ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Coltrane
17 Sierpień 2009, 11:38
TVN "poraza" kultura; szczegolnie Pan Durczok
Autor Wiadomość
silesius.monachijski

Wysłany: 13 Luty 2009, 23:47   TVN "poraza" kultura; szczegolnie Pan Durczok [Cytuj]

http://www.youtube.com/watch?v=uLeyFaU5MfU

Jak to zobaczylem, i posluchalem "komentarzy" Durczoka, to zaniemowilem; i to ma byc "gwiazda" tudziez "autorytet"?? Zenada! TVN dosiegla poziomu rynsztoka
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 14 Luty 2009, 08:07   Re: TVN "poraza" kultura; szczegolnie Pan Durczok [Cytuj]

Takie obrazki, takie teksty słychać na co dzień na polskiej ulicy, i powoli do tego się przyzwyczajamy, coraz mniej reagujemy. Jeżeli jednak coś takiego dzieje się również w polskiej telewizji, jeżli taki "autorytet" jakim dla wielu jest K.Durczok, świadczy to tylko o jednym, o tym że Polska stacza się po równi pochyłej na samo dno.

prof. Piotr Jaroszyński pisał (artykuł w temacie "Co się stało z Polską?") :

Nie będzie Polski i nie będzie Polaków, jeśli pławić się będziemy w małości i zakłamaniu.

Dlatego musimy wracać do naszych arcydzieł, aby się oczyszczać. Niech przemówią do nas choćby z zaświatów, niech mówią szczerze, do bólu. Wtedy będzie Polska.

Przyszedł czas oczyszczania się, czas odnowy moralnej, jeżeli w porę się nie opamiętamy, to będzie źle, będzie coraz gorzej - przykład Durczoka pokazuje że faktycznie jesteśmy coraz bliżej dna.

Jednakże musimy wszyscy przyznać się do tego że wina leży również po naszej stronie, że my też jesteśmy winni tego co dzieje się na naszych oczach. Może czegoś nie zrobiliśmy, może czegoś zrobiliśmy za mało, może nie reagowaliśmy na zło, które coraz bardziej się panoszyło, wreszcie - może zabrakło modlitwy ...

pozdr. - z Panem Bogiem
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 14 Luty 2009, 12:21    [Cytuj]

Drogi Coltrane

TO naprawdę poraża,ale MY musimy musimy mówić .....nie takim postawom....

wszędzie

na ulicy,w tramwaju,a nawet nieraz

w DOMU

ale najważniejsze jest

by dbać o Nasze MEDIA,Nasze RADIO

o ludzi,którzy są jego Najlepszymi Twórcami i Przedstawicielami,nie ogladam

tych paskudnych stacji,i wstyd mi,ze DURCZOK

pochodzący ze Slaska,ale wszystko zawdzieczajqacy "różowemu Salonowi"

tak niechlubnie "zaistniał"
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 14 Luty 2009, 12:24    [Cytuj]

DLATEGO

cieszę się,ze istnieje Radio Maryja,Nasz Dziennik i dziennikarze,którzy

naprawdę myslą i mowią PRAWDĘ i mają taką ODWAGĘ,w czasach

ogolnego relatywizmu i nagonki na POLAKÓW,ktorzy jakby zaczynają

być"mniejszością"
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 14 Luty 2009, 12:33    [Cytuj]

a studia,które uczą KULTURY MEDIALNEJ i nie tylko,POWINNY być przez nas

WSZYSTKICH wspierane i dotowane.....ale PO jest innego zdania,

wszak KULTURA POmalowana,wyszminkowana,upudrowana

i podana na "merdialnym talerzu"

jest najważniejsza,a że nieprawdziwa...? a co TO ma do rzeczy,wszak

w telewizorni:

ma być pięknie,usmiechnięcie i....z miłoscią....do ludzi...:)
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 14 Luty 2009, 16:23    [Cytuj]

No proszę Polacy zaczynają być mniejszością w Polsce. A kto niby jest tą większością - Żydzi pewnie. Polska jest jednym z najbardziej homogenicznych etnicznie krajów na świecie, mniejszości u nas jak na lekarstwo, a te bajki o milionach żydów w Polsce którymi karmi lud Rydzyk i jemu podobni są wyssane z palca. Ja cenie żydów za to że walczą oni z tą islamską swołoczą, a nie tak lewicowa Europa ciągle im ustępuję i chowa głowę w piasek.

Ciągle narzekacie na manipulacje w mediach, po części to prawda, ale wasze ukochane media są dalece doskonalsze w tejże manipulacji.

Coltrane

Wysłany: 14 Luty 2009, 16:56    [Cytuj]

Twój problem kolego scarlo polega na tym że nie odróżniasz prawdy od kłamstwa. Taki więc Michnik przykładowo czy Urban, lub im podobni bez problemu wcisną Ci bajeczkę wyssaną z palca, a Ty połkniesz to jak zgłodniała ryba zdechłego robaka na haczyku, nie wiedząc o tym że połyka również haczyk. Efekt jest taki że już jesteś ich, i czy chcesz czy nie, musisz wierzyć we wszystko co Ci podsuną, a zdolni są wcisnąć Ci dosłownie wszystko. Takie to są skutki odrzucania prawdy kolego scarlo :lol:

A teraz do rzeczy. Jakbyś czytał ze zrozumieniem teksty, w tym przypadku chodzi o tekst Soni, gdzie pisze że Polaków jest coraz mniej, to byś zrozumiał że miała na myśli to, że prawdziwych Polaków jest coraz mniej. Także jak widzisz moja teoria powyżej się sprawdza, i że można Tobie wszystko wcisnąć, każdy kit. A wiesz dlaczego ? Bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstów :-D

Prawda, którą napisała Sonia ma szczególnie odniesienie do "polskiego" Parlamentu. W obecnym Parlamencie w porównaniu do wszystkich poprzednich Polaków jest zdecydowanie najmniej. Bo czy prawdziwy Polak będzie skazywał swoją Ojczyznę na zagładę ? Czy będzie rozsprzedawał poslki majątek obcym ? Czy będzie rozwalał Stocznie, przez co ileś tysięcy Polaków trafi na bruk, a Polska przestanie produkować statki ???

Także zacznij trochę myśleć, w końcu P.Bóg dał Ci rozum - dlaczego z niego nie korzystasz ? Dlaczego dajesz się ogłupiać michnikopodobnym ? Dlaczego wierzysz w te wszystkie ich brednie, które wymyślone są po to by Polaków nie pokazywać prawdy ?

I jeszcze kwestia żydów. O ile dobrze zrozumiałem to popierasz fakt, iż żydzi panoszą się w Palestynie, i zachowują się tam jak hitlerowcy w czasie II wojny światowej w Polsce. Aż trudno uwierzyć że te wszystkie zbrodnie na narodzie palestyńskim popierasz. Rzecz po prostu niebywała !

I Ty uważasz się za mądrego człowieka ?
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 14 Luty 2009, 17:55    [Cytuj]

Prawdziwy Polak- uwielbiacie to słowo, bo wg was prawdziwym Polakiem jest ten co słucha ojca rydzyka, jest przykładnym katolikiem, nienawidzi żydów i wszystkich nierydzykownych mediów. Dla mnie polakiem jest ten co czuje się Polakiem i nie ważne są jego poglądy polityczne, wiara, czy nawet miejsce zamieszkania.

Michnik i Urban nic mi nie musi wciskać, nie opieram swojego światopoglądu na GW i Nie, nie czytałem ich już od bardzo dawno.

Teorie o tym jakoby w polskim parlamencie siedzieli w większości żydzi, to dla mnie totalne wymysły tych którzy pragną tam się dostać, a dostać się nie mogą. Wg was Polska jest biednym krajem dlatego że rządzą tu Żydzi, gdyby na prawdę rządzili, to Polska by była dużo bogatsza.

Prawdziwy Polak to brzmi dumnie. Dla mnie ci wasi prawdziwy Polacy, to mali, zakompleksieni ludzie zwalające winy na obcych, siejący nienawiść, uważający się za ekstra inteligentnych, a na prawdę są umysłowo cofnięci.

ojca rydzyka,--ojca Rydzyka

Dla mnie polakiem--Polakiem
Ostatnio zmieniony przez KASIA 14 Luty 2009, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]

jalesz

Wysłany: 14 Luty 2009, 18:39    [Cytuj]

scarlo

Przeczytaj dokładnie coś napisał. Mówisz tak samo, jak ci z TVN. Dokładnie tak samo. Uważasz się za prawdziwego Polaka, a w każdym zdaniu obrażasz naród do którego należę.

Podejrzewam, że nawet mówisz że jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem, a jednoczesnie twierdzisz że gdyby Żydzi rzadzili w Polsce, to nasz kraj byłby bogatszy. Więc jak? Uważasz że nie potrafimy rządzić?. To co z ciebie za Polak?To masz takie samo zdanie o nas, jak ci z za Odry i Nysy. Niemcy też twierdzą, że nie potrafimy rządzić, a nadajemy się tylko do roboty. Też podobnie jak ty, uważają, że jesteśmy bandą głupków umysłowo cofniętych. Nie wierzysz że tak twierdzą? To włącz sobie niemieckie stacje telewizyjne i posłuchasz. Oni się nawet z tym nie kryją. Nie mówiąc już o tym, co mógłbyś usłyszeć będąc między nimi.

Ja też jestem Polakiem i nie przyszło by mi do głowy, żeby obrażać ludzi za to, że słuchają jakiegoś radia, należą do jakiejś partii, czy czytają jakieś gazety. Jak nie podoba mi się jakaś stacja, to jej nie słucham, ale nie obrażam jej słuchaczy.

Tak jak w temacie o telewizji TWN. Najgorsza moi zdaniem telewizja, bazująca na wyciąganiu i promowaniu draństw, tak, jak by nie było dobra. Też twierdzą, że troszczą się o nasz kraj. Ale czy ludzie którzy ją oglądają są źli? Nie i na pewno nie. Nie chcę cie pouczać jak małe dziecko, bo każdy ma swój rozum i każdy ma swój patriotyzm. Tylko z tego co mi wiadomo, to powinniśmy wszyscy dbać o wspólny wizerunek ogółu i o to by był jak najlepszy. A po przeczytaniu twojego postu, jakoś patriotyzmu w nim nie dostrzegam.
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 14 Luty 2009, 19:37    [Cytuj]

[quote] Jak nie podoba mi się jakaś stacja, to jej nie słucham.

skoro nie podoba ci się TVN to go nie oglądasz, to skąd wiesz, że promują w nim draństwa.

Dzisiaj media kierują się wskaźnikami oglądalności, pokazują to co ludzie(ich dominująca część) chce oglądać, a widocznie ludzie chcą oglądać draństwa- skandale, sensacje, plotki zawsze się dobrze sprzedawały, bo jest na nie popyt.

Poniekąd sam robisz z Polaków głupków, bo podobno bardzo mało ich w parlamencie(jak można byłe do tego dopuścić przy wolnych wyborach), uważasz że Polacy dają się ciągle manipulować, skoro się dają to za mądrzy nie są.

Słuchajcie sobie takich stacji jakiś chcecie, ale twierdzenie że tylko jedna stacja mówi prawdę, a reszta kłamie przypomina mi dogmatyczną myśl komunistyczną.

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 14 Luty 2009, 20:01    [Cytuj]

.Dożyliśmy czasów gdy Polak szkaluje i opluwa to co prawdziwie Polskie, a broni i wywyższa to co szkodliwe i obce.

Tyle wieków wojen, lata niewoli zrobiły swoje.

A media należące do obcych kapitałów służą ogłupianiu narodu, dlatego tak boją się i nienawidzą RM jedynego które jest prawdziwie Polskie.
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 14 Luty 2009, 20:45    [Cytuj]

Reprzezntujecie typowe myślenie w psychologii społecznej nazwane syndromem oblężonej twierdzy. Chodź sami nienawidzicie wszelkich sekt sami nią się stajecie, wąski kanał informacji, ciągłe poczucie zagrożenia ze strony obcych i gotowa odpowiedź na wszystko to was charakteryzuje.

Nie widzę związku między moimi poglądami a wiekami niewoli i wojen, co zresztą nie jest tylko domeną Polski, którą uważacie za Chrystusa narodów.

To że coś jest jak to mówicie prawdziwie polskie nie znaczy że musi być takie znowu super, sama polskość nie jest gwarantem jakości i sukcesu.

Syriusz

Wysłany: 14 Luty 2009, 21:03    [Cytuj]

Skarlo, - jak Ci tu coś nie pasuje, przeszkadza prawda, ktorą tu piszą i jesteś nią urażony, to zapraszam do mnie nad morze na kurację sztormową.

Postoisz na wydmie przez dziesięć i wiatr wywieje Ci z głowy wszelkie głupoty, ktore w niej się zagnieżdziły.
[Profil] [PM] [E-mail]

jalesz

Wysłany: 14 Luty 2009, 23:44    [Cytuj]

[quote="scarlo"]
Cytat:
Jak nie podoba mi się jakaś stacja, to jej nie słucham.

skoro nie podoba ci się TVN to go nie oglądasz, to skąd wiesz, że promują w nim draństwa.

Dzisiaj media kierują się wskaźnikami oglądalności, pokazują to co ludzie(ich dominująca część) chce oglądać, a widocznie ludzie chcą oglądać draństwa- skandale, sensacje, plotki zawsze się dobrze sprzedawały, bo jest na nie popyt.

Poniekąd sam robisz z Polaków głupków, bo podobno bardzo mało ich w parlamencie(jak można byłe do tego dopuścić przy wolnych wyborach), uważasz że Polacy dają się ciągle manipulować, skoro się dają to za mądrzy nie są.

Słuchajcie sobie takich stacji jakiś chcecie, ale twierdzenie że tylko jedna stacja mówi prawdę, a reszta kłamie przypomina mi dogmatyczną myśl komunistyczną.

"Poniekąd sam robisz z Polaków głupków, bo podobno bardzo mało ich w parlamencie(jak można byłe do tego dopuścić przy wolnych wyborach), uważasz że Polacy dają się ciągle manipulować, skoro się dają to za mądrzy nie są".

Nie wciskaj mi swoich słów w moje usta, a jeśli chodzi o oglądaną stację TVN, to oczywiście że ją oglądam, żeby wiedzieć kto jest kim. Ale czytaj uważnie to co piszesz sam i czytaj uważnie co piszę ja. Bo ja nie nazywam widzów TVN durniami, co czynisz ty w stosunku do słuchaczy i widzów stacji, które uważasz za "cofnięte w rozwoju"

Scarlo, nie prowadzisz dyskusji, lecz za wszelka cenę chcesz coś udowodnić waląc dokoła na oslep, a gdy brak argumentów, i brak odpowiedzi na rzeczowe i istotne pytania, zaczynasz przypisywać teksty nie wypowiedziane. To się nazywa manipulacja słowna, a po mojemu zwykła dziecinada-żenada. Komu jak komu, ale musisz być ignorantem do potęgi, skoro mi zarzucasz że ja robię z Polaków głupków.

Powiem ci więcej. Jestem dumny ze swojej narodowej przynależności, ze swojego wyznania i z tego, że swoich rodaków nie obrzucam błotem. A jeśli chodzi o to, że pozwalamy sobą manipulować, to między innymi przez takich ludzi jak ty, bo skłonny jesteś opluć autorytety. Zapomniałeś, lub nie chcesz wiedzieć o tym, że przez kilkadziesiąt lat, nie można odbudować elit narodu, które wymordowali niemcy i rosjanie. Powinieneś też brać pod uwagę to, że przez tych kilkadziesiąt lat komunizmu, promowano ludzką głupotę, demoralizowano kościół posuwając się do tego nawet, że umieszczano ubeckich agentów w seminariach. Zdrowo myślący albo wsadzano do więzień, albo wywożono na Sybir, albo najnormalniej dawano kulkę w łeb. Ci którzy wyemigrowali, w większosci się wynarodowili i o powrotach raczej nie myślą. To wszystko daje dziś o sobie znać. Minie jeszcze wiele lat, zanim będziemy normalnie funkcjonować jako naród i jako społeczeństwo, ale twoja postawa Scarlo, wcale w tym zadania nie ułatwia, a wręcz utrudnia i tak samo inni podobni tobie w myśleniu o Polsce i Polakach
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 15 Luty 2009, 03:41    [Cytuj]

Jakoś elity pokroju JR Nowaka i K.Wyszkowskiego nie przemawiają do mnie, a dla kościoła katolickiego w Polsce końcowe lata komunizmu były dlań złotym wiekiem. Gdyby nie lata komunizmu, gdzie kościół opowiadał się przeciw rządzącym ateistom, a równocześnie z nim współpracował, nie było by dziś tak silnej pozycji Kościoła. Dziś nie ma już tak jawnie zdefiniowanego wroga, ludzie pogrążeni w konsumpcji odchodzą od wiary na rzecz hedonistycznej przyjemności, potrzeba więc nowego wroga w postaci homosiów, żydków i masonerii którzy to sterują podobno współczesną rzeczywistością. Moi przodkowie siedzieli w komunistycznych więzieniach, ale jakoś nie widzę związku między nimi, a tym ze powinienem

wyznawać waszą jedynie prawdziwą polską ideologię.

[ ODPOWIEDZ ]