ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miesięcznice, Rocznice
Autor Wiadomość
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 17:13   Miesięcznice, Rocznice [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Październik 2013, 10:06   42 miesięce od tragedii smoleńskiej [Cytuj]

Dzisiaj mijają 42 miesięce od tragedii smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 rozbił się samolot TU-154M z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, senatorami, posłami, działaczami i rodzinami ofiar Katynia. Lecieli tam w 70. rocznicę mordu Sowietów na kwiecie polskiej inteligencji, sami zginęli niosąc prawdę o Katyniu.

Do dziś nie są znane powody katastrofy samolotu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich dziele. Po to organizowane są obchody w Warszawie, gdzie w pierwszych dniach po katastrofie zebrały się setki tysięcy ludzi, żeby oddać cześć poległym na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiej.

Obchody 42 miesięcznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie:

8.00 - msza św. w Kościele Seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)

8.41 - Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim

19.00 - msza św. w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska 8)

Po mszy św. rozpocznie się Marsz Pamięci, który przejdzie pod Pałac Prezydencki.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Październik 2013, 12:22    [Cytuj]

Cytat:
Modlitwa o męstwo


Uczeni mają prawo prowadzić prace i wnikliwie badać przyczyny tragedii i śmierci 96 Polaków i Polek, a wśród nich prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii oraz prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Jesteśmy im wdzięczni za ten trud i podejmowane wysiłki – mówił wczoraj w kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie o. Gabriel Bartoszewski OFMCap.

Eucharystii przewodniczył ks. kanonik Bogdan Bartołd, proboszcz parafii, zaś homilię wygłosił o. Gabriel Bartoszewski. Kaznodzieja mówił o toczącym się już od trzech lat dochodzeniu i poszukiwaniu przyczyn niespodziewanej śmierci prezydenta i delegacji katyńskiej. – Profesorom uczelni o wielkim dorobku i sławie światowej publicznie odmawia się dziś kompetencji naukowych. Jest to sytuacja straszna, prowadząca do jeszcze głębszego podziału i wykopywania przepaści między Polakami – powiedział. Ojciec Bartoszewski stawiał pytania o to, jak można publicznie domagać się od kogoś zaprzestania aktywnej działalności? Czy w wolnym, demokratycznym kraju nie można podejmować niezależnych decyzji, prowadzić badań, by odkryć zaistniałe mechanizmy i dojść do obiektywnej prawdy? Kaznodzieja z całą mocą zaznaczył, że takie zachowanie to brak elementarnego szacunku dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla tragicznie zmarłych rodaków i ich rodzin.

Wezwał zebranych w archikatedrze warszawskiej do pokornej i żarliwej modlitwy, i to nie raz w miesiącu, ale codziennie. – Módlmy się i błagajmy Boga za żywych, za rządzących, uczonych i badaczy tej ogromnej zagmatwanej historii. Niech nikomu z nich nie zabraknie odwagi i męstwa, a nade wszystko prawości – mówił.

Transmisję Eucharystii tradycyjnie przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

MP
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17752
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Październik 2013, 16:10    [Cytuj]

"Atak na polskich naukowców to rzecz straszna". Mocne słowa podczas mszy za ofiary Smoleńska

Setki mieszkańców Warszawy uczestniczyły w mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W swojej homilii o. Gabriel Bartoszewski powiedział: "Bolesne jest to, że w ostatnich tygodniach nastąpił publiczny ostry atak jednej komisji na drugą. [...] Jest to sytuacja straszna".

Eucharystii przewodniczył ksiądz prałat Bogdan Bartołd - proboszcz bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. - Bardzo serdecznie pragnę powitać wszystkich zgromadzonych w archikatedrze warszawskiej. Gorąco witam wszystkich, którzy się z nami łączą za pośrednictwem mediów: telewizji Trwam, Radia Maryja i Telewizji Republika. Ogarniamy was wszystkich modlitwą! - powiedział przed rozpoczęciem mszy św. ks. Bartołd.

Homilię wygłosił o. Gabriel Bartoszewski. Zakonnik odniósł się do ostatniej nagonki na ekspertów zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza: - Od chwili tragedii działają dwie komisje: rządowa i parlamentarna. Obydwa zespoły chcą dojść do prawdy, która chyba z biegiem czasu coraz bardziej się oddala. I bolesne jest to, że w ostatnich tygodniach nastąpił publiczny ostry atak jednej komisji na drugą. Profesorom uczelni o wielkim dorobku, o sławie światowej, publicznie odmawia się kompetencji naukowych. Jest to sytuacja straszna, prowadząca do jeszcze głębszego podziału i wykopania przepaści między Polakami. Jak można publicznie domagać się od kogoś zaprzestania aktywnej działalności? Czy w wolnym, demokratycznym kraju nie można podejmować niezależnych decyzji i prowadzić badań, by odkryć zaistniałe mechanizmy i dojść do obiektywnej prawdy? Domaganie się zaprzestania badań i przeprosin na tym etapie jest zadziwiające. Kogo przepraszać i za co? Jest to brak elementarnego szacunku dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla tragicznie zmarłych rodaków i ich rodzin.

Mówiąc o znaczeniu katastrofy smoleńskiej dla Polaków, o. Bartoszewski odwołał się do "Listów z podziemia" - najnowszej książki Wojciecha Wencla, poety i publicysty "Gazety Polskiej". Duchowny stwierdził: Kluczem do współczesności dla Wojciecha Wencla jest polski romantyzm, a korzeniem Rzeczpospolitej - Chrystus. Smoleńsk jest dla Wencla naszym Katyniem. Tym, co różni polską cywilizację od mentalności sowieckiej, jest nie tylko potrzeba prawdy historycznej, ale także chrześcijańska miłość, która każe być stróżem swojego brata również po jego śmierci. I ta czułość dla poległych odbudowuje wieczną wspólnotę polskiego losu, czyniąc z naszej historii niezawodny wehikuł zbawienia. Liczą się nie tylko okoliczności, liczy się to, jak przeżyjemy czas, który dostaliśmy. Skoro istotne jest tylko zbawienie, trzeba żyć tak, żeby się tego życia na końcu nie wstydzić. I wreszcie Wencel dodaje: Polska powstanie z wierności Chrystusowi, z odwagi, niezłomności, cierpliwości Polaków, powstanie kolejny raz, zobaczycie.

O. Gabriel Bartoszewski przypomniał także: Polska nie jest sprawą prywatną, nie jest sprawą egoistycznych zamierzeń, zatem wielkim złem skierowanym przeciw Polsce jest niszczenie patriotyzmu, burzenie wartości, na których zbudowana została nasza kultura, poniewieranie naszych świętości narodowych, a także chrześcijańskiej moralności. Jest w naszej ojczyźnie dużo do naprawienia, do skorygowania, do ulepszenia, i każdy z nas na swoim stanowisku, w swojej rodzinie, wśród swoich znajomych i przyjaciół może czynić dobro, może zmieniać świat ku dobremu. W modlitwie pamiętajmy o tym każdego dnia. Pamiętajmy o tym, że kiedyś przed Boskim sądem zostaniemy zapytani: co dobrego uczyniłeś dla swojej ojczyzny?

W mszy uczestniczyli bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej, a także dziennikarze "Gazety Polskiej", m.in. Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny "GP" wspomniał w trakcie nabożeństwa barda "Solidarności" śp. Przemysława Gintrowskiego. Proszono też o modlitwę w intencji ciężko chorego posła PiS Artura Górskiego.

Po mszy zaplanowany jest Marsz Pamięci. Uroczystości ku czci ofiar Smoleńska organizuje jak co miesiąc warszawski klub "GP".

http://niezalezna.pl/4700...fiary-smolenska
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Listopad 2013, 00:35    [Cytuj]

Trwa akcja smsowa „Spotkajmy się w Wigilię Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie”

Weź udział w akcji smsowej! Zachęć innych do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości! Wyślij rodzinie, przyjaciołom, znajomym smsa o treści:

Spotkajmy się w Wigilię Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. 10 listopada o godz. 18.45 w Archikatedrze św. Jana. Po Mszy św. Marsz Pamięci i Niepodległości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (na pl. Piłsudskiego). Zabierz ze sobą biało-czerwoną. Podaj dalej.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Listopad 2013, 22:20   Homilia ks. prał. Bogdana Bartołda [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Listopad 2013, 22:42   Miesięcznica tragedii smoleńskiej - uroczystości poranne [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 01:47   +++ [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
DarekMirror
Defensor RM


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 1347
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 10:59   Re: +++ [Cytuj]

Piękna homilia - lubię słuchać kazań dostojnego kapłana. Dla kogoś kto by pierwszy raz słuchał kaznodziei mógłby sposób mówienia zniechęcić do dalszego słuchania mimo pierwszego odczucia, ale przy cierpliwości słuchacza okaże się że głębia zdań i przemyśleń w nich zawartych przykuwa uwagę i ostatecznie wysłuchujemy wartościowej homilii.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Luty 2014, 14:39   46 miesięcy od tragedii smoleńskiej [Cytuj]

Dzisiaj mija 46 miesiący od tragedii smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 rozbił się samolot TU-154M z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, senatorami, posłami, działaczami i rodzinami ofiar Katynia. Lecieli tam w 70. rocznicę mordu Sowietów na kwiecie polskiej inteligencji, sami zginęli niosąc prawdę o Katyniu.

Do dziś nie są znane powody katastrofy samolotu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich dziele. Po to organizowane są obchody w Warszawie, gdzie w pierwszych dniach po katastrofie zebrały się setki tysięcy ludzi, żeby oddać cześć poległym na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiej.

Obchody 46. miesięcznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie:

8.00 - msza św. w Kościele Seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)

8.41 - Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim

19.00 - msza św. w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska 8)

Po mszy św. rozpocznie się Marsz Pamięci, który przejdzie pod Pałac Prezydencki.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 12:36   Rocznica pogrzebu Prezydenta [Cytuj]

Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria Kaczyńska zostali pochowani w krypcie katedry na Wawelu 18 kwietnia 2010 r.

http://www.diecezja.pl/bi...18-iv-2010.html

Uroczysta msza św. pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 14:00 w Bazylice Mariackiej na Rynku Głównym w Krakowie. Po uroczystości pożegnania, trumny z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki zostały zniesione do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i złożone w sarkofagu.

R.I.P.
+++
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
longinus9


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 2190
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 10:22    [Cytuj]

http://www.pomniksmolensk...02#.VI6m7XuAlk0
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 23:54    [Cytuj]

+++
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
AnnaE


Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 2198
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Styczeń 2015, 00:17    [Cytuj]

+++
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bez_ksyw


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 141
Skąd: mam wiedziec?
Wysłany: 24 Luty 2015, 13:58    [Cytuj]

„Pamiętaj, abyś nie prosiła ich o łaskę! Zabraniam tego.” – w tych słowach generał Nil zwrócił się do swojej żony Janiny podczas jednego z ostatnich widzeń przed śmiercią. Nie chciał zastosowania prawa łaski. Uważał, że łaska jest dla przestępców, a nie dla żołnierzy walczących o niepodległość. Nie domagał się łaski, chciał jedynie sprawiedliwej rewizji wyroku. 24 lutego 1953 roku została wykonana na generale Fieldorfie zasądzona, w zbrodniczy sposób, kara śmierci.

http://wmeritum.pl/pamiet...l-fieldorf-nil/

Skazany na śmierc przez szuje oklaskiwaną wczoraj w całym kraju i na świecie...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,038 sekundy. Zapytań do SQL: 9