ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TVP jak prymitywny tabloid
Autor Wiadomość
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2 Listopad 2013, 13:36   TVP jak prymitywny tabloid [Cytuj]

Uważna obserwacja programów telewizji publicznej pozwala stwierdzić nieukrywane wysiłki redaktorów, żeby eskalować napięcie w wypowiedziach na temat pedofilii wśród księży. Udziela się to telewidzom. W tym celu powtarzane są w jednej rozmowie najbardziej drastyczne opisy zachowań księży pedofilów. To już nie jest zwyczajne poinformowanie o wydarzeniu, lecz rozmyślne działanie o wyjątkowej sile perswazji – pisze ks. bp Adam Lepa o medialnym festiwalu wokół pedofilii księży.

O jakiej telewizji mowa? O tej z Woronicza, bo na niej – jako telewizji publicznej, dla której najważniejsza powinna być misja, a nie „kasa” - skupia się biskup, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

- Telewizja publiczna stoczyła się do poziomu prymitywnego tabloidu. Dlatego odnosi się wrażenie, że jej dziennikarze (poza nielicznymi wyjątkami) chcą po prostu zrobić na pedofilii księży karierę, wychodząc z założenia, że wszystkie chwyty są dozwolone, a w euforii ataków na Kościół da się przemycić nawet najbardziej niegodziwe działania. Potwierdza to znaną prawidłowość, że gdy w telewizji dominują wartości rynkowe, tam dla wartości podstawowych i dla misji nie ma już miejsca – zaznacza bp Adam Lepa w „Naszym Dzienniku”.

Jak zauważa duchowny, wyjątkowo groźnym chwytem, po który sięga TVP, jest technika manipulowania typu „pars pro toto”, polegająca na takim przedstawianiu faktów i okoliczności, jakby pedofilia wśród księży była zjawiskiem masowym i szczególnie specyficznym dla tej grupy społeczeństwa w Polsce.

- Obiektywnie oceniający sytuację dziennikarze twierdzą, że gdyby ktoś dziś przyjechał do Polski po latach nieobecności, odniósłby niechybnie wrażenie, że ponad 90 proc. polskiego kleru to zboczeńcy. Przy czym podkreśla się, że ta sama telewizja skutecznie wyciszała wypadki pedofilii z innych kręgów osób publicznych – podkreśla biskup.

Jako szczególnie żałosne zachowanie TVP, bp Adam Lepa, wymienia faszerowanie widzów wypowiedziami „świadków” z kręgów przestępczych na Dominikanie, również spośród nieletnich sprawców wykroczeń.

- Pokazuje się ich wręcz jako rewelacyjnych świadków koronnych, licząc na naiwność polskich telewidzów. Jednocześnie prokuratorzy w Polsce oświadczają, że nie otrzymali z Dominikany żadnych dowodów – pisze w „ND” hierarcha.

I dodaje:

- W dwóch swoich wypowiedziach z ostatniej konferencji plenarnej biskupi polscy poinformowali opinię publiczną, że zostały opracowane wytyczne dotyczące postępowania w przypadku oskarżeń duchownych o pedofilię. W jasno sprecyzowanym „Stanowisku” biskupów padło słowo „przepraszamy” oraz zapewnienie, że nie ma żadnej tolerancji dla pedofilii. Dlatego w kontekście tych dokumentów natrętne atakowanie w telewizji publicznej ks. abp. Józefa Michalika po jego lapsusie językowym jest po prostu przejawem perfidnej małostkowości i wyjątkowo złej woli.

JKUB/”ND”


http://www.stefczyk.info/...4#ixzz2jUW1ClVM
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Listopad 2013, 13:43   Re: TVP jak prymitywny tabloid [Cytuj]

AnnaE napisał/a:
Uważna obserwacja programów telewizji publicznej pozwala stwierdzić nieukrywane wysiłki redaktorów, żeby eskalować napięcie w wypowiedziach na temat pedofilii wśród księży. Udziela się to telewidzom. W tym celu powtarzane są w jednej rozmowie najbardziej drastyczne opisy zachowań księży pedofilów. To już nie jest zwyczajne poinformowanie o wydarzeniu, lecz rozmyślne działanie o wyjątkowej sile perswazji – pisze ks. bp Adam Lepa o medialnym festiwalu wokół pedofilii księży.


Dzisiejsi dziennikarze, to nie są dziennikarze - to dzicz. Ci ludzie nie myślą logicznie. Oni myślą wyuczonymi schematami. Mają przed swoimi oczyma wroga, z którym mają walczyć, i wszystkie wysiłki idą w tym kierunku, aby tego wroga nieustannie niszczyć.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 20:40    [Cytuj]

Wyłącz w Święta telewizor!Telewizyjna ramówka na święta zawiera szereg osobliwych propozycji. Na małym ekranie zagości zarówno bluźnierstwo jak i seksualne rozpasanie. Oczywiście znajdzie się miejsce także dla programów stawiających sobie za cel wywołać rechot mający niewiele wspólnego z prawdziwą radością. A może tak po prostu wyciągnąć wtyczkę z kontaktu…

Gdy rzesze katolików, już po zakończeniu wielkoczwartkowej Mszy Świętej będą adorować zamknięty w Ciemnicy Najświętszy Sakrament, adresowana do „wyrobionego” widza TVP Kultura zamierza nadać obraz w reżyserii Martin Scorsese. Mowa o „Ostatnim kuszeniu Chrystusa”, które znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najbardziej antykatolickich filmów wszechczasów”, opublikowanego przez jedno z amerykańskich pism katolickich. Obraz ukazuje Jezusa jako osobę niepewną swej tożsamości, targaną rozmaitymi namiętnościami, w tym także erotycznymi. W filmie, będącym adaptacją filmową kontrowersyjnej powieści Nikosa Kazantzakisa, Jezus – pod wpływem kuszenia szatana – zgadza się na to, by nie umrzeć na krzyżu, lecz bierze ślub z Marią Magdaleną i żyje z nią jeszcze długo.

Widać wyraźnie, że władze TVP postanowiły by, „paląc Panu Bogu świeczkę” – poprzez nadawanie w tym okresie większej ilości programów religijnych – nie zapominać także o ofiarowaniu „ogarka” komu trzeba…

Ta ofiara składana jest, nie po raz pierwszy z resztą, w kanale przeznaczonym – przynajmniej w zamierzeniu – dla intelektualnych elit. Bez wątpienia treści, którymi karmiony (truty?) jest widz TVP Kultura zasługują na osobne omówienie i opisanie. Obecne tam przejawy homopropagandy i erotycznego rozpasania prezentowanego pod płaszczykiem „intelektualnie wymagających” propozycji, na stałe wpisały się w ramówkę tego finansowanego z naszych podatków tworu.

Z kolei stacja, która posiada w swoim logo słoneczko, nada w czwartek kontrowersyjny film „Galerianki”, opisujący losy prostytuujących się nastolatek.

Następnego dnia, gdy wspominać będziemy zbawczą mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa, stację komercyjne będą zabawiać swoich odbiorców wesolutkimi komedyjkami, takimi jak „Shrek II”, czy „Bruce Wszechmogący”.

Równie zastanawiającą jest propozycja skierowana przez wspomniany już kanał TVP Kultura w Wielką Sobotę. Stacja nada wówczas film ukazujący Jezusa Chrystusa jako hipisa walczącego z „systemem”. Musical „Jesus Christ Superstar”, będącym peanem na cześć dzieci-kwiatów i rewolty 1968 roku, stanowi dość osobliwy kontrapunkt dla panującej w tym dniu ciszy nad Grobem Pańskim.

Do kościoła, nie przed ekran!

Dni, w których przeżywamy Święte Triduum, są niepowtarzalną okazją by „nadrobić” zaległości w życiu modlitewnym. Temu służyć może uczestnictwo w bogatych w symbolikę liturgiach związanych z kolejnymi dniami Triduum. Sposobność do pogłębienia życia modlitewnego stanowić będzie możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu umieszczonego w Ciemnicy, a po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej - w Grobie Pańskim.

Najważniejsze jednak, by intensyfikacja naszej modlitwy nie polegała wyłącznie na wzmożonym oddawaniu się oglądaniu transmisji z Mszy Świętej oraz różnego rodzaju pobożnościowych praktyk. Żadna transmisja Drogi Krzyżowej oglądana w najnowocześniejszym nawet, 50 calowym telewizorze o najwyższej rozdzielczości, nigdy nie zastąpi udziału w odprawianym kościele nabożeństwie.

Interesującą propozycją kultywowaną w wielu domach jest całkowita rezygnacja z włączania odbiorników telewizyjnych i radiowych w Wielki Piątek. Bez wątpienia warto zrobić to, także dlatego, by przekonać się jak niepostrzeżenie przedmioty te stały się naszymi ulubionymi domownikami, orgaznizującymi nasz plan dnia.

Czy jednak nie warto wyciągnąć wtyczki na dłużej? Nie pozostawiać satysfakcji medialnym baronom próbującym przykuć naszą uwagę coraz bardziej miałkimi i demoralizującymi propozycjami? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza jeśli odzyskanego w ten sposób czasu nie zmarnujemy, lecz ofiarujemy go Temu, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Łukasz Karpiel

http://www.pch24.pl/wylac...r-,34958,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 3 Kwiecień 2015, 14:54    [Cytuj]

Niestety, ma swój target.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
erwin.polanski
polanski

Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 8
Skąd: rosja
Wysłany: 15 Kwiecień 2016, 15:19   TVP jak prymitywny tabloid [Cytuj]

TVP jak prymitywny tabloid.Macie rację
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Kwiecień 2016, 08:15   Re: TVP jak prymitywny tabloid [Cytuj]

erwin.polanski napisał/a:
TVP jak prymitywny tabloid.Macie rację


Z jednego cieszę się niezmiernie. Z tego, że już nie muszę w TVP oglądać ryjów Tuska, Komoruskiego, Kopaczki, komuchów i innych łajdaków, dla których "polskość to nienormalność". A jeszcze bardziej bym się cieszył, gdyby TVP nie pokazywała gęby Petru, Schetyny i im podobnych kolaborantów, jeżdżących do Brukseli, i donoszących na tych, którzy próbują Polskę postawić na nogi.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16 Kwiecień 2016, 14:58    [Cytuj]

Mam to samo :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,038 sekundy. Zapytań do SQL: 8