ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedwyborczy apel do mediów niezależnych KMN
Autor Wiadomość
pier1987

Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 1457
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Październik 2015, 19:11   Przedwyborczy apel do mediów niezależnych KMN [Cytuj]

Przedstawiciele Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych apelują o zaangażowanie na rzecz obserwacji prac komisji wyborczych oraz nagłaśnianie w dostępnych mediach dostrzeżonych lub zgłoszonych do Was przejawów nieprawidłowości wyborczych.

Warszawa, 5 października 2015r.

Drodzy Przyjaciele, Dziennikarze i Blogerzy!

25 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Po raz kolejny pojawia się realne niebezpieczeństwo nieuczciwego przebiegu wyborów.
Pomimo starań środowisk obywatelskich, skupionych w ruchu kontroli wyborów i zaangażowanych od wielu miesięcy na rzecz położenia kresu fałszerstwom wyborczym, Państwowa Komisja Wyborcza nadal dopuszcza nieszczelne procedury oddawania głosów i ich liczenia, umożliwiające manipulacje wynikami. Wielokrotne apele, petycje, interpelacje ze strony ruchu kontroli wyborów nie wniosły istotnej poprawy, a zachowanie Państwowej Komisji Wyborczej ma charakter działań pozorowanych.

Apelujemy do Was o osobiste zaangażowanie na rzecz obserwacji prac komisji wyborczych oraz nagłaśnianie w dostępnych mediach dostrzeżonych lub zgłoszonych do Was przejawów nieprawidłowości wyborczych. Niech uczciwi członkowie OKW i mężowie zaufania mają w Was w dniu 25.10 – z racji waszej misji dziennikarskiej – życzliwych współpracowników.
Wytyczne PKW – rozdz. I pkt. 6 szczegółowo opisują możliwości pracy dziennikarzy posiadających ważne legitymacje dziennikarskie lub upoważnienie redakcji w lokalach wyborczych w trakcie głosowania oraz podczas otwierania przez obwodową komisję wyborczą urny wyborczej [za zgodą właściwej OKW]. Jednak Wasza misja nie kończy się wraz z rozpoczęciem liczenia głosów. Choć – zgodnie z Wytycznymi – nie możecie wówczas przebywać w lokalach wyborczych, jednak macie prawo i obowiązek służyć dziennikarską pomocą i nagłaśniać istotne informacje przekazywane z wnętrza lokali wyborczych, a dotyczące przebiegu liczenia głosów, sporządzania protokołów i transmisji danych drogą elektroniczną, szczególnie wówczas gdy czynności te mają znamiona przestępstw wyborczych.
Podejmijcie lokalną współpracę z przedstawicielami sztabów wyborczych i ruchu kontroli wyborów, zawczasu udostępnijcie im kontakt do siebie, który zostanie wykorzystany w razie zaistnienia nieprawidłowości w dniu wyborów. Archiwizujcie wszelkie materiały, które mogą być podstawą protestów wyborczych.
Okażcie życzliwą pomoc osobom pilnującym uczciwych wyborów w naszej Ojczyźnie.

25 października – to dzień dla Polski!

W imieniu Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych:

Hanna Dobrowolska – przewodnicząca KMN
Krzysztof Czabański – honorowy przewodniczący KMN
Teresa Bochwic
Teresa Tokarska
Marek Deptuła
Krzysztof Karnkowski
Bernard Oleszek


I Według polskiego Prawa prasowego (Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe, art. 7 ust. 2 pkt 5, Dz.U. z 1984r., nr 5, poz. 24, ze zm.) : „dziennikarzem jest osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji.”
Uwaga: Wystarczy, aby osoba prowadząca blog w internecie robiła to na podstawie umowy z określoną redakcją, a potocznie nazywana blogerem, faktycznie stanie się dziennikarzem. Nie musi to być umowa o zatrudnienie, zw. z wynagrodzeniem. Jeszcze jest czas by takie upoważnienia mogły być wydane z portali w ręce blogerów.

za:
http://kmn.info.pl/?p=29917
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,047 sekundy. Zapytań do SQL: 8