ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eko fan
Autor Wiadomość
gibiec.sandra

Wysłany: 8 Listopad 2013, 10:19   Eko fan [Cytuj]

Moje hobby to ekologia. W codziennym zyciu ekologia jest dla mnie bardzo wazna. Kupuje produkty ekologiczne, środki piorące ekologiczne, środki higieniczne. Również zywność ekologiczną. Moja praca równiez wiąże się z poniekad z ekologia, produkuje torby papierowe ekologiczne. Zastanawiam się nad otwarciem restauracji bio. W związku z tym mam do Was pytanie. Lubicie takie bio jedzenie?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Listopad 2013, 12:08    [Cytuj]

gibiec.sandra napisał/a:
Moje hobby to ekologia. W codziennym zyciu ekologia jest dla mnie bardzo wazna. Kupuje produkty ekologiczne, środki piorące ekologiczne, środki higieniczne. Również zywność ekologiczną. Moja praca równiez wiąże się z poniekad z ekologia, produkuje torby papierowe ekologiczne. Zastanawiam się nad otwarciem restauracji bio. W związku z tym mam do Was pytanie. Lubicie takie bio jedzenie?

To raczej nie hobby, a promocja własnych produktów (produkcja toreb papierowych ekologicznych). Zgadza się ? ;-)

Co do ekologii, to z całą pewnością jest to ważna dziedzina. Dbanie o naszą planetę to szlachetny cel. A jak to wygląda w praktyce ? W praktyce wygląda to tak, że ziemia staje się powoli jednym wielkim śmietnikiem. Ponadto mamy do czynienia z fatalnymi w skutkach zanieczyszczeniami typu : wycieki z elektrowni atomowych, wybuchy z tychże elektrowni, wycieki ropy ze statków do oceanów itd. My na to wszystko nie mamy żadnego wpływu.

A ekolodzy ? Często pełnią tu rolę takiego straszaka. I jak gdzieś trzeba coś zastopować, to oni ekolodzy są na miejscu. ;-)

Np. trzena było zbudować obwodnicę Augustowa (w Dolinie Rospudy), to nagle pojawili się ekolodzy i krzyczeli, że żabki nam zginą. Chodziło tu o wstrzymanie (czyt. : zablokowanie)inwestycji, którą chciał zrealizoać PiS. Bo to że tam giną ludzie w wypadkahc samochodowych, to nikogo to nie obchodziło. Ważniejsze były żabki. :-/ Nie była to więc jakaś akcja ekologów w celu ratowania żabek, ale sprawa ewidentnie polityczna. Ekolodzy (Zieloni) to organizacja typowo lewacka, która jest zawsze na zawołanie pewnych sił.

Na razie tyle, bo temat można by rozwinąć.

pozdr.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 8 Listopad 2013, 14:15   Re: Eko fan [Cytuj]

gibiec.sandra napisał/a:
Zastanawiam się nad otwarciem restauracji bio. W związku z tym mam do Was pytanie. Lubicie takie bio jedzenie?

Co do restauracji typu BIO, to myślę, że to dobry pomysł. Nikt z nas nie lubi jeść jedzenia na bazie produktów modyfikowanych genetycznie, które nie są zdrowe, i niiosą z sobą ryzyko różnych chorób. Zresztą co tu dużo gadać, większość chorób bierze się z tego, że produkty które spożywamy są modyfikowane genetycznie. I zastanawiam się tylko, czy nie jest to celowa robota producentów żywności. Wszyscy dzisiaj idą na skróty, czyli aby jak najmniej zainwestować, i jak najwięcej zarobić, nie bacząc na skutki tegoż, czyli nie zastanawiając się nad czy jest to zdrowe dla nas czy też nie. Ważniejsze dla nich są pieniądze, które zarobią, niż nasze zdrowie.

Także myślę, że restauracje typu BIO czyli dania przyrządzone na bazie produktów, które nie były modyfikowane genetycznie, wyprodukowane, bądź wyhodowane w warunkach naturalnych, bez użycia nawozów sztucznych, antybiotyków, a także herbicydów i pestycydów - to dobry pomysł.

Z zastrzeżeniem, że rzeczywiście tak jest !
[Profil] [PM] [E-mail]

gibiec.sandra

Wysłany: 11 Listopad 2013, 14:58    [Cytuj]

Dzieki serdecznie za odpowiedz.Pozdrawiam ciepło.
[Profil] [PM] [E-mail]

szyGTHop

Wysłany: 27 Listopad 2013, 10:20    [Cytuj]

Ja jestem rowniez miłośnikiem ekologii. Prowadze firmę - remont mieszkania wrocław. Jak to jest w tej branży z gospodarką odpadami lub chroną powietrza atmosferycznego??? Cz takie zakłady odwiedza Kontrola organów ochrony środowiska??
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 27 Listopad 2013, 10:34    [Cytuj]

szyGTHop napisał/a:
Ja jestem rowniez miłośnikiem ekologii. Prowadze firmę - remont mieszkania wrocław. Jak to jest w tej branży z gospodarką odpadami lub chroną powietrza atmosferycznego??? Cz takie zakłady odwiedza Kontrola organów ochrony środowiska??

Tak myślałem, że zaraz coś zareklamujesz ....

Jakiś dziwny trend do nas zawitał. Przychodzący z reklamą, i reklamujący się u nas całkowicie za darmo ...
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 27 Listopad 2013, 11:37    [Cytuj]

Tyle żeby zrobić torbę papierową trzeba drzewo ściąć ,a warzywka czy roślinki zabić żeby zjeść :) . Niech nie przesadzają z tą ekologią. Bo niedługo okaże się że największym zagrożeniem dla natury jest sam człowiek.
Ostatnio zmieniony przez KASIA 27 Listopad 2013, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 27 Listopad 2013, 12:21    [Cytuj]

KASIA napisał/a:
Tyle żeby zrobić torbę papierową trzeba drzewo ściąć ,a warzywka czy roślinki zabić żeby zjeść :) .Niech nie przesadzają z tą ekologią.

W ogóle ci ekolodzy to jakaś sekta na zamówienie. Gdy trzeba było budować obwodnicę augustowską (za czasów rządów PiS-u), to podnieśli larum, że żabki zginą itd. A teraz PO buduje sobie tę obwodnicę, i żadnych krzyków ze strony ekologów nie słychać.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 27 Listopad 2013, 12:45    [Cytuj]

Cytat:
W ogóle ci ekolodzy to jakaś sekta na zamówienie. Gdy trzeba było budować obwodnicę augustowską (za czasów rządów PiS-u), to podnieśli larum, że żabki zginą itd. A teraz PO buduje sobie tę obwodnicę, i żadnych krzyków ze strony ekologów nie słychać.

Zawsze gdy jakiś możnowładca sobie upatrzy czyjąś ziemię.To najpierw szuka sposobów jak doprowadzić właścicieli czy rdzennych mieszkańców do ruiny . W terroryzmie ekologicznym najmniej liczy się człowiek ,bynajmniej każdy człowiek to potencjalny niszczyciel przyrody. Wytwarza śmieci,wydala gazy ogólnie dlatego może świat nic nie robi gdy miejscami miliony ludzi giną z głodu ,z powodu chorób. Bo podobno eko-system zniszczył człowiek. Zapewne ludzka pazerność i zachłanność ,oraz konsumpcjonizm . Tylko że czemu znowu winą za to najbiedniejszych ,którzy często jeszcze nie raczkują w tym wyścigu ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 27 Listopad 2013, 13:12    [Cytuj]

KASIA napisał/a:
Zawsze gdy jakiś możnowładca sobie upatrzy czyjąś ziemię.To najpierw szuka sposobów jak doprowadzić właścicieli czy rdzennych mieszkańców do ruiny . W terroryzmie ekologicznym najmniej liczy się człowiek ,bynajmniej każdy człowiek to potencjalny niszczyciel przyrody. Wytwarza śmieci,wydala gazy ogólnie dlatego może świat nic nie robi gdy miejscami miliony ludzi giną z głodu ,z powodu chorób. Bo podobno eko-system zniszczył człowiek. Zapewne ludzka pazerność i zachłanność ,oraz konsumpcjonizm . Tylko że czemu znowu winą za to najbiedniejszych ,którzy często jeszcze nie raczkują w tym wyścigu ?

Tymczasem środowisko naturalne jest niszczone przez wielkie koncerny i korporacje, które przy okazji produkcji, odkładają ogromne ilości odpadów (nieraz są to odpady skażone radioaktywnie), wylewają do rzek i innych zasobników wodnych ogromne ilości ścieków.
W tym kontekście gadanie o zaśmiecaniu środowiska przez zwykłych śmiertelników jest po prostu śmieszne.
[Profil] [PM] [E-mail]

lecka7

Wysłany: 31 Styczeń 2014, 12:05    [Cytuj]

Ja równiez jestem pasjonatką ekologii. Prowadzę jazdy doszkalające Praga i uczę kierowania pojazdami w stylu „eco driving”. Taka jazda samochodem jest mniej uciążliwa dla środowiska i ekonomiczna.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]