Homoseksualizm - nie ma genu homoseksualizmu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Homoseksualizm - nie ma genu homoseksualizmu

Post autor: AnnaE » 15 maja 2009, 10:48

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne zmienia stanowisko USA: nie istnieje ”gen homoseksualizmu”

Jak podaje na stronie National Association for Research & Therapy of Homosexsuality (NARTH) jeden z lekarzy, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (American Psychological Association – APA przyznaje, że nie istnieje gen decydujący o tym, że u niektórych osób rozwijają się skłonności homoseksualne. Istotny wpływ na seksualność może mieć charakter oraz wychowanie danej osoby.

Informacja została podana przez portal WorldNetDaily.com.Dean Byrd, były prezes stowarzyszenia NARTH przypomniał, że jeszcze w 1998 r. w publikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego dotyczącej podłoża homoseksualizmu znalazło się stwierdzenie następującej treści: „Istnieją poważne niedawno odkryte dowody sugerujące, iż biologia - w tym genetyczne lub wrodzone czynniki hormonalne - odgrywają istotną rolę w seksualności człowieka”.Tymczasem w uaktualnionej broszurze zatytułowanej „Odpowiedzi na pytania dla lepszego zrozumienia orientacji seksualnej i homoseksualizmu”APA zmieniła stanowisko. „Nie ma zgody między naukowcami co do dokładnych przyczyn tego, że u danej osoby rozwija się orientacja heteroseksualna, biseksualna, gejowska lub lesbijska. Mimo, że znaczna część badań skupiła się na badaniu ewentualnego wpływu na orientację seksualną czynników genetycznych, hormonalnych, rozwojowych, społecznych czy kulturowych, to jednak nie ma wyników, które zezwalałyby naukowcom stwierdzić, iż orientacja seksualna determinowana jest przez jakiś szczególny czynnik lub szczególne czynniki. Wielu uważa, że istotną rolę odgrywają zarówno charakter danej osoby, jak i jej wychowanie…” – czytamy w niej.Zdaniem Byrda, chociaż Towarzystwo nie powołało się na badania, które skłoniły je do przyjęcia takiego stanowiska – z pewnością zrobiło to z niechęcią – to jednak wyraźnie widać, że nie powiodły się próby udowodnienia, iż homoseksualizm jest faktem biologicznym. Byrd przyznał również, że dokumenty APA powstają pod silną presją aktywistów homoseksualnych, ale mimo to najnowsze oświadczenie ma bardziej naukowy charakter i jest bardziej zgodne z etyką zawodową psychologów.Jeszcze w oświadczeniu z 1998 r. na pytanie, czy terapia może posłużyć do zmiany orientacji seksualnej, Towarzystwo odpowiadało jednoznacznie, że nie. Tymczasem, nowy dokument jest bardziej dopracowany i obiektywny. Stwierdza się w nim, że „do tej pory nie istnieją żadne badania naukowe, które wykazałyby, iż terapia (…) jest bezpieczna i efektywna”.Towarzystwo zaleca także szukanie dalszych informacji na temat homoseksualizmu już nie w publikacjach aktywistów homoseksualnych - jak to rekomendowało 11 lat temu - lecz w opracowaniach własnych, Mental Health America i Amercian Academy of Pediatrics.Źródło: WorldnetDaily.com, AS

za: http://www.piotrskarga.pl/ps,3535,2,0,1 ... macje.html
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 października 2009, 13:21 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 15 maja 2009, 15:17

To znaczy że zamiast drogiego leczenia przez jakieś wylegiwanie się na kozetce u psychologa, lepiej ich wysłać obowiązkowo do Afryki ,żeby usługiwali głodującym i chorym. Może by wreszcie przejrzeli na oczy, jak cenne jest życie, w jakich warunkach ludzie walczą o przetrwanie a im z dobroci cywilizacji poprzewracało się w głowach.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 16 maja 2009, 10:08

Przyznają, że częściej chorują i krócej żyją

Kanada: pederaści chcą więcej pieniędzy podatników na leczenieGrupa homoseksualistów - z Gensem Helliquistem, szefem Canadian Rainbow Health Coalition, na czele - złożyła skargę do Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka (Canadian Human Rights Commission – CHRC) na agencje rządowe, które nie przeznaczają wystarczających środków na ich leczenie. Aktywiści reprezentujący to środowisko potwierdzili tym samym fakt, iż zachowania homoseksualne niosą ze sobą duże ryzyko i mają poważne konsekwencje medyczne.Pederaści uważają, że instytucje odpowiedzialne za zdrowie publiczne w kraju, takie jak Public Health Agency i Health Canada dyskryminują ich, nie zapewniając im „równego poziomu wsparcia programowego, odpowiedniego dla potrzeb w porównaniu z programowym wsparciem dla pozostałej populacji i innych mniejszości”. Nie mogą pogodzić się z tym, że państwowa służba zdrowia nie troszczy się o nich w szczególny sposób.Homoseksualiści uważają, że postępowanie agencji rządowych jest homofobiczne i w związku z tym niezgodne z prawem. Na 10 stronach dokumentu wyszczególnili wszystkie dane dotyczące konsekwencji medycznych związanych z homoseksualnym stylem życia.Homoseksualiści przypomnieli, że:

– średnia długość ich życia jest krótsza o 20 lat od długości życia przeciętnego Kanadyjczyka,

– pederaści i lesbijki częściej popełniają samobójstwa (14 razy częściej niż pozostali przedstawiciele populacji), – trzykrotnie częściej nadużywają nikotyny,

– częściej popadają w alkoholizm (od 1,4 do 7 razy częściej niż pozostała część populacji),

– częściej nadużywają narkotyków (1,6 do 19 razy częściej niż pozostali Kanadyjczycy),

– częściej doświadczają depresji (1,8 do 3 razy częściej niż przeciętny mieszkaniec Kanady).

– 76 proc. chorych na AIDS w kraju to homoseksualiści i wśród nich jest 45 proc wszystkich nowych zakażeń wirusem HIV.

– wspólnota homoseksualna jest szczególnie zagrożona rakiem płuc oraz wątroby.

– homoseksualiści i biseksualiści częściej niż pozostała część populacji zapadają na raka odbytnicy, a lesbijki częściej na raka piersi.

– osoby należące do tego środowiska częściej skarżą się na znęcanie fizyczne i słowne.Portal LifeSiteNews.com zaznacza, że wielokrotnie na swoich stronach cytował statystyki pochodzące z różnych źródeł na temat negatywnych konsekwencji homoseksualnego stylu życia. Portal przytoczył też badania dotyczące silnego związku homoseksualnego stylu życia z częstszym występowaniem samobójstw i depresji wśród gejów i lesbijek.Źródło: LifeSiteNews.com, AShttp://www.piotrskarga.pl/ps,3552,2,0,1 ... macje.html

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 21 maja 2009, 19:51

Kurier

Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej

im. Ks. Piotra Skargi

nr 95, 21 maja 2009 r.Promocja homoseksualizmu w polskich szkołach?

Prof. Nalaskowski: ”to ukryte szukanie rynku zbytu na usługi homoseksualne dorosłych wśród dzieci”Nauczyciele nie potrzebują instrukcji, jak „tępić homofobię” – uważa prof. Aleksander Nalaskowski. W rozmowie z KAI pedagog z UMK w Toruniu skomentował plany Kampanii Przeciw Homofobii, która od września chce prowadzić szkolenia dla nauczycieli licealnych i gimnazjalnych. Przeciw projektowi zaprotestowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w liście do minister edukacji Katarzyny Hall.

– Czy grozi nam jakaś epidemia, że nauczyciele mają przechodzić szkolenia? – pytał retorycznie Aleksander Nalaskowski. – To tak, jakby poddać się terapii, ale czy polskie szkoły potrzebują właśnie tej terapii? – zastanawiał się. Zdaniem naukowca osoby z wykształceniem pedagogicznym z pewnością potrafią rozwiązywać sami problemy, z jakimi się spotykają, uprawiając swój zawód, a jeśli chcą się doszkolić, powinni sami wybierać sobie kursy uzupełniające.

– Jest to dla mnie ukrytym szukaniem rynku zbytu na usługi homoseksualne dorosłych wśród dzieci. Nie jest to żadna „kampania przeciw homofobii”, tylko pokazywanie, że „gej jest OK”. Jest to PR, który ma przekonać, że warto być gejem. Jest to prześladowanie zdrowej większości społecznej – mówił profesor...»

Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi otrzymało odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej na list wyrażający zaniepokojenie zapowiadaną przez Kampanię Przeciw Homofobii akcją przeprowadzania na terenie szkół specjalnych szkoleń o homoseksualizmie dla nauczycieli.

Zbigniew Włodkowski, podsekretarz stanu w MEN, stara się udowodnić, że ministerstwo nie ma żadnych kompetencji w dziedzinie organizowania podobnych szkoleń na terenie szkół. Według niego wyłączne kompetencje posiadają w tej dziedzinie dyrektorzy poszczególnych szkół, oraz rady szkoły, rady pedagogiczne, rady rodziców, a nawet samorząd uczniowski...»MEN odpowiada na list od SKChhttp://www.piotrskarga.pl/ps,3574,8,0,1 ... macje.html

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Zakazać zboczeń i pornografii

Post autor: AnnaE » 17 czerwca 2009, 06:41

Litewski Sejmas przyjął ustawę zakazującą propagowania dziwnych zachowań seksualnych. Celem nowych przepisów jest ochrona nieletnich przed wpływem relacji o stosunkach homoseksualnych, biseksualnych i poligamicznych.Za ustawą jednomyślnie głosowali konserwatyści i "Porządek i Sprawiedliwość”, partia dwukrotnego premiera a także zdymisjonowanego prezydenta Litwy Rolandasa Paksasa. W myśl nowej ustawy jakiekolwiek informacje o stosunkach homoseksualnych, biseksualnych czy poligamicznych mają negatywny wpływ na osoby nieletnie i dlatego powinny być zakazane.Mimo iż nie przewidziano konkretnych sankcji dla łamiących nowe przepisy, przeciwnicy ustawy oraz środowiska homoseksualne czują się przegrane. - To czarny wtorek, to zinstytucjonalizowana homofobia - oznajmił Władimir Simonko, przewodniczący Rady Ligi Litewskich Gejów. Organizacja zamierza zwrócić się do prezydenta Valdasa Adamkusa z apelem, by nie podpisywał ustawy.

JaLu/IAR

(źródło: Fronda.pl)

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 17 czerwca 2009, 07:13

Gdyba nasz "Porządek i Sprawiedliwość” :-D , tak pojmował 'porządek" i nie krępował się tego że mają zdrowy kręgosłup moralny, to też większość sejmu zadecydowałaby co jest zdrowe a co nie ,

A tak zboczone poglądy wystawiane są jako moralność społeczna.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 1140
Rejestracja: 6 kwietnia 2008, 04:32
Lokalizacja: Babia GĂłrka

Post autor: Krzysztof » 17 czerwca 2009, 08:07

KASIA pisze:Gdyba nasz "Porządek i Sprawiedliwość” :-D , tak pojmował 'porządek" i nie krępował się tego że mają zdrowy kręgosłup moralny, to też większość sejmu zadecydowałaby co jest zdrowe a co nie ,

A tak zboczone poglądy wystawiane są jako moralność społeczna.


Z bandą tchórzy, karierowiczów, leniuchów i nieudaczników daleko polskojęzycznej wierchuszce do ich litewskiego odpowiednika.
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 czerwca 2009, 09:25

U nas jest tylko "prawo", a u Litwinów "porządek" ;-)

ODPOWIEDZ