpułkownik ostrzega wroga: „Syryjskie rakiety mogą zniszczyć w Izraelu porty lotnicze, lotniska, posterunki policji, porty morskie i magazyny petrochemiczne. Nasze rakiety nigdy nie padają daleko od celu. Wywiad izraelski uważa, że Syria jest przygotowana do wojny, że jej rakiety wymierzone są w Izrael i że dysponuje ona arsenałem 200 (dwieście) tysięcy rakiet”.

Za: http://3rm.info/38681-v-p...1000-raket.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 września 2013, 09:08

KASIA pisze:Pierwsze 3 godziny wojny z Syrią to 1000 rakiet na Izrahell.
Żydzi sami się proszą. Jeżeli 66,6% mieszkańców Izraela popiera inwazję na swojego sąsiada, to o czym to świadczy ?

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 5 września 2013, 09:18

Coltrane pisze:
KASIA pisze:Pierwsze 3 godziny wojny z Syrią to 1000 rakiet na Izrahell.
Żydzi sami się proszą. Jeżeli 66,6% mieszkańców Izraela popiera inwazję na swojego sąsiada, to o czym to świadczy ?
A może tak samo popierają jak nasi Tuska ,kwestia tylko manipulacji. Bogaci chcą więcej, a biedni muszą umierać za nich i nikt ich o zdanie nie pyta. Bo kto chce by ich córka strzela do ludzi , a dzieci ginące od kul nie wzruszają ich ojców i matek ? Więc to też chyba nie są prawdziwi Izraelczycy jak i u nas mamy polskojęzycznych mącicieli.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 września 2013, 09:22

KASIA pisze:A może tak samo popierają jak nasi Tuska ,kwestia tylko manipulacji. Bogaci chcą więcej, a biedni muszą umierać za nich i nikt ich o zdanie nie pyta. Bo kto chce by ich córka strzela do ludzi , a dzieci ginące od kul nie wzruszają ich ojców i matek ? Więc to też chyba nie są prawdziwi Izraelczycy jak i u nas mamy polskojęzycznych mącicieli.
U żydów jest jeszcze kwestia tego co im zapodaje Talmud. A Talmud każe im traktować gojów czyli nie-żydów jak zwierzęta. Dlatego też są za inwazją na Syrię, bo traktują Arabów na równi z gojami. Poza tym Izraelczycy uwielbiają oglądać masakry, np. na Palestyńczykach. W sumie to głównie Talmud ich ogłupia.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 5 września 2013, 09:25

Dlatego też są za inwazją na Syrię, bo traktują Arabów na równi z gojami.
Czyżby przejęli pałeczkę po Hitlerze ,to samo w końcu kontynuacją .

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 września 2013, 09:35

KASIA pisze:Czyżby przejęli pałeczkę po Hitlerze ,to samo w końcu kontynuacją .
Jak na razie, to plany żydów realizowane są przez innych gojów, czyli Amerykanów, z Burakiem Obamą na czele. Sami więc za bardzo nie kwapią się do wojaczki. Dokonują jedynie rzezi na bzbronnych Palestyńczykach, i to na oczach całego świata, i za przyzwoleniem całego świata.

Oskarżali Irak o to i tamto, oskarżali Libię, teraz oskarżają Syrię.

Ale Izrael to nikt nie ośmiela się oskarżyć.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 8 września 2013, 11:29

Żydzi i Amerykanie Zaatakują Syrię - Wojna w Syrii Decyzja Zapadła i krew się przeleje?


http://gloria.tv/?media=373444

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 września 2013, 12:08

KASIA pisze:Żydzi i Amerykanie Zaatakują Syrię - Wojna w Syrii Decyzja Zapadła i krew się przeleje?
Żydostwo jak widać się panosyz. To z żydami trzeba zrobić porządek, boto właśnie żydzi wywołują wszędzie wojny. U siebie mordują niewinnych Palestyńczyków, a do wojen przeciwko innym państwom (Irak, Afganistan, Libia, Syria - później Iran) popychają ogłupionych gojów. Cały świat powinien zdecydowanie sprzeciwić się zbrodniom żydów. A Buraka Obamę, głównego wykonawcę planów żydostwa jak najszybciej obalić.

Za co ten Burak dostał Pokojową Nagrodę Nobla ? Niech mi ktoś na to pytanie odpowie ...

Papież Franciszek wczoraj zachęcał do modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii. Demona tylko w ten sposób można pokonać : modlitwą i postem.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 8 września 2013, 12:21

Za co ten Burak dostał Pokojową Nagrodę Nobla ? Niech mi ktoś na to pytanie odpowie ...
Oj ostatnio to te gwiazdy pospadały . Nie można ufać już komisji weryfikującej kandydatów do tej nagrody. Mamy zatem swoich laureatów Bolka i profesor która niegdyś nawoływała do mordowania księży z krakowskiej kurii . A światowy specjalista od ocieplenia jak widać jedynie przysłużył się lewactwu ,które Stworzyło uniwersalny program jak biednym bardziej jeszcze skomplikować życie, niemożliwymi przepisami ekologicznymi . W celu powstrzymania topniejących gór lodowych .

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Ameryka odpuszcza w Syrii

Post autor: AnnaE » 11 września 2013, 13:06

Bogu niech będą dzięki!!!
+


11.09.2013 [09:25]
​Ameryka odpuszcza w Syrii. Kompromitacja Baracka Obamy? - niezalezna.pl
foto: Mariusz Trolinski
W orędziu do narodu prezydent Barack Obama powiedział, że „Ameryka nie jest policjantem świata”. - Sytuacja rozwija się w złym kierunku, a oczywiście możliwości i pole manewru Rosji rosną – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Przemysław Żurawski vel Grajewski.

- Myślę, że jest to wstęp do kompromitacji, zasadniczo to w tej chwili następuje. Pierwszy punkt, o którym mówił Obama, czyli kwestia wiarygodności Stanów Zjednoczonych została postawiona pod znakiem zapytania – powiedział Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Przewidywać można po prostu, że albo z tych ruchów dyplomatycznych nic nie wyjdzie, tzn. nie da się znaleźć skutecznej metody weryfikacji tego, czy Asad pozbył się całej broni czy nie i wtedy zrobienie akcji wojskowej okaże się znacznie trudniejsze, bądź niemożliwe.

- Co gorsza zostanie ogłoszone, że on się tej broni nie pozbył, a wtedy nastąpi kolejny atak i przerzucenie odpowiedzialności na opozycję, bo oczywiście będzie można już twierdzić, że nie ma broni strona rządowa. I to też będzie naturalnie kompromitacja. Jakkolwiek ona się nie dokonała ostatecznie, to poza tym poziomem wiarygodności, to Obama czy Stany Zjednoczone są na drodze do tego. Sytuacja rozwija się w złym kierunku, a oczywiście możliwości i pole manewru Rosji rosną – podkreśla Grajewski.

- Ameryka nie jest światowym policjantem. Okropne rzeczy dzieją się na świecie i poza naszymi możliwościami jest, by naprawić każde zło - powiedział w orędziu do narodu prezydent USA. Zapewnił, że głęboko woli pokojowe rozwiązania od wojskowych. Przypomniał jednak, że przez ostatnie dwa lata konfliktu w Syrii, "próbowaliśmy dyplomacji, sankcji, ostrzeżeń, a mimo to Asad użył broi chemicznej". Dlatego, jako prezydent uznał, że należy przeprowadzić "ograniczoną interwencję wojskową" w Syrii, by zniszczyć zdolności Asada do ponownego jej użycia oraz by "pokazać światu: nie tolerujemy użycia broni chemicznej". Przekonywał, że nawet ograniczony atak wojskowy zmusiłby każdego dyktatora, nie tylko Asada, by dwa razy zastanowili się, zanim użyją broni chemicznej.

Warto przypomnieć, że Rosja - główny sojusznik Syrii - zaproponowała umieszczenie syryjskiej broni chemicznej pod kontrolą międzynarodową w celu jej późniejszego zniszczenia. Damaszek zaakceptował tę propozycję i zapowiedział, że Syria przystąpi do międzynarodowej konwencji o zakazie broni chemicznej. Perspektywę takiego rozwiązania problemu, które umożliwiłoby uniknięcie interwencji wojskowej USA i Francji, z ostrożnym zadowoleniem powitano też w wielu stolicach.
Bogu dzięki
+++

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 11 września 2013, 18:58

Bogu dzięki
+++
Wydawało się niektórym moim znajomym, że modlitwa nic tu nie da , że los świata jest już z góry przesądzony. Zastygli więc w smutnym oczekiwaniu na przebieg wydarzeń.
Kto naprawdę powiedział że musi być III Wojna Światowa. Czy modlitwa może odwrócić wszelkie nawet te wiarygodne przepowiednie ?

ODPOWIEDZ