ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: KASIA
15 Lipiec 2009, 09:34
Pobudka dla forum
Autor Wiadomość
adsenior

Wysłany: 15 Lipiec 2009, 09:21    [Cytuj]

Jak sobie Pani Katarzyna życzy, a swoją drogą jaka jest różnica między czasem w Polsce a miejscem gdzie Pani mieszka? Wszak Alaska ma chyba kilka stref czasowych.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 15 Lipiec 2009, 09:33    [Cytuj]

Cytat:
Jak sobie Pani Katarzyna życzy, a swoją drogą jaka jest różnica między czasem w Polsce a miejscem gdzie Pani mieszka? Wszak Alaska ma chyba kilka stref czasowych.

Będzie bliżej rękę po sernik wyciągnąć.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 15 Lipiec 2009, 09:38    [Cytuj]

Alaska od Torunia jest zaledwie o kwadrans drogi ,no nawet mniej gdy nie ma korków. ;-)
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 16 Lipiec 2009, 04:25    [Cytuj]

No tak, a ja niemądry, myślałem, że "jednemu psu Burek"!
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 16 Lipiec 2009, 04:36    [Cytuj]

Dzię dobry wszystkim sympatycznym uczestnikom tego wspaniałego forum. Niestety dzisiaj pogoda, szczególnie w centrum fatalna. Na radarowej mapie, w centrum ojczyzny "Karpaty", tak nazywam poziomnicowe przedstawienie warstwy chmur. Ale większości jedna dobra wiadomość, jak już mili wstaniecie, to już tylko jutro, trzeba wstać do "roboty" i będzie można odpoczywać i odpoczywać, przez pełne dwa dni. Dziś z teki mistrza JIS:

Nie rzucim ziemi skąd nasz smród

Wąchając Widzew. mówi lud!

Słowa wyjaśnienia, przed laty, firma Anilana, produkująca włókna sztuczne, strasznie smrodziła wyziewami, powstającymi w procesie produkcji, teraz już nie smrodzi, gdyż jak w ogromnej większości przemysł łódzki padła a pracownicy poszli na bruk.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 16 Lipiec 2009, 15:47    [Cytuj]

Coś chyba "afrykański" upał zgasił aktywność uczestników tego forum, strasznie mało wpisów, łącznie z kolejnym straszeniem Polski, że skoro nie podpisała aktu utraty suwerenności, to nie będzie "polak"/napisałem z małej litery, gdyż obsadzają wszelkie stołki, "polacy" tylko z miejsca zamieszkania lub baronowie komuszy o korzeniach morderców z UB/ komisarzem w UE. Ciekawe, czy ta "restrykcja" dotyczy również szkopów? Wielkie ochy, Buzek na pół kadencji szefem PE, a czy to reprezentuje on nasze, polskie interesy? Wszak głosował przeciw UHONOROWANIU, BOHATERA, ROTMISTRZA PILECKIEGO.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 16 Lipiec 2009, 15:55    [Cytuj]

Chodziło mi o to, że nie ma oceny kolejnego pouczania i straszenie Polski, ciekawe, czy parlament w warszawie, wzorem szkopów, wprowadzi dodatkowe, ustawowe zabezpieczenie naszej suwerenności, czy mogą to zrobić tylko szkopi?

ps. Pani Katarzyno, tak mi się rozpisało, przy okazji, "pobudki" w ciągu dnia, przepraszam.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 16 Lipiec 2009, 17:20    [Cytuj]

Cytat:
ps. Pani Katarzyno, tak mi się rozpisało, przy okazji, "pobudki" w ciągu dnia, przepraszam.

Może to podziała na nas jak zimny prysznic.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 17 Lipiec 2009, 04:05    [Cytuj]

Witam wszystkich miłych uczestników forum. Dzisiaj zanosi się kolejny upalny dzień dla całej Polski, wyraźnie wskazuje to mapa radarowa. Wszystkim "pracusiom", PIĄTEK, przeciwieństwo poniedziałku, przed większością Forumowiczów, perspektywa odpoczynku. Radzę zerknąć na e-wydanie Naszego Dziennika, wspaniały w/g mojej oceny, artykuł pana Michalkiewicza "Sytuacja rewolucyjna?", opisująca jak to staliśmy się "niewolnikami starszych", oraz jak to przy aprobacie v-ce premiera nierządu, policjanci są doszkalani w miłowaniu pedryli i lesb. Dziś bardziej swawolna fraszka mistrza JIS:

Szybkościowiec

Styk i ostygł
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 04:08    [Cytuj]

Witam wszystkich miłych uczestników forum, w sobotę, /dzieci mówiły, gdy jeszcze wszystkie soboty pracowaliśmy, sobota imieniny kota, gdyż były odbierane z przedszkola 2 godziny wcześniej, albowiem w sobotę pracowało się 6 godzin/, dzisiaj już wypoczynek, można dłużej pospać. Pogoda: z zachodu nadciągają chmury, które na mapie radarowej wyglądają jak Karpaty, oj będzie lało i grzmiało. Zapraszam na cykl, "w kuchni z AD Seniorem", dzisiaj pizza. Ja nadziewkę wykonuję dzień wcześniej, by na rano była już gotowa, wykonałem ją wczoraj z kawałka kiełbasy, 1 cebuli, 3 dużych ząbków czosnku, kilku pieczarek, z ziół dałem suszoną, zmieloną macierzankę z własnego ogródka i paprykę, kupną, mieloną. Ponieważ używam tylko drożdży suszonych /zawsze pod ręką, drożdże oczywiście sam suszę, w ubiegłe lato kupiłem całe duże opakowanie i ususzyłem/, łyżeczkę wsypałem do miseczki troszkę wody i troszkę cukru- rozpuściłem na noc/, obecnie już ciasto wyrobione, rośnie, acha, na koniec do ciasta wyrobionego z 1i1/2 szklanki mąki daję odrobinę oleju. koło 7:30, na ciasto położę nadziewkę, którą wcześniej smaruję keczupem, ti ok.8:30 idzie do pieca na ok. 30 minut - PYCHA! No jak zwykle trochę frywolności autorstwa JIS:

CENA ŚWIĘTOŚCI

Była piękna,dobra,święta

Do dziś płacę alimenta.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 08:21    [Cytuj]

Cytat:
dzisiaj pizza.

Pizza raczej nie na śniadanie, ale w wakacje to można trochę pozwolić sobie na inność, byleby nam ktoś z rana taką pizzę zrobił. Ja wiecznie mam opór przed suszonym drożdżami.
Ostatnio zmieniony przez KASIA 18 Lipiec 2009, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 10:15    [Cytuj]

A my z Żona w sobotę i w niedzielę na śniadanie musimy mieć coś na ciepło. Zimą są to , jeden dzień pizza, drugi duszona cebulka z jajkiem /+skwarki ze słoniny lub podgardla/. Natomiast proponuję na próbę własnoręcznie ususzyć drożdże, np, 1 paczkę i spróbować. Tak jak napisałem, większą ilość ususzyłem zeszłego lata i tylko takich używam, zawsze są pod ręką. Stosuję jedną generalną zasadę, że zawsze kilka godzin ożywają w odrobinie wody, ale bez przesady, do której dodaję od szczypty, po łyżeczkę cukru. Na chleb który jak pisałem sam piekę daję dwie czubate łyżeczki /na 1,5 kg maki, na pizzę płaską łyżeczkę, wody tak , że później już nie dolewam, i 1,5 szklanki maki/. Susz to naprawdę duża wygoda. Świeże drożdże, nawet w lodówce, szybko robią sie maziste i giną.
[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 04:43    [Cytuj]

Witam Przyjaciół

Dzisiaj Dzień Odpoczynku. Idziemy do Kościoła aby wspólnie podziękować Bogu za powodzenia i niepowodzenia. Modlimy się też w tym dniu za bliskich i nieprzyjaciół.

Szczęść Boże w tym Dniu Uświęconym

pozdrawiam

Longinus9
[Profil] [PM] [E-mail]

longinus9

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 04:55    [Cytuj]

Szefowa Powiernictwa Polskiego senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk to kobieta,

która pisze piękną kartą swojego życiorysu. Jest to osobowość silna Duchem w całym słowa tego znaczeniu. Jeśli chcemy mieć Panie w rządach to tylko takie, które posiadają silny kręgosłup kultury, tradycji i patriotyzmu rodzącego się po Polsku.

Każdy kto kocha Polskę winien wspierać Panią Arciszewską w każdych okolicznościach.
[Profil] [PM] [E-mail]

adsenior

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 05:23    [Cytuj]

Oj widzę że zaspałem, Szanowny Pan Longinus już zrobił pobudkę! Wczorajsze nocne załamanie pogody spowodowało znaczne ochłodzenie, po tych afrykańskich upałach, wreszcie ludzka temperatura umożliwiła normalny sen. Zgodnie z wizerunkiem na mapie radarowej, taka przekropna aura będzie panowała w dniu dzisiejszym praktycznie w całym kraju. Z teki mistrza JIS, ponieważ dziś dzień poświęcony Panu, bez frywolności:

WILK I KOZA

Schwycił wilk kozę.Minęło lat kilka

I koza zjadła z kopytami wilka.

[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]