ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie: Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB
Autor Wiadomość
Amid

Wysłany: 24 Maj 2012, 15:36   Oświadczenie: Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB [Cytuj]

Oświadczenie: Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB

Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Bolek, donosił na kolegów i brał za to pieniądze - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez 712 osób m.in. ze świata nauki, kultury, mediów, działaczy opozycji demokratycznej w czasach PRL, duchownych czy działaczy społecznych.

Warszawa, 19 maja 2012 r.

Oświadczenie

Od 20 lat mamy do czynienia z wciąż ponawianymi próbami zakłamywania biografii Lecha Wałęsy, a w konsekwencji również i polskiej historii. W tym destrukcyjnym dziele, niestety, uczestniczą również sądy. Wydają one wyroki sprzeczne z udokumentowaną wiedzą historyczną. Ofiarą tak pojętej „prawdy sądowej” stał się m.in. Krzysztof Wyszkowski.

Chcąc przerwać ten proces destrukcji polskiego życia publicznego, my, niżej podpisani – po zapoznaniu się z opracowaniami badawczymi oraz zawartymi w nich dokumentami historycznymi, których prawdziwość nie została podważona przez żadne poważne publikacje naukowe – stwierdzamy, iż według aktualnego stanu wiedzy:

1. Lech Wałęsa był w latach 70. (rejestracja czynna obejmuje okres 1970-1976) tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o ps. „Bolek”;
2. Donosił na kolegów i brał za to pieniądze;
3. W okresie urzędowania Lecha Wałęsy jako Prezydenta RP, wypożyczył on podstawowe dokumenty dotyczące swojej osoby, z których najważniejsze zaginęły i nigdy nie zostały zwrócone do archiwum.

W obronie prawdy historycznej oraz wolności słowa apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o dołączenie się do naszego oświadczenia.

Protest ma charakter otwarty. Wszystkich, którzy pragną złożyć swój podpis pod oświadczeniem zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres:

listwobroniewyszkowskiego@gmail.com

- z podaniem imienia, nazwiska, miasta i profesji -

lub do odwiedzenia strony www.petycje.pl

Sygnatariusze Oświadczenia
(stan na środę, 23 maja 2012, godz. 12.00)
(...)
http://rebelya.pl/post/19...za-lech-waesa-b

Niewyemitowana produkcja tvn na temat Bolka. Link gdyby ktoś chciał ściągnąć za tvn48:
http://dc99lm.mesfichiers.org/en/ hasło: tvn48

Jest też tu:
http://maxvideo.pl/w/R1CEX3hJ
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 15:48    [Cytuj]

Dowody na agenturalność Wałęsy w czeskim archiwum

W archiwum Służb Bezpieczeństwa w Czechach znaleziono materiały potwierdzające agenturalną przeszłość Lecha Wałęsy. Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi, który jest współautorem książki „SB a Lech Wałęsa”.

Dokument ten to notatka z rozmów przeprowadzonych przez czechosłowackich komunistów z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 roku.

„Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze do 1976 roku” – czytamy w dokumencie.

Sławomir Cenckiewicz po otrzymaniu dokumentu, stwierdził, że po raz kolejny okazało się, iż w zagranicznych archiwach zachowały się dowody na agenturalną przeszłość Lecha Wałęsy.

http://www.pch24.pl/dowod...wum,3149,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 16:07    [Cytuj]

Po prostu, bolo nie mógł tam wejść i czyścić jak to robili w archiwach polskich bolo i szechter i im podobne kanalie, które uzyskały dostęp do archiwów.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 23 Październik 2012, 19:34    [Cytuj]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZVLyY0o7OiA&t=3m52s[/youtube]
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 4 Grudzień 2012, 23:17    [Cytuj]

TW "Bolek" jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN - Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka - nad książką pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Autorzy książki sugerują, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W filmie pokazano nie tylko metodologię pracy historyków nad książką, ale też zeznania osób potwierdzających tezę Cenckiewicza i Gontarczyka.

TW "Bolek" 1/2 cz.1.
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

TW "Bolek" 2/2 cz.2.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Polecam!

Film dokumentalny ukrywany 27 lat pokazujący jak Wałęsa manipulował, aby nie dopuścić do strajku i zniszczyć Solidarność.

Zakazany, ukrywany 27 lat film.Jak "Bolek" Wałęsa zniszczył Solidarność. CZĘŚĆ 1.
(...)
http://www.youtube.com/wa...s&feature=share
[Profil] [PM] [E-mail]

Syriusz

Wysłany: 5 Grudzień 2012, 08:48    [Cytuj]

Amid napisał/a:
TW "Bolek" jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN - Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka - nad książką pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Autorzy książki sugerują, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W filmie pokazano nie tylko metodologię pracy historyków nad książką, ale też zeznania osób potwierdzających tezę Cenckiewicza i Gontarczyka.

TW "Bolek" 1/2 cz.1.
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

TW "Bolek" 2/2 cz.2.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Polecam!

Film dokumentalny ukrywany 27 lat pokazujący jak Wałęsa manipulował, aby nie dopuścić do strajku i zniszczyć Solidarność.

Zakazany, ukrywany 27 lat film.Jak "Bolek" Wałęsa zniszczył Solidarność. CZĘŚĆ 1.
(...)
http://www.youtube.com/wa...s&feature=share

Dzięki Amid.
[Profil] [PM] [E-mail]

Syriusz

Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 14:11    [Cytuj]

Wałęsa służył SB już 15 grudnia 1970 r.?

Krzysztof Wyszkowski publikuje dokument urzędowy, z którego wynika, że Lech Wałęsa był człowiekiem dyspozycyjnym wobec komunistycznej policji politycznej już przed formalnym werbunkiem w dniu 19 grudnia 1970 r.

- Może to oznaczać, że jego zachowanie w dniu 15 grudnia 1970 r. – poranne rzekomo spontaniczne spotkanie z dyrektorem Stoczni, rzucenie wezwania do wyjścia stoczniowców na ulice, a także znalezienie się w Komendzie Milicji w chwili, gdy do jego kolegów strzelano – mogło zostać uzgodnione z SB w dniu 14 grudniu, gdy nie wziął udziału w strajku, a sam tłumaczył, że nie było go w pracy - pisze Krzysztof Wyszkowski na swojej stronie.

- Ponieważ również inne dokumenty urzędowe potwierdzają informację, że w dniach 14-15 grudnia 1970 r. Wałęsa spotkał się z kilkoma funkcjonariuszami tajnej policji, sprawa własnych słów Wałęsy, że za Grudzień`70 ma "krew na rękach" nabiera nowego sensu - dodaje.

- Wzywam Lecha Wałęsę, by natychmiast wyjaśnił jakie były przyczyny, cel i skutki tych spotkań oraz gdzie znajdują się dokumenty, które wyrwał z teczek opisanych w tym dokumencie - pisze Krzysztof Wyszkowski.

OTO TREŚĆ ZEZNAŃ W SPRAWIE BRAKUJĄCYCH NOTATEK SŁUŻBOWYCH Z ROZMÓW OPERACYJNYCH Z TW "BOLEK":

"/.../ W listopadzie 1990 r. byłem zatrudniony na stanowisku /…/ UOP i wtedy w okresie 20-21 listopada 1990 r. dostałem ustne polecenie od szefa Urzędu – Andrzeja Milczanowskiego dokonania wstępnej oceny pod kątem identyfikacji osoby, która sporządziła pokwitowanie za udzielane informacje przekazane SB. /…/ materiałem porównawczym był osobisty odręczny list. Dokonałem ustnej oceny przekazanej bezpośrednio szefowi Milczanowskiemu. Nie sporządzałem żadnej pisemnej opinii. /…/ Ponownie zapoznałem się z materiałami dotyczącymi działalności opozycyjnej Prezydenta Lecha Wałęsy w 1992 r. Były to materiały operacyjne gromadzone przez Służby Bezpieczeństwa. /…/ przeprowadzałem analizę tych dokumentów pod kątem ustalenia danych, które mogłyby identyfikować tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. Materiałem wyjściowym do dokonanej przeze mnie analizy były przekazane mi teczki. Były to różne materiały znajdujące się w 7 teczkach zszytych /…/ Jedna teczka dotycząca sprawy obiektowej „Klan” zawierała ponad 200 stron, zaś pozostałe teczki zawierały około 100 kart. /…/ Około tygodnia pracowałem nad analizą tych dokumentów. Były one przechowywane w taki sposób, aby poza mną /…/ nikt nie miał do nich dostępu. Po upływie w/w terminu dowiedziałem się, że nie będę dalej kontynuował pracy, jak też mam nie sporządzać żadnej pisemnej analizy tych materiałów. Zastosowałem się do tego polecenia. Nie sporządziłem żadnej pisemnej analizy. W dniu 22 września 1992 r. otrzymałem ponownie te same dokumenty z poleceniem przejrzenia ich pod kątem ustalenia braków. Dokonałem tego i stwierdziłem, co pamiętam, dokładnie brak 21 kart, które zostały wyrwane, o czym świadczyły kawałki papieru. Te kartki zostały wyrwane z poszczególnych tomów, obecnie nie pamiętam z jakich. Przypominam sobie, że sześć kart kserokopii i maszynopisu sprawozdania z rozmowy z Lechem Wałęsą z dnia 14 – 15 grudnia 1970 r. było najprawdopodobniej wyrwane z teczki oznaczonej pieczęcią „Archiwum IV – 17”, ale numeru tomu nie pamiętam. Pozostałe karty były wyrwane z poszczególnych tomów i dotyczyły przeważnie notatek służbowych z rozmów operacyjnych z T.W. „Bolek”. Przypominam sobie, iż te notatki były sporządzone przez funkcjonariuszy SB o nazwisku Graczyk i Ratkiewicz.”
Autor: Marek Nowicki
Żródło: kwyszkowski.salon24.pl/
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 15:49    [Cytuj]

Syriusz napisał/a:
Wałęsa służył SB już 15 grudnia 1970 r.?

Krzysztof Wyszkowski publikuje dokument urzędowy, z którego wynika, że Lech Wałęsa był człowiekiem dyspozycyjnym wobec komunistycznej policji politycznej już przed formalnym werbunkiem w dniu 19 grudnia 1970 r.

- Może to oznaczać, że jego zachowanie w dniu 15 grudnia 1970 r. – poranne rzekomo spontaniczne spotkanie z dyrektorem Stoczni, rzucenie wezwania do wyjścia stoczniowców na ulice, a także znalezienie się w Komendzie Milicji w chwili, gdy do jego kolegów strzelano – mogło zostać uzgodnione z SB w dniu 14 grudniu, gdy nie wziął udziału w strajku, a sam tłumaczył, że nie było go w pracy - pisze Krzysztof Wyszkowski na swojej stronie.

- Ponieważ również inne dokumenty urzędowe potwierdzają informację, że w dniach 14-15 grudnia 1970 r. Wałęsa spotkał się z kilkoma funkcjonariuszami tajnej policji, sprawa własnych słów Wałęsy, że za Grudzień`70 ma "krew na rękach" nabiera nowego sensu - dodaje.

Oto i cała prawda o "laureacie Nobla". Aż trudno uwierzyć, że ta szumowina została prezydentem Polski !
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 13 Październik 2014, 14:04    [Cytuj]

Z Lecha Wałęsy zdjęto parasol ochronny ! Pojawia się pytanie : komu naraził się L.Wałęsa ?
Odtąd każdy będzie bez poniesienia konsekwencji, że były prezydent L.Wałęsa to agent Bolek.

Od 8 października 2014 r. można już w świetle prawa i zgodnie z faktami tytułować Lecha Wałęsę TW „Bolkiem”. Legendarny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski wygrał 9-letni proces

Po ostatecznej porażce sądowej Lecha Wałęsy każdy obywatel ma prawo powiedzieć, że w latach 70. były prezydent był zarejestrowany jako TW „Bolek”, donosił na swoich kolegów i pobierał za to wynagrodzenie – mówi Krzysztof Wyszkowski, legendarny przywódca Wolnych Związków Zawodowych, pozwany przed dziewięciu laty przez Lecha Wałęsę.
Wygrał Pan proces, który wytoczył Panu Lech Wałęsa za nazwanie go TW „Bolkiem”. To oznacza, że byłego prezydenta można już oficjalnie nazywać „Bolkiem”?
– Sąd odrzucił ostatecznie wszelkie roszczenia Wałęsy, jakie zgłaszał w wytoczonym przeciwko mnie procesie. Można go teraz nazywać „Bolkiem” pod pewnymi warunkami. Warto ostrzec opinię publiczną przed takim używaniem tego określenia, któremu sąd będzie mógł przypisać intencję obrażania. Powiedzenie o nim, że był podłym szpiclem, sąd może uznać za nieuprawnioną obelgę. Można mówić o TW „Bolku” z intencją odnoszenia się do prawdy. Po tym wyroku każdy obywatel ma niewątpliwie prawo –zgodnie z aktami sprawy i ustaleniami IPN‑u potwierdzonymi przez sąd – powiedzieć, że Wałęsa był zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa pod pseudonimem „Bolek”, donosił na kolegów i pobierał za to wynagrodzenie.

http://www.youtube.com/watch?v=Li_7DSkxzME

Dlaczego ta sprawa trwała aż dziewięć lat?
– Lech Wałęsa zgłaszał kolejne roszczenia. Dopiero w ubiegłym tygodniu otrzymałem decyzję sądu kończącą całą sprawę. Proces toczył się w trzech miastach: w Gdańsku, Sopocie i Warszawie. Kolejne roszczenia Wałęsy skutkowały pobocznymi sprawami – najpierw o zwrot pieniędzy za opublikowanie na antenie TVN‑u przeprosin, które on sam zamieścił na własny koszt. Po uznaniu przez sąd, że przeprosiny mu się nie należały, w dalszej kolejności Wałęsa domagał się zwrotu kosztów procesowych. Sąd prawomocnie odrzucił to żądanie byłego prezydenta. W końcu sąd nakazał Wałęsie zwrócenie kosztów postępowania drugiej stronie sporu. W finale dziewięcioletniej sprawy Wałęsa jest mi winien ostatecznie 2400 zł.

Wałęsa, Wyszkowski. Gdańsk, 2 września 1980 r.

Po tylu latach wielu ludzi nie pamięta, o co poszło.
– W 2005 r., gdy ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej Leon Kieres wręczył Wałęsie dokument świadczący o uznaniu go za osobę pokrzywdzoną w PRL‑u, powiedziałem, że to nadużycie, ponieważ Wałęsa był płatnym tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Bolek”. Zgodnie z ustawą o IPN-ie status osoby pokrzywdzonej nie należał się Wałęsie, bo najpierw był działaczem antykomunistycznym, a następnie został agentem. Takim osobom status osób pokrzywdzonych w PRL‑u nie przysługiwał.
Lech Wałęsa, pozywając mnie do sądu, twierdził, że nigdy nie był agentem. Sąd ostatecznie uwolnił mnie od winy, uznając, że zbadałem sprawę dogłębnie i na podstawie rzetelnie przeprowadzonych badań miałem prawo do wygłaszania swoich stwierdzeń pod adresem byłego prezydenta.
Koniec sprawy jest dla Pana pomyślny, ale pozew byłego prezydenta skutkował dolegliwymi konsekwencjami.
– Przede wszystkim to było dziewięć lat wielkich kłopotów. Naraziło mnie to na walkę z sądami, nastawionymi do mnie na ogół wrogo. Było tak w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, gdy jedna z sędzi, krzycząc na mnie, odbierała mi głos. Ale przy okazji chcę podziękować wielu prawnikom, którzy przez te lata udzielali mi pomocy. To duża grupa osób, która bezinteresownie udzielała mi bezcennych porad. Wdzięczny jestem również za wsparcie opinii publicznej, szczególnie tych ludzi, którzy zjawiali się na procesach.

Rozmawiał Maciej Marosz

Niezalezna.pl

Ujawnienie Wałęsy jako agenta SB jest dziełem wspólnym – Krzysztof Wyszkowski

http://www.youtube.com/watch?v=6UFJjvJcgKs

Od chwili, gdy Sąd Okręgowy w Gdańsku poinformował mnie, że proces wytoczony mi przez Lecha Wałęsę w 2005 r. ostatecznie zakończył się oddaleniem tego powództwa, z całego świata otrzymuję gratulacje, pozdrowienia, a nawet podziękowania za ujawnienie prawdy o agenturalności t.w. „Bolka”. Nie mogąc indywidualnie odpowiedzieć na wszystkie wiadomości tą drogą przekazuję moje serdeczne podziękowania.
Po dziewięciu latach zmagań z przeciwnikiem tak możnym, potężnym, bogatym i mającym jednoznaczne poparcie wielu instytucji państwowych, z wdzięcznością przyjmuję pozdrowienia od tych, których prawda o najnowszej historii Polski cieszy osobiście.
Tym bardziej serdecznie i gorąco wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy czynnie, jako adwokaci, radcowie prawni i nieformalni pomocnicy udzielali mi bezcennej pomocy, bez której kłamstwo bez wątpienia zwyciężyłoby nad prawdą, ponieważ siły postkomunistycznego układu nadal posiadają w wymiarze sprawiedliwości wielkie wpływy. Pamiętając o sędziach, którzy odmawiali mi prawa do obrony, nie zgadzali się na przybranie adwokata, odrzucali postępowanie dowodowe, krzyczeli na mnie i nie dopuszczali do głosu, krótko mówiąc, zachowywali się jak funkcjonariusze wypełniający polecenia – jak to określił jeden z nich: „mojego zwierzchnika premiera Donalda Tuska” – mam obowiązek przypomnieć dziś, że sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku Barbara Malak już 31 sierpnia 2010 r. miała odwagę przeciwstawić się tej atmosferze i orzec o oddaleniu pozwu Wałęsy oraz stwierdzić, że dokonałem należytej staranności w badaniu sprawy jego agenturalności.
Poza prawnikami wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję w stronę historyków, szczególnie wobec Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, którzy pracując pod auspicjami Janusza Kurtyki, sporządzili najpełniejsze w dostępnych ówcześnie warunkach kompendium wiedzy o agenturalności Lecha Wałęsy.

Dr Piotr Gontarczyk i prof. Sławomir Cenckiewicz oraz owoc ich wieloletniej archiwalnej kwerendy: książka „SB a Lech Wałęsa”

Jestem przekonany, że poważny wpływ na ostateczne zwycięstwo miała również postawa opinii publicznej, ponieważ nawet sędziowie-„funkcjonariusze” musieli w swych krętactwach dbać przynajmniej o pozory praworządności, które jednak stawały się skutecznym punktem zaczepienia dla prawników prowadzących moją obronę.
Dlatego, choć zmęczony tym i innymi procesami wytaczanymi mi w III RP za ujawnianie agentury komunistycznych służb specjalnych, z głębi serca dziękuję wszystkim rodakom podzielającym moje przeświadczenie, że
odsunięcie od władzy nad Polską obcej agentury jest warunkiem naszej wolności, demokracji i niepodległości.

Krzysztof Wyszkowski

Wyszkowski.com
http://www.wyszkowski.com...m-wsp%C3%B3lnym

http://tajnearchiwumwatyk...9-letni-proces/
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 15:03    [Cytuj]

Stwierdzono, że ktoś taki jak Irena Kinaszeswska, to wytwór chorej wyobraźni oficerów SB, bo nie wyobrażano sobie, że może to być prawda. Co tu zresztą dłużej gadać, Niech by tylko Kaczyński spróbował sobie w tym temacie grzebać jak w sprawie arcybiskupa Wielgusa, to by go żywcem pochowano. Co innego, to taki przygłup Bolek, który zydowskoamerykańskim silom i synagodze był potrzebny, ale później bardziej potrzebnymi okazali się bliźniacy.

Coltrane

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 15:13    [Cytuj]

Endek napisał/a:
Co innego, to taki przygłup Bolek, który zydowskoamerykańskim silom i synagodze był potrzebny, ale później bardziej potrzebnymi okazali się bliźniacy.

No a jak wytłumaczysz fakt, że jednego z bliźniaków zamordowano pod Smoleńskiem ?
A o mały włos, a zginęliby obaj bliźniacy. Jarosław ostał się przy życiu tylko dlatego, ponieważ musiał zostać przy chorej matce. Na co więc żydoamerykańskim siłom trupy bliźniaków ? Skoro byli tak bardzo potrzebni, to powinni ich chronić, a nie narażać na śmierć.

(tak tylko se głośno myślę ...)
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 16:41    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Endek napisał/a:
Co innego, to taki przygłup Bolek, który zydowskoamerykańskim silom i synagodze był potrzebny, ale później bardziej potrzebnymi okazali się bliźniacy.

No a jak wytłumaczysz fakt, że jednego z bliźniaków zamordowano pod Smoleńskiem ?
A o mały włos, a zginęliby obaj bliźniacy. Jarosław ostał się przy życiu tylko dlatego, ponieważ musiał zostać przy chorej matce. Na co więc żydoamerykańskim siłom trupy bliźniaków ? Skoro byli tak bardzo potrzebni, to powinni ich chronić, a nie narażać na śmierć.

(tak tylko se głośno myślę ...)

O zamachu, to tylko pisowska sitwa pierdaczy i nikt inny. To nie był zamach, tylko Palec Boży. zapominasz, że jest Ktoś jeszcze od wymierzania sprawiedliwości.

Coltrane

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 17:57    [Cytuj]

Endek napisał/a:

O zamachu, to tylko pisowska sitwa pierdaczy i nikt inny. To nie był zamach, tylko Palec Boży. zapominasz, że jest Ktoś jeszcze od wymierzania sprawiedliwości.

Dziwnym jest dla mnie to, że po 5 latach od "katastrofy" ktoś kto uważa że trwa w prawdzie, z uporem maniaka mówi że to nie był zamach. Tu nie trzeba pisowskiej sitwy, ażeby stwierdzić że to był zamach.

A co do wymierzania sprawiedliwości, to wciąż masz jakiś dziwny obraz Boga - Boga który karze, ktory mści się za złe czyny, Boga który nie jest Miłosiedziem. Ja takiego Boga nie znam. Bóg którego ja znam jest pełen miłości i miłosierdzia. Bóg, który obdarzył człowieka wolną wolą, Bóg który sprawiedliwość wymierza na Sądzie Ostatecznym.

Jak by było tak jak piszesz, to już dawno wszystkich łajdaków szlag by trafił, i nie chodziliby po ziemi.
[Profil] [PM] [E-mail]

Endek
Józef

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 20:15    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:

A co do wymierzania sprawiedliwości, to wciąż masz jakiś dziwny obraz Boga - Boga który karze, ktory mści się za złe czyny, Boga który nie jest Miłosiedziem. Ja takiego Boga nie znam. Bóg którego ja znam jest pełen miłości i miłosierdzia. Bóg, który obdarzył człowieka wolną wolą, Bóg który sprawiedliwość wymierza na Sądzie Ostatecznym.

Główne prawdy wiary
1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia.
5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
Tyle mówi Katechizm. Historia zbawienia jest pełna opisów bezpośredniej ingerencji Boga dla dobra wszystkich ludzi. Mamy przypadki gwałtownych zgonów, katastrof oraz cudownych uzdrowień, wskrzeszeń i wszelkich innych znaków. Kim jesteś, by ograniczać pole działań Boga?

Endek
Józef

Wysłany: 27 Grudzień 2015, 20:49    [Cytuj]

[ ODPOWIEDZ ]