ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
27 Maj 2013, 22:07
Kalejdoskop
Autor Wiadomość
TERMINATOR
Gość
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 16:28   Kalejdoskopu c.d.

Witajcie Patrioci, Michasiu i panie Toni, kaczor donald dziś w okolicach knesetu, a Kalisz tłumaczy się w holu stołecznego oddziału z nagradzania bandytów, tych speców od porwać i morderstw. Ja Wam przypomnę pewnego Piłata, o którym jakoś wszyscy zapomnieli w tej "warszafce":

Andrzej Piłat

Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W 1984 otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Piłat (ur. 28 października 1945 w Sadłowie, Ciechanów woj. Mazowieckie) - polski polityk, działacz PZPR, poseł na Sejm III i IV kadencji, były minister.

Ukończył w 1978 studia na Wydziale Ekonomicznym Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR. Działał w PZPR i ZSMP. Zajmował liczne kierownicze stanowiska w organizacjach gospodarczych i związkowych.

W lipcu 1997 został pełnomocnikiem rządu ds. usuwania skutków Powódź tysiąclecia (od 29 lipca w randze ministra) w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza.

Sprawował mandat posła III i IV kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wybranego w okręgu płockiego. W 2005 nie ubiegał się o reelekcję (sic!) Zapytacie zapewne dlaczego, to skierujcie to pytanie do rodziców tego zamordowanego w szambie Krzysztofa Olewnika, bo Kalisz wam nie powie.

orka.sejm.gov.pl/ArchAll2.nsf/4RP/304

-------

Toni
Gość
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 15:21   

10 kwietnia 2008

Zapłacimy za wojnę i komunizm

W świętej Jerozolimie premier Tusk ogłosił, że będzie przeprowadzona reprywatyzacja, która dotyczyć ma wszystkich obywateli II Rzeczypospolitej, bez względu ich narodowość i obecne obywatelstwo. Dostaną nie więcej niż 20 procent wartości tego, co utracili.

Reprywatyzacja będzie aktem sprawiedliwości dziejowej, ale czy w pełni sprawiedliwym? Ci, których majątki pozostały w granicach dzisiejszej Polski, na ogół będą mogli udowodnić swoje prawa. Gorzej z tymi, którzy uciekli spod rzezi na Wołyniu czy Podolu oraz ci, których ojcowizny zostały na Białorusi. Oni często nie maja niczego na udowodnienie swoich praw. Pod Oszmianą nad Wilejką jest ziemia mojego dziadka, ale dowody jej własności przepadły gdzieś w syberyjskiej tułaczce rodziny. Nikt grosza rekompensaty za cały utracony dorobek nie dostanie. Może to i lepiej, że pamięci rodzinnej nie trzeba będzie przeliczać na pieniądze.

Reprywatyzacji nie było, ale wielu odzyskało już dawne majątki, niektórzy nawet na bardzo godziwych warunkach. Prasa informowała, że spadkobiercy dawnych właścicieli Hotelu Europejskiego w Warszawie dostali nie tylko hotel, ale i 35 milionów złotych rekompensaty za to, że przez kilkadziesiąt lat go nie mieli.

Kontrola NIK wykazała, że zwrot nieruchomości odbywał się na dowolnych zasadach, jednym zwracano obficie i z nawiązką, a inni od lat czekają bezskutecznie. Władza zwraca komu chce, co chce i kiedy chce. To oczywiście argument za reprywatyzacją na równych dla wszystkich zasadach, a nie według dowolnego uznania.

Rzeczpospolita zapłaci za wszystkie krzywdy wojny. Za to, co zabrali lub zniszczyli nam Niemcy. Za to, co zabrali nam Rosjanie. Za to, co nam zabrali polscy komuniści. Za to, co zabrali Niemcy Żydom, a w końcu i za to, co Rosjanie zabrali Niemcom. I jeszcze za przesiedlonych Ukraińców.

Zakaszemy rękawy, wyciśniemy z siebie siódme poty, jak powojenna Finlandia i wypłacimy odszkodowania za wojnę, którą żeśmy przecież lekkomyślnie wywołali. Trzeba było oddać Gdańsk i korytarz, nie atakować wkraczających do Polski niemieckich sił pokojowych, nie szarpać się z nimi na Westerplatte i nad Bzurą.

Niepotrzebnie my Polacy budowaliśmy obozy koncentracyjne, czego nam nie może wybaczyć młodzież izraelska, odwiedzająca Polskę.

Źle też, że w 1943 roku zniszczyliśmy warszawskie getto, a w 1944 podpaliliśmy Warszawę i zniszczyliśmy te wszystkie kamienice, za które teraz trzeba wypłacić odszkodowania.

No w końcu niepotrzebnie zaprosiliśmy do siebie Armię Czerwoną, która zainstalowała nam komunizm, który następnie zabrał to, co komu jeszcze zostało.

Trudno, skoro nasi rodzice i dziadkowie rozpętali wojnę i sprowadzili komunizm, to my, nasze dzieci i wnuki musimy zapłacić za wszystkie tego opłakane skutki.

Słowo się rzekło w Jerozolimie.

Janusz Wojciechowski
Ostatnio zmieniony przez AnnaE 27 Maj 2013, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  

kosiarz

Wysłany: 11 Kwiecień 2008, 22:08   

Ciagle piszecie o Tusku a opluwacie PiS-....to jest bardzo ciekawa forma krytyki.

Nie wiem dlaczego nie potrafi jeden z drugim zrozumieć, że nic nas praktycznie nie dzieli, prócz Waszej nieodpowiedzialnej roli w przejmowaniu władzy przez środowiska które tak mocno krytykujecie...
[Profil] [PM] [E-mail]

kosiarz

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 10:19   

Tylko coś zacytuje...w PiS "wali" jedna i druga "strona" ....chce się napsiac...głupcy!.

Cytat:
PISowski krążownik czy jak kto woli pancernik jest mocno przechylony na prawą burtę. Tak bardzo, że może mu grozic wywrotka. W takim położeniu nie ma szans na powrot do władzy. Nie ma szans na reelekcję prezydentury. Jest dryfowanie w kierunku LPR-bis pod wodzą nie Giertycha tylko Jarka Kaczyńskiego. I redukcja elektoratu do poziomu progu wyborczego. Można by oczywiście machnąc na to ręką. Rzecz w tym, że taka partia jaką jest PIS jest potrzebna Polsce. Szczególnie polskiej prowincji. Konserwatywnej i katolickiej ale jednocześnie w tym katolicyźmie po Janie Pawle zagubionej... tęskniącej do nowoczesności... i bojącej się tej nowoczesności. Używając tu określenia "prowincja" rozumiem ją nie tylko w

sensie geograficznym. Prowincję także mamy w wielkich miastach. Krótko mówiąc jest to Polska drugiego biegu. Polska której np. nie dopuszczono do skorzystania z prywatyzacji. Polska której w tej chwili szykuje się nastepnego łupnia - reprywatyzację. Bo to prowincja będzie płacic te quasi odszkodowania za winy, których nie popełniła. Tak jak w tym porzekadle "kowal zawinił, cygana powiesili". Przecież ta cała reprywatyzacja to jest sztuczką która pozwoli na wyprowadzenie z Polski następnych miliardów zlotych. Po których pozostaną dziury w naszych drogach. Przepełnione klasy i przedszkola bo nie starczy nam

Jeżeli wspolnie nie zadbamy choć o namiastke szansy by cokolwiek innego zrobić dla nszych przekonań, niż wklejanie postów na niszowych forach i pisanie patriotycznych blogow...już niedługo stany zjednoczone Europy będą rzeczywistością...powiewać bedzie teczowa flaga a chrześcijańskie wartosci ze wstydem bedziemy zamykać w jeszcze nie przerobionych na domy towarowe kościołach.

cytatu użyłem z bloga sawa, na salon24.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 18 Kwiecień 2008, 14:35   Re: Colcik kłamczuszek ;)

:-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 18 Kwiecień 2008, 18:35   Re: Kalejdoskop c.d.

Palikot prawicy czyli znany nam wszystkim tu jako "Michaś - u Pani Ani" dalej nazywa mnie "kłamczuszkiem" - sic !

A najfajniejsze jest to że nawet nie próbuje ustosunkować się do moich wywodów, jeno dalej wciska swoje wypociny, przy okazji przytaczając wypowiedzi niektórych osób z innego forum, jakby na poparcie swojej ponoć słusznej tezy ...

dobrze że chociaż (jak na razie) nie nazywa nas "szambonurkami" :) - to już jest jakiś krok do przodu :-D
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 18:42   Re: Kalejdoskop c.d.

Michaś napisał/a:

Polacy i Patrioci, a ten Colcik wracając tu pokazał, że to zwykły łgarz, hucpiarz bez klasy i

honoru, nie zaś jakiś mały kłamczuszek, którego można by tolerować.

Chłopcze, myślałem żeś mądrzejszy gość ...

Widzę że w ogóle nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, w związku z czym nie ma sensu wdawać się z Tobą w dyskusję ...

Zwykły hipokryta jesteś ...
[Profil] [PM] [E-mail]

nel87
nelcia

Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 15:53   

Ale ambitne programy oglądasz, nie ma co :-/
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 20:37   

Cytat:
Ale ambitne programy oglądasz, nie ma co :-/

pewnie w sam raz dla szambonurków myśli sobie Michaś , ciekawa jestem kogo On tu jeszcze ma za patriotów , jak myślisz?
[Profil] [PM] [E-mail]

nel87
nelcia

Wysłany: 25 Kwiecień 2008, 13:20   Re: Kalejdoskop c.d.

Michaś napisał/a:
Polacy i Patrioci, ta nel87, studentka i przyszła adeptka seksu oralneego, oczywiście tylko w związku małżeńskim, nie ceni sobie serialu M jak Miłość, który ma wiele wątków pogańskich i mnogość ukrytych okultystycznych przesłań do naszej podświadomości, ale jest to jednak najmniej szkodliwa z oferowanych masowej widowni oper mydlanych w tzw. telewizorni wypełniającej też tzw. MISJĘ.

Do blondynek nic nie mam, sama miałam kiedyś taki kolor włosów, ale nie mam zwyczaju ogladac tych wszystkich ogłupiających seriali. Poza tym nie mam tyle czasu żeby siedzieć przed TV, są ciekawsze rzeczy. Oglądam tylko "Milionerów", bo zawsze się można czegos ciekawego dowiedzieć, czasem "Fakty" i "Kawe na ławę".

Myślałam, że to ogladają tylko starsze panie na emeryturze, i dzieci. No, cóz są wyjątki. A o miłości wiem wiele, bo te twoje seriale niewiele mają z nią wspólnego. Wystarczy, że raz obejrzałam, akurat jakaś scena łóżkowa była. W tych wszystkich serialach to miłośc utożsamiana jest tylko z seksem, ale to nie jest miłość. Zmieniają partnerów co miesiąc. Rzeczywiście to wielka miłość. A tej bezwstydnej Hanki co rozbierała się w Playboyu słuchac nie zamierzam, bo nie szanuje takich ludzi.
Ostatnio zmieniony przez nel87 25 Kwiecień 2008, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

nel87
nelcia

Wysłany: 25 Kwiecień 2008, 15:01   Re: Kalejdoskop c.d.

Nie wiem kogo on za patriotów uważa, ale nie obchodzi mnie to. Bo ja np. go za patriotę nie uważam
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 25 Kwiecień 2008, 16:48   

»
Cytat:
Myślałam, że to ogladają tylko starsze panie na emeryturze, i dzieci. No, cóz są wyjątki. A o miłości wiem wiele, bo te twoje seriale niewiele mają z nią wspólnego. Wystarczy, że raz obejrzałam, akurat jakaś scena łóżkowa była. W tych wszystkich serialach to miłośc utożsamiana jest tylko z seksem, ale to nie jest miłość. Zmieniają partnerów co miesiąc. Rzeczywiście to wielka miłość. A tej bezwstydnej Hanki co rozbierała się w Playboyu słuchac nie zamierzam, bo nie szanuje takich ludzi.

ja nie mam wstrętu do do tej aktorki. Znam wykonanie tej piosenki przez S. Krajewskiego i trudno po nim ,żeby ktoś mi lepiej ucho pieścił.

Czasami oglądałam ten film i uważam ,że już za długo się ciągnie robi się z niego brazylijski tasiemiec ,ale dużo lepszy , bo wpisany jest w naszą kulturę. Może ktoś w brutalnym świecie potrzebuje takich bajek dla dorosłych. Ja tam tymi scenami w łóżku u to nie byłam zgorszona, takie jest życie, seksualność nas dotyka na każdym kroku .Sceny dla mnie wcale nie były zbyt śmiałe. Piękno ciała może chwalić Stwórcę, ale i obrażać,

gdzie leży jednak granica ? dla mnie tkwi w odczuciu estetyki. Ja mam to wyrobione na tyle,że jest mi to CENZURĄ. Dla czystego wszystko jest czyste,

dziwię sie,ze po takim potraktowaniu ,jeszcze do niego się odzywasz, On jest nieobliczalny,pyszny, wywyższa się ma nas za nic, olej go, niech idzie trzaskać swoich.
[Profil] [PM] [E-mail]

nel87
nelcia

Wysłany: 25 Kwiecień 2008, 17:34   

KASIA napisał/a:
»
Cytat:

ja nie mam wstrętu do do tej aktorki. Znam wykonanie tej piosenki przez S. Krajewskiego i trudno po nim ,żeby ktoś mi lepiej ucho pieścił.

Czasami oglądałam ten film i uważam ,że już za długo się ciągnie robi się z niego brazylijski tasiemiec ,ale dużo lepszy , bo wpisany jest w naszą kulturę. Może ktoś w brutalnym świecie potrzebuje takich bajek dla dorosłych. Ja tam tymi scenami w łóżku u to nie byłam zgorszona, takie jest życie, seksualność nas dotyka na każdym kroku .Sceny dla mnie wcale nie były zbyt śmiałe. Piękno ciała może chwalić Stwórcę, ale i obrażać,

gdzie leży jednak granica ? dla mnie tkwi w odczuciu estetyki. Ja mam to wyrobione na tyle,że jest mi to CENZURĄ. Dla czystego wszystko jest czyste,

dziwię sie,ze po takim potraktowaniu ,jeszcze do niego się odzywasz, On jest nieobliczalny,pyszny, wywyższa się ma nas za nic, olej go, niech idzie trzaskać swoich.
Ale nie chodzi o to czy były zbyt śmiałe czy nie. Ale dla mnie to ohydne i niemoralne jak osoby, które znają się kilka dni ida ze sobą do łóżka. A te serialiki właśnie to pokazują, dlatego ich nie oglądam. Zreszta nie tylko seriale, teraz prawie wszystkie programy przekraczaja granice przyzwoitosci. Jakies Big Brothery itp. To nic innego jak ekshibicjonizm. A swoje ciało trzeba szanować. Jak ktoś pozuje nago to sam siebie nie szanuje, to dlaczego ja mam taką osobe szanować. Kobiete nago powinien oglądać tylko jej mąż, albo lekarz. I odwrotnie.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 14:50   Re: Kalejdoskop c.d.

przypomnę, że jeszcze niedawno nasz wielce szacowny patriota "Michaś-u Pani Ani" pisał takie oto słowa :

Michaś napisał/a:
"JRN od referendum akcesyjnego do jUE tysiące razy atakował pana Romka, a kilka minut po odwlekanym ogłoszeniu wyników i oznajmieniu zwycięstwa PO w wyborach do Sejmu, ten gaduła zadzwonił do RM i łamiącym się głosem wzywał do tworzenia prawicowego frontu z udziałem (sic!) LPR i Samoobrony. Dwa lata blokował dostęp Giertychowi do RM, a chwilkę po ogłoszeniu klęski PiSuarów zapałał miłością do Romka i nawet do korzystającego z usług prostytutek Andrzejka."

a teraz raptem zaprasza na spotkanie z JRN:

Michaś napisał/a:
Anno Kasprzak, nasz Terminator zaprasza cię u Wojtusia na spotkanie z prof. JRN, u salezjanów w poniedziałkowy wieczór. Seriali nie oglądasz, to masz wolny czas i możesz przejść się Ku Słońcu i kupić jakąś książeczkę z autografem Nowaka.

to może zdecyduj się waść - bo może sam już nie wiesz kogo krytykować, a kogo popierać ... a może jesteś waść jak chorągiewka na wietrze ...

pozdr.
[Profil] [PM] [E-mail]

Michaś
Michaś bez Anny

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 17:10   Kalejdoskop c.d.

Polacy i Patrioci, czy ten [słuszna moderacja] Colcik nie dostrzega różnicy pomiędzy zaproszeniem na patriotyczne spotkanie a przypomnieniem nel87 i innym PiS [słuszna moderacja] wielbicielkom o komercyjnym kiermaszu książek pana JRN w Szczecinie.

Przy okazji polecę Wam internetowe zakupy kilku pozycji wydawniczych:

http://www.twojaksiazka.c...526-410002.html

"Trzecia wojna światowa już była"

[słuszna moderacja]

Autor: Mateusz Wyrwich

Kategoria: Historia i geografia / - II wojna światowa

Data wydania: 03.2008

Format / Stron: 14.4x20.5cm / 311

ISBN: 978-83-7399-256-6

Wydawca: RYTM

Opis wydawcy książki:

Autor odkrywa zaskakujące epizody z czasu okupacji niemieckiej i okresu podporządkowania Polski reżymowi komunistycznemu. Dociera do skrywanych przez lata tajemnic, odsłania twarze zdrajców, renegatów, agentów bezpieki, żyjących przez lata w poczuciu bezkarności. Przede wszystkim pokazuje bohaterów polskich dróg ku wolności: żołnierzy powojennych leśnych oddziałów, kapłanów umacniających niepodległego ducha, opozycjonistów z lat siedemdziesiątych, ludzi "Solidarności" konspiratorów czasu stanu wojennego...

Ten zbiór fascynujących reportaży stanowi ważne świadectwo polskiej niezgody na niewolę. Jego zaskakujący tytuł: "Trzecia wojna światowa już była..." zaczerpnięty został z jednego z tekstów opisujących kulisy nadzwyczajnego wydania "Głosu Olsztyńskiego" ze stycznia 1968 roku w całości poświęconego relacjom z rzekomego frontu "trzeciej wojny światowej", zainicjowanej agresją państw Sojuszu Atlantyckiego na "miłujące pokój" kraje demokracji ludowej.

Polecam też Państwu wznowione dwa tytuly prof. Feliksa Konecznego:

"O wielosci cywilizacyj" i "Prawa Dziejowe"

http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl
Ostatnio zmieniony przez AnnaE 27 Maj 2013, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

[ ZAMKNIĘTY ]