ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Duda - Prezydent Polski
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 6 Listopad 2015, 08:46   Re: Andrzej Duda - Prezydent Polski [Cytuj]

Andrzej Duda stchórzył i spełnił oczekiwania lewaków

Niestety, moje nadzieje zostały pogrzebane. Nadzieje na to, że wreszcie doczekam się męża stanu – prezydenta, który wbrew nagonce pokaże swoje przywiązanie do narodowych wartości i pójdzie z Rodakami w Marszu Niepodległości.

W połowie października organizatorzy Marszu Niepodległości wystosowali oficjalne zaproszenie do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kiedy się o tym dowiedziałem bardzo się ucieszyłem. Narodowcy wznieśli się ponad podziałami i wyciągnęli rękę do prezydenta z obozu, który był wielokrotnie przez nich krytykowany. Piękny gest. Niestety, brzydko i tchórzliwie zachował się sam adresat zaproszenia, który w środę ustami swojego współpracownika poinformował, że w Marszu udziału nie weźmie.

W internecie zawrzało. Przeciwnicy i zwolennicy przerzucają się argumentami. Wśród tych podawanych przez zwolenników decyzji Andrzeja Dudy często przewija się spostrzeżenie, jakoby głowa państwa sprytnie uniknęła zaszufladkowania przez środowiska lewackie, a także posądzenia o trzymanie z rasistami i ksenofobami. Jest to moim zdaniem argument durnowaty. Andrzej Duda podobnie jak i środowisko, z którego się wywodzi był, jest i będzie atakowany przez lewactwo za swoje poglądy. To, że nie pójdzie na Marsz nie sprawi, że nagle czerwono – tęczowi zaczną darzyć go szacunkiem. Sprawi za to, że wiele osób z prawej strony straci do prezydenta szacunek, a samo lewactwo będzie mogło się chełpić „sukcesem”. Wszak zorganizowano petycję, w której apelowano do Andrzeja Dudy by zbojkotował „zlot faszystów”. I pan prezydent apelu wysłuchał. Wstyd!

Jakże piękny byłby dzień, w którym polski prezydent szedłby ramię w ramię z obywatelami demonstrującymi swoje przywiązanie do Ojczyzny. Jakże wiele znaczyłaby obecność głowy państwa na marszu, który w tym roku będzie szedł pod hasłami antyislamskimi. To byłby jasny sygnał. Najważniejsza osoba w państwie ma przysłowiowe „jaja” i pokazuje swoją bezkompromisowość i troskę o chrześcijański charakter Polski, zagrożonej inwazją islamskich bandytów.

Niestety, do tego trzeba męża stanu. A tych nad Wisłą mamy wyraźny deficyt. Najpierw mieliśmy rezydenta z Budy Ruskiej, który 11 listopada paradował z podobnymi sobie zaprzańcami w „kontrmanifestacji”, a teraz mamy nijakiego prezydenta, który lubi symboliczne gesty, ale jak przychodzi moment prawdziwej próby, to kładzie uszy po sobie.

Zwolennicy takiej decyzji piszą też wiele o względach bezpieczeństwa. Niemożność zapewnienia prezydentowi należytej ochrony itp. Cóż, po pierwsze myślę że właśnie gdyby Andrzej Duda poszedł w Marszu to byłoby to najlepiej ochraniane zgromadzenie w całej Polsce i byłaby to najbezpieczniejsza edycja MN. Ale jeśli rzeczywiście tak bardzo obawiano się o głowę państwa, to było inne wyjście. Symboliczny udział prezydenta. Mowa o otwarciu Marszu, przemówieniu wstępnym lub też przywitaniu demonstrantów na finiszu i wygłoszeniu kilku słów. To też byłby znak, że prezydent utożsamia się z ideą wydarzenia, ale po prostu obawia się o swoje zdrowie lub życie. Niestety tak się nie stanie.

Minimalnego plusika można dopisać po stronie prezydenta, za to że zdecydował o przerwaniu farsy zapoczątkowanej przez Komorowskiego – wspomnianego wyżej marszu „Razem dla Niepodległej”. Ale już informacja, że głowa państwa w dniu najważniejszego święta państwowego planuje po oficjalnych uroczystościach odwiedzić Białą Podlaską wywołuje grymas zażenowania. Z całym szacunkiem, ale mówimy o Święcie Niepodległości, a nie dożynkach! Naprawdę nie trafiają do mnie żadne argumenty! Czuję się oszukany!

Czy więc Polska doczeka się na stanowisku prezydenta RP polityka wybitnego i mężnego? Perspektywa ta bardzo oddaliła się przez ostatnie godziny i niezwykle mnie to martwi.

http://parezja.pl/duda-za...lo-mu-lewactwo/
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 7 Listopad 2015, 10:23    [Cytuj]

No niestety, jeszcze jedna zła wiadomość, tym razem dla frankowiczów ...

Kubeł zimnej wody dla osób, które uważają Andrzeja Dudę za zbawcę Polski.
W najważniejszej potyczce z bankierami Duda przegrywa.
Rozumiem przegrać po bitwie, po walce z przeciwnikiem.
Ale bez walki oddać losy Polaków w ręce banksterów?

Chodzi o ustawę frankową.

Były dwa projekty: jeden sygnowany przez Witolda Modzelewskiego drugi przez Macieja Pawlickiego.
Modzelewski członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie, przedstawił niekorzystny projekt ustawy.
Pawlickiego ustawa była wręcz idealna. Zrównała kredyt frankowy z kredytem złotowym.
Była sprawiedliwa i uczciwa względem społeczeństwa.
Niestety, ale prezydent tę ustawę odrzucił.
Jeden z zapisów w projekcie Modzelewskiego jest następujący:
"unieważnienie klauzul niedozwolonych znajdujących się w umowach kredytowych pod warunkiem porozumienia się z bankami".

Gratuluję prezydencie!

Przestępcy oszukali tysiące Polaków, a w nagrodę poszkodowani będą musieli się uniżyć i prosić banksterkę o ugodę.
Co ma zrobić poszkodowany, gdy banki nie będą chciały żadnej ugody?
Po co ta ustawa i dla kogo została napisana?

Albo Andrzej Duda nie rozumie gospodarki i roli banksterki albo jest pożytecznym idiotą. To osoba, która świadomie lub nieświadomie służy obcym interesom.

Orban zanim obniżył raty kredytów w walutach obcych, walczył w sądach z bankierami.
Miał z nimi kilka potyczek.

Duda natomiast oddaje los Polaków w ręce banksterów - bez walki.
A można tę potyczkę wygrać. Tylko potrzeba więcej odwagi panie prezydencie.

Co w takim razie będzie na polach walki o kreacje pieniądza, podaż złotówki, odzyskanie kontroli nad NBP?

Robert Brzoza

http://szokwiedzy.pl/brzozanews/
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 12:40   Polski Prezydent wybrany przez Naród,Pan A.Duda [Cytuj]

szanowni czytelnicy,zastanawiam się czemu służą takie smutne teksty podważające wiarygodność Prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach...
przypominam,że dopiero 25 pażdziernika wybraliśmy nowy rząd..a stary jeszcze Gra nami niczym zabawkami...śmiejąc się nam prosto w nos i grabiąc ,co się da...bezkarnie
Rozumiem ,że krytyka jest i potrzebna i twórcza ,
ale krytyka rozsądna i wypływająca z troski o Polskę...a nie z niechęci ,BO coś tam ...\

Nie damy rady zrobić żadnego porządku jeśli będziemy sami sypać piasek między koła naszej,nowej maszyny stworzonej do porządkowania Polski...
Co do "Frankowiczów" :
a ja się pytam,czym gorsi od nich w poprawie losu są normalni Polacy zadłużeni po uszy nie na zakup apartamentów,czy drogich samochodów ?,
czy gorsi są,
bo zapożyczali się na zakup leków,żywności,czy podręczników dla Dzieci ?
Zachowajmy umiar w krytykowaniu i przyjrzyjmy się ,kto stoi za tymi "buntami" czy pan mecenas Giertych,ten sam,który kiedyś umawiał się z pewnym prokuratorem
na włoskiej plaży w materii jak obalić rząd Kaczńskich ,a póznie pełnił rolę tarczy ochronnej nie tych obrabowanych,lecz OBRABOWUJĄCYH,?
pamiętamy józka bąka i nie tylko...
Kto jeszcze poza panem mecenasem broni interesow PO ? broni poprzez ferment i kłótnie i nienależne przywileje...?
ja głosując na PIS,głosowałam na Polskę a nie na umarzanie moich długów
Głosowałam na Poprawę ale nie na uprzywilejowanie jednej i tak już bogatej grupy społecznej...
Jest takie stare powiedzenie..widziały gały ,co brały..
więc i ja protestuję ,by Frankowicze stali się beneficjentami...tego co przez lata próbowaliśmy wywalczyć
TO samo dotyczy dodatku na dzieci,ciekawe,ze upominają się o niego wcale nie Rodzice,lecz inni..
zachłanne społeczeństwo,nastawione na Nienależny Zysk...i za żadne skarby nie chcące ponosić konsekwencji swych błedów...
W latach dawno minionych, my Polskie Rodziny dostawaliśmy 75 zł dodatku na dziecko,mieszkaliśmy kątem u rodziców ,lub teściów
i nie dlatego robiliśmy REWOLUCJĘ,że za mało mieliśmy .lecz by Polskę uwolnić od Moskwy i rodzimej bolszewii,
ze się nam nie udało,to fakt..bo
na naszych grzbietach wyrosły "pasożyty'"
przykro mi ,ze musiałam się podzielić gorzkimi przemyśleniami...ale ja patrzę na to wszystko z perspektywy wieloletnich doświadczeń...i arogancji Osiedli tzw "Frankowiczów" i biednych Familoków i komunistycznych blokowisk
i nie mam zamiaru pomagać Frankowiczom,gdy wróg u bram...bo ani Familokom ani Blokowiskom jakoś nikt dotychczas nie pomagał,mimo,ze Kochają Polskę i szanują rację Stanu Państwa Polskiego ...

stary solidarnościowiec,od zawsze popierający PIS chociażby przeciwko komunie i złodziejskim białym kołnierzykom...
dobrego dnia i mądrych przemyśleń...
gość z drogi...
Ostatnio zmieniony przez sonia 7 Listopad 2015, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 12:51   Prezydent Najjaśnieszej Rzeczpospolitej POLSKI pan A.Duda [Cytuj]

Czy nowy Prezydent spełni pokładane w nim nadzieje,nie wiem ale liczę,że tak
pod warunkiem,ze społeczeństwo zrozumie,gdzie są największe niebezpieczeństwa zagrażające Narodowi i Polsce '
Nie prywata i własne błedy i długi.lecz Polska...
Pamiętam szaleńczy atak na nowo wybranego przed laty Prezydenta ś.p Profesora Lecha Kaczyńskiego
ileż wylano na niego żali i pretensji...ileż niesłusznych zarzutów..i do czego to doprowadziło? do Smoleńskiego Mordu...wyciągajmy więc wnioski i nie powtarzajmy starych błędów...bo to ani Polsce nie służy ani Nam i Kościołowi Polskiemu...
wszak lewactwo marzy tylko o rozróbie i upadku naszej Wiary i Kultury...
chwilowo żegnam nasze forum

bo odprowadzamy na Wieczny Spoczynek naszego kochanego Kapłana
,który przez 30 lat był naszym Ojcem i Przyjacielem,
Dobry Boże daj Mu wieczne odpoczywanie...bo strudzony wielce..służył wiernie przez te wszystkie lata Bogu,Polsce i nam - swoim wiernym...
nie za przywileje,ani za luksusy,lecz dla potrzeby naszych DUSZ...
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:09   Smoleńska Drużyna z Prezydentem na czele,śp Prof L.Kaczyński [Cytuj]

Przypominam nam wszystkim,ze we wtorek będziemy kolejny RAZ modlić się za Ofiary Smoleńskiego Zamachu.. i to jest piękne,że w tym Dniu milkną kłótnie i zarzuty a nasze sztandary pochylają się wraz z naszymi głowami w modlitwie przed Tabernakulum...
Dobry Boże czuwaj nad naszym Prezydentem A.Dudą i nad nowym rządem...

kiedy będziemy podawać sobie dłonie na ZNAK Pokoju a Ty nasz Prezydencie Lechu Kaczyński módl się z nami...i oręduj u Pana,bo BO

„Warto być Polakiem"
dumnym Polakiem...
Dobrego Dnia,Polsko...
Ostatnio zmieniony przez sonia 7 Listopad 2015, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]

DarekMirror
Defensor RM

Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:10    [Cytuj]

+++
[Profil] [PM] [E-mail]

DarekMirror
Defensor RM

Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:12    [Cytuj]

Soniu ... nikt nie może być wyjęty spod krytyki, szczególnie gdy robi tak karygodny błąd...kult jednostki się skończył ... pozdrawiam
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:24    [Cytuj]

drogi DarekMirror,
nie o to idzie, lecz zupełnie o cos innego...ale to juz inny temat...pozdr ;)
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:38    [Cytuj]

i tak musimy zostać,czyli" pieknie się różniąc"

bo tu idzie o Polskę, a nie o czyjeś prywatne interesy....my z mężem Trzy razy padalismy jako rodzinna firma...na skutek rozgrywek Urzędu Skarbowego,moją firmę w której pracowałam,zniszczył tez Urząd Skarbowy pozbawiając Załogę pracy..więc wiem o czym piszę i myślę...
pozdrowienia i prośba...rób dalej te piękne pocztówki z Polskich Dróg i Ścieżek,nawet nie wiesz ile sprawiasz radości....
do zobaczenia...:)
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 14:05   do pana zza Oceanu [Cytuj]

"Albo Andrzej Duda nie rozumie gospodarki i roli banksterki albo jest pożytecznym idiotą. To osoba, która świadomie lub nieświadomie służy obcym interesom. "

pan z Ameryki stawia śmiałe tezy...a ja zawsze w takich wypadkach mówię,siedz w Polsce i krytykuj a nie zza Oceanu,więcej szacunku dla tych,którzy "pożytecznego idiotę wybrali szanowny panie Robercie...
Wiem ,że zza Oceanu łatwo się pisze krytycznie..ale to my ,żyjący TU,
w TYM Kraju,
jedzący Jego chleb i często cierpiący niedostatek...lepiej wiemy czy ktoś nas oszukuje,czy służy Obcym Interesom...a jeśli by miało to okazać się prawdą ,to też wiemy co wtedy należy zrobić...
My ,czyli połowa społeczeństwa,bo ta druga to własnie rodziny banksterskie,sługusy PO, PSLu..i komuny ,też...patrzymy uważnie na otaczający nas świat...i widzimy cały OGROM Bezprawia po 8 letnich nierządach TUSKoPOdobnych,widzimy i daliśmy im czerwoną kartkę...
Krytyka panie Robercie,to jedno a słowa które pan użył ,to drugie...
liczę,ze było to niezamierzone i emocjonalne i tylko tam mogę wytłumaczyć członka naszej Polonii
Na przyszłośc proszę,by pan nie zapominał,ze naszą POŁOWĘ od lat wyśmiewa się ,zarzuca jej Wszystko,a nawet POtop a lemingów i ludowców jakoś dziwnie omija..a to właśnie TU jest całe ZŁO...
mysle,ze uda mi sie kiedyś przeczytać u Pana artykuł na temat Szkodzenia Polsce przez różnych Gradów,Tusków czy doktórki ewy i jej psiapsiółek... i o Amber Gold,też...
jak na razie bez pozdrowień,ale wszystko przed nami...
co do krytyki,mnie też pewne sprawy się nie podobają,ale najbardziej nie podoba mi się taki tekst...
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 7 Listopad 2015, 16:04    [Cytuj]

Formalnie prezydent Duda dotrzymał słowa. Ale diabeł tkwi w szczegółach

Trwa batalia o prezydencką ustawę mającą rozwiązać problem toksycznych kredytów. W piątkowy wieczór około 100 osobowa grupa aktywistów walki z bankowym bezprawiem zebrała się pod Pałacem Prezydenckim jako, że minęły 3 miesiące prezydentury Andrzeja Dudy i tego dnia mieliśmy otrzymać prezydencki projekt owej ustawy. Delegację oczekujących przyjął minister Maciej Łopiński i stwierdził, że jest projekt ustawy, ale chciałby byśmy jeszcze wspólnie nad nim popracowali. Po to, by zbliżyć stanowiska i sprawdzić czy nie może on być projektem wspólnym.

Ponownie wyraziliśmy nasze rozczarowanie, że dzień wcześniej minister Łopiński odrzucił projekt społeczny, nad którym wspólnie z urzędnikami i ekspertami Kancelarii Prezydenta pracowaliśmy kilka tygodni. Po zastanowieniu jednak przyjęliśmy propozycję ministra, by wydłużyć okres pracy nad projektem projektu. Jego wstępna lektura pozwala stwierdzić, że niektóre jego zapisy mają sens, inne jednak są dla środowiska oszukanych metodą „na franka” – nie do przyjęcia. Spróbujemy go - wraz z ekipą Prezydenta - poprawić. I w tym czasie nakłonić prezydenckiego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego, by KNF zechciał dla Prezydenta pozyskać od banków twarde, precyzyjne dane o prawdziwych kosztach owych niby-kredytów.

W sensie formalnym Prezydent Duda dotrzymał więc obietnicy – jego Kancelaria przedstawiła nam dziś projekt. Jednakże dopiero kolejne 3 tygodnie wspólnej pracy pokażą czy jesteśmy w stanie się dogadać i zbudować projekt wspólny. My pozostajemy na stanowisku, że nasz społeczny projekt jest zdecydowanie lepszy zarówno dla oszukanych przez banki, jak i dla rozbrojenia systemowego zagrożenia, jakie owe „kredyty” stwarzają.

Nowy termin: dwa tygodnie od desygnowania nowego premiera (nowej premier).

autor: Maciej Pawlicki

http://wpolityce.pl/polit...i-w-szczegolach
Ostatnio zmieniony przez Coltrane 7 Listopad 2015, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 7 Listopad 2015, 16:18    [Cytuj]

sonia napisał/a:
Co do "Frankowiczów" :
a ja się pytam,czym gorsi od nich w poprawie losu są normalni Polacy zadłużeni po uszy nie na zakup apartamentów,czy drogich samochodów ?,
czy gorsi są,
bo zapożyczali się na zakup leków,żywności,czy podręczników dla Dzieci ?

Frankowicze to także normalni Polacy, tyle że nabici w butelkę przez banki, bo im wmówiono że kredyty we frankach są korzystniejsze. Jednakże gdy brali kredyty we frankach to frank po 2,50, a teraz stoi po 4 zł, a był czas że stał i po 5 zł ...

Podam konkretny przykład :

Kowalski namawiany przez pracownicę banku, wziął w 2007 r. kredyt o równowartości 600 tys. zł. Spłacił 260 tys., ale z powodu wzrastającego kursu franka jest jeszcze winny 950 tys. zł (!?!) :shock: .

Pytam czy to jest normalne ? Czy ci co wzięli kredyt w złotówkach są w podobnej sytuacji ? Na pewno nie. Mają do oddania tyle ile im zostało do oddania. A tzw. "frankowicze" muszą oddać więcej niż wzięli na początku !

Dla wielu frankowiczów to katastrofa ! Przez kredyt we frankach mogą stracić wszystko co posiadają ! Zostaną z niczym. I jeszcze ich wyrzucą z domu (jak to mówią : wyeksmitują).

Frankowicz to nie jest ktoś bogaty, to taki sam normalny Polak jak ten który wziął kredyt w złotówkach, tyle że dał się nabrać na niby korzystnijeszy kredyt. Nawet mu do głowy nie przyszło, że po 8 latach będzie musiał oddać 1,5 razy tego co wziął na początku.

Stąd ta wojna o poprawę sytuacji frankowiczów.

Orban pomógł Węgrom. A czy Duda pomoże Polakom ?
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 17:19   obrona Frankowiczów a dlaczego nie zubożałego Polskiego Społ [Cytuj]

Coltrane,
albo ja się nieczytelnie wyraziłam,albo nie zrozumiałeś mnie :)
Frankowiczom mogę tylko współczuć,ale ginąć za nich nie będę...natomiast boli mnie los matek,ojców umierających ze strachu ,by w zubożałej rodzinie nie doszło do dramatu i nie zabrano im dzieci..bo są zbyt biedni,by móc je wychowywać...Okrutna Biurokracja,okrutne
wyroki niesprawiedliwych sądów...
tyle i tylko tyle a co do Giertycha,który chce pozwać Prezydenta za niedotrzymanie "obietnic" to zdania nigdy nie zmienię,ot i już..zły człowiek czyniący wiele zła...
a wiec reasumując
za buntujących się frankowiczów ginąć nie będę..co robili,gdy PO wraz z PSL pozwalali na okradanie ich ?
ponadto przypominam,ze jeszcze nie mamy Rządu i kto miałby zatwierdzić ewentualne zmiany,skoro sejm nawet nie zaprzysiężony i rządzi jeszcze KOPAczowa i jej drużyna
więc ten rejwach jest stanowczo przedwczesny...
a więc zostańmy przy swoich zdaniach...

wieczorne pozdrowienia
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 7 Listopad 2015, 17:36   Pan Maciej Pawlicki [Cytuj]

Coltrane, pana Macieja bardzo szanuję i życzę MU ,by udało się wszystko dobrze załatwić...
[Profil] [PM] [E-mail]

DarekMirror
Defensor RM

Wysłany: 8 Listopad 2015, 11:53    [Cytuj]

Polecam artykuł z Warszawskiej Gazety " Polacy zasługują na więcej " Krzysztofa Balińskiego w numerze 44.
Nie udało mi się znaleźć wersji cyfrowej artykułu więc polecam istotny jego fragment na 3 fotkach :

[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]