Austria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Austria

Post autor: Coltrane » 25 maja 2016, 12:40

Korespondencyjne cuda nad urną

Obrazek

Wybory prezydenckie w Austrii wygrał kandydat partii Zielonych Alexander Van der Bellen, który miał ponad 400 tysięcy głosów poparcia mniej.

Okazało się, że rzekomo korespondencyjnie nadeszło ponad 700 tysięcy głosów. Czy w takim razie Austriacy w lokalach wyborczych głosowali 50:50 z lekką przewagą na Norberta Hofera z prawicowej Austriackiej Partii Wolności, by korespondencyjnie wszystkie głosy oddać na lewaka Van der Bellena? Tylko naiwniak by w to uwierzył.

Ostatecznie ogłoszono, że Alexander Van der Bellen otrzymał 50,35 procent głosów, a Norbert Hofer – 49,65 procent.

Jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznych wyników wyborów sprawę skomentował europoseł Janusz Korwin-Mikke.
– Pan Norbert Hofer najprawdopodobniej zostanie prezydentem Austrii, co spowoduje ból żołądka wszystkich lewaków, chadeków i innych w Unii Europejskiej. Przypomnę, że gdy przedstawiciel FPOe tylko wszedł do rządu, to rozpoczął się roczny bojkot Austrii. Teraz, kiedy będą mieli prezydenta z tego ugrupowania, to nie wiem, co zrobią w UE. Jest to wiadomość radosna! Wiadomość nieradosna jest taka, że w Polsce nadal panuje socjalizm i nadal próbuje się rabować jednych kosztem drugich – powiedział Korwin-Mikke.
I tu tkwi pies pogrzebany. Czy fałszerstwa dokonały austriackie służby na zlecenie Brukseli?

Autor TOMASZ CUKIERNIK

http://nczas.com/wiadomosci/europa/kore ... -nad-urna/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Austria

Post autor: Coltrane » 13 czerwca 2018, 07:52

Z jednej strony Austria zamyka meczety i deportuje imamów do Turcji, a z drugiej …


Nowy sojusznik Izraela? Kanclerz Austrii: będziemy bronić państwa żydowskiego

Obrazek

– Bezpieczeństwo Izraela leży w narodowym interesie Austrii – powiedział w poniedziałek kanclerz Austrii Sebastian Kurz będący z wizytą w Jerozolimie. Austriacki polityk przeprosił za zbrodnię Holokaustu i przysiągł walczyć z antysemityzmem, a także bronić żydowskiego państwa na Bliskim Wschodzie.

W przemówieniu skierowanym do Globalnego Forum Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Jerozolimie Kurz oświadczył, że bezpieczeństwo Izraela jest częścią wiedeńskiego Staatsraison, czyli interesu narodowego. Podobną deklarację złożyła 10 lat temu w Knesecie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Jako Austriacy będziemy wspierać Izrael za każdym razem, gdy będzie zagrożony. Będziemy zaangażowani w historyczny moralny obowiązek, który mamy jako Austriacy wobec bezpieczeństwa Izraela – mówił Kurz delegatom Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Jerozolimie.

– Naszym moralnym obowiązkiem jest to, że jest to część naszej Staatsraison, czyli interesu narodowego mojego kraju – dodał, mówiąc po angielsku.

Niemiecki termin jest często tłumaczony jako „interes narodowy”, chociaż rząd Merkel w 2008 roku tłumaczył to jako „rację bytu swojego kraju”.

– Oznacza to, że bezpieczeństwo Izraela nie podlega negocjacjom – kontynuował Kurz. – Rozumiemy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi Izrael. Dlatego w pełni potępiamy wszelkie akty przemocy w Izraelu, na jego granicach i poza nim – kontynuował.

Austriacki kanclerz, który na początku swojego urzędowania oskarżany był o stworzenie rządu antysemickiego, wyjaśniał, że sytuacja bezpieczeństwa Izraela jest „wyjątkowa”. Inne kraje – jego zdaniem – mogą przegrać jedną lub więcej bitew, ale wciąż mogą przetrwać. Tymczasem. w przypadku Izraela jest inaczej. – Izrael to silny, ale mały kraj. Nie może przegrać nawet jednej pojedynczej bitwy, ponieważ to by oznaczało jego koniec – przekonywał.

Nie chcąc szczegółowo omawiać konfliktu izraelsko-palestyńskiego, Kurz zaznaczył, że „zaangażowanie na rzecz pokojowej przyszłości jest potrzebne ze wszystkich stron”. Dodał, że Austria będzie przypominać innym krajom w regionie, że muszą się pogodzić z tym, iż Izrael jest tam i pozostanie.

Wcześniej, w poniedziałek, podczas spotkania z premierem Benjaminem Netanjahu, Kurz powiedział, że będzie starał się „podnieść świadomość w Europie na temat szczególnej sytuacji i szczególnych potrzeb bezpieczeństwa Izraela” w związku ze zbliżającym się przewodnictwem jego kraju w UE, zaplanowanym na początek lipca.

Izraelski premier chwalił Kurza i dziękował za to, że jest „prawdziwym przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego”.

Podczas swojego przemówienia na Światowym Forum AJC - które zebrało liderów społeczności żydowskiej na swój pierwszy w Jerozolimie szczyt - Kurz wielokrotnie przepraszał za współudział w Holokauście i obiecał, że jego rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by nauczać o zagładzie żydów i walczyć z antysemityzmem, zarówno skrajnej prawicy, jak i pośród muzułmańskich społeczności migrantów.

– Osobiście uważam za niewiarygodne i niedopuszczalne, że nawet prawie sto po Shoah antysemityzm nadal istnieje w naszym świecie. W tym kontekście Austria ponosi szczególną odpowiedzialność historyczną za wspieranie życia żydowskiego w naszym kraju i ochronę przed wszelkimi formami antysemityzmu – deklarował 31-letni kanclerz.

– Nieważne, czy był obecny przez długi czas, czy został niedawno zaimportowany. W Austrii już nigdy nie będzie miejsca na antysemityzm i będziemy walczyć o to każdego dnia – mówił.

Historyczna odpowiedzialność Austrii obejmuje „szczególną odpowiedzialność” wobec Izraela, dodał, wyjaśniając, że doprowadziło to jego rząd do przyjęcia „proaktywnej agendy, jeśli chodzi o wspieranie państwa Izrael”, w tym pierwszego „wyraźnego i formalnego zobowiązania w programie koalicyjnym dla Izraela jako państwa żydowskiego”.

Kurz nie odniósł się jednak do faktu, że społeczność żydowska Izraela i Austrii bojkotuje jego młodszego koalicjanta, skrajnie prawicową Partię Wolności (FPOe) za neonazistowską przeszłość i obecną „ksenofobiczną politykę”.

Wielu Austriaków nie zrobiło nic, by walczyć z nazistowskim reżimem, przyznał. – Zdecydowanie zbyt wielu aktywnie popierało te okropności, a nawet było ich sprawcami – mówił Kurz, dodając, że sporo czasu zajęło jego rodakom, by przyznać, że byli nie tylko ofiarami, ale też sprawcami okropnych masowych morderstw żydów.

– Podczas gdy historia nie może zostać cofnięta, Austriacy podejmują dziś wielkie wysiłki, aby zapewnić, że Shoah nigdy się nie powtórzy i że moje pokolenie i kolejne pokolenia nigdy nie zapomną o tych strasznych zbrodniach – obiecał.

Źródło: timesofisrael.com
AS

https://www.pch24.pl/nowy-sojusznik-izr ... 915,i.html

ODPOWIEDZ