ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej?
Autor Wiadomość
Coltrane

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 11:26   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

ziomaltmobile napisał/a:
niezdrowe porównanie, które sugeruje że chrześcijański rock czy metal to coś zatrutego, złego. Totalne nieporozumienie.
Ja lubię Demon Huntera.

Teraz to już nawet się nie dziwię, że masz takie a nie inne poglądy. Że uznajesz ewolucjonizm, że popierasz in vitro itd. itd. Nie ma skutku bez przyczyny. Wszystko wiąże się ze sobą. A te powiązania są tak subtelne, że nieświadomy człowiek nawet nie niczego nie podejrzewa. Słuchasz metalu, i uwielbiasz to ? Ok. Twoja sprawa. Ale wiedz, że to nie jest tak, że nie ma to żadnego wpływu na twoje myślenie, na twoje poglądy. Satanista słuchający muzyki metalowej (dla mnie jest to muzyka diabelska), jest pod wpływem demona. To on nim dyryguje, i prowadzi go niczym na sznurku. Ten satanista może nawet nie wiedzieć o tym. Nie musi. Dla demona jest lepiej gdy ludzie w niego nie wierzą. Ty zdaje się, też nie wierzysz w demona. A kreujesz się tutaj na wielkiego znawcę katolicyzmu. Rzucasz cytatami z Biblii, aż miło. A Biblia mówi przecież wyraźnie, że demon jest rzeczywistością. Co z tego, że przekazy w podświadomości są nieuchwytne ? To niczego nie dowodzi. Wiatru też nie widzisz, a on jest. Myśl też jest niewidoczna, a ona jest. Tak samo jest z przekazami do podświadomości. Wystarczy popatrzeć na reakcje słuchających muzyki metalowej. Widać to w szczególności na koncertach muzyki metalowej.

Proszę spojrzeć na zdjęcia poniżej. Czy to jest normalne ? Odwrócony krzyż, ręce pokazujące rogi szatana. To nic innego jak uwielbienie dla szatana. Ci na koncertach jakby mówili że szatan jest ich bogiem.

Proszę też przyjrzeć się okładkom płyt metalowych. Czegoś bardziej obrzydliwego niż w tych okładkach chyba nie ma na rynku muzycznym. Oto jedna z nich :

Bestia jest w muzyce metalowej przewodnim tematem. Muzyka metalowa to kult szatana.

(Nie mylić tu z muzyką rock chrześcijański - to zupełnie inna para kaloszy).

I tak na koniec. Cytat z Pisma Świętego :

Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa.
[Profil] [PM] [E-mail]

ziomaltmobile

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 17:55   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

witam

Coltrane napisał/a:
Teraz to już nawet się nie dziwię, że masz takie a nie inne poglądy. Że uznajesz ewolucjonizm, że popierasz in vitro itd. itd. Nie ma skutku bez przyczyny. Wszystko wiąże się ze sobą. A te powiązania są tak subtelne, że nieświadomy człowiek nawet nie niczego nie podejrzewa.
czyli że jak ktoś słucha metalu to jest za in vitro? Nie, bez sensu.
Spróbuję z innej strony: czy może że jak ktoś jest ewolucjonistą to jest metalowcem? też nie.
Hmm. Może wyjaśnisz nam swoją hipotezę owych korelacji i poprzesz jakimś sądażem lub badaniami by nie poprzestawać na swoich wymysłach i "odczuciach"?

Coltrane napisał/a:
Słuchasz metalu, i uwielbiasz to ?
też mam zacząć wkładać w twoje usta słowa których nie wypowiedziałeś, w formie sugestywnych pytań?
to nowy rodzaj prowokacji jaką tu na forum uprawiasz? cóż za tupet!

Coltrane napisał/a:
Co z tego, że przekazy w podświadomości są nieuchwytne ? Wiatru też nie widzisz, a on jest.
a to że jak mózg czegoś nie uchwyci to nie ma przyczyny do danych zachowań. to takie trudne? Wolisz promować niezweryfikowane dyrdymały. Gorzej - obalone dyrdymały.
Widzisz różnicę między niewidzialnym ale namacalnym a byciem nieuchwytnym, nienamacalnym? bo twoja analogia się sypie. po raz kolejny.

Coltrane napisał/a:
Proszę spojrzeć na zdjęcia poniżej. Czy to jest normalne ? Odwrócony krzyż, ręce pokazujące rogi szatana. To nic innego jak uwielbienie dla szatana. Ci na koncertach jakby mówili że szatan jest ich bogiem.
nie to nie jest normalne ale nie dowodzi że szatan jest ich bogiem.
w przeciwnym razie, idąc twoim tokiem rozumowania: dołóż jeszcze fakt różowej gumowej gitary oraz spódniczki i wyciągnij wniosek że to homoseksualiści (zboczeńcy), bo każdy gej to antychryst.

Coltrane napisał/a:
Bestia jest w muzyce metalowej przewodnim tematem.
w księdze apokalipsy też. I co z tego? nic. bo ważne jest kto, o czym, i dlaczego śpiewa. Ale czy to Cię obchodzi?

skoro uważasz by unikać nawet pozoru zła to pytanie: kiedy zaprzestaniesz prowokować oraz kiedy zaczniesz uczciwie i sprawiedliwie - bez religijnej i politycznej stronniczości - podchodzić do użytkowników twojego forum?

ziomal

Coltrane

Wysłany: 22 Sierpień 2012, 21:40   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Synek.

Po pierwsze nie pisze się "sądażem" tylko "sondażem".

Po drugie nie traktuj moich zdań wybiórczo, odpowiadając na każde zdanie oddzielnie, bo wypaczasz sens całej mojej wypowiedzi. Napisz lepiej kilka logicznych zdań bez tej wybiórczości, która kojarzy mi się z Gazetą Wybiórczą. :mrgreen:
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sierpień 2012, 21:50   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Witam

Coltrane: Po pierwsze nie pisze się "sądażem" tylko "sondażem".
Po drugie nie traktuj moich zdań wybiórczo, odpowiadając na każde zdanie oddzielnie, bo wypaczasz sens całej mojej wypowiedzi.
TADZIK: Może i racja ale dlaczego pozwalasz na wybiórcze traktowanie zdań tym, co trzymają z Tobą sztamę? Ba, jakbym dobrze poszukał to w Twoich wypowiedziach też to da się znaleźć. Nie rozumiem więc twojej wybiórczej moralności.
Po drugie, w Internecie funkcjonuje takie określenie, że przejawem indolencji i totalnego braku chęci merytorycznej dyskusji - z braku rzeczowej argumentacji - jest np. wyłapanie u oponenta pojedynczych tj. sporadycznych potknięć językowych.
Dlatego też jak do tej pory pominąłem wszelkie potknięcia które są Twojego autorstwa na tym forum. I wszystkim tę koncepcję zalecam.

Oglądnąłem dziś ciekawą wypowiedź ale zatrwożyła mnie jedna rzecz. Lektor - wierzący archeolog - używał szatanistycznych znaków podczas prelekcji!!! Szok!:
https://docs.google.com/open?id=0BwSJKdMRGMmfcVNkdWVybkJmSkE
A wykład był o... nie o muzyce ale o krwi. Jezusa.
Hm, a może szukam diabła pod każdym kamieniem...

Tadzik

Coltrane

Wysłany: 24 Sierpień 2012, 23:34   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:

Coltrane : Po drugie nie traktuj moich zdań wybiórczo, odpowiadając na każde zdanie oddzielnie, bo wypaczasz sens całej mojej wypowiedzi.
TADZIK: Może i racja ale dlaczego pozwalasz na wybiórcze traktowanie zdań tym, co trzymają z Tobą sztamę? Ba, jakbym dobrze poszukał to w Twoich wypowiedziach też to da się znaleźć. Nie rozumiem więc twojej wybiórczej moralności.
Po drugie, w Internecie funkcjonuje takie określenie, że przejawem indolencji i totalnego braku chęci merytorycznej dyskusji - z braku rzeczowej argumentacji - jest np. wyłapanie u oponenta pojedynczych tj. sporadycznych potknięć językowych.

Widzę, że próbujesz już w każdym temacie zaczepiać i prowokować. No ale dobrze, tym razem odpowiem na twoje zarzuty. I od razu wyjaśniam że odpowiadam na każde zdanie oddzielnie, bo to bez sensu. Dzieląc cały wywód na pojedyncze zdania, i na każde oddzielnie odpowiadać, co w efekcie wypacza sens całej wypowiedzi. O takie właśnie wybiórcze traktowanie mi chodziło. Ja jedynie wybieram jakiś fragment, który mnie zaintrygował, i odpowiadam w odniesieniu do tego fragmentu. Nie ma w zwyczaju dzielenia całej wypowiedzi na poszczególne zdania i na każde oddzielnie odpowiadać. Wyjaśniłem ? O jakiej więc tu moralności kolego jątrzycielu pleciesz ? Pilnuj lepiej swojej moralności. Bo wychodzi że to ty wytykasz komuś drzazgę, belki zaś w swoim oku nie widząc. Z prowokatorami tak to właśnie jest, że próbują na wszelkie sposoby mieszać, rozwalając całą dyskusję. Ja już miałem dać spokój z odzywaniem się do ciebie, ale widzę, że tobie wciąż mało i mało. Że prowokowanie to twój chleb powszedni. Że bez tego prowokowania żyć nie możesz.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 24 Sierpień 2012, 23:46   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:

Oglądnąłem dziś ciekawą wypowiedź ale zatrwożyła mnie jedna rzecz. Lektor - wierzący archeolog - używał szatanistycznych znaków podczas prelekcji!!! Szok!:
https://docs.google.com/open?id=0BwSJKdMRGMmfcVNkdWVybkJmSkE
A wykład był o... nie o muzyce ale o krwi. Jezusa.

Bez sensu i nie na temat.
Kolego prowokatorze, może skończ z tym manipulowaniem. Tu pokazałeś jak potrafisz manipulować. I cały czas to robisz. Widać to w większości twoich postach.
Prowokacja i manipulacja - chleb powszedni mącicieli i zwodzicieli.
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 02:38   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Wtam

Dwie sprawy.
1. Publicznie przepraszam Boga za grzech nieposłuszeństwa gdyż niepotrzebnie odpisałem Coltranowi. A Bóg ostrzegał mnie przed nim słowami z Tt 3,10-11.
Obiecuje że się więcej do niego nie odezwę. Muszę unikać wszelkiego pozoru zła.

2. Na mnie robi wrażenie D. Pierce. Oto jego "ostry" sposób dotarcia do młodzieży:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lpu8Uvwb4QQ[/youtube]

PODPIS pod filmikiem:
No Longer Music to amerykańska kapela grająca muzykę, którą można określić jako postgrunge / electropunk. Założona w 1985 roku w Amsterdamie. Zespół w niezwykle kreatywny sposób łączy podczas występu muzykę i teatr, głosząc przy tym Ewangelię. Wyróżnia się tym samym na tle wielu innych zespołów. Ich spontaniczne show porywa tłumy na całym świecie. To właśnie dlatego koncerty No Longer Music wciąż cieszą się dużym powodzeniem i przyprowadzają wielu ich uczestników do żywego Boga.

PAX
Tadzik

chcący
chcący

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 10:22   Re: DIABEŁ POD KAŻDYM KAMIENIEM [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:

Tadzik

Przeczytaj sobie proszę analizę, którą Wam przesłałem: http://www.fronda.pl/blog..._lat_60._33196/

Zanim stwierdzisz, co mam na myśli przeczytaj. Nie przejmuj się tymi, co atakują Toje intencje.
Niech Ci Bóg błogosławi!
słuchałem i grałem rocka lubiłem dziewczyny w biodrówkach krótkich spódniczkach tańczyć z nimi. Modliłem się o poznanie dobra i zła w kulturze poznałem, że to, czego słuchałem, co grałem i co lubiłem było niemoralne. Dlaczego? Łaska może to wytłumaczyć
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

adsenior

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 11:30    [Cytuj]

Nie podoba mi się ta muzyka, ale daleki jestem jej potępienia. Przypominam sobie, jak starsi rzucali gromy na Beatlesów lub Niemena. Pamiętam, jak polonista w liceum, nb. jeden z najlepszych pedagogów jakich miałem w życiu, zwykł mawiać " nie men", na śp. Czesława. Dlatego, wspominając tamte czasy, nie wydaję opinii, na muzykę, którą omawiacie w tym wątku.

ps. nie podobają mi się prezentowane tutaj obrazy, to postponowanie naszych symboli religijnych. Tak postępować tylko mogą ludzie "kulturni"!
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 12:31    [Cytuj]

adsenior napisał/a:
Nie podoba mi się ta muzyka, ale daleki jestem jej potępienia. Przypominam sobie, jak starsi rzucali gromy na Beatlesów lub Niemena. Pamiętam, jak polonista w liceum, nb. jeden z najlepszych pedagogów jakich miałem w życiu, zwykł mawiać " nie men", na śp. Czesława. Dlatego, wspominając tamte czasy, nie wydaję opinii, na muzykę, którą omawiacie w tym wątku.

ps. nie podobają mi się prezentowane tutaj obrazy, to postponowanie naszych symboli religijnych. Tak postępować tylko mogą ludzie "kulturni"!

Tu raczej nie chodzi o to, czy ta muzyka nam się podoba czy nie. Tu chodzi o to ażeby pokazać jaki ma wpływ na słuchających, i czy rzeczywiście ma zły wpływ. Jedno można stwierdzić, że patrząc na fanów-bywalców koncertów zespołów metalowych, nie zachowują się oni normalnie (oczywiście Tadzio zaraz to gotów zakwestionować). Palce pokazujące rogi szatana, wykrzywione twarze, wykrzykiwanie różnych słów typu "ave satan" - to wszystko świadczy o tym, że są oni pod czyimś wpływem. Niechybnie jest to wpływ demona.
[Profil] [PM] [E-mail]

oxygen

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 13:14    [Cytuj]

Jak ewidentny wpływ na wychowanie młodego pokolenia wyraża metalowa muzyka jest świetnie opisane w poniższym filmie. Muzyka ta jest dziełem ludzi, którzy zajmują się socjotechniką kształtująca obecne wyzwania, a przede wszystkim jest to element walki z wielowiekową wiarą, tradycją i moralnością społeczeństw:
http://vimeo.com/26336952
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 13:44    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
adsenior napisał/a:

Tu raczej nie chodzi o to, czy ta muzyka nam się podoba czy nie. Tu chodzi o to ażeby pokazać jaki ma wpływ na słuchających, i czy rzeczywiście ma zły wpływ. Jedno można stwierdzić, że patrząc na fanów-bywalców koncertów zespołów metalowych, nie zachowują się oni normalnie (oczywiście Tadzio zaraz to gotów zakwestionować). Palce pokazujące rogi szatana, wykrzywione twarze, wykrzykiwanie różnych słów typu "ave satan" - to wszystko świadczy o tym, że są oni pod czyimś wpływem. Niechybnie jest to wpływ demona.

Panie Bogdanie, nie wiem jak Pan, ale ja doskonale pamiętam, jak się zżymali starsi "na długowłosych Beatlesów". Teraz jak patrzę na tamte fotki, to się dziwię, dlaczego nazywano ich "długowłosi"?
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 14:34    [Cytuj]

Witam
adsenior: Nie podoba mi się ta muzyka, ale daleki jestem jej potępienia. Przypominam sobie, jak starsi rzucali gromy na Beatlesów lub Niemena. Pamiętam, jak polonista w liceum, nb. jeden z najlepszych pedagogów jakich miałem w życiu, zwykł mawiać " nie men", na śp. Czesława. Dlatego, wspominając tamte czasy, nie wydaję opinii, na muzykę, którą omawiacie w tym wątku.

TADZIK: To czy nam się coś podoba ma zapewne uwarunkowania psychologiczne - np. miłe skojarzenia. Jeśli jakaś osoba nawrócila się na takiej rockowej ewangelizacji to NLM będzie się jej miło kojarzyć.
Jeśli jednak ktoś ma złe skojarzenia - np. naczytał się na ten temat dziwnych artykułów, lub naoglądał w TV obrazków z ektrawagancją i zbereźnym zachowaniem osób popierających dane zespoły rockowe i taką muzykę, to nie dziwne, że będzie przeciwko. Wiele na ten temat mają do powiedzenia psychologia poznawcza oraz psychologia społeczna.

W przeciwieńswie do wielu tu osób miałem okazję rozmawiać z członkami NLM i znam troszkę D. Pierce'a i innych chrześcijańskich muzykow rockowych. Dlatego też podejrzliwie patrzę na krytyków takiej muzyki.

Tadzik

Coltrane

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 14:43    [Cytuj]

Cytat:

TADZIK: To czy nam się coś podoba ma zapewne uwarunkowania psychologiczne - np. miłe skojarzenia. Jeśli jakaś osoba nawrócila się na takiej rockowej ewangelizacji to NLM będzie się jej miło kojarzyć.

Pomiędzy rockiem chrześcijańskim a muzyką metalową jest duża różnica, nie stawiam też znaku równości pomiędzy jednym a drugim. Piersi w swoich tekstach odnoszą się do Boga, drudzy do demona.

Tak się składa że NLM bardzo lubię. Zwłaszcza ten z Mietkiem Szcześniakiem. Bywałem nawet na ich koncertach.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 14:47    [Cytuj]

adsenior napisał/a:

Panie Bogdanie, nie wiem jak Pan, ale ja doskonale pamiętam, jak się zżymali starsi "na długowłosych Beatlesów". Teraz jak patrzę na tamte fotki, to się dziwię, dlaczego nazywano ich "długowłosi"?

Panie Adseniorze. Beatlesi wraz z Presleyem założyli podwaliny pod przyszły ROCK
A właściwie to zaczątkiem obecnego rocka był rock & roll. Z początku rock to była nawet fajna muzyczka. Obecnie rock przekabacił się m.i. w ciężki rock czyli metal. Dzisiejsi metalowcy w swoich tekstach są piewcami szatana, i jemu oddają cześć. Oczywiście nie mówię tu o rocku chrześcijańskim.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]