FILMOWANIE I FOTOGRAFIA

Lubię i potrafię :-)
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 lipca 2018, 11:50

KASIA pisze:Kazdy ma swoje grzechy Ojciec też ,więc nie mów taką kategorią. Myślę że to Bóg akurat o nas wie że jesteśmy niedoskonali ,ale bardziej mu chyba chodzi żebyśmy jak dzieci byli naiwni i wierzyli że nas nie skrzywdzi. To warto zachować w sobie naiwność bym powiedziała dziecka. No i radość dziecięca ,fascynacja wszystkim i za dużo nie wiedzieć dla spokoju.
Prawdą jest, że "Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim."
Mt 18, 3-4

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 11 lipca 2018, 18:24

Sielskie obrazki z polskiej wsi :-D

https://www.youtube.com/watch?v=ra82UOltF2c

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 lipca 2018, 14:56

DarekMirror pisze:Sielskie obrazki z polskiej wsi :-D
O, króweczki moje kochane!
Jak byłem mały, to często na wieś jeździłem.
I to były faktycznie sielskie anielskie obrazki.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 12 lipca 2018, 15:42

Coltrane pisze:
Ja się nie rozczulam nad krowami bo i tak skończą w rzeźni.
Nie fotografuję tego co potem zjemy, no za wyjątkiem warzyw czy owoców. Nic na to nie poradzę ,że jestem nadwrażliwa. Nie jakaś tam religia tylko wrażliwa i tyle lat nie zmieniło tego we mnie . Taki typ ze mnie że muszę trawić całe okrucieństwo świata. Czy to wojny,zbrodnie ,mordowanie dzieci i tych nienarodzonych . Gdy fotografuję to się przywiązuję . Zostawiam kawałek serca. Wiem wszystko przemija ja też na szczęście ,bo raczej nie pasuję do tego świata.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 12 lipca 2018, 15:49

Dareczku miły .Pięknie wszystko .Oglądałam też ten drugi filmik o świcie mgły. Naprawdę wprowadzasz do innego świata. Cisza jakby wszystko znieruchomiało. Potrafisz patrzeć na świat jak artysta .Wspaniale bo nie chodzi nam chyba o zwykle zdjęcia jak do encyklopedii ale pokazanie na nowo zwykłych rzeczy niezwykle .Tak jak nikt inny by tego nie dostrzegł.Błagam o statyw mały lekki ,ja bujam jeszcze bardziej. Filmowanie jest znacznie trudniejsze niż fotografowanie. Wiem to trzeba zdecydowanie lepiej panować nad rękami . Statyw wyróżnia profesjonalistę. Nie bój się i do przodu jak ktoś już mówił :)

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 12 lipca 2018, 20:50

Coltrane pisze:
Wspaniałe dziecięce lata, co roku z rodzicami jeździłem do babci i dziadka na wieś, często mnie zostawiali na tydzień ..dwa ... to się pamięta do dziś :-D

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 12 lipca 2018, 20:54

KASIA pisze:
Coltrane pisze:
Ja się nie rozczulam nad krowami bo i tak skończą w rzeźni.
Nie fotografuję tego co potem zjemy, no za wyjątkiem warzyw czy owoców. Nic na to nie poradzę ,że jestem nadwrażliwa. Nie jakaś tam religia tylko wrażliwa i tyle lat nie zmieniło tego we mnie . Taki typ ze mnie że muszę trawić całe okrucieństwo świata. Czy to wojny,zbrodnie ,mordowanie dzieci i tych nienarodzonych . Gdy fotografuję to się przywiązuję . Zostawiam kawałek serca. Wiem wszystko przemija ja też na szczęście ,bo raczej nie pasuję do tego świata.
Kasiu tu nie o rozczulanie chodzi tylko o urywek rzeczywistości który się będzie potem wspominało i niech inni zobaczą jak wygląda takie wiejskie życie ... w kurzu, pyle, bródzie ... czasem się wdepnie w to i owo :lol:

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 12 lipca 2018, 20:57

KASIA pisze:

Dareczku miły .Pięknie wszystko .Oglądałam też ten drugi filmik o świcie mgły. Naprawdę wprowadzasz do innego świata. Cisza jakby wszystko znieruchomiało. Potrafisz patrzeć na świat jak artysta .Wspaniale bo nie chodzi nam chyba o zwykle zdjęcia jak do encyklopedii ale pokazanie na nowo zwykłych rzeczy niezwykle .Tak jak nikt inny by tego nie dostrzegł.Błagam o statyw mały lekki ,ja bujam jeszcze bardziej. Filmowanie jest znacznie trudniejsze niż fotografowanie. Wiem to trzeba zdecydowanie lepiej panować nad rękami . Statyw wyróżnia profesjonalistę. Nie bój się i do przodu jak ktoś już mówił :)
Statyw oczywiście mam i często używam ... nieraz nie pozwalają okoliczności więc filmuje się z ręki ... dziękuje za piękne słowa Kasiu są mi otuchą i motorem do dalszego uprawiania tego hobby, pasji ... pozdrawiam serdecznie :-)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 lipca 2018, 20:58

DarekMirror pisze:... czasem się wdepnie w to i owo :lol:
:lol: :mrgreen:

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 13 lipca 2018, 08:23

Coltrane pisze:

Moja znajoma tak się zachwycała zapachem ciepłego ,świeżego łajna ,że się wręcz zaciągała. Ciekawe bo to mieszczuch jest. A ostatnio słucha się... jak to zasiedlają wieś mieszczuchy i śmierdzi im .

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 14 lipca 2018, 06:48

KASIA pisze:
Coltrane pisze:

Moja znajoma tak się zachwycała zapachem ciepłego ,świeżego łajna ,że się wręcz zaciągała. Ciekawe bo to mieszczuch jest. A ostatnio słucha się... jak to zasiedlają wieś mieszczuchy i śmierdzi im .
Mnie tam nie śmierdzi .. przecież na podwórkach luzem chodziły kury, kaczki, gęsi i dzieciak chodząc na bosaka miał całe stopy obklejone ... ale wchodząc do ganku na progu o beton się czyściło :-D ... nie ma się co wstydzić takie mam i nie tylko ja doświadczenia ... a jak ostatnio byłem to poprosiłem gospodarzy o mleko prosto od krowy ... cud miód ( nie to co ze sklepu )

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 14 lipca 2018, 06:50

Miesiąc temu byłem w Karkonoszach i zapraszam na film z pięknego miejsca przy Wodospadzie Szklarki :-)

https://www.youtube.com/watch?v=tUOC5zf-3CY

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 29 lipca 2018, 10:52

Wczoraj pierwszy raz w taki sposób nagrałem filmik ... zapraszam serdecznie

https://www.youtube.com/watch?v=7XiZQzQ40B0

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 4 sierpnia 2018, 08:58

Będąc w Połczynie - Zdroju napotkałem taką ciekawostkę :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZYyn3NpZJ0M

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 10 sierpnia 2018, 20:10

ODPOWIEDZ