ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Coltrane
17 Sierpień 2009, 12:38
TVN "poraza" kultura; szczegolnie Pan Durczok
Autor Wiadomość
Syriusz

Wysłany: 15 Luty 2009, 08:19    [Cytuj]

Ja scarlo widzę związek. Jednych zamykano za poglądy, a drugich zamykano by donosili na nich i do tej drugiej grupy należeli Twoi przodkowie.

I to, że taki jesteś, wyniosłeś z gniazda rodzinnego.

Widzę jak się z tym męczysz więc chcę Ci pomóc. Zapraszam na kurację sztormową.

Jest bardzo skuteczna na Twe dolegliwości, a gdy by to nie pomogło zastosujemy kafar.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Luty 2009, 10:16    [Cytuj]

scarlo napisał/a:
Moi przodkowie siedzieli w komunistycznych więzieniach, ale jakoś nie widzę związku między nimi, a tym ze powinienem wyznawać waszą jedynie prawdziwą polską ideologię.

I tu jest pies pogrzebany : odrzucenie prawdy niesie ze sobą niebezpieczeństwo odejścia od Kościoła, i odwrotnie, ten który odchodzi od Kościoła już nie żyje prawdą, lecz karmi się kłamstwami. Nie chce znać prawdy którą głosi Kościół, natomiast chętnie przyjmuje różne brednie podawane przez wrogów Kościoła.

W tym kontekście nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc :

scarlo napisał/a:
Gdyby nie lata komunizmu, gdzie kościół opowiadał się przeciw rządzącym ateistom, a równocześnie z nim współpracował, nie było by dziś tak silnej pozycji Kościoła.

Celem Kościoła zawsze było i jest przybliżanie ludzi do Boga, Kościół nigdy nie walczył o władzę - a Ty traktujesz Kościół jako jakąś grupę ludzi dążących do tego by mieć władzę nad duszami ludzkimi. Nic bardziej błędnego scarlo ! To Kościół był, jest i będzie prześladowany za głoszenie prawdy !!! Spójrz na ks.Popiełuszkę, na kard.Wyszyńskiego, na o.Kolbego - ich postawa świadczy o tym że dla nich najważniejsza była PRAWDA, ks.Popiełuszko zginął z rąk komunistycznych prześladowców dlatego że głosił ludziom prawdę, że niósł im nadzieję. Dzisiaj Kościół nadal to czyni i zawsze będzie to czynił, bo takie jest zadanie Kościoła, po to Jezus Kościół założył i powołał. Zobacz ilu było męczenników przez te 2000 lat. Ilu zginęło za wiarę, bo nie chcieli wyrzec się Boga, bo nie chcieli wyrzec się Jezusa. Zobacz ilu dzisiaj ginie w Indiach. Dlaczego oni są tak prześladowani ? Gdzie tu widzisz "silną pozycję Kościoła" ???

A teraz pytanie : kto walczy z Kościołem ? I dlaczego to robi ? Czego obawiają się ci co prześladują Kościół ? Boją się PRAWDY ?

To właśnie komunizm walczy z Kościołem - komunizm zawsze głosił że Boga nie ma. Jak zapytali Gagarina gdy ten wrócił z wojaży kosmicznych : czy widział Boga, ten odrzekł że nigdzie Boga nie widział :lol:

Jedyne prawdziwe zdanie które tu napisałeś to :
scarlo napisał/a:
ludzie pogrążeni w konsumpcji odchodzą od wiary na rzecz hedonistycznej przyjemności
i tu się z Tobą zgadza w 100% - szkoda tylko że nie widzisz związku między tym co wybrali a ich poglądami - ci ludzie wybierając konsumpcję, hedonistyczną przyjemność odrzucają to co głosi Kościół, nie chcą słyszeć że takie życie jakie wybrali prowadzi do grzechu, do śmierci duchowej.

I na koniec : to komuniści zawsze kreowali wroga, a jako że walczą z Bogiem, więc wrogiem nr jeden jest dla nich Kościół, wyrzynali również wszystkich tych którzy nie kryli się z tym że Bóg jest dla nich najważniejszy, którzy nie chcieli wyrzec się wiary. Przed wojną naród polski był silnie związany z Kościołem, był gotów ginąć za wiarę - dzisiaj tego nie ma, dzisiaj ludzie odchodzą od wiary, a patriotyzm to puste dla nich słowo, i wątpię ażeby ci ludzie chcieli ginąć za wiarę ...

Komuniści zawsze kreowali wroga, którego trzeba opluwać, nad którym trzeba się pastwić - w czasach komunizmu Kościół przetrwał bo miał ks. kard. Wyszyńskiego, potem w 1978 roku pojawił się też Jan Paweł II - to są czytelne znaki od Boga - to znak że Bóg nas nie opuścił, i że będzie z nami zawsze - dopóki nie wyrzekniemy się wiary.

Biada nam jeśli odrzucimy wiarę, bo jak odrzucimy Boga, to i On już nie będzie w stanie nam pomóc - pytanie tylko : ilu z nas pozostanie wiernych Bogu.

Jezus zapytuje : czy i wy też chcecie odejść ? Co Mu odpowiemy ?
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 15 Luty 2009, 12:12    [Cytuj]

Do Syriusza, skąd wiesz co robili moi przodkowie.

Ja jakbyś chciał wiedzieć jestem zatwardziałym antykomunistą i antylewakiem, ale nie uważam ze przez to muszę stać po stronie ojca Rydzyka.

Dla mnie poglądy Kościoła czy jakiś tam duchownych nie są wyznacznikami prawdy, tak samo jak media typu tvn, polsat itd. w których mdli mnie czasem ich polityczna poprawność i udawane współczucie.

Uważam że gdyby w Polsce nie było przez tyle lat komuny to pozycja Kościoła byłaby w Polsce dużo słabsza, nasz kraj byłby równie laicki jak zachodnia Europa. Chodź oczywiście mogę się mylić bo to tylko przypuszczenia.

Najbogatsze i najbardziej rozwinięte kraje są zwykle laickie(USA to wyjątek), dobrobyt spowodował że ludzie odeszli od kościołów, wiary. Życie doczesne jest na tyle satysfakcjonujące, że nie potrzeba cierpieć dla życia wiecznego.

Prawdą jest że siła Kościoła Katolickiego ostatnio osłabła, dużo silniejszy jest islam który poprzez przemoc, zastraszanie i głupotę politycznie poprawnych lewaków panoszy się ze swoimi chorymi i przestarzałymi wartościami i obyczajami.

Co do twierdzenia Coltrane, jakoby Kościół nigdy nie walczył o władzę to chyba nie znasz się zupełnie na historii, kościół i władza byli przez większość naszej ery w komitywie.

Dziś na szczęście jest dużo lepiej, chodź wam się może marzą krucjaty, dziesięciny i wielkie kościelne średniowiecznie włości i przywileje.

sonia
sonia

Wysłany: 15 Luty 2009, 12:24   "wasza i nasza Polska"? [Cytuj]

dziwne stwierdzenie,

a mnie się ZAWSZE wydawało,ze jest jedna POLSKA,TA nad Wisłą

Scarlo

chyba jednak nie zrozumiałeś Naszej rozmowy o POLSCE,mimo Naszych tłumaczeń .....

a szkoda

Głos

młodego człowieka

bardzo by się przydał,

nie idzie w tym wszystkim o podziały,ani o TO,

KTO jest w sekcie,a KTO nie,bo TO już niestety

OBRAŻA i sprowadza DYSKUJĘ na bardzo niski poziom,a wtedy pozostaje

TYLKO "pilot" a szkoda....wszak miało być kulturze i TO nie tylko medialnej..........

i nie "idzie " TU o TO,ze kogoś mdli udawane wspólczucie,TYLKO,

o to

by człowiek patrząc rano w lusterko ,nie wstydził się własnych słów i myśli

ja na przykład,

miewam takie uczucia,gdy słucham,lub oglądam poszczególne "merdia":(
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 15 Luty 2009, 13:02    [Cytuj]

scarlo , już na innym moim forum postanowił naśmiecić przez noc. A więc dajcie spokój z tym śmieciarzem ma jeden cel podważać naukę Kościoła i poniżyć Polaków, dla mnie nie jest On gościem do rozmów.
[Profil] [PM] [E-mail]

sonia
sonia

Wysłany: 15 Luty 2009, 13:10   Kasienko [Cytuj]

:-D

masz Rację,wracajmy do Domu....Naszego Domu,w którym wisi Krzyż

na stole jest biały obrus

a dzieci umieją piękny wiersz na pamięć

KTO TY jesteś,Polak mały

jaki znak Twoj ,orzeł biały........................:)))
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 15 Luty 2009, 13:55   Re: Kasienko [Cytuj]

scarlo - Twoja wiedza na temat Kościoła, jego roli, skąd się wziął, Kto założył - po prostu poraża ...

prawdziwy antykomuniasta, prawdziwy antylewak jest jednocześnie prawdziwym katolikiem - bo komunizm stoi po jednej stronie (i jest zaciekłym wrogiem Kościoła), a Kościół stoi po drugiej stronie (i walczy o Prawdę) ....

a Ty..... a Ty stawiasz komunizm i Kościół po ... jednej stronie ....

zastanów się czy Ty w ogóle wiesz co piszesz ...

a laickość też jeszcze do niczego dobrego nie doprowadziła - nie ma nic gorszego jak życie bez Boga, i żaden dobrobyt nie zastąpi człowiekowi Boga - to już zdecydowanie lepiej jest nic nie mieć, a mieć Boga - bo kto ma Boga, ten ma wszystko ...

pozdrówko
[Profil] [PM] [E-mail]

jalesz

Wysłany: 15 Luty 2009, 17:02    [Cytuj]

scarlo! Nie czuj się urażony, ale twoje wypowiedzi są dowodem na brak wiedzy w zakresie historii, tradycji i naszej polskiej mentalności. Mówisz jak ktoś z mojego otoczenia w realu, kto zdobył w systemie komunistycznym pozycję, umożliwił swoim dzieciom wykształcenie. Zdobył w systemie komunistycznym, bo w normalnym systemie, ten człowiek nie nadawał się do niczego. Był i jest zwykłym głupkiem, co na wszystko każdemu znalazł odpowiedź w sekundę. Po prostu zwykły "kiep" Potem zapisał się do PZPR, zdobył nawet mierne stanowisko(nikomu nie potrzebne). Dziś jego dzieci, to wielcy państwo, którzy doszukują się nawet szlacheckiego pochodzenia, ale najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że doszukując się szlachectwa i przypisując sobie jakieś wyimaginowane pochodzenie, głoszą pseudo wolność, dopatrują się antysemityzmu i uważają się za wielkich europejczyków. Szlachcice i komunistycznych pogladach. Śmiechu warte!

Jeśli zarzucić chcesz coś naszemu Polskiemu Kosciołowi, to wiedz jedno, że właśnie Kościół przez 123 lata niewoli, był naszą narodową ostoją i nadzieją.

Ale właściwie, co mam ci mówić. Przecież jesteś człowiekiem o tak silnym zapatrzeniu we własne poglądy, że nie jest w stanie nic i nikt cię przekonać.

A więc Scarlo! rób co chcesz(róbta co chceta)
który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.
[Profil] [PM] [E-mail]

scarlo
scarlo

Wysłany: 15 Luty 2009, 18:40    [Cytuj]

Tzw antylewacto nie ma nic wspólnego z byciem katolikiem czy też innym wierzącym. Świat nie jest podzielony na 2 obozy komunistów i katolików, jak usiłujecie wmówić to wszystkim. Linii podziałów jest wiele, ale zawsze łatwiej podzielić jest świat na schemat my- dobrzy i oni: źli.

Sam komunizm można nazwą quasi- religią szczególnie w wykonania Stalina, czy Mao których otaczano kultem niemalże boskim, z ceremoniałem i obrzędowością wzorowaną na religii. Znam paru lewaków, czy też tęskniących za komuną, którzy są praktykującymi katolikami i jakoś sprzeczności w tym nie widzą, tak samo jak można być sceptycznie nastawionym do religii i komunizmu równocześnie ,bo w końcu tu i tu mamy do czynienia z dogmatami.

Znowu insynuujecie mi i mojej rodzinie jakieś fałszywe historie, mój ojciec mimo że był zdolny nie mógł studiować bo był synem kułaka, później jako że nie zapisał się do partii i nie chodził na pochody 1 majowe mimo że miał maturę(wtedy to było coś) pracował na niskich stanowiskach.

Moja rodzina przed wojną bardzo zamożna po wojnie oraz wkroczeniu komunistów straciła swój cały dobytek i żyła w biedzie. Moi rodzice są głęboko wierzący, ale uważają że media Rydzyka niewiele mają wspólnego z katolicyzmem, szerzą nietolerancję i agresje.

Jestem tak samo zapatrzony we własne poglądy, jak wy w poglądy całego imperium medialnego Rydzyka, także nie ma tu się o co spierać w tej kwestii.

W waszych głowach jest pełno schematów i stereotypów, które wciąż utrwalacie przez kontakt między sobą i obcowanie z waszymi prawdziwie polskimi mediami, a każdy kto uważa inaczej niż wy jest komunistą, masonem, żydem, liberałem itd.

Laickość mówicie do niczego dobrego nie doprowadziła, a fanatyczna wiara muzułmanów jest wg was o.k tak samo jak krucjaty, inkwizycja i wymordowanie Indian w imię Boga.

Pawel

Wysłany: 15 Luty 2009, 20:13    [Cytuj]

filmik Durczoka dzięki TVN już na youtubie skasowali ale tutaj też jest http://ekip.azbuz.com/vie...000000001052697

i oczywiście słynna wypowiedź Tomasza Lisa http://www.youtube.com/watch?v=POxa_XbfuJc

Coltrane

Wysłany: 15 Luty 2009, 20:56    [Cytuj]

scarlo, dochodze do wniosku ze z Toba nie ma sensu dyskutowac ...

piszesz jak ktos komu wode z mozgu zrobili, jest to o tyle dziwne ze pochodzisz z rodziny antykomunistycznej - widac ze niczego sie nie nauczyles ...

mojego dziadka sowieci wywiezli w 1941 i nigdy nie powrocil, slad po nim zaginal ...

a teraz wyjasnie Ci cos : albo nalezy sie do Boga, albo do szatana - i jesli nalezysz do Boga, to nigdy nie powiesz zle o Kosciele, natomiast jesli nalezysz do szatana to zawsze bedziesz przeciwnikiem Kosciola, i bedziesz z nim walczyl na rozne sposoby ...

wiec sam sobie odpowiedz, do kogo nalezysz ...

aha, i nikt tu nie pisal ze swiat dzieli sie na komunistów i katolików - sam to wymysliles, natomiast zgodze sie na podzial : dobrzy i źli, albowiem Bóg to dobro, to miłość, a szatan to zło, to nienawiść, a wiec mozna powtorzyc to co napisalem wyzej, ze albo nalezymy do Boga, albo do szatana ...

pozdrowko
[Profil] [PM] [E-mail]

jalesz

Wysłany: 15 Luty 2009, 23:18    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
jesli nalezysz do Boga, to nigdy nie powiesz zle o Kosciele, natomiast jesli nalezysz do szatana to zawsze bedziesz przeciwnikiem Kosciola, i bedziesz z nim walczyl na rozne sposoby ...

Pod tymi słowami się podpisuję w stu procentach!!!

ps. Część mojej rodziny leży w Katyniu, część spędziła "wczasy" w Pawłodarze za Irtyszem. Część leży w nieznanych mogiłach, część została rozstrzelana przez hitlerowskich Niemców. Moim dziadkom ze strony Ojca i Matki zabrano dobytek i wypędzono. Mój ojciec był w obozie. Moja Matka, będąc wygnańcem walczyła w AK.

Wszyscy moi przodkowie wierzyli w Boga, należąc do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Ja, jako ich potomek, ze względu na szacunek i uznanie ich ofiary, jestem dumny z przynależności do wartości, które wyznawali moi przodkowie.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 16 Luty 2009, 00:03    [Cytuj]

Jalesz, mojego dziadka też sowieci wywieźli w 1941 roku, i już nie powrócił do Ojczyzny ...

I ślad po nim zaginął ...
[Profil] [PM] [E-mail]

Chmielok

Wysłany: 22 Luty 2009, 01:34    [Cytuj]

Ktos kto nie wierzy w Boga wedlug was jest zla osoba?

Wedlug was trzeba ja tepic?

To prosze.

Chodzcie i zabijcie mnie albo posadzcie na krzesle elektrycznym i kazcie mi wymowic slowa "wierze w boga", bo inaczej mnie zabijecie.

Co do TVN, to dziwi mnie, jak bardzo uwzieliscie sie na ta TV. Ot zwykla firma, ktora probuje zarobic. Czy tego samego nie robi RM czy Trwam? A to, ze oni maja inne poglady, to coz, musicie to przebolec, ze kosciol nie jest odpowiedzia na cale dobro tego swiata. I ze czasami trzeba go zganic, jak zwyklego czlowieka(Watykan to tylko grupka ludzi).

Swiat nie jest czarno-bialy. Jest szarawy z rznymi odcieniami.

Jezeli wedlug was zydzi, TVN i GW to okropienstwo to porsze bardzo.

Ale gardze takim patriotyzmem, brzydze sie nim.

Pozatym Kosciol jest zdemoralizowany.

Pedofilstwo i pragnienie kasy to domena ksiezy.

I wy probujecie nauczac innych?!

Zalosne.

Polska to wedlug was kraj cudowny, tyle ze sasiedzi go zniszczyli.

BZDURA!!!

Juz przed rozbiorami nasi szlachcice byli niewiarygodnie skorumpowani.

To przez nas samych POlska zniknela na 123 lata.

Ale np. w panstwach zachodniej europy, gdzie szerzyl sie protestantyzm, przeprowadzono gruntowne reformy.

Dzieki nim te panstwa istnieja do dzisiaj w niewiele zmienionych granicach.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 22 Luty 2009, 09:41    [Cytuj]

Cytat:
Ktos kto nie wierzy w Boga wedlug was jest zla osoba?

Jeżeli z tym brakiem Boga jest Ci tak dobrze to co tak szalejesz, antydepresanty przestały działać?
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]