ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej?
Autor Wiadomość
Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 16:03    [Cytuj]

Muszę coś uściślić.
Pisząc NLM miałem na myśli NO LONGER MUSIC.

Jeśli chodzi o filmik: "Illuminaci w przemysle muzycznym" to z całym szacunkiem na autora bo pewne sprawy tam poruszone są ok, ale i tak zbyt dużo naciągania, subiektywizmu i podwójnych standardów w ocenie sytuacji i ludzi.

oxygen

Wysłany: 25 Sierpień 2012, 23:17    [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:

Jeśli chodzi o filmik: "Illuminaci w przemysle muzycznym" to z całym szacunkiem na autora bo pewne sprawy tam poruszone są ok, ale i tak zbyt dużo naciągania, subiektywizmu i podwójnych standardów w ocenie sytuacji i ludzi.

Rozumiem, że te pewne sprawy dotyczą wyłącznie ludzi wierzących, do których w zasadzie kierowany jest ten film, bo agnostyk, lub jak kto woli niewierzący jak chce uderzyć psa.... :-/
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sierpień 2012, 04:03    [Cytuj]

Witam

Bracie, to nie ma znaczenia, kto ogląda ten filmik i do kogo jest skierowany.
Jeśli ktoś promuje podwójne standardy podczas argumentacji, to jest to w porządku? :-(
Jeśli ktoś popełnia błędy logiczne w argumentacji, to jest to w porządku? :-(
To tak należy "nauczać" nas wierzących? :-(
Nic dziwnego, że potem odbija się to agnostyczną czy ateistyczną czkawką. :-(

Filmik, jakikolwiek, stworzony przez człowieka wierzącego DO WIERZĄCYCH TYM BARDZIEJ powinien charakteryzować się PRAWDĄ I LOGIKĄ PRZEKAZU, A NIE MANIPULACJĄ LUB NIEUŚWIADOMIONĄ ERYSTYKĄ. :-(

PS. Kapitaliki użyłem jako wyróżnik, a nie rodzaj krzyku. ;-)

Tadzik

oxygen

Wysłany: 27 Sierpień 2012, 07:52    [Cytuj]

Z Twoją wszechstronną erudycją, a w szczególności zdolnością głębokiej analizy recenzyjnej marnujesz swoje talenty w londyńskich pubach, gdy tymczasem kariera czeka w centrum światowego mapet show w Hollywood, gdzie przy boku słynnych mistrzów mógłbyś się z powodzeniem realizować w wyborach jedynie słusznych produktów masowej kultury. :mrgreen:
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sierpień 2012, 18:03    [Cytuj]

WITAM

Rozumiem, oxygen, że z braku argumentów merytorycznych, które byłyby reakcją na zarzuty oponenta, przeszedłeś do ataku na moją osobę.

Bóg w którego wierzę odradza takiego zachowania, które tu przedstawiłeś. W tym co napisałeś nie ma mocy, miłości, prawdy, ani trzeźwego myślenia. Tak więc swój cynizm i sarkazm zachowaj do rozmów z osobami, które sobie na to pozwolą. Ja sobie wypraszam, by się tak do mnie zwracać.
Mam nadzieję, że wyraziłem się klarownie.

TADZIK

oxygen

Wysłany: 28 Sierpień 2012, 07:21    [Cytuj]

Qrskitadzio napisał/a:

Rozumiem, oxygen, że z braku argumentów merytorycznych, które byłyby reakcją na zarzuty oponenta, przeszedłeś do ataku na moją osobę.

A w którym momencie człecze podajesz argumenty merytoryczne, bo jakoś nie zajarzyłem? :roll: Dyskwalifikacją dość precyzyjnej pracy w dwóch zdaniach z zachowaniem obyczajowych konwenansów wobec producenta nazywasz argumentem merytorycznym? :shock:
Cytat:
Bóg w którego wierzę odradza takiego zachowania, które tu przedstawiłeś. W tym co napisałeś nie ma mocy, miłości, prawdy, ani trzeźwego myślenia. Tak więc swój cynizm i sarkazm zachowaj do rozmów z osobami, które sobie na to pozwolą.

Nie szastaj II Przykazaniem na poparcie własnych widzimisię wobec rozmówcy. W swoich wpisach na tym forum wykazałeś tyle miłości, że niechcący zahaczyłeś o VIII Przykazanie, wobec tego mogę uznać ciebie za osobę, której zadaniem na forum jest sianie zamętu, więc te fakty wystarczają mi zupełnie na odpowiednie traktowanie tobie podobnych ćwierćinteligentów. 8-)
Cytat:
Tak więc swój cynizm i sarkazm zachowaj do rozmów z osobami, które sobie na to pozwolą. Ja sobie wypraszam, by się tak do mnie zwracać.

Kim ty jesteś ważniaku, bu pouczać bliźniego? Szukasz klakierów na swoją chorą wyobraźnię? Znajdź więc sobie ich gdzieś na plaży nadmorskiej, lub piaskownicy dla bobasów w londyńskiej metropolii.
Cytat:

Mam nadzieję, że wyraziłem się klarownie.

Dla mnie aż zanadto.
[Profil] [PM] [E-mail]

Qrskitadzio
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sierpień 2012, 23:35    [Cytuj]

Witam

Dzięki, OXYGEN, za piękny zestaw inwektyw i Ad Personam.

oxygen: A w którym momencie człecze podajesz argumenty merytoryczne, bo jakoś nie zajarzyłem?
TADZIK: Bo nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, więc obróciłeś kota ogonem?

oxygen:Nie szastaj II Przykazaniem na poparcie własnych widzimisię wobec rozmówcy.
TADZIK: nic takiego nie miało miejsca.

oxygen: W swoich wpisach na tym forum wykazałeś tyle miłości, że niechcący zahaczyłeś o VIII Przykazanie
TADZIK: nic takiego nie miało miejsca.

oxygen: te fakty wystarczają mi zupełnie na odpowiednie traktowanie tobie podobnych ćwierćinteligentów. 8-)
Tadzik: Proszę więc się odnieść w tamtych wątkach do moich wypowiedzi i wykazać mi błędy. Jak więc na razie mowa o "faktach" nie dowodzi owych domniemanych faktów.

oxygen: Kim ty jesteś ważniaku, bu pouczać bliźniego? Szukasz klakierów na swoją chorą wyobraźnię? Znajdź więc sobie ich gdzieś na plaży nadmorskiej, lub piaskownicy dla bobasów w londyńskiej metropolii.
Tadzik: LOL, strzeliłeś sobie w stopę, bo jeśli tak, to właśnie mnie pouczasz. Więc może zadaj teraz sobie swoje powyższe pytanie, albo przestań pejoryzować coś co sam robisz?

Podusmuję:
Wyraziłem swoją opinię o filmiku. W dużym skrócie napisałem jakie mam zarzuty i postawiłem pytania, które miały... miałyby rozpocząć dialog. Wystarczyło zapytać o argumenty i o to mi chodziło. Bo nie mam w tym momencie przedstawiać argumentów, jeśli ktoś nie chciałby ich usłyszeć (bo nie).
Jednak wolałeś zaatakować cynicznym jadem. Gdy się temu sprzeciwiłem, twój jad stał się bardziej intensywny. Twoje inwektywy i Ad Personam wobec mnie pewnie podobają się Coltranowi.

Ok, wygrałeś, bo jesteś bardziej jadowity i masz na to pozwolenie Admina.

Tadzik

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 21 Luty 2013, 21:36    [Cytuj]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zTeqxx5nUaA&feature=share&list=PL1E4CCE1F94115A5F[/youtube]
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 12 Luty 2014, 12:37    [Cytuj]

Jak księżycowa pustynia...
mówi była fanka heavy metalu

Muzyka satanistyczna była obecna w moim życiu przez 15 lat. Myślałam, że to tylko nieszkodliwe dźwięki, które służą rozrywce i nie mają wpływu na moje życie duchowe i relacje społeczne. Próbowałam siebie oszukiwać i wmawiałam sobie, że choć może są tam bluźniercze i antychrześcijańskie treści, to one mnie zupełnie nie interesują, bo przecież nie ja je tworzę i wypowiadam. Myliłam się… - świadectwo Marty

Urodziłam się i wychowałam w rodzinie katolickiej, w której nie było przemocy ani uzależnień. Otrzymałam wszystkie sakramenty, uczęszczałam regularnie na Msze św. i – przynajmniej do pewnego czasu – regularnie praktykowałam modlitwę. Niestety, to życie chrześcijańskie było w moim domu bardzo przeciętne. Nikt z nas nie angażował się w nic ponad to, co było konieczne. Nie pamiętam również, aby na porządku dziennym było czytanie Pisma Świętego. Mama była bardziej religijna niż ojciec, który chodził do Kościoła raczej z przyzwyczajenia lub towarzysko.

„Zła religia”

Moje życie i poglądy zaczęły się zmieniać, gdy skończyłam 15 lat. W pierwszej klasie liceum poznałam kolegę, z którym szybko się zaprzyjaźniłam. Nie byłam duszą towarzystwa, miałam tak zwany trudny charakter, który objawiał się bardzo silnym indywidualizmem. Dodatkowo sytuację pogarszał fakt, że byłam jedynym dzieckiem moich rodziców, przyzwyczajonym do pozostawania w centrum uwagi. Pamiętam, że był to czas, gdy – podobnie jak większość młodzieży – wciąż popadałam w różne konflikty z rodzicami, szczególnie z tatą, który próbował wychowywać mnie według dość surowych reguł...

pełny tekst świadectwa w drukowanej wersji Miesięcznika Egzorcysta

http://miesiecznikegzorcy...zycowa-pustynia
[Profil] [PM] [E-mail]

Darek

Wysłany: 6 Maj 2014, 15:15   Re: Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej? [Cytuj]

Ja jestem katolikiem a piosenki rockowe słucham od dawna i nie widzę w tym nic złego.

Polecam nawet Chrześcijański Rock
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 6 Maj 2014, 15:23   Re: Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej? [Cytuj]

Darek napisał/a:
Ja jestem katolikiem a piosenki rockowe słucham od dawna i nie widzę w tym nic złego.

Ja kiedyś słuchałem np. Black Sabbath :roll: Teraz stwierdzam, że strawić tej muzyki nie mogę. A słuchanie takiej muzyki nie uważam za coś dobrego. Zwłaszcza teksty są ewidentnie antychrześcijańskie, i nawołują do różnorakich niewłaściwych zachowań, np. do wielbienia szatana, czy wręcz nawołują do samobójstwa.
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 16 Maj 2014, 14:28   Re: Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej? [Cytuj]

Ostrożnie z Nightwish

Satanizm obecny bezpośrednio w przekazie grup blackmetalowych to dla chrześcijan wyraźny sygnał, że muzyka ta może sprowadzić na nich duchowe zagrożenie. Wśród fanów metalu panuje jednak przekonanie, że zespoły, które wprost nie deklarują się jako czciciele Szatana, nie stwarzają tego niebezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego.

Tak jest w przypadku fińskiego Nightwish. Bardzo często jest on postrzegany jako nieszkodliwy, a wręcz przychylny chrześcijaństwu. W tekstach jego utworów nie można dopatrzyć się niczego złego – nie atakują chrześcijaństwa, poruszają wątki biblijne. Symfoniczna, miła dla ucha muzyka z umiejętnie skonstruowaną partią żeńskiej wokalizy dopełnia dzieła. Czy jest to jednak rzeczywisty przekaz zespołu?
Chrześcijaństwo jako mit

Teksty zespołu Nightwish tylko pozornie są bezpieczne. Kompozycje „The Carpenter”, „Wish I Had An Angel” i „Gethsemane” traktują chrześcijaństwo jako mit i fantazję. Pojawiające się tam osobowe zwroty Zbawiciel czy Maryja Dziewica, a także pozytywne ich konotacje – jak szlachetny w odniesieniu do Zbawiciela – są tylko odwróceniem uwagi od rdzenia tekstów. Szlachetny nie jest Syn Boży, lecz człowiek, dziecko natury. Śmierć Zbawiciela nie odkupiła grzechów ludzi przeciw Bogu, ale wobec natury.

Z kolei Maryja jest punktem odniesienia nie jako Matka Boża, ale jako astralny byt – anioł, który usprawiedliwia niecne zachowanie człowieka, który może uszlachetniać jego żądzę i zemstę. Dla katolików to bluźnierstwo.
Mroki egzystencji

Odpowiedzialny za teksty zespołu jest jego lider – Tuomas Lauri Johannes Holopainen. Wymyślił on grupę w dość dziwnych okolicznościach: podczas biwakowania przy ognisku, które w istocie było nocnym celebrowaniem ognia. Wtedy też powstała nazwa „Nightwish”, która – jak przyznał muzyk w jednym z wywiadów – przyszła mu nagle do głowy jako natrętna myśl. Być może jest to promująca zespół legenda wymyślona przez Tuomasa, ale z pewnością miał on konkretny cel w tym, by powstaniu zespołu przydać asystę jakiejś sprawczej mocy związanej z konkretną sytuacją.

Pełny tekst artykułu w drukowanej wersji Miesięcznika Egzorcysta
( http://sklep1341560.home....21-maj-2014/107 )

http://www.miesiecznikegz...nie-z-nightwish
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 25 Listopad 2014, 09:41   Re: Co wy macie do muzyki metalowej i rockowej? [Cytuj]

Diabeł z gitarą

Satanizm coraz powszechniej dziś uobecniający się w popkulturze Zachodu nie wziął się znikąd, nie spadł na świat niczym grom z jasnego nieba, na zasadzie deus ex machina. Przeciwnie – obserwowana od kilku lat wzmożona erupcja treści satanistycznych to owoc długiego procesu swoistej diabelskiej inkulturacji, czyli stopniowego a konsekwentnego nasączania zachodniej kultury piekielną doktryną, praktyką i liturgią. Jeżeli obecnie szokują nas artyści, którzy ucharakteryzowani na rozkładające się zwłoki piją na scenie krew, to nie zapominajmy, że przez pół wieku pieczołowicie drogę im przygotowywał i ścieżki niestrudzenie prostował Legion poprzedników, których piosenki nucimy dziś do snu dzieciom.

Rock dziełem szatana? Teza to nienowa i mocno już obśmiana przez „racjonalistów” niewierzących w istnienie złego ducha (a w tym gronie liczną rzeszę agentów Lucyfera zainteresowanego powszechnym przekonaniem o jego nieistnieniu, dopóki sam nie uzna za stosowne się objawić), niemniej jednak całkowicie uprawniona. Każdy bowiem, kto choćby powierzchownie „liznął” temat tak zwanej muzyki rozrywkowej, dostrzeże w całej historii tej dziedziny sztuki rozliczne akcenty piekielne, nawiązania do mrocznych kultów i pogańskich rytuałów, predylekcję do okultystycznych symboli czy ezoterycznej „wiedzy”, słowem: diabeł i ciemne sprawki jego do wyboru, do koloru (choć kolory w zasadzie dominują dwa: czerń i czerwień).

Już zresztą samo określenie „muzyka rozrywkowa” na kilometr trąci manipulacją. Czy ktoś nas tu aby nie robi w balona? Czyżby muzyka zrodzona przed pierwszą połową XX stulecia i w innych kręgach kulturowych niż pogranicze murzyńskiego folkloru z tradycją artystyczną Zachodu, do tego wykraczająca znacznie poza prymitywne ostinato czterech prostych akordów, nie była tworzona ku rozrywce słuchaczy? Czyżby cała europejska historia organizowania dźwięków w rozbudowane formy miała na celu ich dręczenie?

Ale zostawmy stylistyczne technikalia, bo sfera estetyki, aczkolwiek niezwykle ważna, nieodmiennie pozostaje wtórna wobec założeń filozoficznych. Te zaś wyraźnie cuchną siarką…

Na kiedy datuje się początek diabelskiej infiltracji muzyki zwanej rozrywkową? W poszukiwaniu odpowiedzi można by podążyć tropem częstego we współczesnych horrorach motywu pierwotnego zła przywleczonego gdzieś z głuchej dziczy do cywilizowanego świata, ale ta droga trąci nieco tandetą. Choć, z drugiej strony, nosi silne znamiona prawdopodobieństwa: współczesna muzyka rozrywkowa wyrasta wszak z ludowej twórczości czarnych niewolników – w pierwszym pokoleniu niejednokrotnie animistów czczących okrutne mzimu z najgłębszych czeluści piekła – ewangelizowanych niedbale, a na dodatek po heretycku, wskutek czego dawne zabobony nie pierzchły pod naporem sakramentów, lecz utaiły się, by w sprzyjających warunkach wychynąć na światło dzienne w formie atrakcyjnej propozycji artystycznej dla znudzonego własną kulturą zachodniego dekadenta...

Jerzy Wolak

http://www.pch24.pl/diabel-z-gitara,31902,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 25 Lipiec 2016, 16:24    [Cytuj]

Powstrzymajmy pochód satanizmu i antypolonizmu. Nie dla Behemotha!

Już wkrótce rusza w Polsce trasa koncertowa satanistycznego zespołu Behemoth, który chce występować pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”. Po raz kolejny wielu młodych Polaków zachęca się do udziału w festiwalu upadku i zepsucia. Nie pozwólmy, aby tak upokarzające działanie miało miejsce!

Grupa Behemoth jest uosobieniem moralnej zgnilizny i całkowitego zepsucia. Profanowanie Pisma Świętego i symboli chrześcijańskich na stałe wpisały się w „repertuar” satanistycznej grupy.

Przypomnijmy kilka „ekscesów” z udziałem zespołu, które przez liberalno-lewicowe media określany były mianem „artystycznego show”. W 1998 roku zespół nagrał utwór „Chwała mordercom Wojciecha”, wysławiając w nim mord na świętym Wojciechu, patronie Polski.

W roku 2007 Wokalista Adam „Nergal” Darski podarł Pismo Święte, co jako obraza uczuć religijnych oznaczało popełnienie przestępstwa. Stając w procesie karnym przed niebezpieczeństwem skazania, Darski tłumaczył swoje zachowanie… „działalnością artystyczną”.

Skrywanie się za zasłoną „sztuki” stało się specjalnością wielu współczesnych tzw. ludzi kultur. Wytwarzane przez nich „dzieła” ranią boleśnie katolickie serca. Trudno bowiem być obojętnym wobec bluźnierczego wykorzystywania najświętszych dla katolików symboli, czy wizerunków. Do takich należą bez wątpienia „wytwory” Behemota.

W tym roku grupa muzyczna poszła jednak o krok „dalej”. Za cel obrała sobie nie tylko poniżanie katolików, ale również wszystkich Polaków, hańbiąc godło narodowe. Cały obraz orła z odwróconym krzyżem, trupimi czaszkami i wężami znad skrzydeł ma symbolizować Polskę, jako oddaną szatanowi.

Warto przypomnieć, że znieważenie godła narodowego grozi kara pozbawienia wolności do roku zgodnie z art. 137 Kodeksu karnego.

Jest jeszcze czas aby powstrzymać nadciągająca falę satanizmu i antypolonizmu.

Dołącz do naszego protestu! Kliknij tutaj, wejdź na protestuj.pl i powiedz NIE dla Behemotha!

http://www.pch24.pl/powst...a-,44827,i.html
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]